Koji je najbolji hrvatski web hosting?

uvijek sam bio malo sumnjicav prema domacem hosting-u (ne znam zasto) ali ipak sam se ovaj puta odlucio da uzmem nesto domace, vidim da je infoNET ok, jel ima jos netko neku preporuku za domaci host a da je BAS ONO okej?

Mene nesto vuce da prebacim shared hostinge kod mydataknox. Ima li tko iskustva s njima?

Ja ih preporučam kao papiga već :nerd_face:

Imam virtualke kod njih i nekoliko shared paketa za klijente.
Svaka preporuka.

Mislim, ekipa ima vlastiti punokrvni datacentar i poštene servere koje ne pretrpavaju.

moja odluka je sinoc pala na mydataknox vidjet cemo za dalje :smiley:

Javite kako ste zadovoljni s mydataknox, ukoliko se svidi nekolicini korisnika ja bih rado prebacio sve svoje projekte kod njih.
Ako je kvaliteta super, zasto ne podrzati nesto nase :slight_smile:

Što se tiče jeftine cijene i odlične kvalitete najiskrenije preporučujem TI Hosting . Osim što koriste cPanel kao najsuvremenije korisničko sučelje, koriste i sekundnu aktivaciju prilikom plaćanja putem paypala. Što znači da čim platite s paypalom odmah dobijate instaliranu uslugu. Za one koji će plaćati uplatnicom morati će malo pričekati ili poslati presliku uplatnice podršci, što isto nije spori proces.

Interesantna stvar za one koji će instalirati web aplikacije (tipa Joomla, Wordpress…) dodatno je olakšano korištenjem “Softaculous” auto installera, te možete bez problema instalirati preko 400 web skripta za manje od minute.

Serveri su locirani u Hrvatskom data centru pa je odaziv minimalističan a dobijate uz svaki hosting paket SSL certifikat potpuno besplatno. Ono što mi se najviše sviđa je da možete kupiti bilo koji paket na mjesečnom periodu pa su cijene jako niske. Za već 11 kuna mjesečno dobijate solidan web hosting sa neograničenim protokom podataka.

Postoje i neki tutoriali na youtube-u npr kako instalirati Wordpress Wordpress instalacija za 2 minute. Wordpress instalacija za 2 minute:

Nezaobilazan detalj su jako niske cijene domena, pa tako .eu domena koja je najjeftinija košta samo 20 kn/godišnje.

Toplo preporučujem ovaj hosting za sve stare i nove korisnike.

Nakon pola godine hostanja mogu ti reci da su samo okej, za mene je mydataknow nabolji na domacem terenu, no sada kad bi me pitao, zasigurno bih ti preporucio Namecheap, omjer kvalitete i cijene daleko ispred ovih nasih, tamo sam sada hostao vecinu sajtova koja bi me na nasim domacim hosterima kostala duplo vise za istu uslugu.
Sta se tice same podrske nasih balkanaca, imas palac gore. Treba podrzat i nase ponekad.

Eeee moj Luka :slight_smile:
Pitat ću te kad napuniš 1 (jednu) godinu staža. Od 2 mjeseca i nedovršene WHMCS stranice se nećeš kruha najesti. Svako dobro i svu sreću želim, anyway…

1 Like

Na koji način misliš nedovršene? I hvala puno. :slight_smile:

Bilo je govora i dilema i kod nas na Forumu o opciji da se glavna domena redirektrira u podfolder. Eto, naš novi član @Friizbac je to čak i realizirao u praksi, i to je, naravno, školski primjer kako ne treba raditi. :smile:
Uzgred, Luka, Youtube linkovi se kod nas na Forumu postavljaju onako kako sam prepravio, slobodan Youtube link sam u redu, i tada to izgleda onako kako treba. :+1: Zanemari anchore čak i ako si došao ovdje malo se optimizirati, :blush: to ti svejedno ne bi pomoglo. :o:

1 Like

U redu, evo pokušati ću to riješiti s obzirom da otkad koristimo novi izgled web stranice WHMCS licenca i dalje pripada domenama klijent.ti-hosting.eu i www.klijent.ti-hosting.eu, što prije nije bio slučaj jer su postojale visitor i client zone.
Vezano uz yt link ispričavam se prvi put sam ovdje i nisam prošao kroz nijedna pravila do sad, ali hvala još jednom. :slight_smile:

1 Like

croweb.host kolege @ControlEng je tehnički stvarno super.

Koristim njihov hosting za svoju web stranicu te planiram i nastaviti. Točnije, uskoro ću preći na njihov VPS hosting.

Imam i zamjerki na njihov rad, ali te zamjerke su subjektivne prirode, a ne objektivne.
Ticketi prihvaćeni i obrađeni u sekundama. Razgovor sa zaposlenima maksimalno profesionalan (što se meni ne svidja jer sam kežual tip) i učinkovit.
Kada sam svoju stranicu prebacio sa namecheap hostinga na croweb.host, page load time se spustio sa 17.25 sec na nekih 10 čini mi se.

Ugl, pozitivno iskustvo i preporuke za croweb.host

1 Like

ovo mi je najjače, svi navode to kao prednost

zašto bi iko imao potrebu da za manje od minute instalira neku web scriptu? plus te scripte često budu outdated, scripta se instalira jednom i nikad više, nije nešto što se svaki dan radi … zašto je potrebno da to bude manje od minute i zašto se to uopšte navodi kao prednost?

hosting treba da bude stabilan sa što manje downtimea, da otvara brzo stranice, da ima jednostavno i jasno sučelje i da podrška brzo odgovara … ništa više

2 Likeova

Navodim to kao prednost jer plaćam licencu za to i za tvoju informaciju sve su up to date. I da slažem se s tobom da mora biti što manji downtime zato koristim mydataknox servere. :slight_smile:

croweb.host … sve navedeno im je jakoo dobro. U 2 ipo mj što sam kod njih sam imao 1 kratki downtime, page load time i ostalo sam već gore komentirao.

Koristim web hosting od xHosting-a već više godina i imam samo pohvale , korisnička podrška brza, aktivacija hostinga i domene trenutna. Sve načina plaćanja podržavaju uključujući i bitcoin :slight_smile:

Registracija domene besplatna uz svaki paket na godišnjoj razini i besplatan SSL certifikat dobivam zadnjih pola godine ili godinu dana.

Uglavnom preporuka: xHosting.HR

Za naše prostore: https://www.optimahosting.hr/ :point_left::point_left:

Jel ima tko iskustva sa https://mydataknox.hr/ , vidim da se oglašavaju na forumu

Obzirom da se radi o HR hostingu poprilicno su okej, jedina mana sto support nije bas aktualan i zna se desavat da nesto mrle po serverima, kao sto je to bilo neki dan.

Tražim hosting, imate kakvih preporuka? Web je obican prezentacijski za firmu, nista zahtjevno.

Ima netko neka iskustva sa dolje navedenima?