Koliko vam je bitna brzina vašeg WP weba

Nagadjam samo. Probaj naci nekog tko koristi DIVI i sve te fancy smency funkcije te teme i vidi gdje hostaju, na kojem sharedu, pa probaj prebaciti site tamo, mada nemora znaciti da ce i tebi site letjeti.

Uglavnom prosjecan webmajstor se ne muci sa brzinom webstranice tak da je moguce da mnogi ni neznaju da su im strancie spore.

Za pocetak ako tko koristi DIVI temu nek se javi ovdje i dade rezultate svoje strancie i ispod napise gdje hosta…

Da, tacno tako. Hajde brzina i nije losa, vise me muci sto nije optimizovano za mobitele. Na nekim dijelovima je koristeno tekst i slika ili neka ikonica i opet da bude ispod 50 ocjena za mobitele.

Da, treba to podesiti, koristis AMP?

nije tvoj site spor, pa otvara se po onom gore unutar 2.3 sekunde, jedan moj koji ne koristi DIVI, nego mythemeshop se otvara unutar 4 sekunde, ali taj site ima 160 requesta

Radila sam test na GT, kako da rijesim problem sa (expiration not specified) GT

Ako ces free plugin instaliraj si ovaj:

Ako ces platit (ima i free verzija)
https://swiftperformance.io/

Hvala u svakom slucaju, do sada sam skontala da bilo koji besplatan dodatak samo uspori web, trenutno imam samo 9 dodataka ukupno. Ovo gore me zanima, rucno postavljanje htacess koda, moze li prouzrokovat error , da ne zeznem nesto? ehehhehe

Naravno da da.
Ako proguglaš “expiration not specified” naći ćeš rješenje u prvih par linkova.

Djelimicno si u pravu, ako se sve naredi kako treba mozes skoro pa instalirat koliko hoces plugina bez da bude neke razlike u brini ucitavanja.

40 aktivnih plugina, woocommerce, puna stranica slika koje nisu naredjene na lazy load i sve to ucita za 1.14 sec :slight_smile:

nego da ja tebi odgovorim na tvoje pitanje…
jel imas yoast seo ili tako neki plugin aktivan? jer neki plugini naprave svoj virtualni .htaccess, ako nemas onda samo preko file managera/ftpa otvori htaccess i na kraj dokumenta dodaj kod sa ovog linka i problem rijesen
https://gtmetrix.com/leverage-browser-caching.html

Nakon sto spremis provjeri jel stranica radi, ako ucitava nisi zeznio/la

Ma nasla sam ja svasta, zato i pitam, ili da ja ovo ostavim ovako dok ne crkne ehehhehe

Well, možda nikad nećemo saznati šta je to. :slight_smile:

1 Like

Imala sam yoast seo, ali sam ga deaktivirala jer mi je isao Ryte na zivce da prilagodim web za mobitel, a 100% mi je web prilagođen mobitelu,ne volim trpanja ,tako da sma se prebacila na Seo framework. Ali i dok sam imala yoast seo isto mi je pokazivalo na testovima (expiration not specified) . Vi se razumijete u ovo, sa 40 dodataka ,ja mislim da bi se moj site srusio. Pocela sama prije 4 mjeseca, sve googlam,kako, sta, ovo je stres za pojedinca.