Koji hosting odabrati

@SteelMaiden
ja sam na plus.hr

Subota navečer, krepao mi disk na pcu, hitno mi trebalo nesto napraviti, otvorio ticket, odgovorili mi za 1 minutu. Doslovno.
Par dana prije toga toga sam sam imao ticket koji su mi rijesili za dvije minute :smiley:

Tako da mi se čini gdje god izabrao ne mozes pogrijesiti…
Ljudi jako hvale i infoit i plus.

[quote=“SteelMaiden”]uzet cu dedicated server za svoje hrvatske stranice na jednom od dva glavna web hosta - plus.hr ili infoit.hr

obe firme su mi ponudile slicnu cijenu za slican paket. pitanje je koja od ove dvije firme ima bolji tech support? posto godinama hostam na jednoj od najboljih stranih web host kompanija, navikao sam na support respond od 2 minute. da li plus.hr i infoit.hr nude nesto slicno? ako posaljem ticket u subotu u 4 ujutro, koliko brzo cu dobiti respond?

molim samo direktna iskustva.[/quote]

Imam iskustva sa obadvije firme. Također znam ljude iz oba dvije firme i mogu ti reć da u bilo kojem trenutku kad posalješ upit, da češ ga dobit ODMAH! apsolutno odmah! Moja je preporuka InfoNET, ali ako uzmeš i Plus nečeš požalit!

Iskustva s domaćim firmama nemam, niti želim imati, a o GoDaddyu sam čuo puno loših stvari. Ja osobno koristim StartLogic i nezadovoljan sam, a uskoro premještam web stranicu ili na Siteground (najbolja podrška za Joomlu) ili Rochen (najbrži i najskuplji, drže Joomla.org).

Dobar dan Vam želim majstor!:slight_smile:

Ja trebam pomoć ogromnu, jer nemam pojma, a vi ste doktori.
Ovo ja želim:
napraviti web stranicu za jednog sportaša-znači treba mi xy.com-to znam, ali ne znam ni sama koga izabrati za hosting, htjela bi sam ažururati stranicu koja ne mora izgledati nikakva spektakl…da mogu staviti slike, podatke o karijeri i dizati video isječke svremena na vrijeme…ažurirati statističe podatke it to…:zub:

Našla sam ovaj Totohost i njihov paket “sam svoj web master” cijena je 504,30 kn za jednu godinu i uključuje:
registraciju jedne domene (.com, .net, .info, .biz, .org ili .hr), 3000 MB diskovnog prostora za web i e-mail, cPanel administraciju, spam i anti-virus filtriranje, dnevnu statistiku (Webalizer, Awstats i promet), vlastite error stranice, Perl, PHP, CGI, MySQL, phpMyAdmin, Webmail, FANTASTICO itd…
brzo se može dodati “brojač posjeta”, Foto galeriju, Blog, Interaktivne obrasce, Flash bannere, Knjigu gostiju itd…

Da li je to najbolja opcija za mene ili mi možete predložiti neku drugu i bolji?
Naglašavam skroz sam nova u ovome i nemam blagog pojma.
:srceka:

@salvadorzg, nisam baš siguran da ti za to treba 3000 MB, ali ako baš hoćeš ja bih ti preporučio ovo:

Info-IT hosting

ADVANCED paket
* 3000 MB disk. prostora
* nemjeren promet
* cPanel/Fantastico
* apache, MySQL 5, PHP 5
* podrška 24/7/365
* neogr. poddomene, mail
* besplatna domena
= 390,00 kn godišnje.

A evo što sam ja danas naručio, po meni isto sasvim dovoljno za tebe:

BASIC paket
* 1500 MB disk. prostora
* nemjeren promet
* cPanel/Fantastico
* apache, MySQL 5, PHP 5
* podrška 24/7/365
* neogr. poddomene, mail
* domena već od 60 kuna
=230,00 kn godišnje.

Za dodatnih 70,00 kn stranica ti bude smještena na server u Hrvatskoj što znači da će ti se stranica otvarati dosta brzo.
Info-IT koristim već dosta dugo, naručio sam već 3 hosting paketa i sasvim sam zadovoljan, imaju brzu i kvalitetnu podršku.

