Kazna za korištenje slika na web stranici

a možda i ovaj avatar da promjeniš da te ne bi Roberto Raviola tužio.

1 Like

Ja se mislim uzeti paket od 150 slika mjesečno na 123rf jer mi se čini kao bestbuy u usporedbi s najvećim servisima Shutterstock i Gettyimages, koji imaju nešto veći izbor kvalitetnih slika ali po dosta većim cijenama.

Mada te mjesečne limite po downloadu vjerojatno nitko ne prati. Bitno da im se plati bar taj osnovni paket i miran si.

@steelmaiden korisnicima je potrebno naglasiti kada su affiliate linkovi u pitanju. vidjeću na legalisu mogu li te tužit.

Čini se da je Skimlinks napokon proradio :smiley:
Hajde nemoj me tužiti, donirati ću sav revshare u Niche Challenge natjecanje.

a zašto kod tebe se vidi kad se mišem pređe da je u pitanju aff link? na onom dodo burd se ne vidi kad se mišem pređe preko linka.

Haha uhvatio si me, ovi su napravljeni preko link generatora ali mislim da ima opcija i da se unmaska link, da ne bude sakriven.

1 Like

Zar neide ono DMCA, prvo ti kazu da uklonis i to je to. Kao za gore stvari filmovi…

Problem je sto svako moze dici bilo sta na Pixabay. Znaci ja uzmem tudju sliku i dignem na Pixabay.

Onog trenutka kad dignes svoju sliku na Pixabay nemos vise nikog tuziti

By uploading Images or Videos to the Website, you grant Pixabay and its users an irrevocable, worldwide, non-exclusive and royaltyfree right to use, download, copy, modify or adapt the Images and Videos for almost any purpose, both commercial and non-commercial.

Ti znaci trebas dokazati da je sliku na Pixabay digao stvarno autor, a ne neko ko je ukrao njegovu sliku.

Trebao si na Pixabay forumu otvoriti temu sa tuzbom i linkom do slike, jer masu slika tamo dignu random likovi, a ne bi me cudilo da dizu i ti pa kasnije tuze.

Tako ces ako nista zastiti druge
https://pixabay.com/forum/questions-about-pixabay-11/can-you-tell-when-an-image-was-removed-from-pixaba-2680/

Da, dobra ideja za to da otvorim topic na forumu da vidim tamo njihova misljenja.

1 Like

Meni je ovo licno strasno jer koristim masu fotografija sa Pixabay.

1 Like

Pa koliko je zarađivao mjesečno pa su uhvatili? Često čujem da manje stranice koje zarađuju 5$-10$ na dan prolaze ispod radara.

Ne znam koliko ali svakako puno vise od $5-10 dnevno. Znam da je ulagao sve u kripto pa je moguce da sad ima i vise nego prije.

Hm, na sajtu imam 30-ak slika sa “free” sajtova (konkretno: picspree). Našao sam da se jedna u isto vreme prodaje na Getiju za cenu od 50 do 475 €, u zavisnosti od veličine.

I nije jedina. Na brzinu sam našao još dosta takvih slučajeva.

EDIT:
(i ovo sam našao duž interenta, https://makeawebsitehub.com/free-stock-photos/)
Backed by Getty Images, Picspree provides a large selection of high quality stock photos completely royalty free. With easy searching and frictionless downloading Picspree is an excellent resource for small businesses and web professionals looking for high quality photos without the worry of licensing.

Između ostalog, na sajtu kaže i ovo:

License

All Content is made available to you without charge. For all Content made available for download, We grant you the following rights: Perpetual , meaning there is no expiration or end date on your rights to use the Content. Worldwide , meaning Content can be used in any geographic territory. Unlimited , meaning Content can be used an unlimited number of times. Any and all media, meaning Content can be used in print, in digital or in any other medium or format. Non-Exclusive , meaning that you do not have exclusive rights to use the Content. Picspree can license the same content to other customers.

I ovo:

Frequently Asked Questions

What is Pic spree?

At Pic spree we have our very own community of contributors who upload and share their images, free for use. Picspree is a helpful resource of free stock images for the creative community to use in any project. All images are free to use, with no credit or permission needed, meaning they are ready to use even in commercial projects.

How can I use the images?

Images can be used in any project, across social media platforms and even for commercial purposes. However, it is important to be aware that depicted content in images such as trademarks, logos or brands may still be protected. In this case you may need to gain permission or consent of the depicted third party.

Can I sell the images?

Picspree photos cannot be re-sold unless they have been modified or edited. This includes selling as prints, physical goods or on stock photo platforms.

Do I need to credit the photographer?

No credit or attribution is required, but a link back to Pic spree and/or the photographer is always appreciated.

Why are there additional premium images across the sites?

These images are an additional offering of high quality ‘premium’ content that you can purchase. If you click on a premium image, you will be redirected to our preferred partner site to purchase.

1 Like

@steelmaiden evo dobio sam i ja od copytrack-a jucer kaznu za 4 slike. Ni da hoću ne mogu platit jer su cijene napuhane. Ne znam što mi je činiti uopće, webmajstirstvo je postala opasna branša :see_no_evil: kako je vaše prošlo i što će te vi dalje?

Edit: najgori dio je taj sto su slike bile samostalno uklonjene od strane mene jos prosle godine, ali zahvaljujuči crawlerima gledaju retroaktivno šta je bilo publicirano :blush:

Sami fotkajmo i onda stavi watermark da netko ne ukrade i stavi na te stranice i onda te tuže…

Ja pokusavam skontati sta tacno trigeruje ove iz copytracka.

@Opica @steelmaiden jesu li na vasim slikama za koje vas cimaju mozda neke osobe ili prikaz nekog trademarka?

Pixsy, getty, copytrack od kad je nastupio EU zakon o copyrightu nude integraciju sa servisima kao flickr, 500px, imaju u planu i instagram i slično. Tako da poslije integracije useru je dovoljno samo proć kroz listu sajtova koje su njihovi crawleri pronašli u nazad par godina i pokreću caseve protiv website-ova.

Zabrinjavajući dio je što dolaze kazne i za Creative Commons slike sa wikipedie ukoliko niste 100% točno naveli sve detalje o slici, autora, licencu i link na njegov flickr profil, i tako slike koje se inače ne prodaju nigdje po nikakvoj cijeni (ili im je realna cijena max 5 eur) i nisu stock photo ali odjednom su kao oštečeni za 400-500 eura po slici…

Obično je do sad copyright funkcionirao na bazi da ukoliko copyright holdera smeta objava ona se ukloni ali ovo je teži tip kamatarenja i lihvarenja i ti po malima.

Da osvježim temu - vidim da su neki dobili račune od Copytracka i da je to sada već bilo više od godinu dana. Ima li netko da nije platio i da se išlo na sud? Jel netko dobio uplatnicu i nije platio i ništa se nije dogodilo?

1 Like

Upravo pročitah čitavu temu, kakva je situacija?

Prije par godina je također Pixell & Cropix preko “posrednika” u BiH “ganjao” portale i pokušavao naplatiti nelegalno korištenje slika… neki su plaćali, neki su se “dogovorili”…