Koliko vrijedi koja pozicija?

Woot, znaci to ipak pali, a za koliko se mogu vidjeti prvi rezultati? I znaci ako imam 30 stranica najbolje da na svih 30 stranica stavim istu sliku, ili da malo rotiram svoje slike, ako je to moguce?

To daje visi ctr dok vecina pozicija nema slike, jednom kad budu svi imali slike onda ce to prestat vrijedit. :slight_smile:

Nece svi imati slike jer je to samo za određeni tip sadržaja (clanke). Kada skoro svi budu imali implementirano to za clanke, Google ce vjerojatno ukljuciti AuthorRank (odnosno AgentRank kako ga oni zovu) u algoritam tako da ces ga svejedno morat stavit.

A sto su ovo ostalo krompiri? :slight_smile: sve su clanci sa autorom kada je u pitanju neka bitna KW, samo je pitanje kako ih se prezentira u javnosti, tj sada preko microformata za google. Ne mislim glumit nekog proroka, samo konstatiram sto ce vjerovatno biti i da je ovo trenutna prilika koju i ja koristim.

Moja njuška se vidi i uz stranice za iznajmljivanje apartmana.
Sajt nema nikakve veze sa blogom ili člancima, no svejedno, nadam se da će to privući pažnju i nekoga potaknuti da klikne na 3 ili 4 rezultat umjesto na prvi.
Zašto samo za određeni tip sadržaja? Zašto ne, recimo, i uz sajt sa igricama? Pa pri pretraživanju čovjek kaže "Aha, ova faca mi je poznata, taj bira dobre igrice."
Ne svađam se, nego pitam :slight_smile:

Ja razmišljam ovako:

Devedesetih, kad je web otvoren za sitnu raju, svi smo imali sajtove na free hostinzima. I svi najbolji privatni (nekorporativni) sajtovi su bili na free hostinzima.
Proteklo desetljeće je učinilo kraj sajtovima na free hostinzima. Mislim… sada je pokrenuti sajt/blog na free hostingu lakše nego ikad prije, ali tko želi išta ozbiljno postići, mora imati komercijalnu domenu i hosting.
Do kraja ovog desetljeća, mislim da će Google učiniti kraj webmasterskoj anonimnosti. I dalje će biti anonimnih sajtova, ali tko želi imati ikakav kredibilitet u očima Googlea (i mjesto na prvoj stranici rezultata), morat će svoje djelo potpisati punim imenom i prezimenom uz sliku po kojoj ga se može prepoznati na ulici.

Sad smo u nekom prijelaznom razdoblju kad su slike autora još rijetke (osim za SEO pojmove :)) pa se to može koristiti kao prednost, ali čim se author tagovi dovoljno prošire, Google će updateom pokositi sve anonimce.

Gambo, dao si mi mislit nesto sa ovim sto si napisao. Thanx

a vjerojatno će to biti jedan novi google update. ali sigurno je da sada ovo treba iskoristiti dok riejtki imaju slike, a za 5 godina će sigurno 80% rezultata imati slike.

Evo i ja sam sada uočio da sam bio na 8. poziciji i ima solidan CTR, al sam sada uletio taman na 3. poziciju između dva rezultata sa slikom i CTR mi je pao za duplo. Očito me ljudi niti ne primjećuju od ova dva rezultata.

Kada vec pricamo o tim autorima, dali je netko upoznat kako stoji google sa promjenom autora, npr imam clanak i pise da je jedan autor i onda dodjes i promjenis i stavis da je neki drugi nakon mjesec dva, recimo da se autor odrekne clanka ili vise nije aktivan na g+ ili prekrsi nesto, nije bitno, ima li kakav policy za to i dali je tko imao iskustva sa time?

da ne otvaram novu temu, napravio sam sve prema

Author information in search results - Alati za webmastere Pomoć

roknuo sam ga u footer tak da mi je odma u svima, i kada odem ga probat na Snippet Checking Tool,ne prikazuje mi nista. Jel treba pricekati neko vrijeme da se i u Tool pojavi ili sam ja nes ocito krivo?

EDIT: da imao sam razmak izmedu, sada se pokazuje

[quote=“edo_g”]da ne otvaram novu temu, napravio sam sve prema

Author information in search results - Alati za webmastere Pomoć

roknuo sam ga u footer tak da mi je odma u svima, i kada odem ga probat na Snippet Checking Tool,ne prikazuje mi nista. Jel treba pricekati neko vrijeme da se i u Tool pojavi ili sam ja nes ocito krivo?

EDIT: da imao sam razmak izmedu, sada se pokazuje[/quote]

Treba bit samo na clancima ne u sitewide footeru :slight_smile:

a sta ak su clanci svi moji, kaj da sada mecem an svaki clanak posebno ili?

pretpostavljam google ne voli footer?

[quote=“edo_g”]a sta ak su clanci svi moji, kaj da sada mecem an svaki clanak posebno ili?

pretpostavljam google ne voli footer?[/quote]

Samo si dodaj link na Google+ unutar Wordpress profila (kojeg znam da koristiš), a ostalo će riješiti SEO plugin (kojeg također znam da imaš instaliranog).

Neka isto učine i ostali autori na sajtu, ako ih ima.

Hvala, rješio sam tako :slight_smile:

Relevantan izvor je zapravo nečiji analytics.
Od niše do niše drugačije je i to je tak :slight_smile:

Da se malo ubacim u temu. Za jednu stranicu su mi u webmaster toolsu pala Pojavljivanja za određeni keyword za 70%, a prosječna pozicija za taj isti keyword je narasla za 1 (na 5,4). Kako je to moguće, jel nešto propuštam?

Evo da obavijestim, da mi se slikica pojavila nakon 3 dana, i vec se osjeti neki pomak na bolje, jer sam pao na jendu poziciju, a posjeti se povecali za jedno 30% al budem, napisao tocno kroz koji tjedan.

Vidio sam slicni slucaj: možda si se pojavljivao za isti keyword sa dva razlicita rezultata, jedan lose rangiran a drugi bolje. Onaj losije rangiran ti se mozda prestao prikazivat za taj keyword pa ti je prosjecna pozicija narasla a broj prikazivanja pao.

Da, ali za taj lošije rangirani bi broj prikazivanja ionako mal, pa pad broja prikazivanja ne bi trebao biti tako drastičan.

Je li moguće da je nekada stranica potpuno isključena iz rezultata pretraživanja, tj. da sam upao u neki sandbox? A kad je prikazana u rezultatima, onda prosječna pozicija bude 6.

Pozz, evo mojeg dojma, znaci maknuo sam slike sa svih stranica, jer sam stavio na 3 stranice i gdje sam bio na prvom mjestu i imao ctr od 40%, pao je na 20%, a dok tamo gdje sam bio na 6-10 poziciji ctr se povećao na 20%. Zaključak isplati se ako ste 4 ili niže. Moje iskustvo.

Jesi probao bolju sliku? :slight_smile: Conversion rate optimization - ili u tvojem slucaju click through rate optimization radi cuda.