Korona virus pred vratima

I u kojem momentu si zaključio da guske za kamiondžbije nisu potrebne, i da nije potrebno da svi prisilno zatvaramo prozore kako se to džubre nebi zrakom prenijelo preko otvorenih prozora?

Koliko ja upratih, ti si iz jedne krajnosti otišao u drugu, a upravo su krajnosti te koje ne valjaju.
Mislim, veliki je prostor između krajnosti i svakome je teško procjeniti idealan balans …ali krajnosti su svakako daleko od bilo kakvog zdravog balansa.

A kako si došao do toga da sam ja zaključio da to nije potrebno?

Uopće nisi dobro upratio. Ja sam prvu krajnost spominjao kao mogućnost ako bi se išlo na to da se iskorijeni taj virus u Hrvatskoj. Uopće ne znam na koju drugu krajnost misliš. Ako misliš na to što spominjem da je sve smišljena prijevara to nije nikakva krajnost. To znači samo da ljudi nisu trebali pljeskati lažima i prijevari i da bar sada trebaju sami sagledati sve činjenice pa onda prestat odobravat ovo sranje. To nije krajnost, to je zdrav razum. Oprez je ok, ali teror nije, pogotovo ne sad nakon što nas već mjesecima bezveze teroriziraju.

Što se tiče moje jedine “krajnosti” i te totalne karantene od 2 tjedna, još uvijek mi nitko nije rekao što bi točno u tome bilo neizvedivo i lošije od ovog sranja koje imamo i koje je većina odobrila i prihvatila. Druga stvar, danas ima već nebrojeno puno stručnih studija koje govore da ovi PCR uopće nisu pouzdani i da ih svašta može “prevariti” pa da se test na ovaj usrani virus pokaže pozitivin.To je činjenica, ali i dalje si službeno pozitivan ako to dokazano nepouzdano sranje od testa pokaže tako. To je smiješno, a žalosno je što puno ljudi i dalje ništa ne kuži.

Znas sta, ne mozes ljude okolo ucestalo nazivati „retardiranim idijotima“ bas tako kako ti se cefne , a da ne zvucis, u najmanju ruku, neozbiljno.

Virusa ima, neki ne primijete simptome, neki nadrljaju… Ja se pridrzavam svih mjera. To ipak ne znaci da i ove koji protestuju, i koji od strane medija po difultu dobijaju pecat teoreticara zavjere covjek ne moze cuti. Naravno slusam vijesti, citam mainstream medije, ali pogledam i okolo, npr.i ovog Ken Jebsena (koji je u roku par dana vec imao milione views na ovaj video)

Pa ne treba mi bas prevodioc koji ce da mi kaze da je on prolupao. Sama poslusam pa procijenim da li i koliko je lud, a glup nije nikako… Ipak svasta se tu cuje, pa se provjeri…i meni se prevrce u stomaku od cinjenice da taj, medju ovim kontrasima ozloglaseni, Bil Gejts posjeduje toliki diio WHO (inace 80% WHO finansiraju privatnici ali njegovih je 12% i ima time najveci udio) , i fakt (o tom Spiegel nije pisao kad je napadao ovog lika kao teskog teoreticare zavjera) je da finasira i Spiegel (2.5 milijardi dolara , za sta?!?) , i Zeit… bez da ulazim u to koji su mu porivi, naopako je drustvo (urusava se) kad jedan pojedinac moze da ima takvu moc. Cak iako je eto samo filantrop sa previse para. A i Jeffrey Epstein je vazio kao filantrop, (ne znam moze li vece zlo od pedofilcine) i vidjao se redovno sa Bil Klintonom ai sa Trumpom, i to po partijima (a on zaglavio u zatvor zbog pedofilsko sadistickih partija). I to i nakon sto je prvi put osudjivan . (?!?) I uspio se ubiti u zatvoru.(?!!)

