Kolika zarada bi zadovoljila vase apetite i koliko ste spremni da ulazete za taj cilj?

3000-4000 € mjesecno da radim do 10 sati tjedno to mi je cilj. Trenutno imam tu lovu al radim full time sto mi ne odgovara :smiley:

1 Like

online zarada da bude za troskove (hrana, kucni racuni, gorivo i sl…) i prekozadovoljan :smiley:
mada coveku nikad nije dosta

1 Like

Pozdrav Aleme, da li se moze kako doci u privatni kontakt sa vama. Posto vam ne mogi pisati na forumu. Da li daješ konzultacije?

1 Like

Svi kao “zarađuju k’o od šale”, a nitko da kaže kako :slight_smile:

Ne kužim kako netko može lagati samog sebe

2 Likeova

ma svi lazu ovdje na forumu i nikao ne prica kako se zaradjuje… jbt imas 30 tutorijala i pun k razlicitih tema gdje ljudi pricaju kako zaradjuju i daju savjete

2 Likeova

Jbg vecina ljudi je ka on. Niko nista ne radi i niko nista ne zaraduje, cili internet je laz i zemlja je ravna ploca

1 Like

Ne lazu jer se zaradjuje preko neta.
Moj cilj na pocetku je bio samo da pokrijem troskove placanja internet konekcije.
Ucio sam sve sto se tice net zarade i probao od onog klikanja reklama na ptc pa onda video sta se reklamira na tim sajtovima,zatim napravio fb stranicu i reklamirao neki moj blog i onda pokrenuo adsense.Zatim sam i dobio youtube partnerstvo i tamo pokrenuo adsense,onda sam poceo praviti sajtove van wp znaci kod od nule kao i preko wp i nuditi firmama.
Na svoje sajtove sam dodao i robu i prodaja preko dropshipinga i amazona kao i tekstove na kojima ima i adsense.Usput nekome napisem 40 tekstova i osposobim za adsense i to naplatim.
Zapoceo sam kasnije i uciti kako napraviti aplikacije i to izucio i od toga zaradjujem tj preko skidanja sa google play,admob i ostalim reklamama kao i pravljenjem za firme ili pojedince i naplatom.
Zadnjih par godina sam na sve to dodao btc i dnevno trgovanje…uvek se ucim nesto novo i dodajem pomalo sve.
Pored svega toga gledam da imam i dovoljno slobodnog vremena za opustanje od svega da se ne bi preforsirao.Zaradjujem aj da kazem dosta solidno ali ne smatram za sebe da sam bogat i ne tezim bogatstvu.
Ovo je sve trajalo otprilike 10 godina da bi sada solidno zaradjivao.Nije za jednu noc nista doslo.

Edit. Zaboravio sam napisati da je moje pocetno ulaganje bilo samo mesecno placanje za net jer je ostalo sve bilo ucenje preko gugla i YT.Zarada od ptc sajtova i pravljenje blogspot bloga besplatno i onda preko adsense malo veca zarada za dalje ulaganje…Na YT sam pravio snimke preko dostupnih besplatnih video editora i promovisao proizvode.(p.s.tada je bila dozvoljena yt monetizacija i za robotske glasove.)
Sada u opisu video snimka imam aff linkove i bolje zaradjujem nego preko YT monetizacije.
Preko neta nece zaraditi samo onaj koji nece da radi.

3 Likeova

Sorry, ali moram ti iskreno reći da si mnogo pipica na svoju štetu.
2500 eura mjesečno su jako veliki novci …takoreći ti čekaš da “pređeš igricu” da bi povjerovao sam sebi da znaš igrati.

Ako ti je cilj što prije preći igricu, onda moraš što ranije skontati da znaš igrati i dati full sebe u taj stil igre.
Preći ćeš igricu puno brže i igrati s većim guštom. :slight_smile:

*osim ako ti trenutni posao također pruža gušt, ali onda nema baš smisla to što si napisao…

P.S. kalkulacija je za balkansko podneblje…ako si negdje drugdje, onda možda 2500eura i nisu tako veliki novci…

S kojim pitanjem? xd

Ne kontam objašnjenje. Što ne možeš odrediti limit koliko ćeš ponesti love na poker za potrošit?
A pohlepa da potrošiš više od planiranog te može zeznuti i ovdje i ondje.
Tako da se baš nebi složio sa tim argumentom.

1 Like

To su veliki novci, znam… Ali ja na poslu trenutno zaradim oko 1000 eura… A da idem u neki rizik, morao bi zarađivati barem 2500 kao što sam napomenuo, jer bi onda svakako morao izdvajati znatne novce u “crni štek” koji sad zapravo ni nemam, jer znam da je plaća svaki mjesec haha… Znam da bi brže napredovao da odmah dam otkaz i vratim se mami i tati na teret… To sam mogo prije 5-6 godina, sada ne mogu…

Naravno da je za balkansko, ali je balkan širok pojam. Nije isto Sarajevo, Beograd, Osijek, Zagreb, Split, ili pak Dubrovnik gdje sam ja…

ja razmisljam kao ti… ako vec zaradjujes 1000e (nez dal je neto il bruto), ja ne bih davao otkaz prije nekih relativnos tabilnih 2000e

1 Like

Neto… i onda na to ide internet zarada…

Trenutno bi to bilo oko 250eura a to je visina rate kredita za stan u BL. Trenutno sam na pola puta ali koliko radim i to je vise nego odlicno.

