Korona virus pred vratima

Pa bilo je to, a bilo je i suprotno…
Prvacici kad su u razredu mogu skinuti masku s lica. Ako se neko zarazi zarazice eto najvise njih jos 22 u razredu i mogu trekovati ko koga… Ali kad napustaju prostoriju mora maska jer dolaze u dodir sa svim ostalim razredima (20x22).
S druge strane 5. razredi (isto sve novo, nova skola, novi prijatelji…stres teski) moraju imati masku non stop. Bar je takva regulacija u Bavarskoj za prvih dvije nedelje a poslije ce vidjeti.

Nije lako tu ni donijeti neku odluku. Skola sa 1000 djaka bez maske i odstojanja (fakticki nije moguce s obzirom na broj djece u razredu) zvuci kao zariste u najavi vec.

Bas sam maloprije zumirala sliku te djece koju sam uslikala. Bukvalno strah u ocima, ili gledanje u pod. Slike govore vise no rijeci. Stvar je prosta, oni osmijeh nisu vidjeli na toj svecanosti.

U ovoj jednoj skoli (od 5. razreda) nastavnici nose ovakve maske

image

PS. Dobra mu frizura :grin:

Ovakvu masku sam zamislio, samo jos malo prostora kod nosa, ne vidim dobro ali njemu su usta slobodna?

Nemam pojma. Ali konkretno je od ministarstva za skole dozvoljena maska od “smile by eGo” (ovaj je napravio biznis…). Sigurno nije za poredjenje s jednom ffp3 maskom sto se tice zastite

Meni je više seksi kad zgodnoj curi vidim samo oči. :smiley:
Iz pogleda se čita sve. :smiley:

Ako je maska dobila zvanicno odobrenje znaci da stiti dovoljno, zasto ima potrebe da se poredi , i da se oznacava jacina, obe su dobre i stite, ali ova ne gusi kao ta zalepljena bar koliko vidim na slici

A vi maskicu pa na arbajt u maxi plodine voli pevec za 300 jura misecno…

Bezosovo bogatstvo od 179 milijardi dolara, zaključno s 24. julom, veće je za 57 odsto u odnosu na prošlu godinu (a u međuvremenu postao je prva osoba na svijetu čije bogatstvo je veće od 200 milijardi dolara), prenosi New York Post.

nisam mogao odoliti

TITO bi ovog brzo razbogatio a lovu podelio narodu,

Da je tite to bogastvo nikad ne bi ni postojalo, tak da ne bi ni bilo cega da se raspodjeli

1 Like

Ne bi u tom smislu 200 milijardi ali bi bilo u 20 miliona srecnih ljudi…samo tesko je to razumeti ljudima OPCINJENIM LOVOM ,

Ne nego to bogastvo ne bi postojalo, i ne da bi 20 miliona bilo srecinijih ljudi nego bi ljudi generalno bili manje srecni, barem kad je financijsko stanje kucanstva u pitanju.

Ali zamo da ti imas fetish na to da svi budu jednako siromasni… nedo bog da su ljudi nejednako bogati

A opet sa druge strane ko god spomene Bezosa tu si ti, deluje kao idolopoklonstvo, a jos onaj poluspusteni kapak dodatno intrigira :slight_smile:

Te maske Smile by EGO bi trebale da budu obavezne za poslodavce da obezbede radnicima

pa djeluje kao strasno idolopoklonstvo… nekome ko je ekonomski nepismen :smiley:

Ako aludiras na ono sto sam pozeleo da spojim komunizam i kapitalizam , treba da skapiras da ta ideja nije tehnicka nego kao zelja da se najbolje uzme iz oba uredjenja , mada to je vec napisano .

Aludiram na citavu tu temu… ali eto mozda je najbolje sto ni od tada nisi procitao definiciju komunizma

dobro se usredotoci na ovaj dio “absence of social classes, money and the state”. Da si rekao socijalizam, sve u redu, al glupo mi posle toga svega da ti ukazujes na idokonopoklonstvo :smiley:

Nastavite, pliz, taman ovdje


(mislim da je to bio zadnji topik na tu temu)

1 Like

Ma ja sam kreten sto se uopste upecam na ovakve gluposti

Pun si statistika i definicija, slazem se da su statistike korisne , ali ne znam koliko ima smisla raspravljati se sa hardcore fanom Bezosa, koji je majka kapitalizma, to je kao kada bi Zvezdas trebao nesto lepo da kaze o objektivno dobrom igracu Partizana , jednostavno strast je to :slight_smile:

poenta treba da je na ovoj recenici on 200 miljardi ,par miliona godisnje umre od gladi a vi radite za 300 400 500 eura ,dakle GENERALNA podela zemaljskih dobara ne valja NI KxxxU u kapitalizmu ,to je klasicno ALANFORDOVSKO stanje
OTIMAJ OD SIROTINJE da das BOGATIMA,

Pa zvezdas ako je objektivan rece jasno kakav je girac partizana… normalnim ljudima nista cudno. Problem je sto neko objasni situaciju oko Bezosa, i samo zato sto kaze kako jeste bude brendiran kao hard core fan haha Kad ne mozes napravit argument, ti uvijek udari po govorniku

Vi ako mislite da kad dodjes covjeku i kazeds da ces na sve proizvedeno iznad X uzeti 100%, i ako mislite da ce on idalje nastaviti sa proizvodnjom, i da ce tu onda biti gomila stvari za raspodjelu- svaka vam cast.

EDIT: ako bi bio ikakav reply, molio bih vas da ga prebacite na onu stariju temu (i da se ne otvara nova) da ne guzvamo ovdje posto nema nikakve veze sa temom.

Koliki moraš biti bolesnik da na svakoj temi spominješ Tita?!

1 Like

Ako ne Tita, onda webcam girls i seks.
Vidi se što mu sve fali u životu. :smiley: :smiley: