Koja je kartica i banka najbolja za PayPal BiH?

pa za BiH sam i mislio da ne moze… a za druge zapadne zemlje pravila su drugacija, ali opet sumnjam da ce neko drzati vecu kolicinu novca na paypal jer vecina ljudi koji posluju sa paypal savjetuju da se to ne radi…

Skoro sam vidio u momka iz BiH 56k na PayPal balansu? :thinking:

korelitopipo? :smiley: :smiley: :smiley:

Moze li se ovaj daily withdraw limit od $500 maknut ?

Moze, samo moras zvati PayPal direktno telefonom da ti to odobre.

Evo pitao sam ih preko twittera i naveli su mi koji su zahtjevi i među njima je i da treba primit 10000 dolara od pocetka korištenja paypala. Ja još nisam ispunio taj uvjet. Kad to pređem onda cu moc maknut taj limit.

Evo zahtjeva za one koji ce ovo trebat u buducnosti.

  1. PayPal Verified
  2. PayPal member for 90 days
  3. No open complaints
  4. No limitations in the last 30 days
  5. Must have received over $10k lifetime.
1 Like

Ja sam ih zvao i rekli su za BiH da ne može. Znam da Intesa blokira zbog SIPE.

Meni su ovo odgovorili. Evo i @belmin kaze da moze. Vjerojatno su mu pustili limit ako kaze da moze.

nije zbog sipe ■■■■ vas dan ludi već zbog zakona o sprečavanju finansiranja terorizma …

i može, dogovori se s bankom, traži glavnog i objasni mu

možda ćeš potpisati banci neku izjavu

Ja sam to davno radio.Nazvao PayPal, rekao sta mi treba, onda je zenska sa druge strane linije provjerila da li moze to, i zatim me pitala koliko bi novi limit bio otprilike (mislim da sam rekao 1.5k-2k USD), i od tog momenta je zbilja tako i bilo.

Kakvo je stanje danas, to ne znam.

Da, a ko provjerava finansiranje terorizma i pranje novca? Sipa ;).

1 Like

može provjeravati i lokalna policija, OSA, može ko god hoće ko ima ovlasti :slight_smile:

Može, ali to radi SIPA.

http://sipa.gov.ba/assets/files/foo-docs/foostatistickoizvjesceb.pdf

1 Like

Sad primio 2 uplate i jedna uplata ima ono sranje “ON HOLD”, a druga normalno dostupna odmah. Ja to nikako ne kuzim koji kriterij oni koriste za to. Također, jedna ima fee, a druga ga nema. :smiley:

Ima li načina da se izbjegne ovaj paypal fee kad mi netko nešto plaća. Hebo ih na 200 dolara uzmu 10 ?

On hold je kada plaća sa kartice, bez holda je kada plaća sa PayPal balancea. Fee ne možeš izbjeći, ne bi postojali da im je sve besplatno.

@milito znas sta je zanimljivo ? Primao sam uplate bez fee-a i sa fee-om. Znaci da ima neka caka jer bi onda kod svake uplate imao fee. Sad gdje je kvaka ne znam.

slao ti je neko kao friends and family, nije da nema fee-a, nego fee placa ona druga strana

Sa PayPal balancea kad plaća možda nema fee-a, a može biti i ovo što @1116 kaže.

Ovo je sto @1116 kaze. Ja sam neki dan tako placao i kad upises koliko zelis da primi taj neko automatski meni naplati fee. Znaci primal uplate nema fee a ja koji uplacujem imam.