Korona virus pred vratima

Ove naslove da ptebacis u onu temu o clickbait projektu molim te.

1 Like

Sad onom logikom iz clickbait teme…dok vidiš te naslove, već tu znaš koliko je koristi otvorit filmić. xd

1 Like

Naravno da ga nisam otvorio, ni ovaj ni slicne ovom, ni ono sto se deli po drustvenim mrezama itd. Takve glupost ljudi dele a nisu ni svesni da su zrtve kreatora koji prave i izmisljaju svakojake glluposti ne bi li se okoristili o trenutnu situaciju, a ovce…Bleje…
I onda ti upadne Mitok koj misli da sve zna a svi smo mi glupi itd :smiley: Zato, najbolja varijanta je distancirati se i ne citati takve stvari (da ne kazem gluposti). Ostavis ih da zive u “znanju” i tjt.

3 Likeova

https://www.klix.ba/vijesti/bih/preminuo-ministar-salko-bukvarevic-na-kcus-u-se-lijecio-od-koronavirusa/200729046

Prethodnih dana je imao podršku kisikom, ali to nije bilo dovoljno zbog jake upale oba plućna krila. Zbog toga je jučer prijepodne priključen na respirator. Bukvareviću je 22. jula potvrđen pozitivan test na koronavirus.

čekam sad da napišete da je korona pospješila upalu pluća

Cime se mjeri ta paranoja u ovom slucaju? Time sto traje pola sata? Tad kad je naisao prvi talas i pola svijeta bilo u strogoj karntini, istovremeno su izasle i informacije iz laboratorija o tom da je zadrzavanje virusa na predmetima bilo i do 3 dana. Poslije je receno da je manje vjerovatna prenosivost sa predmeta, ali u prvm momentu to nije bilo jasno. Ne vidim nista paranoicno u higijeni. S kim zivi ta zena, pojma nemas. s djecom koja oblizu jogurt prije no sto ga pojedu, sa starijim osobama koje su rizicne…kako god, ne vidim nista paranoicno. (osim sto ima boljih metoda od trljanja vlaznom maramicom :roll_eyes:)

2 Likeova

I kako onda s nekim raspravljati kad neki uopće ne znaju niti značenje riječi. Gdje sam napisao da će nas cjepivo sve otrovati? Napisao sam da je to otrov. Što tu nije točno? Definicija otrova (s wikipedije jer mi se ne traži na nekoj stručnijoj lokaciji gdje je vjerojatno ista ili slična definicija): https://hr.wikipedia.org/wiki/Otrov

Sad ti je možda jasno da ti ti je pitanje jako “pametno”. Da, cjepivo je otrov po definiciji. To ne kažem ja nego struka. Možda bi i Semolina još malo trebao studirati jer očito nešto ovako osnovno niti njemu nije jasno.

Da li će nas cjepivo, tj. otrov sve ubiti (ili vas koji možda jedva čekate cjepiti se)? Sigurno da neće! Da li je moguće da će određeni dio cijepljenih imati negativne nuspojave? Da, moguće je i vjerojatno je s obzirom na to da je puno slučajeva s negativnim nuspojavama nakon cijepljenja. Što sam onda pogrešno rekao kada sam prenio info da je Beroš rezervirao otrov? Ako ćemo filozofirati može se reći i da je sigurno da će svi koji prime cjepivo biti otrovani, što u čistom značenju ne znači da će umrijeti ili imati negativne nuspojave nego će im u organizam ući otrov što znači da će biti otrovani. To ne znači i da će umrijeti ili imati negativne nuspojave, samo da će biti otrovani :wink: Ovo je sad već glupiranje jer je ova tema ionako besmislena i glupiranje.

