Koji qurac je ovim seljacima?

Ovi seljaci svake godine dobivaju miljune kuna NEPOVRATNOG novca i onda se zale sto su ove godine dobili manje?

Ko te sad uzjebo pa si nadrkan? :slight_smile:

Glavno da se po selu fura Đon Dir od 100.00 Eura sa 22" krom felgama, dvozonskom klimom za 1 osobu i kožnim sicem sa masažom…apsolutno neophodno

Je, pa treba točit Đona Dira, i ugradit woofer i novi MP3 sa daljinskim. Kako će po selu se vozit ako se ne čuje “Ja sam zmija ti si žaba” iz traktora… Je*eš takvu državu ako si to ne može priuštit.

Ma idu mi na qurac. naucili od proslih vlada da im davaju nepovratne novce pa sada svake godine traze, a nitko se ne pita zasto im se dava…imaju cistu zaradu. Jos kad su poceli eu fondovi i od toga su poceli uzimati. Koliko je love samo na njih potroseno mogao se izgraditi peljeski most mamicu im hebem. Gdje je doba kad je 5-10 seljaka imalo 1 traktor, i taj 1 je uvijek radio, a sada svaki seljak ima par traktora koji nerade nista.

hahahaha:
Hrvatski seljački savez je upozorio kako seljaci još uvijek nisu dobili 36 posto potpora ili ukupno 700 milijuna kuna poticaja.

Znaci imaju 2.7mlrd kuna poticaja???

mislim da za iT imamo veće uslove, toliko smo “bogati” narod da može odgajati IT profesionalce…
možda mrvicu preskupi, ali kvalitetom to možemo nadoknaditi.
problem je ipak što smo preskupi, jer ja i moj i moj kolega iz Srbije iako u teoriji imamo istu plaću on zarađuje puno više, ali zato ja bih trebao imati bolje uvijete, zašto ih nemam!?

no seljaci me ne diraju, nepoznam njihovo crno tržište ali pošto smo u RH znam da postoji, no fascinirama me jedna stvar postoji nešto što se zove BICRO, prosječna plaća u firmi bila 7000kn, vučem ovo iz sjećanja, kad BICRO (2 milja kuna) uložio u firmu prosječna plaća postala 20000kn:)
pa tako tko sam ja da bacam kamen prvi na seljeke…:slight_smile:
zanimljivo kako u IT-fimi njihovi kapaciteti su jedva 1000€ kad nema poticaja ali kad dođu poticiji njihovi kapaciteti su na jedva 3000€.

o tome već pričam godinama da se više ulaže u IT-ovce i njihove genijalce bilo bi više intelektualnog razmišljanja i više intelektualnog rada, jedini problem što odmah se taj intelektualni rad udvostruči, kad uloži država, naravno…

[quote=“aaaaaa21”]Ma idu mi na qurac. naucili od proslih vlada da im davaju nepovratne novce pa sada svake godine traze, a nitko se ne pita zasto im se dava…imaju cistu zaradu. Jos kad su poceli eu fondovi i od toga su poceli uzimati. Koliko je love samo na njih potroseno mogao se izgraditi peljeski most mamicu im hebem. Gdje je doba kad je 5-10 seljaka imalo 1 traktor, i taj 1 je uvijek radio, a sada svaki seljak ima par traktora koji nerade nista.

hahahaha:
Hrvatski seljački savez je upozorio kako seljaci još uvijek nisu dobili 36 posto potpora ili ukupno 700 milijuna kuna poticaja.

Znaci imaju 2.7mlrd kuna poticaja???[/quote]

Nekad je 5-6 seljaka sa 10-12 krava sasvim pristojno živjeli.