Pa stvarno da se covjek zapita u kakvom svijetu mi to zivimo… I svi ti teoreticari zavjera nisu bas ni s grane pali, tako jednostavno to i nije. U principu teorije zavjere imaju plodno tlo kad ne postoji povjerenje.a ovakve cinjenice su veoma pogodno tlo za raznorazne teorije.

1 Like

I evo sad upravo mi stize vijest, momak kojeg poznajem (35) zaglavio upravo na intenzivnu na kiseonik nakacen. Krenuilo sa blagim simptomima.
Ovi sto vele- korona je samo prehlada, ja ne znam nikog- pa sreca pa ne poznajes.
Ja znam 5. Zena (46) koja je imala samo simptome jace gripe i njen muz (50) malo zesce, morao je u bolnicu hitno ali nije morao na vjetsacko disanje…, i tri momka, svi ispod 40 koji su na intenzivnoj bili.

Zajebi teorije…

2 Likeova

Ja isto ne poznajem baš nikoga od mojih prijatelja da je imao koronu ali je brat od moje ujne oko 60g umro. Rukovao se sa zaraženima (bili su asimptomatski odnosno nisu znali da imaju) a makar oni rijetko mogu prenesti zarazu, izgrlili se izljubili jer se nisu dugo vidjeli. Tri tjedan kasnije nakon respiratora je umro, pluća nisu izdržala. To je bilo prije nekih 3 mjeseca. Mnogi će reći da je imao 60g… ali nisu to neke godine baš za otići

1 ](Korona virus pred vratima)

Apr 16

Evo svako moze za svoj grad ako ima takav sajt izvuci za unazad nekoliko godina…ne treba da vam TV kaze koliko je ljudi umrlo ,Nisu isti datumi verovatno je padao neki neradni dan pa za to vreme nije bilo
sahrana,ali prosek za ovaj mali gradic takoreci selo na 10 tak groblja u okolini 5 ,6, 7,sahrana na dan ,x 365 dana …

Mislim da je svakom ko ima GRAM mozga u glavi JASNO da je ovo jedna vrsta gripe…da se nije pisalo o njoj niko ne bi imao pojma…

Slazem se sa tvrdnjom da je za sve velike igrace i kompanije obican narod samo CRV, MRAV , PCELA , u sluzbi njihovih igara,

Malo na svetu ima drzava i drzavnika koje stvarno brinu o svom narodu…

O nedodjiji Balkanu steta je pricati,

Na kraju tekuce godine ce biti izjednacene smrti: CORONA,SAOBRACAJNE NESRECE i UBIJENI MEDJUSOBNO …33% 33 % 33% ostalo 1% druge smrti …

Ja jos nisam cula za gripu zbog koje na kisik kace momke od 35. I ove godine ni djeca u uzrastu vrtica nisu u poslljednjih 5 mjeseci ni kasljala. Izostale sve sezonalne infekcije ove godine. Doktorka veli potpuno prazna ordinacija. Pa kako ce imati kad nisu ni isli u vrtic?! Gdje da se zaraze?!
Mjere (karantine, neizlazenje van, zabranjeni skupovi) itd su zasluzne sto ti to izleda samo kao grip.

E posto je Srbija poslije najstrozije karantine u Evropi imala odmah potom fudbalske utakmice, izbore, udri brigu na veselje, sad te brojke rastu, a ovaj momak od 35 mora na intubaciju,…A prijem u bolnicu preko veze…

3 Likeova

Tako je.
Imas i ovdje clana kome je otac umro od infarkta, jer su maltretirali covjeka misleci da ima koronu.Prilicno sam siguran da nije jedini koga je zatekla ista sudbina :wink:

