Koji cms odabrati?

[quote=“soldier”]ODGOVR JE JEDNOSTAVAN

JOOMLA=KOMPLIKOVAN ZA POCETNIKA (ALI SE MOZE SAVLADATI I KADA SE SAVLADA ONDA JE LAGAN KO PERO) ALI DAJE MNOGO NAPREDNIJE FUNKCIJE

WP=LAGAN, ZA 5 MIN SVATIS INTERFEJS I KVALITETAN

ALI NAJVAZNIJE JE DA SU OBADVA KAD JE U PITANJE STRANICA KOJA IMA MANJE OD 10 PARTICIJA PREVISE NAPREDNA. SLUZE SAMO ZA STRANICE VELIKE PROPORCIJE.

NETREBATE MI CITIRATI POST I GOVORITI KAKO JE JOOMLA DOBRA I LAGANA ZATO STO NIJE LAGANA I TREBA TI NAJMANJE 1 DAN DA SVATIS KAKO RADI A 3 DANAN DA NAPRAVIS KVALTETNU STRANICU A SA WP-OM TO MOZES URADITI I SVATITI ZA 30 MIN.[/quote]

Prvo ne deri se na forumu jer niko ne želi to slušati(čitati), a drugo ti si neki mnogo napredan lik. Pametuješ tu na forumu od kad si se učlanio, a najgore od svega je što uopće nemaš pojma o čemu pričaš.

probaj koristiti mala slova dok pišeš na forumima. Ustaljeno pravilo jest da velika slova predstavljaju vikanje u postu.
Objektivan i konstruktivno smislen odgovor, replika ili podržavanje bi bio da navedeš neke karakteristike jednog i drugog CMS-a.
Tvoj dojam nakon postavljanja cms-a je poprilično subjektivne prirode.
Da si napisao da s joomlom imaš odrađena bar dva tri sajta, integrirane komponente poput kuharica, foruma kunena-e, da si radio prijevod sajta na više od dva jezika u npr joomfishu, zaj. se s komponentama za prognozu koja ‘vuku’ podatke s Googlovog servera ili da si radio s komponentama za razmjenu dokumenta među korisnicima ili npr CB-o za napredan rad s korisnicima, ‘povezivao’ Flash animaciju s CMS-om, kreirao složenije forme za unos podataka od one kontakt forme koju dobiješ uz CMS … itd… to bi mi bilo objektivno i respektabilno, ovako mi se čini kao neko laprdanje od tebe mister @soldier.
ps @CreatifCode izvinjavam se što sam upao (pišemo u isto vrijeme)

Kao prvo izvinjavam se za “deranje”.
Gospodine filozof(mikibm) i gospodine pametnjakovic(CreatifCode) vidim da ste danas raspolozeni za svadju i kritizovanje i necu spasti na vas nivo i svadjati se sa vama. I nemoram ove vase optuzbe slusati(citati). Uzivajte u vasem svjetu u kojem ste vi najbolji a svi ostali nista.

ps. gospodine filozof, izgleda da imate iskustva sa web tehnologijama ali nemojte se ponasati kao najgori pametnjakovic koji u svom postu napise svasta a ne kaze nista.

@soldier izvinjavam se ako sam bio neobjektivan, u pravilu kad dođeš na neki forum nemoj odma’ s kritikama i spuštanjima članova koju su duže od tebe tamo, a naručito pisati nešto neosnovano i neprovjereno.
S druge strane da puno toga znam vjerojatno bi unovčio to svoje znanje i imao malo vremena za biti ovdje.
Web je previše velika oblast zanimanja i tehnologija koje se mjenjaju stalno ko i sve oko nas.
Moramo prihvatiti promjene, i objektivne kritike inače blaaa

Imam ja jedno konstruktivno pitajne, i molim naravno bez preseratorskih odgovora nego normalnih i argumentiranih, ljudi smo ne (ili mozda nismo?).

