Korona virus pred vratima

mi jesmo u prirodi i nasa pamet defakto jest evolucija u tom smjeru…
samo sto je to kod nas neko uravnotezenje kemije s vanjskim kemikalijama…
isti geni nose razlicite karakteristike neke dobre neke lose
okolina je tu samo jedan segment…
zato nebi bilo lose da svi budu cipirani par generacija…
onda bi se lakse moglo utvriditi kako i zasto se ti procesi pojavljuju…
moj djed je bio jedini prezivjeli od nekoliko bakine djece…
i to zato sto su ga zadnjeg rodjenog krstili na zivotinjski da je snazniji - jelenko hehe
ocito da su njega preskocili problemi vezani s tim genom… sad zasto je pitanje…

Pa dalo se primjetiti. Prvo si predlagao extremne mjere kao da dolazi najgora kuga ikad, sada odjednom su ti svi kreteni jer neprepoznaju da je ovo obična prehlada. (To su inače te dvije krajnosti koje sam ti gore ranije spomenuo da ideš iz krajnosti u krajnost)

Metereolog koji uzima za mogućnost da će sutra biti ili kiša ili sunce ili snijeg …vjerovatno će nešto od toga biti u pravu, no takvo njegovo razmišljanje nikome nije od koristi.

1 Like

Ne samo da si nešto što ću se suzdržati da napišem, nego i lažeš i izmišljaš :wink:

Eto što sam ja spominjao, i to samo da se udovolji onima koji bi se protivili ignoriranju ove prijevare i za svaki slučaj se ipak osiguralo od rizika. Od prvog dana govorim da mi sve ovo smrdi, za razliku od nekih “pametnih” zbog kojih ni wc papira nije bilo po dućanima koliko su se xxxx u gaće. Niti jednom nisam rekao da je ovo obična prehlada nego govorim da je sve preuveličano. To je ogromna razlika, a ti koji inače svima filozofiraš s visoka i koji si nebrojeno puta baš ovakve stvari “objašnjavao” dobrom dijelu foruma, sada si to “slučajno” previdio. Očito si i lažov, da se više ne pravimo fini, jer niti ti mene simpatiziraš, a bogami niti ja tebe :wink: Znači, niti ti je točna tvrdnja da sam ja zagovarao krajnost totalne karantene u smislu u kojem to želiš prikazati, niti sam ijednom rekao da je ovo obična prehlada. Pozivam te da me nekim citatom mog teksta demantiraš ako možeš, ili ostaje kao činjenica da si lažov, ili najblaže da samo pričaš gluposti :slight_smile:

Još uvijek nije nitko demantirao da su PCR testovi nepouzdani, da je i papaya i majmunova dlaka imala koronu prema tim testovima, da se potvrdilo uvećavanje stvarnog broja mrtvih od korone, da su mnogi umrli od preagresivnog i pogrešnog liječenja, a ne zbog samog virusa, da je zabranjeno (ili možda samo preporučeno) raditi (tj. ne raditi) obdukcije, a bez toga je teško ili nemoguće odrediti točan uzrok smrti, da dok su govorili da nema mjesta u bolnicama u tim istim bolnicama nije bilo žive duše usred dana (ne svim, ali u puno njih, dokazano stotinama videa običnih ljudi iz raznih dijelova svijeta) itd itd. Demantirajte to paničari, zanstvenici, vjerovači svemu na TV-u i ostali koji napadate u čoporu i držite se važni :slight_smile: Samo demantirajte ovo što sam napisao, a što ako je točno potkopava vašu verziju svega ovoga. Nisam niti spomenuo do sad nešto što sam već pročitao na dovoljno različitih izvora od dovoljno različitih ljudi iz struke da bih to smatrao vjerodostojnim, a to je da je najedanput praksa postala odmah staviti ljude na respirator umjesto dosad standardne procedure da im se prvo daje kisik, cijevćice itd, a tek kao zadnja solucija respirator. Ne tvrdim ništa, ali je više nego dovoljno da se čovjek zapita, da pobudi sumnju, pa čak i da izazove ljutnju. Zanima me kako bi neki tu sa foruma reagirali da nedaj Bože izgube člana obitelji jer su ga odmah stavili na respirator umjesto prvo na cjevčiće i ostalo što je do ove prijevare bila normalna praksa. Za respirator je puno doktora reklo da više šteti nego koristi. Da je jedan zanemario bih to, ali ih je dovoljno to reklo da bih to smatrao moguće točnim. Slijede se preporuke WHO-a, a oni su se do sada već previše puta kompromitirali da ih se ne bi imalo razloga kritizirati i posumnjati u njih.

Neka me ovaj najpametniji na forumu, pa onda i umišljeni znanstvenik, i svi ovi drugi koji su se digli protiv mene argumentirano demantiraju ako mogu. Sve što ja cijelo vrijeme govorim je da sve jako smrdi i da je preuveličano i to sam argumentirao. Osporite to uz dobre argumente, gospodo najpametnija :slight_smile: Valjda netko može bolje od “pričaš gluposti”, barem od ovih koji tvrde da ih podcijenjujem pošto znanstvenik odustaje i misli da je time pametan, a sigurno još nekom osim meni ispada kao da nema pravi argument. Rasprava o cjepivu i nečem drugom uopće nije srž onoga što ja govorim, pogotovo je nebitno je li virus ima ovakvu ili onakvu ovojnicu, ali se neki prave blesavi, valjda u nedostaku argumenata protiv ovog što ja govorim i što tražim da netko demantira. Ja opet ponavljam da možda moje mišljenje nije točno (za razliku od ovih koji uopće ne dvoje da su baš oni jedini u pravu), ali još uvijek nemam razlog da pomislim da imam pogrešno mišljenje.