1 Like

Ružno zvuči, možda i bahato, a možda i nije u redu, ali to je moje mišljenje na kojem imam pravo. Za mene je retardirana (ili blaže rečeno mentalno ograničena osoba) koja da svoj glas HDZ-u nakon svega što je poznato i dokazano i nakon toliko toga na što se sumnja. Na izborima je većina glasala za HDZ, znači nije pogrešno reći da je potvrđeno da je većina retardirana. To se tebi ne mora sviđati, ali je tako. Izbore sam dao samo kao jedan primjer. Ima ih milijun. Evo još jedan banalan. Imam web stranicu koja nema nikakve veze sa PayPalom. Skoro svaki dan mi netko šalje broj transakcije i traži da hitno provjerim nešto u vezi te transakcije jer ima neki problem. Skoro svaki ■■■■■■ dan mi se javi neki takav retardirani. Što je ta osoba nego retardirana? U par redaka na mojoj web stranici piše nešto o PayPalu i to je to. Nigdje ne piše da je moja stranica služba za korisnike PayPala niti išta slično. Nema kontakta uz tekst o PayPalu nego treba tražiti po web stranici “kontakt” sekciju. Znači treba malo pogledati po web stranici, dovoljno da se uoči da ta stranica nema nikakve veze sa PayPalom. Ili bi trebalo biti dovoljno normalnima, ali retardiranima očito nije. Neda mi se nabrajat druge primjere, imam ih milijun. I ne, ja nisam niti komunista niti volim SDP nego mislim da realno gledam. Nisam ni za ustaše ni za partizane jer nisu valjali niti jedni niti drugi, da me ne bi netko odmah svrstao gdje ne pripadam.

Ovo što si dalje napisala nije daleko od onog što ja govorim. Eto i sama kažeš koliko novca je ovaj dao Spiegelu. Dobro pitanje za što. Sigurno ne zato jer voli dijeliti. Tako je sa svim jačim medijima, niti jedan nije neovisan i bilo je neko istraživanje koje je pokazalo da jedan uski krug posjeduje SVE mainstream medije, direktno ili indirektno. Zašto? Stvarno glupo pitanje :smiley: I onda, jel su to teorije? Jesu, za budale, za normalne razumne ljude su to čiste zavjere, nikakve teorije.

Normalno da puno toga jesu teorije zavjere i da su gluposti ili da su samo pogrešne, ali jako puno toga zaista jesu čiste zavjere.

A Epstein, to je bio frendić i od “filantropa” Gatesa, čisto da znaš :wink: Ne kažem da je i Gates silovao neko dijete koje im je bilo seksualni rob jer to ne znam, ali se zna da se srdačno družio sa Epsteinom. Clinton, bivši predsjednik Amerike također. Clintonova žena Hillary je u aferi PizzaGate. Ne znam jel ta afera istinita niti tvrdim da je, ali ne djeluje mi nemoguće, pogotovo uz dokazanu činjenicu da je njen mužić odlazio na pedofilski otok. Ako netko takva propitkivanja može nazvati lažima onda je to budaletina, a ako treba mogu se i jače izrazit :slight_smile: Normalno je propitkivat kad negdje ima dima, a to nije isto što i donjeti definitivan zaključak.

Teoretičari zavjera je termin koji se namjerno progurao da se diskreditira sve one koji razmišljaju svojom glavu. Uz to namjerno se povremeno ubace i razne totalno glupe i netočne “zavjere” koje stvarno jesu samo glupe teorije da bi se moglo reći da teoretičari zavjera vjeruju i u gluposti poput te neke namjerno podvaljene. Teroje zavjere su gluposti, a prave zavjere su svuda oko nas i ■■■■■■ stvarne. Teorije su one idiotarije je podvaljuju mainstream mediji i u koje dobar dio ljudi vjeruje jer su naivci.

Ovaj novi korona virus postoji, ja to vjerujem, ali je sve preuveličano. Kad jače oboli mlada osoba, to samo znači da ima slab imunitet. Može biti 10 puta sportaš, ako ima slab imunitet nebitno je što je sportaš i što je mlad. Ljudi nikako da to shvate.

Više cijenjenih liječnika je reklo da je dobar dio ljudi umro zbog agresivnog i pogrešnog liječenja, davanja pogrešnog koktela jakih lijekova i sl. To nije izmišljotina nego potvrđena činjenica. Čak puno doktora govori i da respirator više šteti nego što koristi. To nećeš čuti na javnoj televiziji, ali polako izlazi van.

