Koji browser koristite?

[quote=“dadaas”]
4. Chrome (e sad cu da pocnem da serem na veliko, GOOOGLE koji ima toliko love toliki budget ima ovo sranje od browsera. Dobro da pojasnim, nije browser los, brz je pregledan i sve to sto ima firefox ima i Chrome i on ima nesto i bolju konzumaciju memorije. NO JEDNA TVRTKA KAO GOOGLE NEMA PODRSKU U GLEDAJU MP4 U BROWSERU, u 21 stoljecu oni to nemaju, WTF. Meni to zvuci kao BETA!!! A ja nisam tu da testiram browsere i popravljam bugove i nedostatke nego da koristim browser… Pa je onda pitanje ako oni nemaju MP4 podrsku, ptiaj boga sta sve onda mozda nemaju… Pa izvolite to gospodo srediti pa se odna mozemo razgovarati.

Znam da mnogi koriste Chrome, vecina ih koristi zbog Google brenda. No meni nemogu prodat muda pod bubrege.[/quote]

Kao prvo, pricas gluposti i post si napisao na takav nacin da se pitam sta su ti roditelji radili kad su te trebali odgajati.

Kao drugo, MP4 support nije jednostavan kako se cini, u smislu da se patenti za koristenje istog moraju platiti, sto se open-source projektima bas i ne svidja.

Kao trece, i ono najbitnije, Chrome podrzava MP4 playback, i ironicno, podrzava ga dulje nego Firefox koji toliko hvalis (FF ga je poceo podrzavati tek od verzije 21).

Kao cetvrto:

  • samo da dokazem da ne pricam gluposti.

Koristim sva 4: mozilla, chrome, opera, ie.
Najvise koristim Mozillu jer mi je nekako najstabilnija, ali zna po nekad da se zabije, ukoci se sve zivo na njoj, pa moram da iskljucujem preko SHIFT+CTRL+ESC. I da guta dosta memorije. Zna da mi pojede preko 1.5 GB. Doduse, otvaram jako puno tabova, nikad nisam manje ispod 15 :). Ne znam da li je samo zbog previse tabova ili nesto sa mojim kompom nije ok :).
Kod chrome me nervira sto mi svaki novi tab belezi kao novo otvoreni program, kad pogledam procese, a i nesto mi nisam navikao da ga koristim stalno, tipa da mi je stalno otvoren kao sto je mozilla.
Opera mi je isto simpa, jer je lagana, ali stvar navike.
IE se poboljsao nesto od svoje 9. verzije tako da moze da posluzi.

[quote=“APazinjan”]Kao prvo, pricas gluposti i post si napisao na takav nacin da se pitam sta su ti roditelji radili kad su te trebali odgajati.

Kao drugo, MP4 support nije jednostavan kako se cini, u smislu da se patenti za koristenje istog moraju platiti, sto se open-source projektima bas i ne svidja.

Kao trece, i ono najbitnije, Chrome podrzava MP4 playback, i ironicno, podrzava ga dulje nego Firefox koji toliko hvalis (FF ga je poceo podrzavati tek od verzije 21).

Kao cetvrto:

  • samo da dokazem da ne pricam gluposti.[/quote]

Hvala.

Ja sma iznio svoje misljenje. Ti pricas o mojem odgoju u topicu sa browserima, mislim koji jadnik.

Od mene ćes na ovom forumu kao reply na tvoj post vidjet samo ovaj jer s balavcima neodgojenima neću iamt posla:

https://www.google.hr/search?q=mp4+chrome&ie=utf-8&oe=utf-8&rls=org.mozilla:en-US:official&client=firefox-a&gws_rd=cr&ei=xI1WUvibDoaDkwWWn4HABg

[quote=“dadaas”]Hvala.

Ja sma iznio svoje misljenje. Ti pricas o mojem odgoju u topicu sa browserima, mislim koji jadnik.

Od mene ćes na ovom forumu kao reply na tvoj post vidjet samo ovaj jer s balavcima neodgojenima neću iamt posla:

https://www.google.hr/search?q=mp4+chrome&ie=utf-8&oe=utf-8&rls=org.mozilla:en-US:official&client=firefox-a&gws_rd=cr&ei=xI1WUvibDoaDkwWWn4HABg
[/quote]

Link koji si stavio dokazuje da nemas pojma o cemu pricas. A ako trazis jadnika, baci oko na svoj predzadnji post u ovoj temi :slight_smile:

Ugodno popodne.

Iskreno bezveze samo dizete tenzije… svatko voli i favorizira neki browser jer se navikao na njega…

Chrome koristim skoro od pocetka, kad je stalno bio nestabilan, osobito sa flash sadrzajem. Sada je po meni najstabilniji browser, updatea se u pozadini da to niti ne primjetim, brzo radi, inspect element je nesto najbolje sto ima osobito za web developere. Razlog zasto koristim chrome je nacin prikaza tabova, kod FF me smeta sto je manji prostor za tabove, a iskreno nikako mi ne odgovara za rad…

Maxthon je mocan browser, slabo se prica o njemu, a opera kao opera, uvijek kaskaju.

