Korona virus pred vratima

Ovaj virus je kao i svaki obican grip osim sto se siri 100x brze, najveci je problem za ljude sa slabijim imunitetom sto znaci mala deca i 70+ stariju ljudi. Ko ima dobar imunitet moze da ga prelezi kao neku malo jacu prehladu…

Ne bih ga ja bas okarakterisao kao “obican” virus, jer po stanju na terenu ni jedan “obican” virus nema ovako ozbiljne brojeve, a tek se zahuhtava jer koliko vidim svakog dana iskacu novi slucajevi. Plus budite sigurni da brojevi koji dodju do nas nisu ni izbliza tacni da se ne bi sirila panika.

Ma imaju i drugi brojeve…ali ako je poznata pošast i njeno ponašanje, onda se nitko ne boji iste…pa nema niti panike.
Ovo nije poznata pošast i svakako da iza istih brojki (ili i puno manjih) se može kriti puno veća opasnost.

Koliko ja shvatih, u tome je ključ predostrožnosti stručnjaka…a od tuda dolazi onda i panika koja se širi dalje medijima i masama. Predostrožnost je naravno opravdana u ovom slučaju, a panika je logična nus posljedica predostrožnosti.

Što će reći da i postoji razlog za paniku…te da nije izmišljena iz ničega.

Kako god okreneš ovo će nas pogoditi, tj. već nas je pogodilo. Jer i bez većih smrtnih posljedica, ovo je ekonomski udar na planet…koji će prvenstveno doći upravo iz panike (Za koju ne znamo u kojoj mjeri je opravdana ili ne)

Svakako zaebana situacija.

Mislim, kada se baci pogled na ove svježe vijesti iz Italije …bogme kao da se gleda apokaliptični film. Nemilo baš…

Ako je verovati medijima ne tako davno ljudska populacija je desetkovana od strane H5N1 virusa ono sto je ostalo lici na scenario horor filma, a takodje je u toku i 3 ili 4 svetski rat nisam bas siguran, zavisi koje se novine citaju.

Ne verujem nista medijima ni politicarima, da kazu da je napolju noc ja moram da proverim.

Mislim da si ti ovde debelo pobrkao loncice jer poredis babe i zabe. Ovo nema veze sa politicarima i da li se njima veruje ili ne. Ovde je cinjenica da virus postoji i cinjenica je da moze jako opasan da bude. To sto ljudi misle da samo stari i deca padaju od njega je jako naivno. Dovoljno je da ste ste iscrpljeni od posla, da ste pod stresom i bili bi u velikom problemu.
Situacija je izbiljna i tako i treba da se posmatra. Ne bi Kineske vlasti zataskavale realno stanje kod njih da nije izbiljno. A stav “ma to je kao grip” moze samo da napravi veliki problem.
Grip je svake godine tu, pa se ne zatvaraju gradovi, zemlje itd zbog njega.

Zato jer…

Kad je riječ o zdravim osobama koje dolaze u Hrvatsku na jedan dan, ako izjave da nemaju simptome, oni će dobiti dozvolu da uđu u Hrvatsku i isti dan se vrate u Italiju. Za osobe sa simptomima to neće biti moguće te će one biti pod kontrolom ili u Hrvatskoj ili Italiji. Razmatra se proširenje karantene te se traže nove lokacije, poput hotela ili odmarališta na izoliranim mjestima u Hrvatskoj. Samo mjerenje temperature na granici nije pretjerano učinkovito te se apelira na iskrenost svih osoba koje ulaze u Hrvatsku", rekao je Capak.

…i to primjećujem od samog početka.
Sreća za nas ako ovo nije opasan virus… a dobrodošao nam je u tom slučaju da nam pokaže koliko smo nespremni za neki opasniji.

U Hrvatskoj bar imate gdje smjestiti zaražene, samo u Bosni novac za izgradnju odjela za izoliranje pacijenata i u prilici ovakvih slučajeva, uložen u kancelariju direktorice KUCS.