Znaci ovako, zanima me da li je itko od vas radio sa oba cms-a (znaci mislim na joomlu i wp koji su ovdje najvise spominjani jel), da budem precizniji, radio u oba, te kreirao teme za isti? Te na temelju toga, moze li mi reci da li je teze raditi template za joomlu ili za wordpress? Odnoso koji od ta dva sustava ima kompliciranije optimiziranje predlozaka, radjenih od nule (znaci rezanje, html/css, php, itd…)

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

[quote=“soldier”]ODGOVR JE JEDNOSTAVAN

JOOMLA=KOMPLIKOVAN ZA POCETNIKA (ALI SE MOZE SAVLADATI I KADA SE SAVLADA ONDA JE LAGAN KO PERO) ALI DAJE MNOGO NAPREDNIJE FUNKCIJE

WP=LAGAN, ZA 5 MIN SVATIS INTERFEJS I KVALITETAN

ALI NAJVAZNIJE JE DA SU OBADVA KAD JE U PITANJE STRANICA KOJA IMA MANJE OD 10 PARTICIJA PREVISE NAPREDNA. SLUZE SAMO ZA STRANICE VELIKE PROPORCIJE.

NETREBATE MI CITIRATI POST I GOVORITI KAKO JE JOOMLA DOBRA I LAGANA ZATO STO NIJE LAGANA I TREBA TI NAJMANJE 1 DAN DA SVATIS KAKO RADI A 3 DANAN DA NAPRAVIS KVALTETNU STRANICU A SA WP-OM TO MOZES URADITI I SVATITI ZA 30 MIN.[/quote]Solđ, molim te prije postanja klikni na tipku Caps Lock jer ti je ostala uključena. I ubuduće je nemoj dirati.

joomla definitivno

[quote=“orca”]Imam ja jedno konstruktivno pitajne, i molim naravno bez preseratorskih odgovora nego normalnih i argumentiranih, ljudi smo ne (ili mozda nismo?).

Znaci ovako, zanima me da li je itko od vas radio sa oba cms-a (znaci mislim na joomlu i wp koji su ovdje najvise spominjani jel), da budem precizniji, radio u oba, te kreirao teme za isti? Te na temelju toga, moze li mi reci da li je teze raditi template za joomlu ili za wordpress? Odnoso koji od ta dva sustava ima kompliciranije optimiziranje predlozaka, radjenih od nule (znaci rezanje, html/css, php, itd…)

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.[/quote]

radio sam ja templejte za oba…u joomli je lakše sklepat templejt…ali opet sam za wordpress…možeš kontolirat puno bolje neke stvari nego što ćeš u joomli…od searcha, do SEO-a i sl. :slight_smile:

Joomla nikad neće bit kao WP :slight_smile:

Prije je i meni joomla bila ajme meni kako dobra dok nisam upoznao wordpress i njegove mogućnosti…

wpzauvijek,uwpjelaksenapravititemplejt,pomommisljenju…NERADIMISPEJSTIPKA.

iTHINK MY CAPS LOCK IS bROKEN!!1

O34M32G I0CsdAsdNew’t CsOaasdNldfTtRjOdL ksMYx kjKEsjYjdBOkdjfRD. :sunglasses:

Ma imaš ti pravo prijatelju, nema do Drupal CMS-a. 8)
[color=“White”].[/color]

Imao sam prilike prebacivati Wordpress plugin u Joomla modul i nekako mi se čini da Wordpress nema mogućnost “beskonačne” nadogradnje a da se zadrži nekakav red i mogučnost korištenja istog koda u nekom drugom wordpress projektu. Pa čak reusability dolazi u pitanje u istom.

No to je dojam proceduralno vs OOP. Sigurno jest da wordpress na visokoj razini napisan no kad bi jedna ekipa izgradila projekt temeljen na wordpresu a druga ga išla nastaviti ili održavati mislim da bi imali više poteškoća baš zbog proceduralnog pristupa.

Tako da i to bi trebalo imati neku ulogu u priči, barem s one developerske strane.
Koliko sam vidio na nekim custom projektima u procuderalnom načinu lako nastane nered ako se cijelo vrijeme ne radi sve 100% kak spada dok kod OOP ako se drži samo dobre prakse već dolazi do kvalitetno uređenog koda.

Barem mi tako nekako to tako izgleda:)