Ako ne negiraš da su neka djeca dobila autizam, to bi trebao biti kraj rasprave, ali neka još malo glupiranja :slight_smile: Nisam gledao dokumentarac na HRT-u pa mi nemoj preuzimati epitet najpametnijeg i praviti se da si ti najpametniji koji zna što sam ja gledao i na temelju čega donosim zaključke :wink:

Nobelovac Francuz je valjda studirao frizeraj i nije baš on taj koji je otkrio virus HIV-a, pa mu neki anonimni farmaceut može u 2 rečenice pobit izjavu u vezi virusa kojeg je upravo ovaj otkrio? :smiley: Kad već napadaš, onda si trebao uočiti da sam više puta napisao da ne tvrdim niti da je ovaj novi korona virus sigurno umjetan jer da ne mijenja puno niti ako je prirodan. Tako da uopće nije bitan Franzuc i njegova izjava niti jel virus prirodan ili nije. Bitno je to da je sve preuveličano i to nisi uopće pobio. Usput, koliko sam vidio, taj Francuz je stariji čovjek, pokupio je već Nobela, izgleda mi kao penzioner koji više ne mora nikome lizati dupe da bi mu radovi bili objavljivani u top stručnim časopisima i može pričati istinu. Zato imam razloga vjerovati mu, ali svejedno tu njegovu izjavu uzimam s rezervom jer i on možda griješi. Bitno da sam ja najpametniji iako ostavljam rezervu, ali ti i drugi ZNATE da on nije u pravu i vi ste veći stručnjaci od njega. Di vam je onda Nobel? :smiley:

Wow! Znači samo 10% šanse da te skrši. Znači samo 1 od 10 ljudi će nahebati? Što bi bilo da korona uništi 1 od 10? Ako nas zatvaraju ovako dok skrši 1 od valjda 10000, onda bi nas možda teleportirali na Mjesec da korona krši jednog od 10. Gospon znanstvenik, možda sam opet umišljen i precijenjujem se, ali meni jako glupo zvuči opravdavat nešto što, kako ti kažeš, u 90% slučajeva je opravdano, a što se misli masovno primijeniti. Ja to čitam (možda griješim) kao da u 10% nije, a to znači da će od možda i milijardu ljudi koje otruju njih 100 milijuna imati negativne posljediće. Tebi je to hebeno dobra statistika, meni je to gore od Hitlera. Pogotovo kad se to planira kao prevencija virusa koji ni sa svim friziranjem nije ubio niti milijun ljudi (iako je svaki život vrijedan i bitan).

Jel sam negdje rekao da cjepivo nikome nikako ne koristi? Ja samo vjerujem da nekima jako šteti i to je to, i ne želim da bude obavezno. Ako ti vjeruješ cjepivu onda se cijepi, pa ti ništa neće biti od necijepljenih jer te štiti tvoje cjepivo, ako vjeruješ da ono zaista štiti i ne šteti. Vrlo jednostavno, jelda?
Po tvojoj statistici netko sa 10-ero djece, ako ih da cijepiti, može se odmah odreći jednog djeteta. Super, samo dajte.

Opet mi kradeš epitet najpametnijeg. Ispada da vas puno tu ima najpametnijih, a meni to tovarite. Nisam gledao Zeitgeist niti jednom, a ne dvaput, iako sam čuo za to.

Niti ovo nisam spomenuo. Daj još reci da sam izjavio da su ljudi reptili i da je Zemlja ravna da upotpuniš svoja naklapanja koja vadiš nemam pojma od kuda.

I mali Ćorić je satima čamio na nogometnom terenu, milijune puta udario loptu, pa evo niti ne znam gdje je sada, ali znam da još uvijek ništa od njega :wink:

Bog te mazo ovo je smijeh :smiley: A što piše u ovim mojih plahtama od teksta nego moja argumentacija i baš zato su to plahte. Ne moraš se slagati sa mojom argumentacijom, ali je jako glupo napisati da ja imam neargumentirane tvrdnje. Uz to, koliko sam puta napisao da možda nisam u pravu, ali da trenutno imam mišljenje kakvo imam? Bitno da si ti sigurno u pravu, iako nas nisi niti ti poštedio pisanja gluposti :slight_smile:

