Koju stolicu koristite?

Raja, kako provodite snjezne dane ? U planu je kupovina nove stolice, pa da vidimo sta preporucujete i sta koristite. Do sada sam imao neku iz jysk i blago receno, katastrofalna je bila sto se tice udobnosti.
Evo i link kakvo je stanje u BiH sa cijenama, cisto da se orijentisete
https://www.olx.ba/pretraga?trazilica=gaming+stolica

Kako su nam sada digli prag za online narucivanje na 150 eura, otvara se mogucnost kupovine negdje vani :smiley: kakve su cijene u Hrv ?

Nemam puno iskustva s ‘gaming stolicama’, ali čisto sumnjam da su udobne tj. dobre za leda i dugo sjedenje.

Moja neispunjena želja je Herman Miller Aeron -

Ovakvu jednu sam koristio i odlična je… iako sam na gaming sajmu isprobao puno stolica neka slovenska tvrtka mi je imala najbolje…
Ova ti je najbolja samo stavi deku na nju ili par jastučića :slight_smile:

Ovo je mislim najjeftinija cca 120€: https://www.wiz.hr/white-shark-gaming-stolica-kings-throne-crnocrvena?utm_source=nabava.net&utm_medium=cpc&utm_campaign=direct_link

Traži na nabava.net

1 Like

Krevet doo, jastuk iza leđa i ožeži xD. Znam da nije zdravo ali navikao :D.

1 Like

Hahahahah to smo od baba naslijedili :slight_smile:

1 Like

Ja san neka varijanta toga. Kauč i stolica za dić noge. Malo se ispravim pa malo potonem. Pomjeraj pomalo jastuk gore dole, kažu da valja da nije non stop pritisak na istoj tačci

2 Likeova

taman da do 40te hodate ko beskicmenjaci, :smiley:

2 Likeova

Sve te stolice su za K…

Gledao sam neke gaming stolice, ali to mi sve izgleda tvrdo. Kako na tome mozes sjediti cjeli dan.

Ima neka uredska stolica koju svi hvale nekog dizajnera, a ono izgleda mi tvrda ko kamen, kako se na toj stolici moze sjediti cjeli dan, dao bi para ako je toliko udobna koliko kosta ali na oci mi izgleda neugodna.

https://www.highgroundgaming.com/best-pc-gaming-chairs/

Pogledaj one office, pa enma ni spuzve.

Imam tocno ovakvu ali plave boje, stolica je skroz super za kičmu, ima onu izbočinu sto cuva da kicma ne potone.
https://www.emmezeta.hr/namjestaj/ured/uredske-stolice/152/expert-uredska-stolica/

I na tome sjedis cjeli dan?

Pusti kicmu, ako je kicma jaka nece se savijat, kako je sa guzicom?

Ja imam takvu doma i skroz je ok stolica… Ništa special samo ok… :slight_smile:

@mestro67
Pa kako je ta stolica udobna, pa nema ni spuzve?

jel se moze na tome cjeli dan sjediti?

meni je najvise zbog kicme a ispod stavis jastucic neki ako te bas zaboli dupe jel :smiley:

https://www.arozzi.se/product-category/gaming-chairs/

Ja sam vamo gledao stolice za naručiti… Mislim da ću si za ljeto naručiti neku custom

Dao bi te pare, ali onda ta stolica bolje da je dobra.

Ali ovak na oko mi nista to ne izgleda udobno.

Upravo to… stolica je normalna, stavise bolja nego ona gejmerska koju sam imao zaliBoze para i svega, na kraju mi je ovo za duplo jeftinije pare ispalo pun pogodak. :smiley:

1 Like

Evo to su te stolice sad sam ih pronašao:

Na sajmu s popustom su bile cca 200€ i stvarno su čudo … Tko ima love sad za stolicu toplo mu ovu mogu preporučiti jer je isprobana i kao da da si na oblaku :slight_smile:

Evo probacu dati doprinos temi sa stolicama jer sam relativno skoro prolazio kroz ko zna koji put kupovinu stolice.

Stolicu na OLX.ba novu ces tesko naci dobru, polovnih nekad i naleti nesto. Dobre stolice u BiH prodaje FEF.ba i DM Creativa iz Sarajeva. FEF je zastupnik za Herman Miller, a DM Creativa za Steelcase.

