Koliko vrijedi koja pozicija?

Znam da ovisi o slici i da treba naci bolju sliku, al cemu to raditi kada sam na 1. mjestu i postizem zadovoljavajuce rezultate, a na ovim nizim pozicijima 5 ili 6 se povecao ctr

Eno čekam već 20 dana da mi se pojavi sličica, i nema je.

Onaj guglov debuger je uredno vidi, samo je ne prikazuje u rezultatima - zašto ?

[quote=“dev_masta”]Eno čekam već 20 dana da mi se pojavi sličica, i nema je.

Onaj guglov debuger je uredno vidi, samo je ne prikazuje u rezultatima - zašto ?[/quote]

Google nekad odluci ne prikazati sliku ako misli da nije primjerena. Probaj naci sliku na kojoj se jasno vidi tvoje lice, po mogucnosti u krupnom planu.

Možda račun nije povezan kako treba.

Slika mora biti: “good, recognizable headshot as your profile photo”.
Ne prolaze logotipi, karikature, zoom na lijevo uho, slike mačaka…

[quote=“gambo”]Slika mora biti: “good, recognizable headshot as your profile photo”.
Ne prolaze logotipi, karikature, zoom na lijevo uho, slike mačaka…[/quote]

Jesi siguran?

Dajte mi primjer (mestro67) ako si negdje vidio da ne mora biti headshot.

Račun je dobro povezan kad njihov debugger lijepo učitava podatke.

w00t, naravno da sam stavio logo od firme jer je i stranica od firme :slight_smile:
pas mater i face recognition…

https://www.google.com/search?q=Steve+Carell+And+Jim+Carrey+Make+Some+Magic+In+First+Incredible+Burt+Wonderstone+Trailer&aq=f&oq=Steve+Carell+And+Jim+Carrey+Make+Some+Magic+In+First+Incredible+Burt+Wonderstone+Trailer&aqs=chrome.0.57&sourceid=chrome&ie=UTF-8

Recimo ovo, iako sam vidio i drugih stvari. Da nije osoba na fotografiji. :slight_smile:

Na prvom mjestu je Autor: Eric Eisenberg.
Ovo meni izgleda kao osoba.
Nije baš “headshot”, ali izgleda ljudski.

Istina za ovog tipa, Eric Eisenberg, ovo prije je Google News.

Ja imam logo od firme, jedan krug sa 2 boje i nekim motivom kod njihovog pretapanja, ma nebitno.

Nego, da nije možda zato jer je taj profil novi, njima svima piše u koliko su “krugova”, siguran sam da moj profil još nije u niti jednom ?

[quote=“dev_masta”]Istina za ovog tipa, Eric Eisenberg, ovo prije je Google News.

Ja imam logo od firme, jedan krug sa 2 boje i nekim motivom kod njihovog pretapanja, ma nebitno.

Nego, da nije možda zato jer je taj profil novi, njima svima piše u koliko su “krugova”, siguran sam da moj profil još nije u niti jednom ?[/quote]

Mora biti osoba na fotografiji, kao što je gore navedeno bili bi dobro da je fotografija lica.

Nisam sve čitao, ali izgleda kao koristan članak: Google Authorship Markup : A great Platform For Unique Identification | Search Engine Journal

Iz iskustva znam da je iznimno važan title, imao sam situacije da mi je 6-7 pozicija donoslila oko 20% posjetitelja samo zbog titla. Poanta priče je da sam skužio koji je to ključni dodatak koji je privlači posjetitelje da dolaze na moju stranicu.