Koji cms odabrati?

WP definitivno im najljepse template dok Joomla ima daleko veci izbor!

Bas tako, Cini cuda :slight_smile:

[quote=“webjumfer”]Meni je wordpress puno jednostavniji, al me živciraju njegovi problemi za neke stvari koje nisam mogao rješiti. A Joomla-u zadnjih par dana radim i ima više opcija, nešto mi je komliciranija i manje ima dobrih besplatnih template-a, al da se naučiti i nije nešto teško.
Dajem glas na WP radi optimizacije. U tjedan dana sa 9 stranice sa google-a skočio sam na četvrtu i stvarno sam zadovoljan brzinom indeksiranja.:vipme:[/quote]

Nisam naletio ni na kakav problem koji se u WP ne moze rijesiti. WP zbog pinginga. :kuc:

Jesi li siguran?! Jesi li pogleadao novi WP 3 ?

Meni se ipak vise svidjaju Joomlini templejti, ali o ukusima se ne raspravlja :smiley:


I na kraju. Glas za WP. Radio sam u pocetku sa Joomlom, trazi dosta vremena za setup. Joomla je prije bila izbor zbog toga sto si sa njom mogao spojiti forum i portal i bila je izbor mnogih onlajn magazina zbog broja mogucnosti. Ali sada kada je izasao WP 3, sve ide u njegovu korist.

WP je u pocetku bio blogging CMS, ali danas sve vise poslovnih korisnika koristi WP.

Reference:
http://wordpress.org/showcase/tag/business/

http://images.wordpressapi.com/wordpress-vs-joomla-vs-drupal.png

Wordpress je stekao popularnost zbog bloganja te mnogo ljudi ukoliko pozeli izgraditi sajt ici ce preko Wordpressa. Joomla se samo razvijala kao CMS, dakle nije nikakvim drugim putem stekla ime!

Ukratko, nikad nisam volio joomlu. Vrlo vjerojatno zato sto je puno klinaca radilo get-rich-fast stranice i “news portale” na njoj, pa kada bi netko ozbiljan digao sajt na joomi postojala bi velika sansa da bi ga jednostavno preskocio.

Nadalje, joomlin nelogican admin panel i odvratan usability su me definitivno odgurali od nje.

WordPress je moj izbor broj 1 u svijetu CMS-ova. Savrsen on-site SEO, pinganje, moderiranje komentara, jednostavnost izrade templatea, i mnoge druge funkcionalnosti, cine ga vrlo mocnim alatom koji je i dalje lagan na server i ne guta puno resourcea.

[quote=“w00t”]Ukratko, nikad nisam volio joomlu. Vrlo vjerojatno zato sto je puno klinaca radilo get-rich-fast stranice i “news portale” na njoj, pa kada bi netko ozbiljan digao sajt na joomi postojala bi velika sansa da bi ga jednostavno preskocio.

Nadalje, joomlin nelogican admin panel i odvratan usability su me definitivno odgurali od nje.

WordPress je moj izbor broj 1 u svijetu CMS-ova. Savrsen on-site SEO, pinganje, moderiranje komentara, jednostavnost izrade templatea, i mnoge druge funkcionalnosti, cine ga vrlo mocnim alatom koji je i dalje lagan na server i ne guta puno resourcea.[/quote]

kad si zadnji put radio s joomlom?
pa to sve imaš na joomli hahaha
i joomla ima svoj odličan SEO, komentare, funkcionalnost… admin panel je lagan da ne može biti lakši, a što se tiče templejta - uvijek si možeš sam napraviti svoj templejt.
to što se nisi znao snaći nekad, a ni kod čitati je tvoj problem pa ti je joomla bila preteška. onda si otišao na wp koji je smiješan i za malu djecu…

da joomla ne valja i da je komplicirana - ne bi danas bila najbolji i najrašireniji cms u svijetu

[quote=“kumbaya”]
da joomla ne valja i da je komplicirana - ne bi danas bila najbolji i najrašireniji cms u svijetu[/quote]

Misliš bila do pocetka 2009.?
http://www.google.com/trends?q=joomla,+wordpress

:slight_smile:

[quote=“w00t”]Ukratko, nikad nisam volio joomlu. Vrlo vjerojatno zato sto je puno klinaca radilo get-rich-fast stranice i “news portale” na njoj, pa kada bi netko ozbiljan digao sajt na joomi postojala bi velika sansa da bi ga jednostavno preskocio.

Nadalje, joomlin nelogican admin panel i odvratan usability su me definitivno odgurali od nje.

