Koji browser koristite?

Chrome jer je FF postao prespor, rusio se kako su verzije rasle itd itd… Chrome je brz i ima ok toolove (ovaj njegov ugrađeni “firebug” ili firebug lite, pa color picker sa stranice, lorem ipsum generator i sl…).

Vidim da se spominje flash. Kolko sam cuo na php meetupu, nije cak toliki problem kod flasha nego kod developera koji rade velike propuste. Kao vidjet cete o cemu se radi ako instalirate flash debugger za browser kolko ce gresaka izbaciti.

Ma ja bi se vrlo rado prebacio na bilo koji drugi browser, ali problem je jer aktivno koristim 20ak pluginova. Imam ih preko 30 koje s vremena na vrijeme upotrijebim, a ni na jednom browseru nisam našao adekvatnu zamjenu za iste.

Browser bez plugina za webmajstora je kao auto bez motora, jednostavno nužna potreba.

Mozzila firefox al stariju verziju 3.6.25 (ja mislim da je) ova novija uzima i previse memorije i non stop je crashed sto kaze Gosaric na flash video ili bilo cemu sto sadrzi flash. Tako da ova starija verzija je super, al imam i operu i google chrome i IE novi cisto radi sajtova i provjere kako su optimizirani za te preglednike. Uglavnom preporucjem firefox al neku stariju verziju ili pak’ google chrome.

prije operu do verzije 6.sad firefox 3.x.y. i 9,a chrome samo kad mi treba brzi prijevod sa nekog jezika.

FF ali sve sam više nezadovoljan.

Meni iceweasel (nebrandirani FF) digne oko 4% rama ali preko 60%cpu-a.

Meni su trenutno upaljena 3 browsera i sva tri koristim. Surfam sa Chrome, FireFox vamo isto tako radi na nekim stvarima, a vagex mi radi u Pale Moon (64 bitni browser na bazi FF). I sve mi radi ok. Kod Chrome ne volim samo kad natrpam tabova što nemogu da vidim gdje je šta. A sve ostalo mi je ok. :slight_smile:

FF je bio primarni godinama al mi se sve manje svida…
Crome je dobar al navika je navika…

Chrome primarni i u 90% slučajeva koristim njega, nakon njega dolazi IE9 pa Opera, a Firefox ni ne palim osim u krajnjim slučajevima testiranja.

Firefox i Chrome :slight_smile:
Opera mi se ne svidja.

Kao aktivno primarni internet browser : Google Chrome , a kao sekundarnu rezervu koristim : Maxthon 3

Isprobao sve koje se ovdje spominju od FF, IE, Chrome do Opere.
Po meni je najbolja Opera, štoviše i najbrža što mi je dosta bitno.
FF je najsporiji browser i treba mu duplo više vremena za neke stvari, za razliku od Chromea, a pogotovo od Opere.

Chrome također nije loš i njega koristim paralelno s Operom, no Operu koristim puno više vremena stoga moj glas ide Operi :slight_smile:

Opera

  1. brzina renderiranja stranica
  2. usability (osobno iskonfigurirana godinama korištenja)
  3. odličan crash recovery
  4. sasvim solidan dragonfly

minus: tu i tamo naleti pokoja stranica koju opera ne otvara, facebook i gmail mi je ‘najteži’ na operi

usput da pitam kako riješiti problem koji mi se pojavio od zadnje nadogradnje (ili sam ipak ja nešto sprčkao): dragonfly window mi više ne ostaje vidljiv odnosno u fokusu (aka tile windows horizontaly) klikom na primarni tab…hvala

Primarno koristim Seamonkey

Firefox, jednom kad ga probaš, ostaješ na njemu :D.

Google Chrome mi je primarni browser radi najlakše i najbolje sinkronizacije sa ostalim Google uslugama, a i zbog odlične dev konzole koja mi ima bolje sučelje od Firebug-a.

Chrome je definitivni #1¸najviše radi F12 (konzole), radi prirode posla koristim sve browsere i svaki ima mane, Chrome ih ima najmanje.

Chrome također kupi sve login podatke. Istina, kakve oni imaju koristi od sitnih riba poput nas, ali opet…

Koristio sam FF na XPu, Visti i sedmici, a sad i na Ubuntu…kad se sruši(rijetko) muči se sa vraćanjem tabova ko što je CreatifCode rekao…svejedno, nemogu bez njega, jednom FF, uvik FF

Firefox. Nedugo sam sad poceo koristiti comodo verziju Comodo Dragon. No evo moje misljenje o browserima:

  1. Firefox (ima on svojih mana i to dosta njih, neke stranice ne pokazuje kak treba, sparanje memorije mu niej bolja strana), ali ipak najbolji, najbrzi i najpouzdaniji
  2. Opera (mozda bi opera bila i broj 1 da imaju malo vise pluginova i malo vise opcija, ali enmaju i nemaju bas neku reklamu, no reklama no money no pwoer.)
  3. IE (zacudo ja stavljam IE ispred Chromea, jer kad nesto envalja u firefoxu onda palim IE pa nabrzino to rijesim u njemu, to je kao backup plan, FAST in FAST out.)
  4. Chrome (e sad cu da pocnem da serem na veliko, GOOOGLE koji ima toliko love toliki budget ima ovo sranje od browsera. Dobro da pojasnim, nije browser los, brz je pregledan i sve to sto ima firefox ima i Chrome i on ima nesto i bolju konzumaciju memorije. NO JEDNA TVRTKA KAO GOOGLE NEMA PODRSKU U GLEDAJU MP4 U BROWSERU, u 21 stoljecu oni to nemaju, WTF. Meni to zvuci kao BETA!!! A ja nisam tu da testiram browsere i popravljam bugove i nedostatke nego da koristim browser… Pa je onda pitanje ako oni nemaju MP4 podrsku, ptiaj boga sta sve onda mozda nemaju… Pa izvolite to gospodo srediti pa se odna mozemo razgovarati.

Znam da mnogi koriste Chrome, vecina ih koristi zbog Google brenda. No meni nemogu prodat muda pod bubrege.