Koju seriju gledate trenutno?

Better Call Saul. Jedna od omiljenih serija…

2 Likeova

Jel ti bolja od Breaking Bad?

Trenutno gledam skandinavske trilere ali planiram pogledati nove sezone Stranger Things i GoT.

BB prva sezona je bila totalni buuum!, znam da nisam mogla docekati da vidim sta ce biti dalje, uvuces se i poslije se moralo gledati do kraja, ali kao sto kod serija to cesto biva, kvalitet opadne.Tako da… Jest mi bolja BCS od zadnje BB svakako, a i uopsteno mi se BCS bas svidja, samo bas skroz je drugacija od BB, sporija je, nema “šokova”, nisu za poredjenje. Meni je bas super.

Stranger Things smo odgledali upravo sa sinom. Nista strasnije u zivotu do sad nije gledao. Prezivio je :joy:

GoT nisam gledala.

Stranger things je mrak…i witcher…krenula je i nova sezona i american horror story…sad cekam LOTR i GOT i novu sezona carnival row…zao mi je da love of lovecraft nece bit druge sezone…ni good omens…cudno da nisam gledal ni breaking bad ni ovu saul…koreanci me zamaraju…

kako sam nedavno uletio u publishing vode nadam se jednom vlastitoj netflix seriji hehe
epski spijunsko romanticni triler o izraelskoj zeni kraljici mesiji…
kog zanima nek baci pogled

3 Likeova

Zanimljivo.
“Uletio”, a Vasilisa? Sto pises pod zenskim imenom, imas neki razlog?
Jesi pisao na engleskom, ili na hrvatskom, pa dao da se prevede?

ne pisem ja neg gospodja jedna starija moja dugogodisnja suradnica… slucajno se potrefilo da sam uletio ko editor i djelujem ko selfpublisher…pisano je na hr al prevedeno s guglom pa je trebalo 5 rundi edita…al mislim da smo dobar poso napravili…
zena pise ko stroj mogo bi iducih 5 nastavaka izbaciti…

1 Like

Trenutno gledan Snowfall, dost dobra serija o dilanju, radnje su osamdesete

Inace sam pogleda doslovno sve serije koje ste gori spomenili🤣

Sherlock (2010-2017) ima svaku preporuku od mene.

U planu mi je pogledati Narcos…

2 Likeova

221B :slight_smile:

Fantasticna! U jesen gledamo jos jednom. Serija nije razocarala ni jednog momenta, do kraja je ostala na istom nivou.

1 Like

Cekam LOTR… nisam dugo gledao nista, zadnje je bilo “The Outsider” i prije toga ono za Cernobil…

Elem, The outsider ima jedan od najboljih pocetaka serije koji sam ikad vidio… cak ima i dobre overall ocjene. Nazalost, serija je cisto sranje posle prve 2-3 epizode tako da sam zazalio sto sam pogledo do kraja

Trenutno Ozark, zavrsio nedavno Stranger Things i Kingdom.

Kad uhvatim vremena pogledat ću opet Twin Peaks (sve sezone) i True Detective (prvu sezonu). Te serije su mi uz GoT all-time best. Za LOTR serije nisam ni znao, a pošto mi je to jedan od najdražih filmova, to isto moram staviti na to-do listu.

Ako ima neko da nije vec gledao… “Lost” jako dobra serija, barem prve tri sezone :smiley:

Da, isto jedna od boljih serija jer je mystery od početka do kraja i rijetko koja epizoda bude dosadna. U početku sam mislio da će radnja biti nekakvog survival tipa na napuštenom otoku, al zapravo se radi o nećem posve drugačijem.

Nisu loše serije:
Vigil, Trust, Quantico, Black Bird, The Old Man

jedino sto je zadnja sezona malo smuljana… al generalnoj jedna od boljih serija… fino je ono isprepleteno i povezano… npr kako je karakter X ubio pogresnog lika, pa upozno tatu od karaktera Y… koji je kasnije umro bez da se cuo sa sinom i sl… Jedina serija koju sam pogledo dvaput (pored Cernobila)

Genijalna. Skoro gledali. (Dobro me podsjeti, htjela sam sebi naruciti solju “Big Hug Mug” iz koje pije Mekkonahej :slight_smile:
Bas zaokruzeno djelo, i to ne zbog radnje, nego zbog glumaca i dijaloga. I nekako je staromodna, ne fata na jeftine fore sa efektima.
Nije mi se gledala druga poslije, jer sam imala utisak da nema sanse da bude tako dobra.
Ali vele da je treca sezona super .

Pogledali prije dvije godine prvu sezonu.

Bojim se da ce biti neki kic.
Btw. jedan od rijetkih filmova sa kojeg sam izisla iz kina. Doduse tad smo drugarica i ja gledale jedan film, pa izisle van na pauzu, pa odmah kupile kartu za drugi film. Vremena kad je kino bio raj na zemlji.:slight_smile: Prvih 20 minuta samo bitka (peh je bio upala na treci dio, prva dva preskocila) i izzivljavanje s 3D efektima.

Poslije sam gledala sva tri dijela. I to dva puta. Prvi je najbolji

Nemoj spojlerisati. Nisam gledala.

haha zato sam stavio x i y i nisam dublje iso… nisu ovo neki spojleri, vise background koji ne mjenja radnju

1 Like

Druga mi je bitno lošija, treća bolja od druge al prva daleko najbolja baš zbog McConaugheya i Harrelsona koji su ispali nevjerojatno dobar glumački spoj.

Zbog te zadnje sezone ću i ja pogledati još jednom, možda mi onda neke stvari budu jasnije.

LOTR je kao i GoT smješten u medieval fantasy okruženje (mačevi, sjekire, hack and slash…) koje možda više privlači muški dio publike, mada ne bi želio da ovo zvuči kao stereotip. Ne volim akcijske filmove (jurnjave autima i slično), al bitke sa srednjovjekovnim oružjem su mi zanimjive.