Hvala na savijetu, sad ja to moram malo razmotriti…:zub:…pola toga uopće ne kužim šta znači , ali mislim da je najbolje da ih direkt nazovem i kažem šta mi treba…kad već vidim da ih svi tu hvalite…Nadam se samo da ću moći sama ažurirati to što trebam…

:hogar:

Isprika u startu ako ce neka pitanja biti glupava ali kao totalni pocetnik trebam malu pomoc u vezi hostinga. Za pocetak nisam pametan koga da odaberem.
Kakva su vam iskustva sa studio4webom? Vidim da ih bas ne spominjete cesto a imaju mi zanimljive pakete i akciju 40kn za domenu do kraja ovog mjeseca. Dvoumim se izmedju njih i Infoita kojeg vidim da svi hvalite. Treba mi stvarno nesto osnovno za jedan mali site kojeg mislim raditi u WPu ali bi volio da imam mogucnost hostinga jos jednog sitea u blizoj ili daljnjoj buducnosti.
Ako sam dobro shvatio iz nekih clanaka i postova koje sam citao za hostanje svakog dodatnog sitea mi treba jedna addon domena i jedna mysql baza? Jesam li to dobro skuzio?
Vidim da Infoit u osnovnom Micro paketu ne nudi niti jednu addon domenu, za mysql ne pisu nista i vidim da nema “ftp iznan data centra” iako opce na razumijem sto je to? Studio4web nudi nesto vise u osnovnom paketu (2 addon, 3 mysql) pa zato razmisljam o njima ali da se nebi poslije tukao po glavi zbog tih 100tinjak kn razlike.
Dalje sto me zanima je koliko je jednostavno preci u veci paket kod, recimo, Infoita? Znaci sad uzmem osnovni paket i za koji mjesec vidim da mi treba nesto jace. Da li samo nadoplatim razliku i vozim dalje ili je to nesto kompliciranije?
Citao sam negdje da je pametnije kupiti domenu na nekom odvojenom siteu tipa godaddy a ne u paketu kod hosting providera. Jel to tocno i zasto je to preporucljivije?
To je to za sad ali sam siguran da ce biti jos pitanja :slight_smile:

[quote=“MoschuS”]Isprika u startu ako ce neka pitanja biti glupava ali kao totalni pocetnik trebam malu pomoc u vezi hostinga. Za pocetak nisam pametan koga da odaberem.
Kakva su vam iskustva sa studio4webom? Vidim da ih bas ne spominjete cesto a imaju mi zanimljive pakete i akciju 40kn za domenu do kraja ovog mjeseca. Dvoumim se izmedju njih i Infoita kojeg vidim da svi hvalite. Treba mi stvarno nesto osnovno za jedan mali site kojeg mislim raditi u WPu ali bi volio da imam mogucnost hostinga jos jednog sitea u blizoj ili daljnjoj buducnosti.
Ako sam dobro shvatio iz nekih clanaka i postova koje sam citao za hostanje svakog dodatnog sitea mi treba jedna addon domena i jedna mysql baza? Jesam li to dobro skuzio?
Vidim da Infoit u osnovnom Micro paketu ne nudi niti jednu addon domenu, za mysql ne pisu nista i vidim da nema “ftp iznan data centra” iako opce na razumijem sto je to? Studio4web nudi nesto vise u osnovnom paketu (2 addon, 3 mysql) pa zato razmisljam o njima ali da se nebi poslije tukao po glavi zbog tih 100tinjak kn razlike.
Dalje sto me zanima je koliko je jednostavno preci u veci paket kod, recimo, Infoita? Znaci sad uzmem osnovni paket i za koji mjesec vidim da mi treba nesto jace. Da li samo nadoplatim razliku i vozim dalje ili je to nesto kompliciranije?
Citao sam negdje da je pametnije kupiti domenu na nekom odvojenom siteu tipa godaddy a ne u paketu kod hosting providera. Jel to tocno i zasto je to preporucljivije?
To je to za sad ali sam siguran da ce biti jos pitanja :)[/quote]

Necu komentirati kvalitetu hosting tvrtki, ali odgovorit cu ti na ostala pitanja.