@dadaas
Totalno si krive razloge naveo da chrome ne valja, mogao bih govoriti o FF u kojem se na scrolanju sadrzaja font “rasuje”(pr:

) i bude totalno nepregledno, a to se dogadja vec duze vrijeme(premda su veci dio tih problema popravili)…

Da ocito je da je mene Chrome razocarao. Razocarao me je kada sam morao ljudima reci da nemogu gledati videe u mp4 formatu preko chromea. Nego da moraju koristiti FF, IE ili bilo koji drugi koji vrti mp4. To me je jako pogodilo jer je vecina njih koristila bas Chrome. I to je moj jedini razlog sto je Chrome meni an 4tom mjestu.

Ja nisam isao pljuvat ljude u ovom topicu jer oni vole Chrome vise nego neki drugi browser, mislim to mi je uopce nebitno koji je vama bolji browser, koji je bolji browser opcenito. uopce me to ne zanima. Samo iznosim svoja iskustva. Istina je da je Chrome brzi, imas testove na netu.

No onako kako ja koristim Firefox Chrome nebi mogao koristiti. Imam malo jaci comp i konstantno su mi otvorena 6 windowa Firefoxa po 5 tabova u svakom prosjecno.

Istina za firefox da imaju malo cudno citanje stranica. Evo ejdan bug zbog kojeg sam morao ici u IE. Otvarao sam phpmyadmin an serveru od domene i usera koji imaju brojke i firefox mi je bacao blank page. Strasno nesto. otisao u IE i otvorio normalno.

Ja sam napisoa da svaki browser ima svoje nedostatke i prednosti. Meni je prednost Firefoxa u stabilnosti kod massivnog browsanja. To sto sad dok pisem trosim 700mb memorije na firefox i jos toliko na flash meni nije problem, Ali ocito je da ce na compovima s 2Gb rama to biti itekakav problem.

P.s. kada je rasprava ontopic nema nikakvih tenzija, svatko moze pricati i iznositi svoje argumente, ali kada se u u topicu o browserima prica o odgoju onda svi, pa i moderatori znaju da je to obicno trolanje i s namjerom da se vrijeđa korisnik foruma. Neznam dali psotoji kakav sistem kaznjavanja, ali mislim da bi ga trebali uvesti, da se ovaj forum ne pretvori u forum.hr

Probao si otići na “Video For Everybody” Test Page i kliknuti na “MP4” u Chromeu i Firefoxu?

Zato je i dobro da postoji više različitih browsera i da si svatko može izabrati onaj koji mu najviše odgovara.

Jedno pitanje…koji će vam k**** 15 otvorenih tabova istovremeno…To ne može pratiti ni komadant Data…

15 nije nista, bude to i puno gore. Tesko je za objasniti ali jednostavno cesto dodje do toga, meni konkretno dok radim na nekom template-u ili temi, par tabova za preview razlicitih url-ova, par tabova dokumentacije, mail tab itd.

Ja imam 6x5 = 30. Ti su otvoreni non stop od kad upalim komp pa dok ga gasim (a palim ga i gasim samo jednom u danu, znaci cjeli dan radi)
No prije godinu dve sam nesto radio specificno i od onda sam zavolio Firefox, znam da je to onda bila druga verzija i sve. Ali trebao sam otvoriti oko 500+ stranica odjednom. I samo firefox je mogao to otvoriti. Istina vuklo se malo ali je otvorio svih 500.

Mislim da sam cak na ovom forumu pisao o tome ili trazio dali psotoji neki bolji browser, ali nije probao, Chrome se crashao konstantno, a jako je bolno kad dodjes do recimo 200 pa se onda crasha, pa ides restore tih 200 pa nemoze restore. Isprobao sam tada sve: Opera, Chrome, IE, druge nisam jer nisu imali opciju tabovi u to vrijeme, pa mi nisu bili zanimljivi.

Built-in blocker. Viva Opera

Haha, sta s oglasima je Sincic i Plenkovic koji morjau kupiti oglase, a bez oglasa je Milanovic i Petrov?

A ovaj Chrome koji me sad razocarao jer mi je google oznacio sajt zbog verovatno popads ili adsterra kao da nije siguran i maka mi ga sa pretrage sve sam maka reklame i cekam evo dva dana dako mi ga vise odobre.

110 blokiranih oglasa.
Ne znam tko pretjeruje , Opera ili Independent?

Presao na Brave :slight_smile:

1 Like

BRAVE ubio chrome!!!

Ima sve sto chrome i bolji je, nije mi jasno kako i zasto… U biti da jasno mi je, nema ta njihova oglasivacka sranja i ima inside blockera…

Chrome, firefox, chromium.

sva tri rade odlično na linuxu.

Ja sam presao iz dva razloga prvenstveno.

Prvo je blokiranje trackera i oglasa, a drugo je zbog Brave Rewards i BAT tokena.Ideja mi je odlicna, cak sam i kupio stotinjak BAT cisto da se nadje :slight_smile:

Pored toga baziran je na Chromiumu, sve ekstenzije sa Chrome-a rade, Developers tools isti.

1 Like

Trenutno Chrome samo

Brave, i za sada je odličan. Inače isprobao sam i Vivaldi, ali dosta mi se rušio i zastajkivao.