Knjiga za učenje Javascripta

Pozdrav ekipa,
Napokon sam rjesio semestar, i vrijeme je da se skroz posvetim ucenju javascripta. Bilo bi mi od pomoci ako bi mi netko od vas mogao preporuciti dobru knjigu za ucenje istog?

Iskustva u javascriptu nemam, objektno programiranje ucimo na faksu (visual basic) pa mozda to bude od koristi jer vidim da je i javascript OOP.

Knjiga moze biti u .pdf ili uvezanom izdanju; besplatna ili placena; na hrvatskom ili engleskom.

Hvala unaprijed!

1 Like

Ja bi ti puno vise savjetovao nesto tipa ovo: https://www.youtube.com/watch?v=yQaAGmHNn9s&list=PL46F0A159EC02DF82

Gledao sam vec tu seriju videa, onako nije lose ali mislim da bi mi knjiga bolje dosla pa bih onda lako nadopunjavao sa video tutorialima itd. Svakako, hvala na prijedlogu!

Aha, a onda neznam stvarno sta da ti prepourucim nikad nisam ucio tako nesto preko knjiga, moj bi ti savjet bio odgledat taj serijal i onda nesto da napravis sam i sve sto neces znat mozes nad na stackoverflowu…

A jel smijes koristis jQuery tam :stuck_out_tongue: ?

Ma ne ucim javascript za faks, nego sebi za dusu :smile:

Pa onda ti je moj savjet da naucis jQuery ili AngularJS to su ti javascript framework koji ti omogucuju onu foru “do less do more” premda bi trebao poznatvati osnove javascripta prije nego sto ides na framework. U svakom slucaju vidit ces kada sa javascripta u kojem si za nesto morao napisati 100 linija predes na jQuery koji to odradi za 10 mislis si zasto prije nisam naucio jQuery

Imam na Dropboxu folder sa nekih 50 JS knjiga, ako hoces link javi na PM tvoj mail da sheram folder s tobom.

2 Likeova

Hvala ti puno ali trenutno mi nisu potrebne…

Odgovor je bio upucen @Anteloff, a ne tebi. :smile:

Zesca zuja, iskreno nisam ni gledo ko je napiso post mislio sam da je on nabavio pa mi nudi… -.-"

Ja ti imam JavaScript: The Definitive Guide, 6th edition, O’reilly naravno. Mogu ti poslati.
Ako nisi za tu varijantu, nauči osnove na Codecademy, posle toga uči Jquery, dobro ti je Dooki rekao.

1 Like

http://eloquentjavascript.net/

3 Likeova

Eloquent JavaScript je isto dobra knjiga, sve je objašnjeno u detalje, nekih ~480 stranica. A imaš i na youtube od Derek Banas-a, on snima jedan video od npr. 40 minuta i u njemu se trudi objasniti essentials nekog jezika. Evo ti i taj link, čisto ako ti iz knjige nešto nije jasno https://www.youtube.com/watch?v=_cLvpJY2deo&list=PLGLfVvz_LVvSX7fVd4OUFp_ODd86H0ZIY&index=6

2 Likeova

@voidvoda pošalji ako nije problem, jel to .pdf ili u tiskanom izdanju? Ako je tiskano napiši samo na pm kolika je cijena…
@ognjen hvala za prijedlog, vidim na forumima daju vrlo pozitivne kritike na tu knjigu. Uzet cu i nju u obzir.

Evo dvije vrlo dobre koje sam ja pronasao:


BTW., @creatifcode mi je poslao ogromnu kolekciju knjiga :smiley:

poslaću ti ja i 6th edition Javascript od O’reilly i ovu Eloquent Javascript. Više ti ništa neće trebati :smiley:

Dogovoreno :smile: 20 znakova

Ispricavam se unaprijed ako nekom smetam ponovnim komentiranjem ovog posta. Vec par dana kopam po netu nebi li pronasao neku kvalitetnu knjigu o Javascriptu. Iskreno nista do ovog posta nisam pronasao, nemogu nikom poslati PM na forumu, ali bih vas zamolio ako nije problem mozete li podijelit neku od tih literatura. Shvatit cu ako ne zelite.

Pozdrav svima :relaxed:

Kad budes mogao poslati PM, javi mail da shaream folder na dropboxu s tobom.

Trebao bi sada moci slati privatne poruke.

Evo sada mogu, Hvala puno :grinning: