Koja je najbolja zamjena za Photoshop?

Koja je najbolja zamjena za photoshop a da je program free ili da je jeftiniji od photoshop-a

a zašto ti photoshop ne paše, ako nije tajna?

Pa vjerovatno jer ima firmu i mora plaćat licencu

Pase meni photoshop ali je skup a treba mi samo da obradim slike, jednostavne radnje, a da skinem sa nulled bojim se da ne riskiram cijeli pc

Ovisno za šta ti točno treba. Ja koristim PhotoScape za neke jednostavne stvari, primjerice pisanje teksta bez pozadine preko fotografija, neka manja uređivanja i slično. Neznam da li ti odgovara on? :slight_smile:

https://pixlr.com/ 20 znakova

Gimp … 20 znakova

1 Like

Jeli toliko opasno instalirati photoshop sa nekog torrent-a ili ne, mislim opasno da neko moze zloupotrijebiti podatke iz pc-a

Zasto bi instalirao Photoshop sa torenta kad mozes i ovako kreiras nalog kod njih skines program Adobe Creative Cloud instaliras Photoshop i goristis ga bez ogranicenja. Kad istekne probni period izbrises instaliras i eto ga opet spreman za koriscenje. Ja ga koristim tako evo godinu dana, niti pokusavam da ga creck sa onim dll fajlom, nema potrebe.

A taj dll file mozeli on u sebi da sadrzi neki virus/trojanac ili sta vec i da neko koristi moj pc za recimo ddos napade ili moj pc za neke kriminalne radnje, da nesto uradi sa moje ip adrese…

Mozda sam ja to previse ozbiljno shvatio neznam…

A nije zarazen taj fajl, ali ti i ne treba kad mozes da koristis trail verziju i sve ti radi super. Ja sam uvek za legalno, ali time nista ne krsis koristis trail odradis posao i to je to.

Paint net
Jako dobar, free a ima sve osnovno za obradu fotki

GIMP. Besplatan je, radi na svim platformama, i dobar je alat cak i za profi stvari.

Iskreno, nisam baš kompetentan…ali mogu probati odgovoriti.

Mislim da tehnički, kad se nekoj scripti daju full ovlasti (kao kod crackanja) …da ti može napraviti svašta.

S druge strane, ipak skripta nema ovlasti Boga, jer za neke akcije i skripta mora dobiti permissione koje Windiowsi pitaju korisnika.

Gdje je granica između toga dvoje…i kakve rupe može skripta pronaći…e to bih mogao samo nagađati. Ali kad bi bilo moguće da crackanje napravi toliko darmara na računalu, bilo bi to puno prostranije i čulo bi se o mnogim slučajevima onih koji su nadrapali…

Potrazi na netu PS2, besplatan je i radi. Možeš ga skinuti sa adobe stranice. Sad sam na mobu pa nemam link ali budem stavio kasnije.

Program za ftp smartftp ako instaliram besplatnu verziju koja traje 30 dana kada prodje taj period ja izbrisem program i uklonim rucno sve ostale fajlove a li kada ponovo intaliram program on nekako prepoznaje da sam vec ranije instalirao

Nisam znao da photoshop moze…

reinstaliras svaki put windowse, pa ces moci xd

Samo gimp! A zbog 20 znakova ponovicu jos jednom GIMP!

upravo to sto ti je bozzou rekao :slight_smile: zbog regedit

Da ne otvaram novu temu
Imali free opcija za adobe dreamweaver