Kakva je zarada na Mgidu i Adnow?

Pa pitao sam odma dal je dnevno i odgovorio je covjek samo nisi vidio :slight_smile:

Nema teorije sa domacom krs posjetom i krs sajtom

1 Like

Ubaci AdSense da se automatski same reklame podešavaju na prazna mjesta, nemoj postavljati statične oglase

Kako sam onda ja u najboljim danima sa flash igricama na nasem jeziku zaradjivao 7-8 eura na dan sa posjetom oko 700-800 ljudi dnevno? Iskljucivo domaca posjeta.

Dao si i pitanje i odgovor:

u najboljim danima:joy:

2 Likeova

Zato što si imao više klikova. Vjerovatno ti se reklamirale igrice, a djeca mislila da je to igrica na tvojoj stranici, pa si u konačnici imao brdo klikova. Bio sam jedan od takvih :sweat_smile:

1 Like

Kada ukljucis “automatske” oglase trebas sacekati jedno vrijeme da se Google malo navikne sta i kako, tu treba malo sacekati i onda ide ko podmazano.

Kad smo već kod flash igrica, da li je http://www.balkaneros.com/ slučajno od koga sa ovog foruma, na njemu sam proveo djetinjstvo i vjerovatno vlasniku donio na stotine :heavy_dollar_sign: :joy:

pa gubis ako stavis na mjesto gdje prije bio adsense :smiley:

Uporedjujuci kako je bilo prosle, a narocito predprosle godine, tesko da moze 20 evra da zaradi s tom posetom. Nekad je moglo i vise, danas, sa cpc 0.016e ili od 0.01 do 0.02 tesko jako.
Sta radi google, na jedno sajtu na kojem nemam previse posete, ali kad se dese klikovi, mogu da budu nesto veci, pa tako u 3 klika npr dodje se do iznosa od 3 evra i onda broj klikova raste, iznos se ne povecava, smanjuje cenu po kliku.
95% poseta sa googla.
Takva je situacija kod svih sajtova koje imam, pa pomislim da Google ganja nesto nalog.
Probao, menjao auto ads, postavljao rucno, menjao pozicije, sve slicno.
Da ima nesto sigurno bolje, verovatno bih ga promenio (adsense), ako bih znao da ce ovako da ostane duzi niz godina.

@drmrgood upratio sam već više puta po forumu da pališ ljude da je astronomska zarada na na adsense … ne znači da svi imamo igrice tj djecu ili žene za posjetitelje pa se klika ko ludo… de malo ohladi od teorije da svi zgrćemo pare, više nije “ono” vrijeme.

@dante koja ti je niša ?

news je rpm max 0,30

Najbolje da ne gledate nikad RPM jer RPM pokazuje mnogo zapravo nista… Gledajte rpm po impresijama ne po pageviewsima jer je razlika ogromna. Po impresijama se dobije prava brojka koja pokazuje stanje…

Ovamo gledmao rpm, znaci hiljadu pregleda, a neko ima jednu jedinu impresiju na 1 pregled, a neko ima 5-6

Direktno se obrati potencijalnim oglašivačima iz tvoje niše. Ja sam prodao nekoliko oglasnih pozicija na godišnoj razini i AdSense reklame smanjio na minimum. Ove druge smećarske oglašivačke mreže ne držim jer to je tek ubistvo za stranicu. S hrpetinom reklama za kikiriki zaradu može se samo uništiti stranica i postići to da se posjetitelji više ne vraćaju.

2 Likeova

S ovim se slažem, bolje ne držati ništa, nego raditi skoro pa za džabe!

Na svom jednom novom projektu koji ima solidno četverocifrnih posjeta nemam niti jedne reklame, niti AdSense ili mgid ili native bilo koju.

Bolje ciljati direktne oglašivače, a javljaju se malo po malo.

Mislim da je vrijeme lake i brze love dobrim dijelom proslo…

Moguce. Ajde da se kladimo da su mu reklame postavljene bezveze. Pustimo sad autoads, postoje iskustva ljudi koji kazu da je autoads sranje. Zna se kako i gdje se postavlja adsense, ali eto, mozda on to ne zna.

Imam pitanje koliko treba imati na racunu adnow da bi podigo pare

25usd s tim da ti uzmu 2-3usd fee
Paypal

Meni pise 50 minimum nesto

Kako podici pare sa Adnow-a na paypal

Kako dignuti pare s bankomata ?

1 Like

Imaš tamo opciju u Načinu isplate, pa izabereš između Wire, PayPal…