WordPress je moj izbor broj 1 u svijetu CMS-ova. Savrsen on-site SEO, pinganje, moderiranje komentara, jednostavnost izrade templatea, i mnoge druge funkcionalnosti, cine ga vrlo mocnim alatom koji je i dalje lagan na server i ne guta puno resourcea.[/quote]
potpis

@kumbaya ne bih se složio da je WP za malu djecu…složeniji je od Joomle masu puta…
btw ne serem, imam i sad nešto sajtova na joomli imam i na wp-u

još da napomenem da s joomlom nisam dogurao ni blizu kao što sam sa WP sajtovima na google-u…možeš pričat šta hoćeš al WP je trenutno vrhunski os CMS :wink:

Drupal 7
[color=“White”][SIZE=“1”].[/size][/color]

Što se tiče optimiziranja Joomle moram priznat da sam u početku imao velikih problema s Joomlom 1.0 nastavilo se i s Joomlom 1.5 al kad pohvataš glavne konce ond stvar šljaka.
U wordpress-u je to drugačije odrađeno i u samoj instalaciji neke stvari idu automatikom a vezane su za SEO.
Kod Joomle po defaultu ništa nije podešeno ali ako znaš u čemu je kvaka onda to šljaka.
Zbog toga za početnike je možda bolja opcija Wordpress.

Joomlu prije par mjeseci ubrao za cca sat i pol, vjerujem da cu i wp uskoro (nema se vremena koliko bih htio jbg.). U pocetku sam razbijao glavu, no uglavnom jer sam pucao na slijepo tvrdoglavo brijuci da mi ne trebaju nicije instrukcije… bilo kako bilo onda - nakon online tutoriala ovog covjeka:

http://www.xtorials.com/category/tutoriali/joomla/

… doslo mi je da si opalim samar za onih tjedan dana prije istoga sto ga izgubih na citanje koje kakvih prirucnika, pisanih net. tutoriala i sl. jer sam od njega kao sto vec rekoh u kratkom roku usao u srz joomle i kako ona funkcionira zapravo (opcenito cms).

Tako da evo za sve startere - topla preporuka svakome tko tek ulazi u joomline vode.

Iako evo kako vec jedno 5-6 mjeseci prtljam sa njome, zna imati zescnih musica, pogotovo ako je custom template, no nista sto se neda srediti uz malo truda.

Dok ne vidim kakva je shema za WP, trenutno sa Joomlom, zadovoljan koliko mogu biti. Mozda bih izdvojio nekakvo cudno tiltanje tu i tamo, neznam iskreno da li je to do moga servera ili joomle opcenito - ponekada zna biti poprilicno iritirajuce zapravo tako da eto, minus… ako je do nje same.

Sto se tice drupala, nisam pametan da li uopce ulagati ikakvo vrijeme u njega jos pored ova dva sustava koja uglavnom svi hvale, nisam pametan posto vele treba isprobat sve… no dok sve isprobas… kako se veli - prodje voz za konkretne stvari :smiley:

S jedne strane sto uspijeh uhvatiti po netu, iako sam trenutno joomlin korisnik, wp mi se cini mocniji, no eto, neiskusih ga pa je moj zakljucak uglavnom zbog vizuale, sad da li je to do dizajnera, ili opcenito mogucnosti cms-a, nebih se htio mjesati :smiley:

joomla je smeće, wp je zakon

Ukratko ono sto mi treba je ovo (karikiram):

Kada osoba dodje na stranicu treba vidjeti zadnje dodane vijesti u kategoriju kupujem i prodajem, osoba se moze registrirati na stranicu i sve sto joj treba je to da posta u kategoriju Kupujem ili Prodajem, za sada mi je php-fusion pruzio najbolju soluciju, jel se moze to napraviti s WP-om. Nisam pocetnik, ali niti dovoljno jak da sam sve isprogramiram a jos manje napravim dizajn.

naravno da se može to napravit s wp-om…

Sa cistom instalacijom WP-a iz administracije ovo sto trebas napravis za 2 minute, bez ikakvih dodatnih plugina ili programiranja.

Hvala uvjerili ste me .

[quote=“mikibm”]Mislim da ti odabir ovisi i o tome što ćeš raditi s CMS-ovima (npr. pravit ćeš template za cms, razvijat ćeš komponente za njih, il ćeš postavljati stranice za nekog ili razvijaš nešto svoje tipa forum, portal )
Joomla i wordpress imaju jako veliki broj obožavatelja i korisnika znači tržište je veliko.
Pretpostavljam kad uđeš u jedan od njih držat ćeš se njega ko pijan plota ko i većina ovdje.[/quote]

BINGO!!! RAZUMIO SI O CEMU SE RADI:klanjamse

Mozda dodati jos i CMS members plugin. :kuc:

A ako ciljaš na oglasnik (kategorije Kupujem i Prodajem), proguglaj, ima par zanimljivih pluginova koji ti možda pomognu.

ok, malo sporo kužim stvari, de mi pojasni što si mislio reći, normalno ako bi bio ljubazan i pametan ko u svojim izjavama do sada.

odgovr je jednostavan

joomla=komplikovan za pocetnika (ali se moze savladati i kada se savlada onda je lagan ko pero) ali daje mnogo naprednije funkcije

wp=lagan, za 5 min svatis interfejs i kvalitetan

ali najvaznije je da su obadva kad je u pitanje stranica koja ima manje od 10 particija previse napredna. sluze samo za stranice velike proporcije.

netrebate mi citirati post i govoriti kako je joomla dobra i lagana zato sto nije lagana i treba ti najmanje 1 dan da svatis kako radi a 3 danan da napravis kvaltetnu stranicu a sa wp-om to mozes uraditi i svatiti za 30 min.