Kod vecine hosting tvrtki nije nikakav problem naknadno preci na veci paket. To je vrlo lako odraditi a kod nekih je sam sistem cak i automatiziran te ga je moguce napraviti iz admin panela. U principu, možeš si komotno uzeti hosting koliki smatraš da ti je dovoljan pa naknadno proširiti paket ako ti zatreba.

Što se tice mysql baza, trebat ce ti ih više ukoliko ce simati više instalacija razno raznih skripti koje se vežu na mysql. Cesti primjeri su Wordpress koji si i sam naveo, razni forum software-i, CMS-ovi, galerije slika… Za svaku od tih instalacija trebat ce ti po jedna mysql baza.

Preporuka da domenu kupuješ odvojeno obicno dolazi od straha da ti hosting tvrtka ne ukrade domenu ili da ne bude problema ako poželiš napustiti taj hosting. U principu ako imaš povjerenja u njih, nemaš razloga kupovati ju odvojeno.

Hvala w00t!
Znaci malo je komplicirano izracunati koliko ce mi trebati baza ovako u startu. Taj site koji radim bi mogao (nadam se) prerasti u web shop tako da moram onda i na to paziti. Zasto na Infoitovom siteu opce ne spominju mysql baze? Jel zna netko koliko ih ima u kojem paketu?

http://infoit.hr/povoljan-hosting
ne nespominju se samo imas kvacicu … ja na basic paketu imam 10 i na gold 50 ali nisam ih toliko iskoristio

Obrati pažnju da hosteri vole trkeljati s “brojem baza”. Pri tome ti svaka baza ima maksimalnu veličinu u koju otprilike stane ništa ozbiljnoga. To je jeftin trik kojim djeluje kao da imaju puno (10 baza, 50 baza, 100 baza), a zapravo nemaju ništa, tako da uvijek na kraju ideš na dedicated server (što je, zapravo, i nužno jer su ti shared serveri obična računala, tako da nema štete od takvog napuhanog marketinga, samo je žalostan međuljudski odnos). Naime, razmišljati o “broju baza” je isto kao i razmišljati o kilogramima softvera.

Postovani Tomislave,

Nemogu vjerovati svojim ocima da si tako nesto napisao

mogu samo reci totalna dezinformacija i neistina ako treba objasniti cu sve udetalje i potkrijepiti cinjenicama

ovo je stvarno uvreda svim hosterima…

““jer su ti shared serveri obična računala”” na ovo mogu reci samo looooool

Uz svo poštovanje prema vama, ovo što ste izjavili je po meni i za sve Hostere u HR koji nude usluge vezano za Hosting neprihvatljivo.

Ovo se odnosi općenito na sve Hostere, pošto nije navedena tvrtka ili pojedinac.

Pretpostavljam da ste imali loša iskustva ali bi bilo lijepo navesti o kojem se Hosteru radi te da potencionalni kupci imaju uvid kako taj i taj Hoster upravo nudi ovo što ste vi naveli.

Vašu tvrdnju ne pobijam, ali je neozbiljno od vas ako ne navedete upravo te koji imaju takve Servere i nude takvu uslugu neovisno dali se radi i o meni.

Po meni, ovo je mogu reći uvreda za sve Hostere koji kvalitetno rade svoj posao i drže do svoje kvalitete (osobno ništa ne zamjeram na navedeno) ali pojedince treba navesti.

[SIZE=“1”][color=“DimGray”]Zašto se smijete kad drugi plaču… [/color][/size]

Sto se dogadja ako ja zakupim domenu preko neke firme na kojoj sam uzeo i hosting i nakon godinu dana odlucim preci kod drugih? Domenu placam i dalje prvoj firmi ili se to nekako prenese?
btw infoit ima win ili linux severe? studio4web?

shared hosting i baza je kao ferrari na plin.
Zvuči smješno ali gledao sam jednu mysql prezentaciju i prvo kad se je dotaknuo shared hostinga rekao lik da su takve baze podešene da troše vrlo malo resursa i limitirane su na sve strane.