Moram ovdje primjetiti dvije bitne stvari: vidim da je tako bajno seljacima a svake godine je njih sve manje i manje…Ludi neki ljudi kad napuštaju tako bajno zanimanje di te država fila lovom za ništa. :slight_smile:
Druga stvar,stalno slušam kako im je bajno od ljudi ali ne vidjeh nikoga tko to tvrdi da im se priključio. Hebate pa kad je tako bajno ajmo svi! Kaj se čeka! :wink:

2 Likeova

Pa mu ti nedaj poticaje :smiley:

[attachment=1]992529.jpg[/attachment]

Poljoprivreda je bazna proizvodnja i bez poticaja će gecrk.
Poticaji su davani neselektivno (imaš Pisavu, evo ti poticaji) jer je kupovan socijalni mir.
Poljoprivredni radovi se rade u toplijim vremenskim uvjetima, kabina i klima su must have.
Naši poljoprivrednici još uvijek soliraju i neracionalno kupuju mehanizaciju tako da ima slučajeva da jedno selo ima mehanizacije dovoljne za obradu površine za 3 takva sela. KW: poljoprivredne zadruge

[quote=“Bugi”]Pa mu ti nedaj poticaje :smiley:

[ATTACH=CONFIG]2682[/ATTACH][/quote]

Shawn Michaels - Sexy Boy - YouTube

A zašto bi propala bez poticaja? Da bi postojala kvalitetna proizvodnja, treba imati strategiju poljoprivredne proizvodnje. Kod nas to nije napravljeno otkad je Hrvatske, što ti dovoljno govori o ozbiljnosti i kvaliteti svih vlada od 1991. naovamo. Eno islandski ribari ne primaju ni krune poticaja, pa su uspješni.

Dobijaju se neselektivni poticaji (i sam si to istaknuo), pa zašto se truditi? Radio-ne radio, novac će doći. Znam x seljaka koji su se preda mnom hvalili kako više ne znaju otkud im i zašto sjedaju novci na račun. Da ne spominjem kako rade možda dvije-tri kulture max (pšenica, kukuruz, suncokret), a za ostalo ne haju. Inače, jedan od razloga njihove galame su golemi krediti kojima su svi opterećeni (moraju imati veći traktor od susjeda, moraju imati veći auto od susjeda, moraju napraviti veću štalu od susjeda… Sitne duše).

X. Eno u Njemačkoj poljoprivrednici zajednički kupuju kombajn - ogromno ulaganje, a povrat se dogodi tek nakon n godina. Kod nas ga ima svatko.

Summa summarum: navikli su lagodno živjeti, a lagodan život dobiju čim malo zagalame. Pred njima je izbor: krepat’ od posla za relativno skromnu zaradu, ili galamiti, pa živjeti k’o beg. Što bi svatko od nas učinio na njihovom mjestu?

Zato što drugi dobijaju poticaje. Kad ti konkurenciju subvencioniraju ti si jednostavno osuđen na propast ako nemaš subvencije. EU veći dio svoga proračuna troši upravo na subvencije: Explore European Common Agricultural Policy farm subsidy payments | FarmSubsidy.org

I opet,toliki lagodan život naših seljaka a svake godine je sve manje i manje…Daj si zamisli koje su to budale! Lagodan život zamjenjuju mjestom na zavodu za zapošljavanje! :wink:

1 Like

Znam da EU subvencionira zemljoradnju, ali ne subvencionira dvije jabuke kao što se to radi kod nas. Čuo sam da se u EU subvencionira samo pet kultura, ali za ovo nisam siguran, nemoj me držati za riječ. Ono što znam jest da subvencioniraju one kulture koje su im potrebne, drugim riječima, prate strategiju proizvodnje.

A naši propadaju jer, kao što rekoh, uzimaju velike kredite koje kasnije ne mogu servisirati (evo baš sad prođe ulicom jedan takav, gledam ga kroz prozor, lega uzeo traktor od 900.000 kn uz ine kredite koje ima), ili jednostavno zato što ne mogu konkurirati na tržištu sa dvije već spomenute jabuke, makar za njih primaju poticaje. Uleti Argentinac sa plantažom jabuka od 500 hektara i ode naš vrijedni Miško u mp3.

Kako onda objašnjavaš činjenicu da i u EU seljacima nije bajno? Jesi kad vidio prosvjede seljaka u EU? Jesi ikad vidio nepregledne kolone traktora recimo u Francuskoj (toga se sjećam) u blokadi prometnica? Misliš da u EU seljaci ne propadaju? :slight_smile:

Super si primjetio samo zaboravio si na drugi KW: balkanski mentalitet.