1 Like

Stavit ce ih u trezor :rofl::rofl:

Kad smo vec kod teorija zavjera… postoje li slucajevi korona virusa i u SAD-u?

Odrasle osobe u prosjeku imaju 1 u 4-5 godina, mladji imaju mnogo cesce… U najgorem slucaju iz one formule gore, nije u pitanju 8 milijardi slucajeva godisnje nego 2-3… sto opet epokazuje da je corona daleko ubojitija od obicne gripe (koja opet nije bezazlena kao sto ljudi pricaju- kad te zaskoci dok imas neki drugi problem, onda je ■■■■■■■■)

Evo Corone i u Floridi… :smiley:

3 Likeova

Poslušaj ovaj dio 6:00 ne volim inače u teorije zavjere ali ima nekih stvari za koje se zapitam slušajući njega.

Danas listam instagram u manjem BH gradiću su izvalili za moju jednu poznanicu da ima Corona virus (jer je svojoj drugarici govorila zaražena sam imam korona virus, te je drugarica iz zajebancije na story objavila da je i ona možda zaražena jer je provodila vrijeme sa njom, te je cijelo mjesto počelo dijeliti story kako se svi trebaju kontrolisati jer je ta djevojka zaražena) LUDILO, oplakao sam…

Najjace su ove price o biblijskom potopu, a sama prica o potopu hiljade godina starija od same biblije :smiley:

2 Likeova

gilgameš, arka :smiley:

Prije 10000 godina je bilo veliko ledeno doba… Kanada je bila pod kilometar do kilometar i po leda… znaci zemlja pa 1000 metara u visinu samo led :smiley: I onda je temperatura pocela rasti i to se sve pocelo topiti… Kad se toliko leda otopi, nivo vode naraste… Ne znam kolikose to brzo odvijalo, ali nivo vode je narastao sigurno preko 50 metara…

A sad zamislite gdje ljudi prave gradove i naselja? na obalama i uscima rijeka… znaci tik uz vodu. I kad voda naraste odnese to sve. I tako ljudi pocnu pricat svojoj djeci i unucadima i igrom gluvom telefona (koja traje nekoliko hiljada godina) dodjemo na price o gilgamesu, noinoj arci itd :smiley:

1 Like

Ako je o zavjeri riječ, zavjerenici su kao i uvijek potpuno promašili.
Prema službenim podacima, ne umire nitko mlađi od 10 godina, od 10-40 godina je smrtnost 0,2%, onda se polako povećava (od 40-50 je smrtnost 0,4%) , a najviše umiru stariji od 80.
Eto, toliko truda i novaca uloženo u laboratorijski uzgoj virusa i širenje virusa, da bi se ubili oni koji bi i tako brzo umrli sami od sebe. Još jedan promašaj depopulacijske zavjere :smile:

Netko je pitao za Ameriku…
Imaju 53 oboljelih, 6 izliječenih, 0 mrtvih i 0 ozbiljno bolesnih.

1 Like

:smiley:
Screenshot_1

4 Likeova

Ovako izgleda pripravnost u Dalmaciji:

-Gospodine, kako se štitite od koronavirusa?
-Pa evo, malo travarice, suvi smokava, luka, kapule, pancete, domaćega vina i ka novi!
-A Vaša supruga?
-Ona?! Đava će joj bit! Ona stoji na prozoru, vrti krunicu i dere se “IŠ! IŠ! IŠ!”

2 Likeova

On je za "RTS" objasnio da u ovom momentu, po najnovijim podacima, u Americi ima **26 miliona** obolelih od sezonskog gripa, a od toga ***14.000 umrlih***, dok se zaraženi novim korona virusom u 98 odsto slučajeva izleče bez ikakvih posledica.

Meni je jako interesantna izjava ministra zdravlja u Srbiji. Ako je ovo ovako kako on kaze, i da virus nije opasan. Pa zasto onda karantini, merenje temperatura ljudi koji ulaze u zemlju, blokiranje gradova itd.
Ovakvom izjavom moze samo da dodje do opustanja kod ljudi i stvaranja zabune, jer “98% ljudi prelezi to a da ne oseti”…