Koji hosting odabrati

pola tih “domacih” hostinga nema server u hrvatskoj. zato bolje prouci prvo dje su im serveri

@Dži
Zar je bitno gdje su im serveri?

@<[cyber]>
Mislio sam otvoriti web stranicu s recenzijama online browser igri. Jedan dio vezan uz internet zaradu. Nešto vijesti iz svijeta sto se tice tehnologije i jos tako nekih tema ce biti. Ovo je uglavnom sve sto sam mislio izkombinirati u web stranici jer nema strnice na internetu(bar na hrvatskom) koja sadrzava vecinu broweser igri na jednom mjestu (a ima ih veliki broj vjeruj te) te online zarada koja uvijek zanima sviju a o cemu zanam dosta ali je zastupljena na internatu. Uglavnom to bi bili tekstovi sa nekoliko slika koje bi obradio da ne trosi puno prostora.

Uzeti cu hosting kod InfoIT pa me zanima ovo sto je Dži rekao gdje su im serveri (iako neznam zasto je to bitno ali nadam se da cu dobiti odgovor). Za pocetak cu uzeti SPRINT paket (1GB disk prostora) raspitati se oko prometa i poceti sa radom, pa ako bude potrebe prebaciti se na iducu razinu.
Jos nesto sto je jako vazno mogu li kod njih instalirati Joomalu?

@edit
Sto se tice vrhovne domene mislio sam uzeti .info ali su one neatraktivne pa sam se odlucio za .com. Pase li ova vrhovna domena uz sadrzaj stranice i ima li to ikakve veze?

[quote=“josip150”]@Dži
Zar je bitno gdje su im serveri?

@<[cyber]>
Mislio sam otvoriti web stranicu s recenzijama online browser igri. Jedan dio vezan uz internet zaradu. Nešto vijesti iz svijeta sto se tice tehnologije i jos tako nekih tema ce biti. Ovo je uglavnom sve sto sam mislio izkombinirati u web stranici jer nema strnice na internetu(bar na hrvatskom) koja sadrzava vecinu broweser igri na jednom mjestu (a ima ih veliki broj vjeruj te) te online zarada koja uvijek zanima sviju a o cemu zanam dosta ali je zastupljena na internatu. Uglavnom to bi bili tekstovi sa nekoliko slika koje bi obradio da ne trosi puno prostora.

Uzeti cu hosting kod InfoIT pa me zanima ovo sto je Dži rekao gdje su im serveri (iako neznam zasto je to bitno ali nadam se da cu dobiti odgovor). Za pocetak cu uzeti SPRINT paket (1GB disk prostora) raspitati se oko prometa i poceti sa radom, pa ako bude potrebe prebaciti se na iducu razinu.
Jos nesto sto je jako vazno mogu li kod njih instalirati Joomalu?

@edit
Sto se tice vrhovne domene mislio sam uzeti .info ali su one neatraktivne pa sam se odlucio za .com. Pase li ova vrhovna domena uz sadrzaj stranice i ima li to ikakve veze?[/quote]

gle server u rh ti je jedino uredu zato sto korisnici/gosti brze imaju pristip stranici (brze se otvara) a imas spori upload na server … ja osobno sam zasada ostao u eu datancentru :slight_smile:

mozes instalirati joomlu imas fantastico i mozes preko njega … (mada rucno je uvjek bolje) a ako neznas mislim da ce ti rado ekipa iz infoit-a pomoci oko instalacije jer to je 5min . posla …

preporuka uzmi com domenu zasto? zato.

edit; a mozes imati i ti u rh server tj. hosting ako se nevaram godisnje je 50kn +

Pa ako već želiš neku hrvatsku hosting tvrtku onda bi bilo dobro kada bi server bio smješten u hrvatskoj radi vremena odaziva. većina tih domaćih hosting tvrtki nemaju uopće servere u hrvatskoj već zakupljuju servere vani. Tako gledajući jeftinije ti je neznatno da ako ti nije vazna lokacija servera da sam kupis server vani

druga stvar je radi podrške. Kada hosting zakupi server vani oni nemaju fizički pristup tom serveri i u slučaju primjerice fizičkog kvara ovise o onome tko njima pruža uslugu. većinom je riječ o profesionalnoj usluzi tako da to nije problem no znam nekoliko slučajeva gdje je bilo velikih problema zbog toga.

smatram da kad već tražiš uslugu od domaće tvrtke da te ne škodi provjrit lokaciju servera

InfoIT.Hr (InfoNET) ili Plus.Hr dvije najboilje Hrvatske firme za Web Hosting!!

Ovaj navod nedrzi vodu ni pod razno, puno je tu parametra ukljuceno da sada nenabrajam, dovoljno je da pingas nase servere koji se nalaze u Austriji i ostale HR providere koji imaju servere u HR pa ces vidjeti da smo daleko bolji od njih sto znaci moze ti server biti odmah iza coska ali ako ruta nevalja uzalud sve

infoIT (InfoNet) najbolja iskustva s njima.
Korisnička služba je online u podne u ponoć. Do sada su mi na svaki mail odgovorili maximalno u roku pola sata.
Šta god sam ih pitao nevezano za hosting (npr. ako znaju di mogu nać neku skriptu za nešto na netu) odmah sam dobio odgovor…

Ljudi stvarno znaju svoj posao :slight_smile:

Za InfoIt.hr ne mogu ništa reći jer ih nisam koristio, ali moram nahvaliti plus.hr
Takvu uslužnost i korisničku podršku nisam nikad vidio .
Samo da jednu usporedbu dam, prije 22 min sam otvorio ticket.
2 minute (slovima DVIJE minute) nakon toga mi se javlja jedan od admin, i obaviještava me da postupili po molbi.
Serveri fenomenalni, imaju instaliran R1 backup koji automatski radi par backupa sitea dnevno.

plus.hr
:klanjamse:klanjamse:klanjamse

hm, plus.hr? zvuči mo odlično… ima li još tko šta za dodat ili preporučit?

koristio sam studio4web.com (o bože, krepavali bi svaku 20 min.), fiuhost (stranice mi spamiraju svaka 2 dana), infoIT.hr (ne radi mi stranica već 10 dana), itd.