I to isto. Ovi okupatori su vidoviti Milan pa znaju točno gdje i u kojoj sekundi se netko zarazio. Samo nagađaju i izmišljaju termine. Asimptomatski moj k. Moguće, ali ne i 100% sigurno. Ne znaju niti oni 100%, ali su uveli taj termin i tu tvrdnju kao da je 100% točna. Asimptomatski bolesnik može biti i potpuno zdrava osoba kojoj je dokazano nepouzdan PCR test pogrešno pokazao da je pozitivan, pa zato niti nema simptome jer uopće niti nema virus. Ne mora biti tako, ali lako moguće da je. Treba i to uzeti u obzir. A što se tiče umiranja, ne kažem da je virus bezazlen nego da nije baš ovako strašan kakvim ga prikazuju. Drugo, i gripa je kod nekih ljudi jako strašna i gripa je punooooo gora od prehlade i može također ubiti.

Ja sam po netu procitao svaki mesec smrt sportiste na sportskom terenu , zdravi kao dren utrenirani,hiljadu puta pregledani.,.
…tako da uvek ima neka skrivena mana ,srcana ,na plucima,na bubrezima ,koja u nekom momentu uz povoljne uslove kulminira do smrti, nekome je to ova korona,nekome je to obican grip,nekome je to polen u prolece, uglavnom dodje do tog stadija da vise organizam ne moze da se odbrani, a godine tu nisu presudne,

Neda mi se komentirat ovo ispred napisano.

Agresiva me prošla s godinama, a psovke su tu jako cenzurirane s obzirom na to koliko ih inače ima kada nije neki formalni razgovor :wink: Netko se izražava ovako, netko onako, a ja tako kako se izražavam.

Jel? Još jedan tvoj biser. Ja sam svojim nepovjerenjem u službene laži ne štetim nikom. Ti i takvi poput tebe direktno štetie svima jer zbog vaše naivnosti i prolaze sve te gafosti i muljarije i to ima posljedice po sve nas, skupa s tobom.

Ni ja.

A ovo iznad napisano mi se neda komentirat. Samo kratko, ima sto bolesti koje te mogu dokrajčit, pa nema karantera za 100 drugih bolesti. Usput, ti si sigurno 100% uvjeren da je uzrok smrti stvarno korona i da je osoba bila 100% korona pozivna, i da je dokazano nepouzdan PCR test u njegovom slučaju bio 100% pouzdan. Da, da, znam da si uvjeren da je tako jer su tako rekli na televiziji.

Super.

Opet zaključuješ bez ikakvog promišljanja :wink: Narcidoidno i egoistično je reći da razmišljam svojom glavom i da se ne slažem sa ovim glupostima koje nam podvaljuju? Nisam nigdje rekao da sam ja najpametniji i da ne mogu biti u krivu (zapravo sam više puta rekao da možda griješim). Bitno da si ti zaključio u smislu kao da sam ja rekao da sam najpametniji. Samo nastavi tako zaključivati i o drugim stvarima :wink:

Baš tako. Ja pratim nogomet i skoro na dnevnoj bazi posljednih godina bude vijest da je neki mladi sportaš naglo umro. Možda korona hara već godinama :wink:

I još da dodam…ako mene drugi mogu nazivati teoretičarem zavjera, glupanom, debilom i sl., ma imam puno pravo reći da ja ■■■■■ majku svim tim kretenima radi kojih i ja moram trpit dalje laži i podvale. To se odnosi samo i isključivo na one koji one koji drugačije razmišljaju po ovakvim pitanjima smatraju debilima i sl. I ponovno im ■■■■■ majku, da ne glumim neku pristojnost. To se NIKAKO NE ODNOSI na bilo kog tko se ne zlaže s mojim mišljenjem, ali ne govori da smo mi koji tako razmišljamo debili, idioti, glupani itd. Tko meni, i ja njemu, ništa drugo :slight_smile:

Za Epsteina nisam citala detalje, samo ozbiljan casopis, jer za detalje nemam zeludac. Zlo!
Nego nabroja ti njih sve a zaboravi (ili namjerno izostavi) Trump-a? I on je bio na partijima sa Epsteinom, i to ne poslovnim, nego bas razvratnim, zvao ga je “great guy!” a i Klintonovi su mu bili frendovi, cak pozvani i na vjencanje.

