Korona virus pred vratima

Ne nego to bogastvo ne bi postojalo, i ne da bi 20 miliona bilo srecinijih ljudi nego bi ljudi generalno bili manje srecni, barem kad je financijsko stanje kucanstva u pitanju.

Ali zamo da ti imas fetish na to da svi budu jednako siromasni… nedo bog da su ljudi nejednako bogati

A opet sa druge strane ko god spomene Bezosa tu si ti, deluje kao idolopoklonstvo, a jos onaj poluspusteni kapak dodatno intrigira :slight_smile:

Te maske Smile by EGO bi trebale da budu obavezne za poslodavce da obezbede radnicima

pa djeluje kao strasno idolopoklonstvo… nekome ko je ekonomski nepismen :smiley:

Ako aludiras na ono sto sam pozeleo da spojim komunizam i kapitalizam , treba da skapiras da ta ideja nije tehnicka nego kao zelja da se najbolje uzme iz oba uredjenja , mada to je vec napisano .

Aludiram na citavu tu temu… ali eto mozda je najbolje sto ni od tada nisi procitao definiciju komunizma

dobro se usredotoci na ovaj dio “absence of social classes, money and the state”. Da si rekao socijalizam, sve u redu, al glupo mi posle toga svega da ti ukazujes na idokonopoklonstvo :smiley:

Nastavite, pliz, taman ovdje


(mislim da je to bio zadnji topik na tu temu)

1 Like

Ma ja sam kreten sto se uopste upecam na ovakve gluposti

Pun si statistika i definicija, slazem se da su statistike korisne , ali ne znam koliko ima smisla raspravljati se sa hardcore fanom Bezosa, koji je majka kapitalizma, to je kao kada bi Zvezdas trebao nesto lepo da kaze o objektivno dobrom igracu Partizana , jednostavno strast je to :slight_smile:

poenta treba da je na ovoj recenici on 200 miljardi ,par miliona godisnje umre od gladi a vi radite za 300 400 500 eura ,dakle GENERALNA podela zemaljskih dobara ne valja NI KxxxU u kapitalizmu ,to je klasicno ALANFORDOVSKO stanje
OTIMAJ OD SIROTINJE da das BOGATIMA,

Pa zvezdas ako je objektivan rece jasno kakav je girac partizana… normalnim ljudima nista cudno. Problem je sto neko objasni situaciju oko Bezosa, i samo zato sto kaze kako jeste bude brendiran kao hard core fan haha Kad ne mozes napravit argument, ti uvijek udari po govorniku

Vi ako mislite da kad dodjes covjeku i kazeds da ces na sve proizvedeno iznad X uzeti 100%, i ako mislite da ce on idalje nastaviti sa proizvodnjom, i da ce tu onda biti gomila stvari za raspodjelu- svaka vam cast.

EDIT: ako bi bio ikakav reply, molio bih vas da ga prebacite na onu stariju temu (i da se ne otvara nova) da ne guzvamo ovdje posto nema nikakve veze sa temom.

Koliki moraš biti bolesnik da na svakoj temi spominješ Tita?!

1 Like

Ako ne Tita, onda webcam girls i seks.
Vidi se što mu sve fali u životu. :smiley: :smiley:

Koliko moras biti bolestan pa napisati ovakav komentar,pa ima ovde likova koji na svakom postu pominju BOGA,neki pominju STASTISTIKU ,BROJEVE ,neki SAMO $$$$$$ imaju u glavi, o cemu ti budalis ivane,

e moj ti da si 10 % proziveo zivot kao ja,znao bi sta je zivot,

Pa s obzirom da si ti negdje 60g, a ja 34g …znači da ako smo jednakim tempom živjeli, ja sam u najmanju ruku proživio jedno 56% onoga što si ti. Ako uzmemo u obzir da se više toga proživi u ranijim godinama i da to linearno opada ka starenju…onda sam u najmanju ruku proživio 78% onoga što i ti (ako smo i dalje živjeli istim tempom.)

Sad jel netko malo veći tempo udarao ili manji…neću suditi…aj vjeruj živim i ja punim plućima, primjera radi:

…i nemoj misliti da probijam vlastite granice samo u tom “extrem-sport” smislu. :stuck_out_tongue:

Ja sam stava da čovjek napreduje kada probija vlastite strahove. Najveći strah = najveći napredak.
Tko ne može nabrojati svoje najveće strahove koje je probio …nije puno izlazio iz zone komfora.
…nadalje sam stava da barem jednom godišnje čovjek mora probiti svoj idući najveći strah.

…bilo to u sportskom, socijalnom ili poslovnom životu…ili kojem već…

Bit će sam i jedan od tih. :smiley:

Gdje su admini ovdje, tema Korona, a najmanje se raspravlja o Koroni :D?

Kako nije korona ,izmisli se bolest ,zalude LJUDI ,sve ode online i 10 najjacih dupliraju bogastvo ,ako to nije korona sta li je,a milijarde osiromase koliko su se ovi obogatili ,pa je tu u koroni tema i TITO ,jer u takvom uredjenju ne moze neko da ima miljarde a drugi da ne dobijaju platu za svoj rad ,

sve je ovo korona,

Kako lako izglasaju zakon gde mogu da muvaju,a zakon o obaveznoj isplati plata svaki mesec niko ni da zucne!!!Kako je moguce da drzava poput Srbije koja tezi clanstvu u EU nema zakon o platama i da pojedine gazde ne isplacuju zarade mesecima a racuni u bankama su milionski i po par stotina dana u blokadi???Hajde da ovo neko procita i objasni…Zaista dali je neko od novinara u stanju da ovo pitanje postavi nekom u vladi???

U kapitalizmu si Je6ena NULA a ne covek ,ali to ovde nekima ne moze se objasniti da Jeep i 100.000 eura na racunu NE garantuju lepsi bolji mirniji i bezbedniji zivot ,ako Drzavne sluzbenike koji treba da rade za svoj narod i svoju dzavu INTERESUJE SAMO ,KOLIKO JE MOJE…od svakog posla…

Ja u ovom clanku najvise verujem ovom KOMENTARU…
djjjuka:

ja sam iz bugojna. mediji lazu. otac je dugo bolovao i imo je par operacija i srce zakazalo. sin drugi bio sportista umro isto od srca ova slljedeci otiso zdrav u bolnicu avratio se u sanduku. nedokazano. koje se lazi sire

A čuj, duga je zima … čini mi se da će malo tko ostati bez iskustva iz prve ruke.

Evo na fejsu mi plače neka žena kako joj muž umire, a kako je i ona do samo prije tjedan dana mislisla kako je sve to glupa priča.

Kako je rekao Isus:

Budući da si me vidio, povjerovao si. Blaženi koji ne vidješe, a vjeruju!

Puno osjetila nam je Bog dao, a mnogi samo što očima vide …samo u to vjeruju.