Stolice koje po meni su dobre stolice su: Steelcase Leap V2, Steelcase Gesture, Herman Miller Aeron, Herman Miller Embody, Haworth Zody i Humanscale Freedom. Ljudi kazu i da je dobar IKEA Marcus.

Ja sam skoro nabavio Steelcase Leap V2, a prije toga sam probao HM Aeron Remastered, Aeron Classic, HM Embody, Ergohuman V2, par gaming stolica sto izgledaju ko sjedalo od auta. Mimo probavanja posjedovao sam od 1997. pa na ovamo neku nepoznatu njemacku klasicnu stolicu, JYSK model osrednje cijene, fotelju iz lesnine i neku obicnu kinesku, te klasicnu kuhinjsku.

Cijene za dobru stolicu nisu male i ovakve su bile u Decembru 2017. kad sam ja trazio:

Steelcase Leap V2 je oko 750 eura u DM Creativi.
Steelcase Gesture je oko 920 eura u DM Creativi.
HM Aeron Remastered je oko 1300 eura u FEF.
HM Aeron Classic je oko 750 eura u FEF.
HM Embody je oko 1850 eura u FEF.
Haworth Zody ima u NITEA.rs i cijena je oko 900 evra plus srpski PDV.
Ergohuman V2 ima kod vise dobavljaca ne sjecam se cijene.
Humanscale Freedom ima isto u NITEA.rs i cijena je oko 600 evra plus srpski PDV.
IKEA Marcus ima u Zagrebu i cijena je oko 130 eura.

Sto se tice mog izbora, cijena mi nije igrala ulogu, vise dostupnost na nasem trzistu, te udobnost i kvalitet. Evo iskustva od ovih skupih koje sam probao.

HM Aeron Remastered i Classic razlika mi nije bila previse tolika izmedju samih stolica da bude tolika razlika u cijeni. HM Aeron takodje ima mrezicu koja se meni licno ne svidja ali ljudi koji se znoje preferiraju bas mrezu na stolici. Aeron je poprilicno rigorozan sto se tice posture. Ja cesto sjedim prekstenih nogu, jedne noge podvijene i tako raznih nekih cudnih poza koje nisu prakticne u njemu. Relativno je udoban iako mom kolegi nije bio udoban. Tako da osjecaj je subjektivan.

HM Embody mi je bio neudoban, dal nisam posvetio dovoljno vremena da ga podesim, dal ta stolica ne pase mrsavim ljudima ne znam, ali model koji sam gledao sam cak na momente imao osjecaj da je plastikaner iako nije.

Ergohuman V2 je isto pristojan iako vidno losiji od HM i Steelcase-a. Bio je jeftin ali sam negdje procitao da krenu skripat nakon nekog vremena pa sam odustao.

Steelcase Leap V2 (sto sam kupio) je ekstra stolica i omiljena stolica redditora. Jednom podesen po zelji izuzetno je udoban bolji nego premium kozna fotelja. Po meni je bolji i udobniji od Aerona Remastered, a upola je cijene. Ima tkaninu, razni niz boja, podesivo je sve zivo (to zavisi i od paketa opreme ali ova cijena spomenuta gore donosi to), a kvalitet je u najmanju ruku impresivan. Iako stolica mozda ne izgleda kao stolica od 750 eura na prvi pogled, kad sjedes skontas da sjedis u necem isplaniranom i skupom. Garancija na samu stolicu je 12 godina. Za razliku od Aerona i neke losije posture u njemu su skroz upotrebljive. Cini mi se da sam vec nakon 2-3 dana nakon prelaska na ovu stolicu prestao imati bolove u donjem dijelu ledja, a to kaze covjek koji sjedi 12 sati za racunarom.

E da, povremeno se pojave polovni i povoljni Aeroni i Steelcase stolice na PIK.ba, njuskalo.hr i kupujemprodajem.com, vjerujem da bi se direktnom inspekcijom mogao probrati dobar i ocuvan komad.

3 Likeova

Niš’ bez kuhinjske stolice :smiley:

I ja sam u dilemi, najviše što kod mene u blizini nema nikakvog izbora a ja bih trebao da isprobam stolicu, jer ipak ću sjediti na njoj više sati svakodnevno pa da budem siguran…

Trenutno sam na ovome hahha

2 Likeova