Naravno sljedeca granica bi bila rata za stan u Gracu a to je oko 1000eura mjesecno.

Ponovo napominjen, koliko radim na web biznisu ovo je odlicno.

1 Like

Bravo kralju. I ja ovo radim iz neke opsesije i hobija. Iz dosade kako se ne moze jos putivati. Digitala mi je najmanje bitna ali imam cilj ds je autimatizuram i ubacim u mediamix moj za klijente ali i za vlastite projekte. Imam 37 godina. Planiram se zezat jos 5 godina. Nekretnine su zakon ulazen u njih od 23ce i rent para mi je najsladja…

1 Like

Poslao sam pp. Rado u pomoci koliko mogu.

Ja onkine zaradjujem direktnom orodajom gurst postova, preprodajom starih domena, direktinim sponzorstvina unutar vec postojece medijske grupe i online consaltigom. Sve reinvestiram dalje u bildanje posjeta i rszvoj olatformi koje trebaju da donesu pravu lovu. Radlm samo balkan i dijasporu.

Ne kontam iz čega izvlačiš ovu brojku, osim iz nekog svog straha od nemanja plana, pa onda i neizvjesnosti.

Ok, bojiš se Googla i da preko noći ne nestane sve. Nezz… može te i u moru capnut morski pas, pa to ne znači da ne budeš išao plivat.

Za te crne scenarije je dovoljno imati 3-4 plaće sa strane kao zalihu… a ne bogte skoro tri puta veću plaću.

U slučaju najgoreg scenarija sa 3 plaće sastrane imaš 3 mjeseca vremena pronalaska novog posla + komotno računaš na to da ti nikad biznis ne staje skroz do kraja pa bi se to vrijeme od 3 mjeseca još rastegnulo.

Pored toga gledaš trend svog napretka i malo kalkuliraš koliki bi isti bio da se full posvetiš tomu.

Kad se sve zbroji, moraš malo stisnut zube i uštedit te 3 plaće extra i smio bi se praktički sa minimalnim iznosom koji te mjesečno pokriva prebaciti se u novi posao. Koji sad sigurno masu trpi na uloženom vremenu.

Ocke, ne moraš se optimizirati na sam rub da se prebacuješ na novi job za baš minimalni iznos koji to omogućava … ali kad shvatis koji je taj minimalni iznos, onda bi uvidio da su ovih 2500e debelo “predemionzirane” od izvedivog plana.

Ne kužim čime pravdaš toliko extra love? Kako izgleda taj plan i najcrnji scenario u kojem su potrebni?

1 Like

Plus treba imati na umu da sve što si postigao na webu, postigao si sa nekom mizernom satnicom koju ubereš pored osnovnog, vjerovatno osmo satnog posla.

Što znači da osim da se slabo daješ u web kvantitativno, ali isto tako slabo i kvalitativno…jer malo što od tebe ostaje nakon što te job iscrpi.

I sad ako pod takvim uvjetima išta mjerljivog stvaraš, to znači da taj job ima po nekoliko puta više potencijala kad bi te dobio odmornog i u većoj satnici.

Što znači da se potencijal tog posla komotno množi puta xy faktor od onog što privređuješ…i taj faktor je onako odokativno minimalno omjer satnice ulozenog na web i tvoj fulltime job…ugrubo nek je to 3, vjerovatno sam malo rekao.

To bi značilo da tvojih 2500e bi imalo lakog potencijala biti 7500eur? Vracamo se na pitanje jel to sve potrebno za točku šaltanja.

Baš zbog tog potencijala kojeg ne otključavaš na webu dok god mu se više ne posvetiš… po meni sve što ti treba je:

  1. Zaliha love za 2,3 mjeseca. Ne vise.
  2. Minimum minimuma što ti treba za mjesečno preživljavanje. Čisto zato da ti se zaliha ne topi nakon što se prebaciš.

Kad bi zaliha bila veća, onda bi se mogao prebaciti u novi job i sa prihodom ispod minimalnog potrebnog, računajući da ćeš ga sa većom posvećenosti brzo dovesti do minimalno potrebnih iznosa. No tad je malo teža kalkulacija kolika zaliha treba biti da ne ugroziš egzisteciju, tj. ne stopiš ovaj sigurnosni offset od 2,3 mjeseca.

No kad si ispunio gornju točku 1. i 2. šaltanje se dešava bez ugroza egzistencije. 2500e na mjesečnoj bazi mi izgleda ko predimenzionirana ludost koju zaista ne znam kakvim planom opravdavaš?

1 Like

Šta je 2500 eura mjesečno ko ima ženu i djecu a svi vole potrošiti… :smiley: Možda nekome ko živi sam ili sa roditeljima to izgleda puno…

2 Likeova

Nema potrebe da pogađam što je to kome… nego uspoređujem to sa iznosom koji kaže da sada privređuje, kaže 1000e.

Ock, neznam koliko sada privređuje od weba, pa se i to treba ubacit. Ali ako sam dobro shvatio živio je od toga i prije web prihoda. Tako da sve od weba je extra što bi moglo ići u akumulaciju zalihe.