Kolika zarada bi zadovoljila vase apetite i koliko ste spremni da ulazete za taj cilj?

Možda mu to nije dovoljno ni za troškove koje ima a pogotovo ne za napuštanje “sigurnog” posla pa cilja neki veći iznos. To je realno razmišljanje.

1 Like

Samo iz realnosti. Već sam rekao, nisam danas u poziciji da potpuno riskiram, pogotovo ne sa 3 plaće sa strane. Imam ja za preko 6 mjeseci, ali to čuvam za neke druge prilike.

Daleko od toga, napredak bi išao brže da se posvetim samo internetu, ali teško je napustiti nešto “sigurno”, pogotovo u uvjetima kada si podstanar, živiš u ekstremno skupom mjestu…

Svi živimo u drugačijim sredinama i imamo različite apetite, ali evo da ti ukratko opišem razlog za 2500:

  • Sada zaradim oko 1000 eura, i treba mi još jedno 300 da mogu solidno živiti… Znači računaj 1300, a ukupno zaradim 1500 (ostalih 100-200 nekad uložim nazad u biznis, il se počastim nekom pizdarijom za PC)
  • Najam stana plaćam toliko da netko može lijepo živjeti od tog iznosa - 500 eur + režije… Ca. 600 eura. (sad može netko reći prijeđi na jeftiniji stan bla bla, jednostavno takve su cijene ovdje, bio sam živio izvan grada pa sam na gorivo davao svaki mjesec 200 eura, tkao da dođe na isto. Tko god živi u turističkom mjestu, znat će o čem govorim
  • Kad bi zarađivao 2500, oko 500 eura bi vraćao nazad u biznis, dao bi otkaz pa bi trebalo jedno 300-400 plaćati davanja (mirovinsko, zdravstveno, porez, prirez)… I s tom brojkom dolazimo na slično ovo koliko sada zarađujem - mislim da je sve jasno ko dan.

Ona priča da živim ko siromah dok ne uspijem ne prolazi, žena, evo ide i dijete krajem ljeta ako Bog da… sve to treba uzeti u obzir.

p.s. samo od plaće ne živim otkad sam došao tu prije 7 godina, uvijek sam radio neki drugi posao… Sada mi je internet zamijenio drugi posao… btw, plaća je prije bila 650 eura, pa se još teže živjelo, ali su i cijene bile malo manje haha

7 Likeova

Kada citam sa strane, za mene si ti jako uspjesan lik sa dobrom vibrom i velikim potencijalom. Moja preporuka je da procitas knjigu bogat otac, siromasan otac, mislim da ce ti prosiriti vidike.

3 Likeova

Ja kada citam sve ovo vidim da su svi veliki filozofi ,i svi traze neku sigurnost i garancije,
Kada od kuce za sat dva zaradis prosecnu platu ex yu 400 500 eura onda je to
vise nego dobro,na netu sam od 2000 godine i uvek mi samo to bilo merodavno
ne ici na posao gde ce te neko j3bavati …za bio koje novce ,jer kakav da je posao to je 10 sati tvog vremena,vecinom uludo i za male pare,

Da se ubacim, odlicna je knjiga, jedna od prvih koju sam procita. Svakako se isplati ju procitati

2 Likeova

Da se nadovezem, s obzirom da kazes da si procitao vise lnjiga, neka preporuka za knjigu koja se odnosi na fokus, hitni mi je potrebna.

Ne znam da probaš Work Energy od Jim Harmera (nisam ju još cijelu pročitao, ali je poanta u tome da u sebi pronađeš nešto što te motivira da radiš itd. itd.)

1 Like

Pozdrav Aleme, mozes li mi poslati svoj kontakt u pp, posto kazes da radis sa prodajom domena, guest postove imam jednu ponudu za tebe mozda budes zainteresovan.

1 Like

Meni je odlicna bila Atomic Habits

1 Like

Istina. Gule svi mame mi :sweat_smile::rofl:

Jesam. Imas u pp moje kontakte.

Preporucene knjige su vrh. Ja mnogo citam ali ove dvije citam bar par puta godisnje:

  1. Umjece ratovanja
  2. Vladalac.

Drug. Dubrovnik nije shala i nije para mala tu. Znam ljude iz Bosne koji plaate dojave kad ce koji kruzer doci, naprave raznih suvenira i postave stand neposredno prije sto gosti idu nazad… vecina ljudi ne kupi nista dok razgleda grad i onda u zadnji cas uzmu ‘suvenira za rodbine’. Kako god zarada je 10x1.