PS. I nevezano za ovo, al ne mogu da se ne sjetim drugog topika i tvog odusevljena i da ne prokomentarisem, kad neko postira kako se super biznisi rade po dark netu, sjeti se da je i to jedna vrsta pedofilskog otoka kojeg ovdje kudis. Znam znam, ima tamo svega, nisu samo pedofili, bla, bla, ali svi pedofili su tamo.

Nisam to pročitao, ali me uopće ne bi čudilo. Trump je smeće kao i većina tog miljea. Gledao sam par dokumentaraca o njemu i njegovoj obitelji. Smeće. U nekim stvarima se slažem s njim, ne sviđaju mi se plaćeni napadi na njega od prvog dana, ali da nije nimalo bezgrešan, nije.

To oduševljenje je bilo radi toga što je to bio primjer uspjeha koji je dostupan skoro svakom snalažljivom, odlučnom i voljnom naučiti nešto jednostavno ako još ne zna. Nisam uopće mislio na darknet i koliko sam shvatio samo je povremeno kupovao nešto legalno na mjestu na kojem ima i nelegalnih stvari, a pedofilija je nešto strašno gdje god bila.

Uzmes broj umrlih (globalno u drzavi, ne samo od virusa), vidis koliko je umiralo prosle godine u isto vrijeme i dobijes brojku koliko Covid radi… Primjera radi, u Italiji je umiralo po 2500 ljudi dnevno,a Covid je pogodio samo sjever Italije (ono bas jako)… u isto virjeme prosle godine je umiralo po oko 1700… znaci velika razlika a nije ni citava zemlja zahvacena kako treba

1 Like

Svasta se testiralona koronu, dlaka majmuna, list papaje itd., sve je bilo pozitivno na koronu.:sweat_smile::sweat_smile::sweat_smile:

Tako da testovima ne vjerujem i vjerojatno nisu validni. I sve ovo je komedija.

1 Like

Ovo je vjerojatno točna informacija jer sam na to i ja naišao na puno različitih izvora (naravno ne na Dnevniku HRT-a).

Ako je ovo gore točno, a ja vjerujem da je, pa onda uz još brojne studije različitih izvora koje su dokazale da testovi nisu uopće pouzdani, onda je najblaže rečeno vrlo upitno eventualno povećanje smrtnosti (koje, usput rečeno, uopće ne postoji svugdje) i potvrđuje se ono što mnogi govore, a to je da se svakakvi uzroci smrti koji nemaju veze s koronom ubrajaju pod smrt od korone. Ako na to dodamo još i tvrdnje stručnjaka iz struke koji govore da mnogi ne bi uopće umrli da nisu bili pogrešno i pre agresivno liječeni jakim pogrešnim koktelom lijekova, onda je stvarno jako glupo totalno ignorirati i odbacivati sve sumnje u istinitost svega ovoga.

Nije tako jednostavno. Pogledaj ovo što sam napisao iznad i pada ti u vodu to tvoje navodno povećanje smrtnosti.

S druge strane, ja ne kažem da virus uopće ne postoji i da sigurno nije baš virus jedini krivac za nečiju smrt nego da je sve debelo preuveličano.

