Koja je kartica i banka najbolja za PayPal BiH?

ne treba čitati naslove, pogotovo na ovim obojenim portalima

pročitaj tekst, tekst nema skoro nikakve veze sa naslovom … naslov je tendenciozan i netačan

ono što je tačno, je da u bih postoji Zakon o sprečavanju pranja novca i finansiranja terorizma

po tom zakonu, finansijsko-obavještajni odjel SIPA-e češlja sumnjive transakcije … i banke su dužne da im prijavljuju sumnjive transakcije … ako je neko obuhvaćen tim zakonom, ne znači da je terorista … može biti da “samo” pere novac ili da na neki drugi način zloupotrebljava finansijski sistem bih … dakle ako je obuhvaćen zakonom koji u sebi sadrži riječ “terorizam”, ne znači da je terorista

ono što je istina je da su mnogi bh. građani u dogovoru sa migrantima na svoje račune primali novac iz inostranstva pa ih onda dijelili migrantima … dakle ponašali su se kao protočni bojleri, što nema veze sa terorizmom već su jedostavno zloupotrebljavali finansijski sistem bih … i vjerovatno su banke na svoju ruku donijele takve odluke … jer da je SIPA-a naredila ili da je naredio neki sud ili federalna vlada ili vijeće ministara onda bi se sve banke morale pridržavati tih naredbi

btw. finansijski sistem bih je jedan od najstabilnijih u regionu ako ne i najstabilniji, zato što je KM vezana za EUR i zato što u okviru centralne banke funkcioniše valutni odbor u kojem su i stranci koji to sve drže koliko-toliko pod kontrolom … jer da se samo ovi naši pitaju u vezi toga, davno bi finansije i banke u bih bile razjebane … plus što je bih među zemljama sa najnižom stopom poreza u evropi, dok je npr. hrvatska među zemljama sa najvišom stopom

uglavnom, vjerujem da su to privremene mjere i da nipošto neće postati pravilo … koristite lokalne domaće banke, privredna banka sarajevo, nova banka itd. itd. nije toliko teško promijeniti banku, za pola sata otvorite račun, za najduže 10 dana vam stigne kartice … u staroj banci ostavite aktivan nalog i karticu i čekajte hoće li promijeniti odluku

Ma nebitan naslov naravno da ima veze s tim bas bi nakon 15 godina odjednom sad pravili problem.

Ala si ti povodljiv… Problem je taj što je porezna gladna, arapi su dizali pare a nisu plaćali porez, Intesa ih nije prijavila poreskoj.

U svakoj normalnoj državi postoji pravilo da ukoliko digneš određeni iznos (u BiH više o 10k) godišnje od inostranih primanja, banka mora prijaviti poreznoj i eventualno SIPA-i da ispita izvor i naplati porez.

Mnoge banke zovu građane da daju pismenu izjavu koliko godišnje primaš i zbog čega, a izgovor je pranje novca, zapravo taj papir šalju poreznoj i eventualno SIPA-i.

Nije to ni bez razloga, baš kada su uveli te izjave, ja sam imao nemoralnu ponudu iz Londona da primam mjesečno određenu svotu novca, a onda šaljem njima ne sječam se u koju zemlju taj novac nakon što uzmem sebi određeni dio, odbio sam ali je bilo baš primamljivo, uglavnom na vrijeme su krenuli sa tim.

Ma iskreno briga me razlog, uglavnom ne daju. A nelogicno da se to vrti ta prica i blokiraju, a godinama nisu…ali eto za mene je kriva ta stoka. Sta je pravi razlog najmanje je vazno.

ako neko ima problema sa povlačenjem na kartice sparkasse banke evo odgovora

Sberbank zakon. Preko vibera otvoris racun :smiley:

Pozdrav ljudi,

nisam nikada koristio Paypal niti Payoneer. Može li se napraviti bussines account i tako naplaćivati usluge a da se nigdje javno ne ostavljaju lični podaci čak ni klijentima. Nadam se da me razumijete, ako naplatim neki rad preko nekog poslovnog naloga koji nazovem kakogod, da klijentima ili bilo kome ne ostavljam lične podatake. Kao što Ad sense recimo funkcioniše…

Zanima me da li je Master Card dozvolio da se vrsi povlacenja novca s paypala. Imam debitnu master card carticu uskoro istice al imam neki novaca na paypal balancu pa me zanima da li mogu povuc na karticu? To jest za BiH teritoriju

mozes povuci na mastercard ali moras imati povezanu VISA karticu na nalogu … bez VISA kartice na nalogu ne mozes povuci na mastercard :smiley: smijesno ali je tako :smiley:

Pozdrav za sve imucne :smiley:
Iz razloga sto sam prije par dana mjenjao banku , karticu i sve te stvari linkovanja na paypalu.
Da li je neko u mogucnosti da posalje 1$ na paypal , cisto kako bi provjerio da sve radi.
Vratim Duplo :smiley: xd <3
Ako ponovo sljedecu isplatu profulam , moram da otkinem ruku ili nogu kako bi nahranio Cuku :smiley:
Hvala svima <3

Ruin , spasi me :smiley: <3

svoj privatni paypal ne dajem nepoznatim ljudima, malo sam paranoičan jer možeš biti pripadnik organa gonjenja … ako si povezao novu karticu i ako si je verifikovao onda 90% sve radi

1 Like

Oke hvalaaaa :3 <3 20 karaktericni

Nakom svega sto sam procitao ovdje da li je bolje zadrzati dolare (jer je u dolarima dosla uplata na paypal) ili se moze glavna valuta promijenit u eure i da bude default

izgubit ces na konverziji usd u eur

ja kako god izracunam vise dobijem sa eurom nego sa dolarom u raiffaisen banci (1.57 dolar )

jeste ali ako ti je uplata u dolarima došla na paypal i ako ćeš na paypalu mijenjati iz usd u eur onda ćeš izgubiti na toj konverziji

da, to znam i kad mi uzmu tu proviziju na paypalu, kako sam ja racunao opet mi vise para leci na karticu nego da sam ostavio u dolarima

1 Like

ok ako je tako, samo da znaš da vrijednost dolara iz sedmice u sedmicu varira … pa može nekad biti 1.57, nekad 1.59 … ugl ako si skonto kombinaciju onda odlično

Pozdrav svima,zovem se Jovan,iz Srbije sam,srpski sam drzavljanin,bavim se server administracijom i primam uplate preko Paypal-a,redovno.
Posto je u Srbiji frka oko ovog poreza za freelancer-e,(40-50%)odlucio sam otvoriti u BiH racun i Visa karticu povezati sa svojim Paypal accountom.
To sam i uspeo u jednoj banci u BiH,dosada sam povukao prilicnu svotu na karticu te banke(20 hiljada KM)
Nedavno su me kontaktirali iz te banke,sa pricom da je poreska kontaktirala njih,zbog mojih uplata koje sam primio sa PayPal-a,i da bih trebao doci u banku i u poresku da prijavim prihod i platim porez na njega.
Prosto ne mogu odmah da dodjem,jer sam iz Srbije i po ceo dan sam na poslu,rekao sam.da.cu doci i prijaviti taj prihod i platiti porez.
Da li neko zna,koliki je porez na uplate preko PayPal-a u BiH,i da li mora da se plati u celosti ili moze i na rate i ako neko placa taj porez uopste od vas koji koristite PayPal,da li moze poblize da me uputi kad se placa porez(po prijemu uplate na racun ili po podizanju),sta je potrebno od dokumentacije,koliki je porez u procentima,ima li kamate,koje su sankcije ako se ne plati?
Srdacan pozdrav