I da si onda umislim da sam pametniji od nobelovca kada se spominje virus koji je upravo taj nobelovac otkrio, ili da izjavim da je 90% pozitivne reakcije na cjepivo dobro? Lakše je onda otići kod nekog naciste na poduku hitlerizma :wink:

Na kraju svega, zakačili ste se na nešto što uopće nije presudno ovdje, a ja samo tvrdim da je sve oko korone preuveličano i da mi jako smrdi da je sve isplanirano. To sam i argumentirao, a dok ne vidim smisleno pobijanje toga ja neću promijeniti svoje mišljenje (koje možda je pogrešno, ali trenutno nemam razloga vjerovati drugačije).

Evo, netko si dopušta vrijeđat, a nije spreman primit kontra uvredu. Ne znam tko je tu ovca :wink:

Kažeš nisi pogledao dokumentarce i članke “druge strane”, ali znaš da nisi ti ovca nego da su ovi drugi ovce. Jako pametno. Ja sam uzeo i ove vaše “činjenice” i one druge, pa odvagnuo. Tako bi trebalo biti normalno prije donošenja zaključka.

Čekam da se još netko priključi napadima na mene i moje mišljenje:) Ali zapravo mi je dosta ova besmislene teme :wink: Neka svatko misli što hoće.

nemaš pojma o ničemu, ne želim trošiti riječi na tebe. Uživaj u svojim glupostima, odi još malo guglaj, ja ne moram

Da objasnim @mitok -u, jer vidim ne ide mu.
Da je 50% u prilog i 50% kontra cijepljenja…onda je cjepivo generalno neutralno. Nit loše nit dobro. Ne znači to da će pola familije pomrijet koja se cijepi…nego znači da su benefiti i minusi izjednačeni.
Znači NEUTRALNO.

Da je 100% u prilog i 0% kontra, to je onda idealno stanje. No na ovom svijetu ništa nije idealno! Nit vodu koju piješ nema takav pozitivan učinak na tijelo.

No omjer 90%/10% ti znači da imamo poprilično odličan alat, kojeg se čovječanstvo sigurno neće lako odreć.

Čak da je omjer 51% spram 49%, isplatilo bi ga se koristiti dok god su benefiti veći od minusa.

1 Like

Ovo je iz krajnosti u krajnost :smiley: Da, vakcina je bukvalno otrov po smislu te rijeci, ne i otrov po smislu rijeci kakva je koristena u ovom kontekstu. Najgore je kad se ovako namjerno prave ovakve teze cisto da bi se raspravljalo oko semantike :smiley:

Eto poredi vrijeme kad se nije niko cijepio i kad su se cijepili protiv svega, pa da vidimo koliko prezivi od 10 sa jedne i 10 sa druge strane haha

Jel sam negdje rekao da voznja u trijeznom stanju nikako ne koristi? Ja samo vjerujem da nekima alkohol steti, ali ne zelim da bude zabranjeno. Ti vjerujes da alkohol steti i ti onda nemoj piti, pa ti nista nece biti od ovih drugih koji piju jer te stiti to sto si trijezan, ako vjerujes da je tu zaista zastita. Vrlo jednostavno, jelda?

Odavno je poznato da je svaki lijek otrov ako se uzme u prekomjernoj količini. Ali pazi sad, ne samo lijekovi …gotovo i svaka supstanca (čak i voda) će trovat tijelo ako se uzme u prekomjernoj količini. Jedina razlika je koliku količinu nečega moraš uzet, da bi se otrovao.

Ne misli se na to, nego na nacin na koji vakcine rade- unosi se uzrocnik bolesti ali oslabljen, i onda se tijelo nauci boriti protiv i stvori protu tijela, pa kad se naleti na pravu bolest tijelo se izbori lagano

Aaa…nisam čitao o kojoj je definiciji riječ. Ovo je još interesantnije jer je poznato da cijepivo na taj način podiže imunitet. To mu je svrha.

