Koji je najbolji server side jezik

[quote=“hudo”]aplikacije razvijati sa pl/sql kao server side jezikom!? Znas li ti uopce sta pricas?

c++ je 500 do 1000 puta brzi od jave i .net-a!! Hahahahha! 500 do 1000 puta si preuvelicao stvari!

Da si ikada napravio ijednu web aplikaciju, radio load testove i optimizirao, ne bi pisao ovakve stvari! Također, daj koji argument za ovakve izjave.[/quote]

1.što ti nije jasno oko pl/sql jezika kao server side jezika?
2.c++ web aplikacija na webu, ok nije 500 ili 1000 puta,napiao sam karikirano, ali barem desetak puta jest.

  1. hmmm, pa kako bi napravio web aplikaciju u SQL jeziku? http request dolazi direktno na Oracle?! Pojasni malo jedan scenarij!
  2. i tu si omasio malo, al dobro, mislim da ta razlika nije toliko niti bitna. C++ se upotrebljava za jedno, managed jezici za drugo. Nitko normalan danas nece web raditi sa c++, osim ako se radi o specijaliziranim rubnim slucajevima, sto mi smrtnici necemo vjerojatno nikada vidjeti.

[quote=“hudo”]1. hmmm, pa kako bi napravio web aplikaciju u SQL jeziku? http request dolazi direktno na Oracle?! Pojasni malo jedan scenarij!
2. i tu si omasio malo, al dobro, mislim da ta razlika nije toliko niti bitna. C++ se upotrebljava za jedno, managed jezici za drugo. Nitko normalan danas nece web raditi sa c++, osim ako se radi o specijaliziranim rubnim slucajevima, sto mi smrtnici necemo vjerojatno nikada vidjeti.[/quote]

pl/sql server side language se izvršava kao i svaki drugi jezik na serveru s kojim se pristupa bazi.nije baš popularan ali koristi se tamo gdje treba brzina kao i C++

hahahha. Ne.
Si kada radio u pl/sql? Ja jesam.

[quote=“hudo”]hahahha. Ne.
Si kada radio u pl/sql? Ja jesam.


[/quote]

opet ti po svome.
miješaš pl/sql kao server side language i pl/sql.

PL/SQL is one of three key programming languages embedded in the Oracle Database, MOD_PLSQL the Oracle HTTP Server (Apache) extension module, along with SQL itself and Java.

evo, objašnjenje u drugoj rečenici na linku koji si ostavio.

daj mi molimte primjer kako napraviti web app sa pl/sql?

evo detaljnije objašnjenje

http://www.orafaq.com/wiki/Mod_plsql_FAQ

da, da, to je taj jezik i web framework koji sam uvjek trazio! Web app iz store procedure! Samo za one koji si zele nanesti strasnu bol. Dali to ITKO koristi?

[quote=“mikibm”]mene interesira samo jedna stvar , većinu stvari što mi treba i što pretpostavljam da će mi trebati mogu odraditi preko php-a mysl-a i javascripta eventualno flas, a što je to za što bi mi trebao recimo piton ili ruby u konkretnom slučaju za web, ili web trgovinu ili neke aplikacije za web, namijenjene za neki manji ili srednji portal i sl.?
ps. da budem koncizno jasan za što vam služe ti viši server side programski jezici na konkretnom primjeru ako može, a da se ne može odraditi u php-u[/quote]

Nadam se da znaš engleski.

tnx, @Creatifcode

ima onih koji koriste, jer sam vidio oglase za pl/sql programere (USA) za ove stvari.
koriste oni kojima treba i kojima je bitna brzina.

[quote=“Lola”]ima onih koji koriste, jer sam vidio oglase za pl/sql programere (USA) za ove stvari.
koriste oni kojima treba i kojima je bitna brzina.[/quote]

brzina? Ajde opet cu biti dosadan, od kuda ti to, gdje si to procitao? Ili slucajno imas iskustva sa time :slight_smile: ?

Ne vrijedi ti s njim. On tupi jedno i ne čita što ga ti pitaš ili što si mui napisao. Tako da odustani što prije.

X iako ne znam puno o tome što pričaju definitivno vjerujem da je hudo u pravu :smiley:
:grem:

hvala.

Uvjek se navucem na tanki led. Evo odustajem i prelazim na pl/sql :wink:

što vam nije jasno?
čitajte između redova.
imaš x desetina tisuća korisnika koji koriste web app i sve mora biti brzo i odziv aplikacije i odziv baze.
jel budeš to radio u .net-u ili ruby? :srednji:
možete vi pričati iz vašeg iskustva razvoja web aplikacija koju koristi možda par stotina konkuretnih usera što je daleko manje od nekoliko desetina tisuća konkuretnih usera.

[quote=“Lola”]
imaš x detina tisuća korisnika koji koriste web app i sve mora biti brzo i odziv aplikacije i odziv baze.se
jel budeš to radio u .net-u ili ruby? :srednji:
možete vi pričati iz vašeg iskustva razvoja web aplikacija koju koristi možda par stotina konkuretnih usera što je daleko manje od nekoliko desetina tisuća konkuretnih usera.[/quote]

Jel’ dosta 450 online korisnika…

asp.net + mysql + shared hosting ---- pa ti reci da nije brzo, ako se optimizira dobro :smiley:

radi bez problema.