Koja je kartica i banka najbolja za PayPal BiH?

Dobro se priča. :smiley: Meni su ga upravo uklonili. Uvjeti su PayPal account bez mrlja i primljeno 10000$+ u komercijalnim uplatama. Naglasak je na “commercial payments”. U to sapdaju samo uplate kao “Goods and Services” i “Mass Pay” uplate. Ja sam imao dosta “Personal Payments” i bio prešao 10000 ali nisu maknuli HOLD dok nisam prešao 10000 u komercijalnim uplatama. Udušio sam ih bio svo ovo vrijeme, bit će lakše i meni i njima :smiley:

Gdje mogu vidjeti koliko sam imao prometa na PP kroz čitav period?

Malo je zeznuto za pronaći. Ja sam slučajno otkrio.

Activity>Statements(U gornjem desnom kutu ispod LOG OUT)>Custom>Insights i onda odaberi datum od kad do kad hoces da vidiš.

Uglavnom čačkaj po onim tabovima i naći ćeš razno razne izvještaje.

1 Like

Išao sam ručno računati. Nisam blizu tog magičnog praga.

I ja sam nekad ručno računao, ali eto sad možeš koristiti ovo što sam ti napisao, uštediš vremena s ovim.

Ovi iz RF su teške lopine. Ukradoše mi na nekoj konverziji i tečaju 40 KM. Pare legnu po srednjem USD tečaju, za 3-4 dana uzmu naknadu za konverziju od 1% i još to rade po nekom svom tečaju i onda ja nikad ne znam koliko ću točno imat na računu. Jedino što me drži kod njih je što su liberalni što se tiče PayPal-a.

RF mafioza najveca u svemu… Nova banka je meni sasvim okej sto se tice PayPala i svega.

Ušao na RF internet bankarstvo i dočeka me ova poruka

“U skladu sa Zakonom o deviznom poslovanju (,Službene novine Federacije BiH” broj 47/10 ) informišemo vas da ste u obavezi Banci dostaviti propratnu dokumentaciju (faktura, ugovor…) za svako plaćanje koje izvršavate u korist pravnog lica u inostranstvu,
bez obzira na njegov iznos. Propratnu dokumentaciju za ino plaćanja možete poslati putem e-maila: [email protected] ili faksa broj 033/287-230. Do momenta prijema dokumentacije, izvršenje ino placanja će biti obustavljeno. Banka je ovlaštena
da odbije izvršenje transakcije ukoliko ne dostavite propisanu i validnu dokumentaciju.”

Koji je sad ovo qrac ? Jesu li oni normalni ?

bože sačuvaj, znači ako platim hosting moram dostaviti šta?

Ne znam ni ja. Ako je to, onda je to ono najgore na što sam pomislio. Možda ovo “devizno poslovanje” izvlači stvar, mada ne znam opet šta bi ovo moglo značit.

Ja sam opet imao dobro iskustvo sa Intesom. Baš prije 5.dana su me zvali da me obavijeste o pokusaju naplate od strane određenog servisa. Blokirali su taj pokusaj, i prvo su htjeli da provjere sa mnom o cemu se radi. Ja sam objasnio da sam otkazao pretplatu tom servisu, tako da je dobro sto su tako postupili. Ostalo miu dzepu 250€.

Otići do banke i tražiti da nam detaljnije objasne šta ovo znači za fizička lica…

I sta sad svako placanje im moramo slati, pa cekati da oni odbore, pa tek onda da se izvrsi hahaha nema debilnije drzave na svijetu

nije do drzave nego do banke

Pa nije banka donijela zakon o deviznom poslovanju.

Moja greska, u pravu si. Mada pitanje je koliko je opet do zakona ako samo jedna banka radi po njemu

Pa sigurno da ce i ostali, najmanji je problem ako ce to raditi samo RF, odjavimo ih i cao.

Ako ti se da citat, ovdje bi trebao naci sta je problem i da li zakon ovo izricito nalaze:

http://www.pufbih.ba/v1/public/upload/zakoni/07a49-zakon-o-deviznom-poslovanju-sl.nov.br.47-10.pdf

Samo ako uplaćuješ direktno ino transferom, onda treba slat. Plaćanje karticom ili PayPal-om nema nikakvih problema. Dobro je. Ja sam mislio na prvu da je za sve.

Jesi siguran? Ja sam ih sad pitao na live chat, ali nemaju pojma o tome