Zivot u skupom gradu ima i prednosti i mogucnosti. Idealno je uzimat nova u takvim gradovima a zivjegi izvan njih. Npr, ti da imas neko lokalni portal poluautomatiziran, islalti ti se jer bi imao bar ‘kompenzacije’ goriva i hrane.

@Melem jel ti imas problem sa vidom ili sa organizacijom misli? Sve sta napises polovina toga nema smisla uz hrpu gresaka. I tebi bi neko placao 10000$ mjesecno konzultacije?

5 Likeova

Hahah. Imam problem s vidom i tipkam sa kopitama. Preferiram razgovore audio i video a za komunikaciju pisanu preko maila i LinkedIna korastim ispravi.me a na eng slične toolove

To sto pišem polovično je upravo razlog sto pola ljudi ovdje ne pravi novac. Jer riba se peca u mutnom, kažu Kinezi… Sto se tiče konzultacija od 10k, napisah da sam odbio jer se radi o mom fizičkom prisustvu u Americi, a to mi se ne isplati.

Da, naplaćujem konzultacije, rješavanje problema i krizni pr već dugo. O growth hackingu i prodaji da ne govorim. Specijalizirao sam se za 3 jake nishe (davno prije digitalnog.markrrtinga) i radim sa svakakvim firmama i pojedincima.

Prije sam davao full sugestije i savjete po forumu dok me nisu popljuvali jer sam otkrio par growth hackova uobičajenih u svijetu ali eto ‘nisu eticni’. Idi malo proguglaj, možda skuzis zašto dobro naplaćujem usluge.

I naravno da ne naplaćujem 10k mjesečno konzultacije, nego imam firme i biznise (uglavnom automatizirane i delegirane) koji mi donose mnogo vise ali ipak ih moram dnevno hendlati jer kad ne radiš bar osnovno nadgledanje i komunikaciju s team liderima postaješ prosječan. Ja to ne želim biti :wink:

Ps. Maksuz provuceno kroz ispravi me

2 Likeova

Hahah, bez uvrede, ali netko te dobro slagao… Kao prvo, ne postoji dojava kad dolazi kruzer, to kao da kažeš imam dojavu da će sletiti avion Frankfurt - Sarajevo, zna se plan i dolazi samo po planu… Drugo, nitko neovlašten nema pristup prostoru luke, a pogotovo blizu kruzera… Tako da, tko god ti je to rekao, pošalji ga u tri lijepe i neka ne laže drugi puta… Treće, i da postavvi štand negdje “blizu” luke, to nije legalno, i sumnjam da ga može imati duže od 10 minuta, jer će momentalno biti uklonjen.

ne treba srljati samo za nečim zato što ćeš zaraditi 100 eur, treba raditi nešto što voliš i što ima smisla dugoročno… Vozio sam ja i Uber i sve, dobra je para ali ne nalazim se u tome…

1 Like

ima i jedna Bosanska: smanji ribu ili povećaj more :wink:

2 Likeova

Haha lik odradi sve ovo i traje 15ak minuta. Dojave se sve palcaju i nema osobe koju ne mozes pocastiti da malo zazmiri. Oces reci da npr. Autobusi ‘odmaraju’ na istim mjestima a nemaju tal?

Znam sta radis kao redovan posao i mislim da si naivan ako mislis da ovo ne radu posao. A eto cekam i komentar na lokalni portal sto ti sugrise. Meni je iskreno smijesno da neko poznaje dubrovnik pise tamo neki blog na engleskom a ne mlati pare tu ko lud. Ali eto. Uklopis se u sve i uklopis ostale saradnike u sve. Dok svi zaradjuju nema toga sto se ne moze uradiit.

1 Like

Ma drug. Odavno me ne diraju misljenja ljudi s nasih prostora. Uz duzno postovanje, rijetki su sagovornici u marketing industriji i prodaji. Bolje ti je biti kralj oloskog vrta (ili akvarija) nego mrtvac na slobodi.

Počastiti osobu da malo zažmiri? Pa nije to da ti prepusti taksi vožnju, već da uđeš u ograničeno područje… Znam što pričam… A ovo s autobusima je potpuno drugačija stvar i nema nikakve poveznice sa onime što pričamo…

Ma lokalni portal bi možda išao, već sam ja to bio u prošlosti planirao, nego sam odustao jer je koliko god je Dubrovnik popularna destinacija, nije baš da toliko ljudi traži svašta (možda i pokrenem nekada nešto, trenutno ne, ali ako pokrenem, to će biti nešto veliko… - tako sam planirao, ali sam odustao zasad)

p.s. ošli smo u offtopic, razilazimo se tu u mišljenjima :wink:

1 Like