Sad mi ti, ruin i ostali demantirajte ovo što sam napisao pa ću možda i posumnjati u svoje mišljenje o svemu. Usput objasnite i sve te dokaze da se znalo za pandemiju unaprijed i da je isplanirana. Ne jedan dokaz tipa ovo postano iznad od člana start77, nego i Event 201 i još hrpu drugih “slučajnosti” koje nisam niti pomamtio sve jer ih ima jako puno. Onda mi još i dajte razlog da vjerujem da je možda stvarno slučajno što najveće upumpavanje novca bez pokrića u povijesti čovječanstva slučajno dolazi kao rješenje za gospodarske probleme uzrokovane ovim sranjem i da je slučajno što je ovo bio možda jedini mogući način da se to izvede bez ozbiljijih prosvjeda. Dobro bi došlo i nešto što bi me uvjerilo da toliko bilijuna dolara ne mora biti nekome dovoljan motiv za ovu cijelu prijevaru i da je ovaj puta moćnicima stvarno važnije zdravlje nekih njima uobičajeno nebitnih ljudi i nepoznatih ljudi nego njihova zarada i dodatna moć.

Također, ne znam da li je još netko primijetio, ali u Hrvatskoj su ljudi opet naglo počeli umirati navodno od korone. Meni djeluje kao da je naputak da svaki dan ili bar svakih par dana mora neka smrt biti proglašena kao smrt zbog korone.

Pa evo ti korona primjer sto svi vidimo, pogotovo ljeti gdje dolaze turisti, vaznije je otvoriti granice da se donekle napuni proracun nego zatvoriti i zastititi ljudski zivot. Covjek umre i tko ce za to odgovarati? Nitko!

Hebes hdz, svatko tko je glasao za njih, eto im, oni nemaju pravo nista govoriti. Privatnici jedva krpaju kraj s krajem, smanjivaju placu, ljudi rade vise sati bez slobodnog dana, a oni u javnim sluzbama i to nekim su smanjili 10% platu… Mislim da sam u ovom kratkom postu rekao i previse.

Ukazi na tacno sta, nmg citati pet romana. Ako mislis na ovo tacno iznad (a nadam se da ne mislis jer nije nikakav odgovor) od cega procjenjujes da se smrtnost u recimo gornjoj polovini Italije uvecala za odokativno 100% u odnosu na projekciju dnevne stope mortaliteta? Da nije bila modna revija u Milanu pa su se ljudi malo zapili gledajuci modele pa izginuli na putevima?

Logika kaze da je teret dokazivanja na tebi ne na onom ko negira tvoje tvrdnje.

■■■■■■■■ je to kad ti je petina citave ekonomije turizam… Zamisli da je po prijedlogu clanova foruma Hrvatska bila posve zatvorena ove godine pa dozivila pad od 30% i opet bila na pocetku :smiley:

Inace, zanimljiv tekst vezan za “obicnu gripu”:

Nova studija iz Nemačke. Uzmete 100 ljudi koji su preležali COVID-19, i snimite im srčani mišić detaljno magnetnom rezonancom.

Relativno mladi ljudi, 45-53 godina raspon starosti, od kojih se dve trećine (67) oporavljalo kod kuće, a 33 su morali u bolnicu. Samo dva pacijenta su bila na ventilatoru - znači ogromna većina je imala ono što se zove “blagi” oblik COVIDa. U proseku 71 dan nakon završetka bolesti, minimalno 64 dana; dakle nisu prvi dani oporavka koji mogu da zamute sliku.

Rezultat… 78 od tih 100 ima patološke promene na srcu, veoma slične posledicama srčanog udara. Funkcija srca generalno je merljivo oslabljena. Od tih 78, 60 ima i dalje snažno zapaljenje srčanog mišića (više od dva meseca nakon bolesti!).

Smrti od ove bolesti su teške u kratkom roku. Invaliditeti, bolesti, i da, smrti, koje dolaze u budućnosti kao posledice ovakvih oštećenja će biti stvaran dugoročni teret. Ovo nije bolest koju vredi “preležati da se završi posao.”

EDIT: evo da ubacim ovaj citat ovdje. Ko zeli da cita vise, moze eto procitati veliku korelaciju izmedju ljudi koji su prelezali koronu (sa ili bez simptoma) i povecan broj problema sa srcem (od slabijeg rada, preko aritmija do samog infarakta)