Koja je kartica i banka najbolja za PayPal BiH?

Najbolje da se obratiš poreznoj, jer nisu isti zakoni za strane državljane. Možda da pitaš i nekog knjigovođu za savjet :wink:

Poreznoj su bitne pare, tako da će oni naći zajednički jezik sa tobom. Čitao sam da su kolege plaćale porez i na rate, samo da se plati :smiley: Mi plaćamo porez na dohodak nekih 11-14%.

jesi otvorio u rs ili fbih? imaš li stalno prebivalište u bih, tj. jesi li rezident? vjerujem da jesi jer mislim da nisi mogao drugačije otvoriti račun

bez obzira jesi li domaći ili strani državljanin, bitno je da si rezident a ako si rezident onda plaćaš porez na osnovu zakona o porezu na dohodak

u fb grupama dijele ovo, važi za rs …

Otvorio sam nerezidentni racun za fizicka lica u Republici Srpskoj.
Koliko vidim,10 % je porez na online prihode za rezidente
Ne znam koliko je za nerezidente

aha, svejedno, isto je za nerezidente

(1) Poreski obveznik je fizičko lice koje po odredbama ovog zakona ostvaruje oporezivi dohodak
ako je:

  1. rezident Republike Srpske (u daljem tekstu: rezident) za dohodak ostvaren u Republici Srpskoj,
    drugom entitetu, Brčko Distriktu BiH ili drugoj državi ili
  2. nerezident za dohodak ostvaren u Republici Srpskoj.

UniCredit Banka u BiH više ne izdaje Visa kartice fizičkim licima u ponudi imaju samo Mastercard. Moj prijatelj je pokušao prošle godine da izvadi Visa u UniCredit Banci zbog Paypala i žena mu je rekla baš da oni ne izdaju više Visa kartice. Sve ostale banke regularno izdaju Visa i druge kartrice.

izdaju visa ali kreditnu…koja moze i na paypal

Nazovite neku od poslovnica u BiH i provjerite, ne izdaju ni jednu Visa karticu.

Pa nemam sta zvat posjedujem njihovu visa kreditnu karticu.

Možeš od ranije imati, ali su prestali od 2017 čini mi se izdavati ih.

Nije istina i sad izdaju kao sto vec tri puta govorim. Ali kreditne kartice sa odgodom placanja, debitne izdaju mastercard.

Koja je na kraju najbolja banka/kartica za BiH? Imam Unicredit Mastercard, ali ta znam da ne može primati novac. Koju preporučujete na osnovu svojih i iskustava drugih? :smiley:

Bilo koja u kojoj možeš uzeti Visa karticu, sve su iste.

1 Like

Ja povukao jučer na MasterCard Unicredit, i uredno mi prošlo na PayPal, ali novaca nema. Bio jutros u banci, kažu ne rade oni sa PayPal i ne vide nikakva sredstva prema mom računu.

Trebam sada doći u trag lovi i vratiti u PayPal balance.

Pa sacekaj 2-3 dana, prije je bilo instant i vidis na racunu u banci kroz 30 min, sad se ceka do 3 dana da proknjize barem u Sparkasse je tako, ja ne koristim Unicredit od 2017 kako su uveli MasterCard.

Nije problem sačekat. Sačekao sam i evo danas je legla uplata.

Uplata sa PayPal je uredno prošla, transakcija završena. To prije nije bilo moguće, i nakon što sam ovdje čitao da nekima radi odlučim i ja probati. Čuo/Čitao sam da je moguće povući novce na Unicredit MasterCard. PROBLEM nastaje kada ja pitam na šalteru Unicredit banke što se događa sa transakcijom (najviše sam se pribojavao da će zadržati isplatu dok ne opravdam priliv novca ili neki klinac sa poreznom), i kada mene u poslovnici banke uvjeravaju da ne rade sa PayPal i da ti novci nisu kod njih, niti će biti. Žena me uvjerava da novce neću dobiti, i sada sve hoću da odem i pokažem joj da je u krivu.
Vjerojatno ću i otići. ako ne bude gužve

2 Likeova

Ja sam bio danas u Unikreditu, nisam znao ovu informaciju jer su mi rekli da će mi morati dati Mastercard pa tek poslje 3 mjeseca mogu izvaditi Visa kreditnu i to mi je sve komplikovano samo radi PayPal. Intesa ne radi više sa Paypalom, RF ima nekih problema oko izdavanja istih, zna li itko Iti jednu banku u 2022g u BiH da PayPal radi i da se sredstva povlače bez ikakvih problema i gnjavaža. Dolaze kriptovalute mi se nismo makli sa Paypalom koji postoji 20.godina.

Visa kreditna ti nije za PayPal . Ili uzmi master u UniCredit banci ili visa debit/classic u Nova banka. Meni je nova banka bolja jer mi kod njih novci stignu u minuti. Kod UniCredit treba čekati dan-dva

Zašto ideš u poslovnicu, kada ima besplatan broj za podršku.

Zar nije lakše nazvati ili poslati mejl i dobiti prave informacije nego ići u poslovnicu i dobiti pogrešne?

UniCredit ima najbolju podršku, samo ih nazoveš i sve završiš za 2-3 minute.

Pa jesam kontaktirao sam ih prvo i sve im objasnio i rekli su da imaju za to Visa classic, a kada sam došao jbg nije to što mi treba niti je praktično i ima dosta zapetljancija oko toga.