@mitok svuda je taj princip prisutan. Dižeš lagane utege da bi se tijelo prilagodilo i moglo dić teške.
Izlažemo se umjerenom suncu da bi pocrnili i mogli na jače sunce …
…itd…itd.

Banalna stvar, nit tajna nit zavjera protiv ljudi…

Super argumentirano :smiley: “Nemaš pojma o ničemu”, rečeno kao da si dijete, a ne diplomirani farmaceut koji se 10 godina školovao nakon srednje i tko zna koliko čamio u laboratoriju :slight_smile: I meni tvoj post djeluje kao glupost, čisto da znaš i da ti ne ostanem dužan kad si i ti jedan koji se voli obraćati s visoka :wink:

Nemoj ti meni ništa objašavati. Evo priznam ti da si najpametniji i da sve znaš.

Ili nisi pročitao sve što sam napisao, ili nisi shvatio poantu. Ili možda oboje. Evo vidiš, uzimam u obzir razne mogućnosti, a ne kao neki samo jednu pa onda odbacujem tuđa mišljenja :wink:

Bravo Sherlock. Ali sad si možda uvrijedio Semolinu jer on možda misli da samo on to zna :slight_smile:

Zakačili ste se nečega što uopće nije bila poanta mojih upisa, a činjenica je da nitko nije smisleno pobio srž onoga što ja ovdje govorim, a to je da je sve ovo sa koronom preuveličano. Ja nisam među onima koji misle da virus uopće ne postoji i da ne može biti opasan za neke. Uz to sam i više puta napisao da možda griješim, ali da sam trenutno na takvom mišljenju jer mi je to najrealnije. Branim svoje mišljenje i to je sve. Neki tu su uvjereni da su baš oni u pravu i ili ne vide ili ne žele vidjeti da su oni ti koji misle da su baš oni najpametniji. “Stručnjaci” me ne demantiraju sa činjenicama nego napišu “nemaš pojma” i to je sve :smiley: Dobro da su takvi “stručnjaci” promijenili profesiju, pogotovo kad još misle i da bolje razumiju virus od nobelovca, i to virus koji je taj nobelovac otkrio :slight_smile:

Svi koji misle da ovo nije preuveličano su jako ludi (da se osjetljive mimoze ne uvrijede na drugi izraz) ako uz takav ogroman rizik uopće izlaze iz kuće. Šteta što samo takvi neće sudjelovati u saniranju ekonomske i sve druge štete nastale ovom histerijom koju i njihova naivnost omogućuje i pospješuje. Mi koji se ne slažemo bi se trebali ljutiti na njih, a ne oni na nas, ali to je valjda nemoguće shvatiti onima koji su sve ovo popušili i koji za sebe misle da su najpametniji.

Meni je dosta ove teme. Uživajte i naravno, ostanite doma jer je vani jako opasno :smiley:

Ovo je sasvim dovoljno. Zasto mislis da iko od nas ostaje kuci? Evo ja ludim sto ne mogu na more u Grcku zbog korone. Ti ides u krajnost. I ti si taj koji prvi vredja, nazivas nas svr glupima jer si ti razotkrio svetsku misteriju a mi jadni i glupi se krijemo od korone koja uopste ne postoji, a ljudi umiru od izmisljene upale pluca… Mnogo potcenjujes ljude. Drugo, naravno da sam sagledao sve stvari i odlucio za ono sto ja verujem da je tako.
Evo juce svi sheruju neku doktorku koja zna lek za koronu ali je svi igrnorisu, opsti haos na FBu. Danas citam da jr to doktorka koja za ciste na jajnicima optuzuje demone koji opste sa zenama u snu!?
To je u rangu ovih videa koji vi delite i koristite za informisanje…

