Koja brzinu internet konekcije imate Down/Up

Da plaća se 5kn.

Ako ima racun s stambiljom onda bi paltio, sve drugo, rekla kazala nebi mu dao ni kune, nego bi ga jos pitao za ime prezime i prijavio na postu.

Al opet ovisi tko donosi postu, ako je onaj zuti s motorcekom on uvijek badava nosi. Ponekad mi donese neki s nekim auto kombijem i on badava nosi. Zadnji put dobio DHL isto badava.

Nikako da stignem do kraja i ja da postavim :smiley:

Da ti ne velim kaj ga bi. Posiljke poslane ko small package ili petit paquet se naplacuju 4.5 kn, mozes se zaliti kome hoces, ali to je tak. A racun ne mozes dobiti jer nemaju sa sobom fiskalnu blagajnu, mozes ga traziti, dobijes potvrdu o uplati, pa napomenes da oces i racun i tad ti ga sljedeci dan dostave. Takav je propis napisan od strane HPa i tu ne mozemo ama bas nista. Sreca pa su prije nekih tjedan dana ukinuli da se za sve posiljke koji zavrse na carini bez obzira jel ima za njih kakvih davanja ili ne placa 55 kn. To je vrijedilo neka 3 tjedna, pa si se znalo dogoditi da ljudi na pakete od svega par $$ moraju platiti 55 kn dodatno. Sad se placa samo 12 kn za pismo koje ti posalju da posaljes dokaz o vrijednosti posiljke, a ako nema carine/poreza, ne placas uslugu nosenja na carinu, a ako ima placas jos 37-60kn + carinu/porez. Jbg, imaju monopol pa rade kaj hoce.

PS - isprika na offtopicu, ali dosta sam u toku oko tih stvari sa HPom, pa mozda kome pomogne.

Ma da, imam samo jednu rijec: vukojebina. Mi smo tu da nas se ceca, i cecat ce nas jos bome dugoooooooo.

kolega koji zivi u selu kraj preloga, donji pustakovec :smiley:

Nije to bas free shipping. Paketi do vrata nisu nikada bili free shipping. Imas fino na posti kad saljes paket, onda te pita hoces dostavu u posti ili dostavu do vrata. Do vrata naravno placas tih 5 kn, ili onaj drugi ako se odlucis slanjem na trosak primatelja. Pismovne posiljke i sve sto spada pod to je druga prica, tu nema naknade. DHL, OEX, FedEx i sl. to je skroz druga poslovna politika, tu placas samo dostavu i u njoj je ukljuceno od vrata do vrata.

Ja mislim da vas pljackaju s tih 5 kuna. Ja nikada nisam paltio 5 kuna a slali su mi do vrata. Zar je moguce da u jednom mjesto je ejdan zakon a u drugom drugi.

Ja sam narucivao svasta, od sitnica do malo vecih stvari. I nikada nisam platio.

Jel ste pročitali kaj sam gore napisao?? Ako na pismu/pošiljci piše “small package” ili “petit paquet” (uglavnom free shipping iz Kine) plača se 4.5 kn. Može se dogoditi da se ponekad to ne naplati jer se takvih pisama ima jako puno i ručno se sortiraju, ali takvi slučajevi su rijetki.

Evo kod mene unitymedia stanje:

Download/upload: 120Mbit/10Mbit

Prvih 9 mjeseci 35, nakon toga 45€, s time da sam uzeo i tv ( 10€ mjesečno ).
Bez toga 25/35€.

Router ima 2 kanala: 2.4GHz i 5GHz. Laptop je na 2.4GHz.
Preko mobitela je nešto bolja brzina.

Belmine odakle si tačno iz bih ?
Vidim zivinice pise na testu ??

Tesanj.

Evo za ove BHT pristalice na forumu, vidim bas dobro teku povecanja brzine interneta.

Imam jedan screenshot od Telemacha, star oko 1 mjesec, kad sam zadnji put bio u Sarajevu.Mislim da nema potrebe da ga postavljam.

