Koja je kartica i banka najbolja za PayPal BiH?

Kupovao sam nešto neki dan preko eBay-a PayPal-om i ništa nisu tražili niti je blokirano, tako da ja mislim da je to to. Još je netko to potvrdio na ovoj fb grupi freelanceri bih. Oni na live chatu mi nikad nisu bili od pomoci, samo me usmjere na neki broj i da zovem. :smiley:

hahahahah isto i vecinom daju pogresne informacije, 10 puta sam se sa njima raspravljao sa IQ bankomate i dan danas tvrde da mozes podizati van radnog vremena i vikendom, sa deviznih racuna, a ne mozes :joy:

A sto se tice ino transfare, sta u biti to znaci? Kada uplacujes racunom ili sta, ne kontam…

Valjda onaj IBAN kad koristiš za uplatu prema vani.

Ja sam evo sad uredno platio paypalom, povezanim sa njihovom karticom.

slična situacija kod mene, i dan danas teta na šalteru tvrdi da se pare mogu povući sa paypal naloga na mastercard karticu u bih a ne može :smiley:

/ontopic

koliko vidim to je zakon na nivou fbih, daj bože da se ovi u rs ne sjete da donesu sličan zakon

PayPal malo podebljao fees čini mi se. Samo to mijenjaju. Da bar hoce pustit da možemo koristiti balance za plaćanje online ili da nema onog automatskog transfera svakog mjeseca.

Nije do Paypala… oni bi htjeli i zele to al neda BiH

elaboriraj, ko koči sa bh strane?

Pa PayPal se valjda mora sva svakom drzavom posebno dogovorit oko poslovanja. Ne znam tacno za koga bi rekao da koci, al uglavnom je to zbog nas (tako tvrde iz PayPala), i eto mi sad jadnici ne mozemo koristiti paypal balance, nego smo primorani da placamo conversion fee 2x, plus onih 5$ za povlacenje i tako to… A npr u Srbiji to nije slucaj, oni koliko znam mogu balance koristiti.

Zna li neko koliko Sparkasse uzima sebi % od inostranih uplata na devizni racun? Imao sam do sada racun u BBI banci i oni su uzimali 10% od svake uplate + 17% neka razlika izmedju drzava, Unicredit uzima fiksno 10 KM, ali im je mjesecno vodjenje 10 KM, rekose mi da u Novoj banci ne uzimaju nista osim konverzija valuta. Kakva je situacija u sparkasse?

ako se paypal računa kao inostrana uplata onda meni uzimaju 1% za konverziju valute

Moze li se UniCredit kartica MasterCard koristiti za primanje novca ? Recimo neko nesto plati na Internetu da meni dodje na karticu ? ili Preko PayPal-a ?

Mislim da ne, možeš možda samo da platiš nešto na netu.

Za UniCredit banku znam da može jer imam Mastercard debitnu karticu i s njom nikad nije bilo problema dok je s HypoAlpeAdria (Sadašnja Addiko) uvijek bilo problema i zaposlenici uopšte nisu znali šta je Paypal a da urade šta još urade po tom pitanju je misaona imenica.

Za ostale nisam siguran ali mislim da Sparkasse isto tako ne odobrava.

NE može preko PayPal . Samo Visa kartice za BIH

A MasterCard za direktno primanje novca sa nekog servisa gdje bi se to napravilo na web portalu da mi plate direktno na karticu MasterCard prolazi li to ?

šta sparkasse ne odobrava?

SA BH. PAYPALA SE NE MOŽE WITHDRAWATI NOVAC NA MASTERCARD KARTICU! Dakle provjereno, ja na svom paypalu imam i visa i mastercard karticu kada hoću da withdrawam ponuđena je samo visa kartica. Na mastercard karticu SE MOŽE primati novac ali ne sa bh. paypala.

1 Like

https://www.paypal.com/ba/webapps/mpp/ua/upcoming-policies-full

ne mogu da čitam ove kilometre, ukratko šta se mijenja?

Zato nikad ne dam da mi PayPal konvertuje nego banka, i do sada su uvijek bili skuplji.

1 Like