Koliko vam je bitna brzina vašeg WP weba

Ovo je super. Sve ispod 3 sekunde je zadovoljavajuce, a ti si ispod 2.

1 Like

Evo i ja se pridružujem.
pingdom
Ono što treba naglasiti je da ovaj Pingdom tool nije baš siguran niti referentan.
Pokušajte i sami napraviti nekoliko uzastopnih testova, vidjet ćete da se uveliko razlikuju.

1 Like

Bez obzira na ovaj test ja sam zasada zadovoljan brzinom učitavanja sajta

Stranice na kojima sam radio u zadnji vrijeme:

Dedicated ili shared hosting? Provider?

Stranice su hostane kod: https://maxcluster.de/

rdamorei dobro pitanje, gdje su vam stranice? shared/vps/dedi?

Moja je trenutno shared hosting na hostgatoru pa kad bude prometa i sve onda ću preseliti na dedicated ali neko jeftinije rjesenje od hostgatora :slight_smile:

Moja shared :smiley: 20 znakovi

Nemojte se zavaravati dobrim rezultatima na tools.pingdom.com.
Za testiranje brzine vaše web stranice koristite alate navedene u prvom postu ove teme.

Testiram svoje osobne web stranice sa linkovima iz prvog posta ove teme. Jedan od najprioritetnijih savjeta nakon dobivenih rezultata bio je “Specify a cache validator”.
Kad sam to uradio otvaranje stranica je očigledno brže.

Problem.
Na sajtu imam includanu jednu php datoteku sa skriptom (trenutno metereološko stanje) koja se apdejta svakih 1 sat (cron job).
Nakon dogradnje .htacess datoteke sa gore navedenim validatorom, taj automatski prikaz se ne pojavljuje, za prikaz treba ovježiti stranicu.

Kako bi se to moglo riješiti.

Hvala

.htacess code

    ## EXPIRES CACHING ##
<IfModule mod_expires.c>
ExpiresActive On
ExpiresByType image/jpg "access plus 1 year"
ExpiresByType image/jpeg "access plus 1 year"
ExpiresByType image/gif "access plus 1 year"
ExpiresByType image/png "access plus 1 year"
ExpiresByType text/css "access plus 1 month"
ExpiresByType application/pdf "access plus 1 month"
ExpiresByType text/x-javascript "access plus 1 month"
ExpiresByType application/x-shockwave-flash "access plus 1 month"
ExpiresByType image/x-icon "access plus 1 year"
ExpiresDefault "access plus 2 days"
</IfModule>
## EXPIRES CACHING ##

evo da oživim temu da ubacim svoje sajtove mada se ne mogu pohvaliti, imam dosta scripti sa drugih stranica tako da na te fajlove ne mogu uticati, zato rezultati i jesu loši :smiley:

Gdje je server lociran, nevjerujem da si na zapadnoj obali amerike kupio server…

Znaci da je brzina dobra, testiraj sa najblizim serverom pa vidis jel ispod 3 sekunde., vjerojatno je. Ove ostale brojke su vise manje nebitne, one sluze samo za popravak, a ako se web otvara instantno unutar par sekundi onda ih mozes zanemariti… Vidio sam siteve sa AA a otvaralo se mjesecima zbog losih servera… Isto tako imas lose ocjenjene siteve a na mega serverima i otvaraju se u sekundi.

I najvaznije je, da je brzina vazna, ali ako zbog nje moras maknut fancy plugine i design onda treba razmisliti sto dalje…

Može li mi neko složit da mi bude brži sajt?

koristim cloudflare, tako da mislim da lokacija servera ne igra ulogu

cloudflare je prilično lahko povezati

GTmetrix London 3.1 sekundi https://gtmetrix.com/reports/www.robertobilic.com/FYHdpKnw

Ručno podešeno.

Pingdom - Frankfurt, Njemačka 3.57 sekundi

Podesio cloudflare, ucitavanje se povecalo skoro za sekundu :open_mouth: Inace, koristim DIVI temu, samo tekst i poneka slika i opet nije dobro optimizovano za mobitele.




Hostano kod KnownSRV.

biće da je do tog divi buildera

jesi li uključio minify i one druge dvije stavke na cloudflareu?

Imao sam prilike jednom vidjet taj DIVI, mislim da to jede resurse ko djete cokolino. Jesi na VPS serveru @Gadafi ?

Da, ukljuceno je to. Mada mi i tema nudi opciju minify i pomoglo je malo.

Koja je alternativa, Elementor? Nisam na VPS-u, obicni je shared hosting.