[quote=“zv_jerski”]hm, plus.hr? zvuči mo odlično… ima li još tko šta za dodat ili preporučit?

koristio sam studio4web.com (o bože, krepavali bi svaku 20 min.), fiuhost (stranice mi spamiraju svaka 2 dana), infoIT.hr (ne radi mi stranica već 10 dana), itd.[/quote]

Pozdrav

Nisam vidio niti jedan upit u korisnickoj zoni, bar ne po pitanju da je stranica down 10 dana, lijepo molim informaciju o kojoj stranici se radi ?

ma nije bitno koja je stranica, jer nije moja. itako se prebacujem / vraćam na blogspot. oni me nisu nikad iznevjerili.

ko tu koga? da nije konkurencija?

rocknroller, nemoj se tu glupirat bezveze ako nemaš pojma o čemu je riječ.
stranica nije moja, nego sam radio na njoj i kao da je moja.

InfoIT, evo šaljen ti link na privatnu poruku.

zasto im odmah niste napisali ticket ili poslali mail ili cak nazvali a ne ovako “stranica mi neradi vec 10 dana” infoit.hr je dobar hoster i imam samo pohvale ljudi se trude i rijesavaju sve u 2min niti toliko … i xx puta su mi izasli u susret a vjerujem i da bi drugima ako ih se zamoli lijepo

LP.

evo da pohvalim jos jednom infoit.hr (infoNET) u 30 sec sve rijeseno …

[quote=“Zyex”]zasto im odmah niste napisali ticket ili poslali mail ili cak nazvali a ne ovako “stranica mi neradi vec 10 dana” infoit.hr je dobar hoster i imam samo pohvale ljudi se trude i rijesavaju sve u 2min niti toliko … i xx puta su mi izasli u susret a vjerujem i da bi drugima ako ih se zamoli lijepo

LP.[/quote]

pa, poslan je ticket, i primljen je odgovor. čekao sam da se riješi problem i da se vrati stranica i ništa. pošto sam vrlo strpljiva osoba dani su prolazili, a ja nisam ništa javljao. kako sam ove dane manje uz kompjuter tako mi je to sve brzo prošlo i onda sam počeo brojat dane kad ono 10(!) dana.

šta bi ti uradio? vjerojatno bi ih gnjavio svakih pola sata sa porukama? ako je problem od 2 min. neka se riješi u 2 min., ako je problem od 2 dana neka se riješi u 2 dana. nitko nije savršen, i od problema nemožeš pobjeć. ali postoje 2 stvari u svezi problema, prvo da ih je što manje, a drugo da se riješavaju.

ovako stranica nije radila 12 dana a na njoj je bilo prosječno 2.000 unikatnih posjeta dnevno s povremenim izetima na 3.000, a i sam znaš da nama webmasterima je najvažniji broj posjete (nekima i zarada, pr, isl.). sad ću još neko vrijeme pomoć na stranici jer moram vratit posjetu bar na blizu tog broja (promijenio sam dizajn, našao nove linkove i još neke seo cake…).

nadam se da se sad neće rasplamsat moj slučaj ovdje. ako su dobri hosteri, ok neka su. ja sam već sve to zaboravio jer sam već odavno navikao. idemo dalje (s blogspotom)… :zbogom:

uzet cu dedicated server za svoje hrvatske stranice na jednom od dva glavna web hosta - plus.hr ili infoit.hr

obe firme su mi ponudile slicnu cijenu za slican paket. pitanje je koja od ove dvije firme ima bolji tech support? posto godinama hostam na jednoj od najboljih stranih web host kompanija, navikao sam na support respond od 2 minute. da li plus.hr i infoit.hr nude nesto slicno? ako posaljem ticket u subotu u 4 ujutro, koliko brzo cu dobiti respond?

molim samo direktna iskustva.

za infoit.hr (infoNET) znam da ce ti odgovoriti za 1min za plus neznam

Info IT definitivno ima ekspresnu podršku…

Neki dan sam otvorio ticket oko ponoći i napomenuo da mi nije hitno, no odgovor je stigao za 2 minute i stvar je bila riješena u roku od par minuta.

[quote=""]ovako stranica nije radila 12 dana a na njoj je bilo prosječno 2.000 unikatnih posjeta dnevno s povremenim izetima na 3.000, a i sam znaš da nama webmasterima je najvažniji broj posjete (nekima i zarada, pr, isl.). sad ću još neko vrijeme pomoć na stranici jer moram vratit posjetu bar na blizu tog broja (promijenio sam dizajn, našao nove linkove i još neke seo cake…).

nadam se da se sad neće rasplamsat moj slučaj ovdje. ako su dobri hosteri, ok neka su. ja sam već sve to zaboravio jer sam već odavno navikao. idemo dalje (s blogspotom)…[/quote]

Ako je posjećenost toliko bitna, kako se može dogodit da te 10 dana nije briga što je sa stranicom? :klanjamse

I ja preporučujem Info IT, imam hosting i nekoliko domena kod njih i nikad nije bilo nekih problema, podrška je brza i kvalitetna.