Koju stolicu koristite?

Imam veliki problema sa kicmom, godinama koristio obicne stolice i svakodnevno pakao za mene, ako sedim sat vremena za kompom otkida me, pa onda lecenje, inekcije, terapije itd…

Pre dva meseca na nagovor doktora odluicim da investiram u kvalitetnu stolicu, obisao 7-8 marketa i jedino gaming stolice su pokazale potporu na pravim delovima kicme gde mi se stvarao problem.

Sada mogu da sedim po pola dana, nije mi ni jednom zabolela kicma kao nekada, izuzev sto se umorim od kompa. :smiley:

Ako uzimas onda uzmi nesto ljudsko, ja sam uzeo ovaj mode; https://jysk.rs/radna-soba/kancelar-stolice/gold/kanc-stol-za-igr-igr-langemark-cr-zel

Takodje izbegavaj one sa vestackom kozom, neudobne, izlizu se, pucaju, ove ko ova iznad imaju opciju da se skida presvlaka i pere kao za auto, ili naravno ako imas para za pravu kozu ali to je vec druga cifra.

Evo je, i još kažu da troši kalorije…di ćeš bolje… jedeš sjediš i mršaviš… :wink:

1 Like

može li se prdnut na toj pilates lopti

ako ne može da ne naručujem

2 Likeova

Na ovom ne mozes mirno sjediti, uvijek moras skakutati :joy: Imam je trenutno samo kupi prasinu, a inace ne micem sa trosjeda, ispred stolica za noge naravno.

Sjetih se kad sam koristio radni stol i onu stolicu kada se naslonis ona ide nazad, zamalo nisam kicmu polomio jer je pukla i pao kao svijeca. Izbjegavajte tu :joy:

moj otac je isto drmnuo sa te stolice na pod … ne znam kako je čitav ostao kaže nije mi ništa … a drmnulo ko hidrogenska bomba

Isto, srecom nista nisam polomio.

To je vjerovatno identicna stolica ovoj u bosanskom JYSKU
https://jysk.ba/radna-soba/kancelarij-stolice/gold/kanc-igraca-stolica-langemark-crn-zelen

Po meni je ta stolica losa. Gruba. Recline neprecizan. Sama stolica je tvrda i neudobna. Jedina fora je sto malo malo bude na akciji pa kosta oko 75 eura, sto je dzaba.

Još pitaš…pa kad ti se izmakne ispod guzice pa odvališ na pod ne da prdneš nego i gaće :poop:.
Znači dobra je i za probavu… :grin:

Meni licno odgovara u svemu, nije mi ni tvrda ni previse mekana mada kod ovakve investicije ja preporucujem da se nadje u marketu i isproba stolica, a ne po slici narucuje.

Provoditi ce se mnogo vremena u njoj treba da se uveri da mu odgovara ili ne.

Hvala @Hellas na ogromnom postu i preporuci. Samo, kada bih rekao zeni da cu kupiti stolicu od 1000 eura, ostavila bi me :smiley: bas si dosta investirao u to.
Do sad sam koristio ovu iz jyska https://jysk.ba/radna-soba/kancelarij-stolice/plus/kanc-stolica-billum-crna katastrofa od stolice, skripi sa svih strana. Jedva cekam da je bacim.
Sada idem na pilates loptu, da malo ledja ispravim, jer se budim svako jutros sa bolovima u donjem dijelu. Slijedeca investicija ce IKEA Marcus, oticicu maksuz do Zg ili ova iz jyska https://jysk.ba/radna-soba/kancelarij-stolice/gold/kanc-igraca-stolica-langemark-crn-zelen u slucaju da bude 75 eura na akciji u iducih mjesec dana, nisam do sada upratio da je bila.
Ove SharkooN\n ne valjaju ?

oVAJ IZ jYSKAOva iz Jyska je kiod nas za 1200 kuna, sumnjam da ce je stavit na pola cijene.

Imam ovu:
https://jysk.hr/radna-soba/uredske-stolice/plus/uredska-stolica-aggestrup-siva-crna

Losa. Skripi, guza boli i tak.

Šta mislite o ovoj Sharkoon Skiller SGS2? Cijena oko 170€.

Neznam zasto te skupe stolice nemaju metalno dno i metalne kotace a ne ovo cheapshit. Izgleda mi da je samo za fancy smencana stolica a ovak nema nist sto bi bilo dobro.

Zato treba paziti s gamerskim stolicama, stave lijep boje, onak sportski, jastucici i druge gluposti da se zamaskiraju detalji.

Ako kupis i probas, javi. Ali ne odmah, prvo sjedi 2 mjeseca na njoj, i ja sam bio jako zadovoljan sa svojom prvi mjesec, sad vise nisam.

1 Like

Meni lično bezveze, kao i većina tih fancy stolica za te pare. Samo što lijepo izgleda i to je to…

Zato jer to nije skupa stolica. :blush: A to što je plastično dno mislim da ne smeta, dapače, oku je ugodnije.
Izgleda kao iz nekog SF filma. To je dobro - tko voli. :smile: :o:

Da lijepo izgleda, ali ta palstika ode kvragu jako brzo, zato su ove metalne skuplje, pa mi nije jasno ovi nabiju cijenu i samo malo bolje ofarbaju stolicu.

iskreno mislim da ta sharkoon nije bolja od one jeftine stolice iz Jyska, no probaj pa javi…

To ne mora biti tako. Imam takvu stolicu, kao direktorska fotelja je sa takvim dnom… svaki dan sam u njoj vrlo često i po cijeli dan… ne znam više koliko joj ima, možda 12, 13, 14 godina… :blush: to mi je bila jedna od najjačih kopovina (1200 kn tada). :+1: :o:

A dobro ovisi i kakva je plastika. Ali se moras sloziti da metalni kotac je cvrsci i sigurno ce drzat duze nego plasticni.

Ova moja sad ima mozda godinu dana ce uskoro, kotaci su u redu plasticni, ali kupio sam prije davno jos neku na akciji za stvarno jeftine pare tamo su kotaci otisli kvragu odmah.

A vazno je i tko sjedi na njoj. Koliko imas kilograma… Ja se muvam oko 90 non stop pa mozda je i to doprinjelo da kotaci odu kvragu.

Točno. Nije zanemarivo ni kako je sastavljena, a vjerojatno ako je ultra jeftina ne može obećavati mnogo. :slight_smile:
A kilograma je 95 (na 190 visine). :o:

Stolica dolazi u pon. pa cemo znati rezultate.

1 Like