Kada vozilo (traktor, caddy, kombajn, kamion) nije tvoj nego ne “nečiji/svačiji” ti ga voziš koda je “špičkovina track day” dok svog maziš i paziš, taj bi traktor bio na servisu non stop. Nema djeljenja u narodu u kojem je pljačka vrsta krvne grupe, dominantne.

Uopće ti potacaji, za sve i svašta su najobičnija prevara kojom se pokušavaju nepodobni istisnuti i ugasiti, ako ti posao nije profitabilan -> ključ u bravu i adio Marinko…kakve subvencije, poticaji i bakrači, pogoto sa planom da 90% poticaja ode na Đon Dira a 10% na birtiju i onda se nema za dizlo…pihh

Nije đaba poštapalica: Potrošio sam je ko seljak poticaje :stuck_out_tongue:

1 Like

Nigdje nisam sugerirao da je seljacima u EU bajno, to je drugi par opanaka. Govorio sam o domaćim seljacima, koji ne zaslužuju novac kojeg dobiju.

Pa zašto ti EU seljaci dobijaju novac a eto naši ga nisu zaslužili? Zašto bi bilo opravdano da se EU seljaci koji dobijaju novac imaju pravo buniti a naši ne? Šta si ti neki uber europejac pa mrziš naše seljake?

Smiri se, brate…

Opet ću reći, NE GOVORIM o EU seljacima, nego o našim. Ako netko dobije novac (moj novac, da budem konkretniji), onda očekujem da se taj novac za nešto korisno iskoristi. Ako se razbolim, imam relativno pristojno liječenje. Imam policiju koja se relativno dobro brine za moju sigurnost.

Isto tako, postoje ljudi koji primaju (jako velike) novce za proizvodnju hrane, a opet je niti proizvode dovoljno, niti proizvode povoljno. Razloga za to je više - neki su već ranije navedeni - ali podvlačim da te novce, pod uvjetima pod kojim ih primaju, ne zaslužuju.

[quote=“afro”]Smiri se, brate…

Opet ću reći, NE GOVORIM o EU seljacima, nego o našim. Ako netko dobije novac (moj novac, da budem konkretniji), onda očekujem da se taj novac za nešto korisno iskoristi. Ako se razbolim, imam relativno pristojno liječenje. Imam policiju koja se relativno dobro brine za moju sigurnost.

Isto tako, postoje ljudi koji primaju (jako velike) novce za proizvodnju hrane, a opet je niti proizvode dovoljno, niti proizvode povoljno. Razloga za to je više - neki su već ranije navedeni - ali podvlačim da te novce, pod uvjetima pod kojim ih primaju, ne zaslužuju.[/quote]

Imaš masu slučajeva liječničkih pogreški po RH pa ajmo generalizirati kao što ti to radiš sa seljacima pa reći da zdravstvo u cjelini ne zaslužuje nikakve novce…

I meni je sam pojam subvencija besmislen jer navodno služi da bi imao nešto jeftino a kako mi je to jeftino kad mi je prethodno ta subvencija uzeta preko poreza ali dok naša konkurencija ima subvencije ja sam za to da imaju i naši seljaci. Meni je jasno da neki smatraju da bi seljaci,pošto dobijaju subvencije,trebali zapravo raditi volonterski jer eto dobijaju njihov novac iz poreza. Ne daj Bože da bi koji seljak imao nešto! Jebote Đon Dir! Kaj nemre upregnut volove?!?

I opet se vraćam na jedan apsurd na koji će mi rijetko tko odgovoriti: kako to da svake godine ima sve više i više ljudi koji napuštaju navodan lagodan život seljaka u zemlji u kojoj je lutrija naći posao a pogotovo za nekog seljaka?

Btw i opet ću se vratiti na EU seljaka koji,za razliku od našeg,zasigurno ima manje troškove,zasigurno ima manje poreze,zasigurno ima osigurano tržište za svoje proizvode,zasigurno ima svoje proizvode plaćene na vrijeme i zasigurno ima veće poticaje pa se opet buni! A naši sve to nemaju a po tvojim tvrdnjama lagodno žive! Pa jebote taj neuki EU seljak pod hitno treba doći kod nas da ga naši seljaci poduče kako se lagodno živi…