Kakvu firmu otvoriti?

Pošto sam primjetio da dosta usera na ovome forumu ima svoje firme, i razumije se u procedure, odlučio sam postaviti nekoliko pitanja koja me interesuju.

  1. Gdje se otvara firma, u kojoj ustanovi?
  2. Doo/obrtnicko drustvo - znam neke prednosti ali sam čitao da OD ima problema sa izvozom, da trabaš dodatno tražiti neku dozvolu ako želiš izvoziti van svoje zemlje? Također, DOO mi je zadnja opcija jer moraš imati firmu koja zadovoljava neke uslove, moraš imati bar jednog uposlenog pored sebe itd. bar sam ja tako shvatio?
  3. Koja još imaju društva, šta znate o posredničkom društvu, kako ona posluju, da li mogu izvoziti?
  4. Čuo sam da je lahko otvoriti ali teško zatvoriti bilo koju firmu, koliko ima istine u tome i koji su zapravo troškovi zatvaranja?
  5. Koja su tvoja mjesečna dugovanja prema državi?

Unaprijed hvala.

Zavisi u kojoj si drzavi :smiley:
Kod nas u BiH je velika procedura dok u Njemačkoj moj prijatelj građevinsku firmu je otvorio za 40€ za 5 minuta :slight_smile:

Ovdje je dosta detaljan opis za otvaranje jdoo-a.

Mislim da su već prije bili slične teme.

Pročitao sam to, nije baš toliko detaljno. Nemam odgovore na svoja pitanja :slight_smile: .

Procitaj ovdje, dosta su objasnili:

http://www.seo.ba/blog/biznis/otvorite-firmu-u-bih-za-tri-dana-i-sa-179km/

1). Za obrt se javljas opstini u kojoj otvaras
4.) Istina je za doo, za obrt puno lakse i brze ide zatvaranje kao i otvaranje
5.) Prema mojim racunicama oko 600KM bez poslovnog prostora

Takodjer za obrt idu max 3 djelatnosti koje su usko vezano

Jos nismo ustanovili o kojoj drzavi se radi.

BiH, ali ne vidim ogromne razlike. Meni nisu bitni troškovi osnivanja za šta znam da je u Cro navodno 10kn :slight_smile: .

Otvori offshore firmu LLC/Pty za 100 dolara i rahat si :slight_smile:

a da nam date malo detalje ili neki link za offshore formu ili nesto?

http://oneoffshorecompany.com/products-page/uk-ltd-from-25/

Skrulaj na dno

UK Company with registered office
Price £150.00

UK Formation Only- £25
Price £25.00 ul>
All Company documents provided via email
Same Day service

Citam malo te offshore zakone i nije to tako jednostavno… Kako pravdati stvari koje kupis, auto, kad porezna polupa na vrata? Jel mozes reci da imas offshore firmu i sta onda?

Pa ne kazes imam offshore firmu LOL :smiley:

Kazes imam firmu u drugoj drzavi :stuck_out_tongue:

Ja dok sam imao takvu firmu, dobio sam besplatno i bank account u istoj drzavi na kojeg su klijenti uplacivali. A novac sam dizao iz bank accounta preko western union :slight_smile: http://www.westernunion.co.uk/gb/send-money-online

WU ne ide kroz poreznu, a mozes slat dnevno po 5-6 hiljada eura sebi :slight_smile:

Sam covjek kad upadne pod rijec “OFFSHORE” mora bit svjestan da i zivi na taj nacin. Ja sam prije toga zatvorio sve racune u svojoj drzavi. Znaci WU = cash. Cash i samo cash. Nema nista kroz knjige teke :slight_smile:

To je meni sve sumnjivo jer da je tako lako svi bi otvarali offshore firme, a i ovaj info na sajtu nema nista detaljnije objasnjeno samo nabroji sto ces dobiti i to je to. Sam kažeš da si dobio besplatno bank account, a što ti znaš jeli to stvarno tvoj account i jeli još tko ima pristup tom računu. Nedaj bože da netko tako radi 5 godina i da mu na kraju država stane na vrat zbog neplacenog poreza, upropastis sebi i svojoj obitelji zivot samo tako.

Accountu nema nikog pristup sem mene i shareholdera kojeg imenujem. Onda bi ljudi trebali sumnjat i u sistem Payoneer jer je isti account a drugi routing :slight_smile:

Kako smo i sami prije sada već gotovo godinu dana imali slično pitanje i kako smo teško pronalazili odgovore odlučili smo napisati proces kroz koji smo prošli.

Otvaranje obrta

Pošto se svi ovdje bavimo sličnim poslom nadamo se da ćemo mi moći pomoći ostalim članovima foruma te kako će i drugi pomoći nama ukoliko bude pitanja.

doo ili obrt ili jdoo

doo tu si bog i najskuplje je
obrt tu si donekle bog i mjesecni doprinosi te siluju
jdoo najbolje, ali opet ogranicen i opet te siluju

Znaci trebate imati puno love za otvoriti ista, ups jesam li zaboravio napisati da trebate puno love i za zatvoriti?
puno love + puno love = puno puno love :smile:

web360 kad si se vec regao prije 20min i napisao post prije 25 min mogao si barem ući u detalje :slight_smile:

:slight_smile: znao sam da će to netko primjetit, ali namjerno ništa ne skrivam.

Sad ovime ulazim u off, ali imam potrebu objasniti situaciju.

Kolega i ja smo dulje vrijeme članovi ovoga foruma ( 3- 4 godine ). Nakon otvaranja obrta dugo smo se dvoumili hoćemo li ovdje staviti post da postojimo i da nam prokomentirate portfolio, ali ponukani iskustvom kako većina bude popljuvana ( možda i ne uvijek realno ) odlučili smo se sačekati.

Na našem blogu smo svakako željili objaviti jedan post u kojemu ćemo opisati kako smo mi počeli u nadi da ćemo barem nekome pomoći i skratiti vrijeme.

Jedino detaljnije od ovoga bi bilo da smo pisali koliko za svaku stavku plaćamo, ali nekako nam se činilo da je razumljivije ako napišemo okviran iznos koji odstupa od stvarnoga za 10 - 30 kn.

Ukoliko pokretač ili bilo tko drugi ima dodatnih pitanja slobodno nam se obratite.

Zaboravio sam napomenuti da ja ne otvaram firmu zbog zarade putem interneta već je riječ o posve ozbiljnom biznisu koji nema veze sa internetom :D. Da biste mi mogli konkretnije predložiti na šta da se odlučim, dakle, planiram kupovati u BiH, prodavati vani, dakle, meni ne treba ured/hala, dakle mjesto gdje će radnici raditi, jer mi ne trebaju radnici :D. Meni samo treba papir da bih mogao izvoziti i prodavati :D.

Web360, pa niste valjda i stranicu otvorili prije 30 minuta, ako ste se registrirali prije 25, a napisali post prije 20. Jer stranica ne radi!

E pa htio bi te onda zamoliti da napišeš detalje poput što sve plačaš i koliko te druge stvari primjer:

jeli moze bilo koje ime obrta i jeli se dobiva free .hr domena na to ime ili ime .hr domene moze biti nesto drugo
jeli placate knjigovodu, kakav je dogovor s njime ako placate
jeli radite od kuce
kako ide slanje racuna, otvaranje racuna u banci, koliko provizije placate u banci, imate li web bankarstvo itd itd