Hehe, ovo je stvarno brzo. A sad slusaj moju pricu.

Neki dan odem u T-com da im odkazem ugovore, hehe. I naravno ceka se na red. Vidim imaju oni kaptop i pokraj letci za ultra brzi internet, iznad laptopa reklama, isprobaj ultra brzi internet. Reko, ooo super, dosla je optika, reko da vidimo to ce sad biti trocifreni brojevi. Odem ja lijepo na speedtest.net i sto sam vidio je komedija. 20 MBPS i 5MBPS up. Pa se pitam ako T-Com centar u gradu nemoze brze bolje da ja na selu sutim sa 30MBPS down i 7MBPS up.

Ali sam im tamo odmah htio prigovorit kakva je to reklama za ultra brzi internet sa ultra sporom konekcijom? Vrlo vjerojatno mi nebi znali ni dgovoriti, imam osjecaj da je uopce nebitno sto dobijemo, koliko je to brzo, glavno da oni strpaju lovu u djep.

Nista bolje, nije sa BHT, a vjerovatno je cak i gore.

Eto 5 mjesec je kao mjesec gdje ce povecati brzine interneta, meni jos nista, cak nemam ono sto na papiru pise da trebam imati.

Ja tesko da mogu pokrenuti video u 1080p, a da ne moram cekati na buffer, cak je nekad i sa 720p klimavo.2016 godina, 4K video dostupan, a ja ne mogu ni 720p opusteno pokrenuti, vec moram nekada gledati u 480p.

Istu stvar se i meni dogodila. Naručio optiku na webu, ali sam u međuvremenu jedan dan bio u Areni pa ajd idem na taj laptop za testiranje optike zavrtit jednu rundu na Speedtestu.
Rezultati bili 8/5 Mbps, a ja ostao u šoku kakvu ću tek brzinu imati doma. Nakon par dana stigao taman fiber net i imam točno ono što plaćam.

Prozivka se odnosi na mene, pa evo primjer BHT kad ustanes sa stolice i izganjas uslugu. Test napravljen danas oko podne.

Nasao si pogresnu osobu za nadmudrivanje.

Prije svega, nista tebi direktno nije upuceno.

Drugo nigdje ja necu ustajati, niti imam vremena za to, niti sam duzan.Ako su rekli da ce u maju biti povecane brzine onda trebaju biti, a ne da ja nekoga vucem za rukav.

Nemam namjeru da se “nadmudrujem” s nekim, kad sam upravu, kao i vecina korisnika.

Zaboravih reci, odno pitati tebe posto znas i strucan si.Zasto ja imam brzinu oko 3Mbps kad u ugovoru pise da je 5 ? Hajde pojasni mi.

Moj ss govori da ti ipak nisi u pravu. Dok puste optiku, ici ce down na 100. Obratio si se pristalicama BHT, sto ja bas i nisam, ali smo nedavno vodili diskusiju o ovome pa sam se osjetio prozvanim.

Izvoli, u BHT centar i predaj zahtjev za VDSL router i povecanje brzine. I mjeri brzinu sa ugasenim STB-om jer ti se i to odrazava na down.

Ne razumijem ljude koji samo sjede i kukaju a ne ustanu da traze svoje pravo.

Nemam ni ja vremena za nadmudrivanje. Neka je sa srecom u svakom slucaju. Pozdrav

Cekaj da li ja ovaj internet dobijam dzabe, pa da moram ustati i traziti svoja prava ? Naravno da ne dobijam, ja to placam, i to placam fino u odnosu na nase susjede iz HR (omjer cijena-usluga).E pa onda ocekujem da uz minimalan napor rijesim moguce probleme.

Kao sto sam rekao, ja ne trazim da mi net bude 20,30,50,100, vec trazim da dobijam ono sto pise na papiru.Prodavanje magle me ne zanima ni najmanje.