1 Like

ev posto mi je dosadno podjelicu mal osobnih stvari s vama…

direktno su vezane uz kovid…

imam dijagnozu agamaglobulinemia (XLA) - prirodjeni nedostatak imuniteta
idem od 1.5 godine na terapije imunoglobulina
prebolio sam vise od 20 upala pluca i nebrojeno sinusa i uha

ne nosim masku kad idem na fix
mojim starcima su rekli da imaju 2 opcije ili cu cjeli zivot bit pod staklenim zvonom il cu zivit ko i svi drugi…
pogadjate koju su opciju odabrali

virusa i bakterija ce uvjek bit…
moja teorija je da je nedostatak imuniteta signal da evolucija ide u tom pravcu kada imunitet covjeku uopce nece ni trebati…
tek onda cemo moci reci da smo zapravo doma na zemlji…

eto…da ja sam kao i vi -vanzemaljac hehe

1 Like

Ovo ce biti devetologija :smiley: Minimalno cetvrti post s ovakvim krajem, a mozda je bilo i vise a da nisam vidio

Ili ide u tom pravcu da se genetski pool rijesava onih sa slabim imunitetom i da po prirodi, iako smo je realno “porazili”, oni snazniji ipak ostaju, tj vece su im sanse da ostanu i nastave vrstu

Cisti primjer kakav je svijet. Dokazi da zena laze, da ne postoje demoni, da postoji onaj ukakani isus. Nije vrijedanje nego cista logika.

Evo ako ja pocnem javno govoriti da pomijesana coca-cola i med lijece koronu, svi bi me nazvali budalom, ali nitko nece ni probati to sto sam rekao. Zalosno, ali istinito.

Sto se mojeg misljenja tice, uopce ne zelim misliti na demone itd, niti vjerujem niti ne vjerujem. Ako budem imao neku bolest za p0p1zd1t, pokusat cu sve sto svatko govori da ce tu bolest izlijeciti, isto kao sto svi pokusavaju kada dodu u tu situaciju.

vjerovatno negdje u literaturi postoje podatci o rastu ili padu ovog poremecaja u zadnjih 70god otkako su to otkrili… znam tek da je dijagnoza 1 na 100k… gen je x linked kao hemofilija dakle nose ga zene a oboljevaju muski… na nekom forumu sam procito u americi da je zena imala 4 sina i 3 su pozitivna… dakle 75%

Pazi sad. Mi zivimo u civilizaciji gdje skoro svako (tj u prosjeku svako) dozivi duboku starost. Da smo u prirodi to se ne bi desavalo, tj mi smo na taj nacin “pobijedili” evoluciju. Zamisli da nemas doktora i sve medicine koju imas u savremenom zivotu- tebi kao nekom sa imunoloskom bolesti bi bila mnogo veca sansa da ces umrijeti prije nego neko ko tu bolest nema. Ako ces umrijeti ranije, onda su i manje sanse da ces imati potomke, sto bi dalje znacilo da bi u jednom trenutku ti geni nestali, tj ne bi se prenosili ili bi se prenosili u veoma maloj mjeri.

Zamisli ovako. Imas familiju kornjaca koje su gradjom sve iste odokativno. Medjutim, kod svakog parenja i radjanja malih, imas te male mutacije- neke male kornjace imaju malo veci oklop, neke su mozda brze, jace itd… Ako se podijele u dve grupe, i jedna grupa bude poslana na mjesto gdje ne postoji prirodni neprijatelj a druga grupa bude poslana na mjestu gdje postoji neka grabljivica i gdje bi veci oklop kod kornjaca u mnogome pomogao kornjaci da prezivi na tom mjesti, vidio bi da bi kroz 10-11 generacija (mozda manje, mozda vise) sve kornjace imale veci oklop u prosjeku, jer po zakonu vjerovatnoce, kornjace sa vecim oklopom bi imale vece sanse da prezive :smiley:

To je najjednostavniji primjer, ali imas i mnogo drugih. Najzanimljivi je primjer zmije iz Irana kojoj rep izgleda isto kao skorpija. https://en.wikipedia.org/wiki/Spider-tailed_horned_viper