Kakva su vam iskustva sa Flippa.com?

Kakva su vam iskustva sa flippa

Namjeravam kupiti sajt preko flippa servisa… Kakva su vasa iskustva, Dali ima prevara, kako ih najlakše prepoznati? Izgleda da web stranice najvise rade Indijci… hm… nemam nista protiv njih.
Cijene su dosta nize nego kod nas na forumu… pa sumljam u prevare :wink: , a mozda i nije prevara :wink:

Kako ide sa tim servisom, dali kad prodajete i kupujete filippa uzme sebi neku proviziju?
Dali filippa ima neki nacin da zastiti kupca i prodavatelja u transakciji?

Ne znam, ja sam malo pratio, djeluje previše dobro da bi bilo istinito. Prodaju sajtove sa mjesečnom zaradom od recimo 1000€ za 10,000€. Dokazi su više nego sumnjivi.

Neki dan sam kupio sajt za 595 dollara, stranica zaradjuje izmedju 50-100 mjesecno i nije bilo novi postova od 2012.

Treba se samo dobro provjeriti sve i pitati za video proof za adsense i da ti daju google analytics access.

Uhvatio sam dvojicu kako preko photoshota probaju da prevare kupce sa fake google analytics stats. Odma sam ih prijavio.

Isto tako sam prodo domain neki dan za 60 koji nije vrijedio ni 10 dollara :slight_smile:

Ali ovo si učinio preko njihove aukcije koja košta $9 (za domene) Istina? :blush:

Dali se kod njih placa provizija i kada kupujem sajt i kada prodajem?
Ili samo prodavatelj praca ?

Nisam drug, stavio sam besplatno da prodajem, samo sam im morao da platim 6 dollara 10% od zarade.

…i prodao? :blush:
Ne kažem da lažeš ali teško mi je u ovo vjerovati, jer s kim sam god pričao rekao mi je isto ono što je potvrdilo i moje nedavno osobno iskustvo, a to je da mi se nitko nije javio na besplatno objavljivanje naloga. :frowning:
Dakle, nije mnogo ali treba uplatiti prije prodaje:

Više detalja i slika je odavde: https://flippa.com/pricing
a volio bih da se javi netko iskusan, imam još neke stare domene sa siteovima za prodati. :smiley:

Drug,

Ne znam sto bi te lago. Stavio sam auction da bude besplatna. Kada se aukcija zavrsila, dobio sam ponudu od kupca za $60 dollara. I ako sam stavio reserve price na 10. Dvojica su mi poslali poruku ali samo je jedna dao pravu ponudu.

Ovaj sto je kupio domen trazi jos domene sa ‘solar water’ ako neko ima nek mi se javi mogu vam dati info od njega.

Koliko ste najmanje platili za sajt tj. koliko mjesecnih zarada ?
ne računa se ako vam je netko poklonio sajt :slight_smile: … nego ono, bas trgovina…

ja sam kupio jedan za 8 mj. zarada i to od kolege s ovog foruma… nadam se da cu nac na flippa i nesto jeftinije…

Kakva su vaša iskustva?

Ako kupiš x12 odlično si prošao. Ja svoje ne bih dao ispod x24.

1 Like

ima ekipe koja radi sajtove… u par mjeseci ih dofura do neke mjesecne stabilnije zarade i proda za x mjesecne zarade… te nastavljaju sa izradom novih sajtova ili vise njih paralelno…
To je isto jedan dobar nacin zarade od weba… tj. Moze biti veoma unosan ako se ima vremena bavit samo s tim…

Takve sajtove je tesko nac ali ih ima… jos bi nadodo da kod kuplje sajtova s cijenom ispod 10 mjesecne zarade cesto zna biti prevara… opreza nikad dosta… pogotovo sa indijcima…

Evo hocu i ja da pokusam prodati jednu domenu. Da odma uzmem ovo od 9$ Ako je lakse prodati?
I moze li neko predloziti za koliko da prodam www.phonescodes.com

Nemoj bacat $9 jer tu domenu nećeš prodati, realno je bezvrijedna. Možda se naše netko blesac tko će je kupiti, ali jako teško jer ova domena ne vrijedi niti reg fee, sorry.

Ma ja, pokusati onda uzeti koliko toliko. Ionako sam je platio 1$.

Moje je mišljenje suprotno.
Garantirano je nećeš prodati ako ideš na Free opciju. Dok, ako uplatiš $9; moguće je da budeš i uspješan. Vidio sam mnogo domena, bezveznih i nikakvih koje su postigle iznenađujuće cijene. :sweat:

Za jedan sajt završena aukcija i nije dostignuta reserved price ja pitah prodavca koja je najniža cijena na koju bi pristao i on reče nižu dosta no što očekivah. eto ja bih kupio taj sajt pošto je stvarno niska cijena, ali pojma nemam kako to sad ide.Ide li ta prodaja preko flippe ili se privatno organizujemo?

anja1 mozete i privatno.