[quote=“MoschuS”]Sto se dogadja ako ja zakupim domenu preko neke firme na kojoj sam uzeo i hosting i nakon godinu dana odlucim preci kod drugih? Domenu placam i dalje prvoj firmi ili se to nekako prenese?
btw infoit ima win ili linux severe? studio4web?[/quote]
Placas drugome (preporuka godaddy, regica… ), od starog hostera zatrazis da ti otkljuca domenu te da ti dostavi Auth Key. Samo nemoj cekati zadnje dane za transfer domene.
Imaju linux

[quote=“MoschuS”]Sto se dogadja ako ja zakupim domenu preko neke firme na kojoj sam uzeo i hosting i nakon godinu dana odlucim preci kod drugih? Domenu placam i dalje prvoj firmi ili se to nekako prenese?
btw infoit ima win ili linux severe? studio4web?[/quote]
Kao što je rekao i …poros…

Možeš domenu i dalje produžiti gdje ste i prvi put zakupili, neovisno dali koristite ili ne koristite Hosting kod istog (tako bi trebalo biti) ako nije drugačije navedeno.

Ako transferirate domenu na drugi registrar to treba učiniti 30 dana prije isteka domene inače ju nećete moći transferirati.

OK, hvala!
Znaci studio4web bas i nije popularan tu na forumu? Jel imate onda neku drugu preporuku za nesto pristojno i povoljno? Gadjam nesto do 250kn ukljucujuci domenu.
Sto mislite o Adriahostingu?

Straw-men?. Umjesto da opovrgnete što sam stvarno rekao, izokrećete ono što jesam rekao i onda opovrgavate tu izokrenutu sliku.

Kako bilo, što jesam rekao je:

(a) Svatko tko radi ozbiljne web-stranice, s većim brojem posjeta, mora ići na dedicated server, dakle na to famozno obično računalo, ali posvećeno njemu samome (*).

(b) Taj koji to mora napraviti, naravno, ima samo jednu bazu i to što mu shared hosting omogućava da kreira 10, 100 ili tisuću “baza” mu neće pomoći.

Uopće nalazim taj koncept “broja baza koje mogu kreirati” kao dijela specifikacije smiješnim. Gornji limit će postojati zbog nestašnih korisnika koji kreiraju bazu, pa zaborave ne nju, ali da je to komparativna prednost koju treba isticati u istom ranku s brojem domena je uopće besmislica. Ako ti treba, iz nekog razloga, 5 baza, pa traži i dobit ćeš pet baza. Poanta je samo gornjeg limita, što je ograničenje kojem je mjesto u fusnoti, a ne u u zabludu dovodećoj glavnoj specifikaciji.

Umjesto toga, ključno pitanje koje treba postaviti jest: mogu li kreirati jednu, jedinu bazu, ali da ona zauzima sav slobodan prostor mog paketa?


Koga zanima više:

(*) Da, sada se vratite na (a), zamijenite pojam “obično računalo” sa “Server” (s velikim S) ili sa “Belgazumba” ili s čim god četvrtim, i opet ćete dobiti istu poantu. Marketinški bolje zvuči reći “server”. No, to bi imalo tehničkog smisla kada bi umetanjem te riječi izjava pod (a) postala netočna. Ako je njena točnost zadržana, posve je svejedno zovemo li to “obično računalo” ili “krik tehnologije”. Činjenica ostaje. Zbog toga je reakcija na to što sam ja upotrijebio pojam “obično računalo” zapravo “straw-man attack”.

Zanima me mozete li mi preporučiti hosting za stranicu sa wallpaperima. Pošto bi bilo dosta wallpapera gore dali bi mi možda bilo bolje rješenje da uzmem hosting sa “neogranicenim” prostorom ali sa ograničenim prometom? Ako tako sta opće postoji, nisam uspio nista pronaći. Hvala