Ovo nije tema tipa da li će Amazon provizije još padati ili da li će cijena bitcoina rasti ili padati, nego nešto što se direktno tiče svih nas pa baš i nije neka zajebancija. Usput, bitcoin je trenutno preko $11000, a po nekima na forumu koji su se uključili u napade na mene tu je bilo sigurno da će sada biti na nuli :slight_smile: Neki u bitcoinu vide prijevaru, a ne vide mega prijevaru koja im je pred nosom i koja ih se direktno tiče.

Ako ovi postovi ne budu izbrisani biti će ih zanimljivo čitati uz vremenski odmak kad će se znati čije mišljenje je bilo ispravno.

Nešto mi tu ne štima :slight_smile:

Super ti je etiketirat na blef i zaključivat na temelju tko zna čega. Zato niti ne čudi što uopće ne vidiš što se stvarno događa. Ja ne dijelim nikakve video klipove jer niti ne idem na Facebook pa pojma nemam što se tamo događa. Zato i mogu tu ponekad ovoliko tipkat jer ne tipkam ništa na instagramu, facebooku, twitteru, hrpi drugih foruma i ostalim pizdarijama na koje uopće ne idem.

Mogu ja i dalje. Na rubu sam totalnog prestanka pisanja, ali evo ništa pametnije mi se sad ne radi i odlučio sam još malo vremena ubiti novim postom tu :slight_smile: Pogotovo kad sam vidio da se počelo i lagati da bi se diskreditiralo što sam napisao :wink:

Nisam ja nista reko.

8 Likeova

evo informacija iz prve ruke koliko je ozbiljno … bolnica za dan potroši 60 boca kisika a prije je trošila 16 boca sedmično … informacija od čovjeka koji radi na utovaru kisika za bolnicu

lično znam čovjeka koji je imao upalu pluća, četiri puta je testiran i četiri puta je bio negativan ali je za svaki slučaj bio na covid odjeljenju … kaže čovjek ono je pakao, i sestre i doktori i pacijenti, svi su na izmaku snaga, covid odjeljenje puno … kaže ko se zajebava s tim slobodno mu pukni šamar

onda još jedan čovjek koji radi u bolnici i živi u zgradi do moje, kaže ne smijem puno pričati ali ono je strašno, uglavnom je dnevni broj zaraženih tri puta veći od zvanične statistike …

ministar fbih je umro od upale pluća uzrokovane koronom

eh sad ako sva trojica lažu onda …

ja zaista ne znam šta treba da se desi i ko treba da se oglasi da bi skeptici shvatili da situacija nije prenapuhana

1 Like

Gle, isti k***** je jel ti rekao da je “obična prehlada”…ili da je preuveličano.

Bemu bigulicu to je isti vrag. Jer ako je preuveličano kako tvrdiš, onda je bolest očito manja nego što se medijski prikazuje.
A “obična prehlada” je tu čisto asocijacija na tu manju bolest.

Čemu trud demantirati tvoje gluposti kada na svaki suvisli komad rasprave reagiraš ovako:

…i nastavljaš tupiti po svome. Jednostavno besmisleno.

dođi u Hrvatsku :smiley:

Bi ja da nije potreban test. Bio sam skoro bolestan, i tek od pre5-6 dana sam opet ok. Jedno dve nedelje me drzalo da teze disem, da se umaram. Nisam radio test ali vrlo moguce da je bilo ovo ■■■■■, pa zato ne idem gde se rade testovi da ne pokaze nesto pa da mi presedne odmor.

1 Like

Eh tako se mnogi nadaju da je to sto su imali prehladu bila korona :-))
Ja sam imala upalu pluca u decembru prosle godine. Bilo bas za*ebano, doktorima bilo skroz cudno sve to…I sve nesto kontam, moguce da sam i ja prelezala.

Ma ne nadam se ja, ne bih voleo da imam ili ti da sam imao. Samo malo mi je cudno da imam respiratorne probleme u sred leta. Spustilo se bilo do glasnih zica, pa sam jedva govorio, kad je doslo dotle presekao sam ga sa hemomicinom i onda je krenulo na bolje, ali mu je dugo trebalo da bude sve kako treba.

Može biti nezgodno, mada sam na malo informacija naletio o tome. Ali nešto se kao govorilo da može ostaviti ozbiljan trag u tijelu i nakon što se preboli. (Smanjen kapacitet pluća, brže umaranje…itd.) To se meni najmanje dopada u cijeloj priči. :confused: …ako nas u tom nekom obliku osakati ko društvo. Hmm…

Al neki osjećaj mi govori da se tijelo više-manje od svega može oporaviti, samo ako mu se da dosta vremena. :slight_smile:

Kad već govorimo o tome, da i ja podijelim svoje iskustvo i neka saznanja. Naime, moja teta (vitalna žena) me zove u prvom mjesecu ove godine i kaže mi da ne zna više kako se boriti sa kašljem. Tjednima je to trajalo, dobila azitromicin i nekako ona to izgurala… ali jedva, baš jedva… i to je bilo ono vrijeme ako se sjećate kad su mediji (puno kasnije) objavili da se prisjetimo praznih/polupraznih učionica u školi. Nakon toga pričam sa kumom i kumicom (oboje predaju u medicinskoj srednjoj školi) i kažu mi da im je sin prilično bolestan, da ima gripu. Mali 12g smršavio 10 kila, prepolovio se. Par mjeseci kasnije se prisjetili toga i pomislili da nije covid retroaktivno, obzirom da u vrijeme bolesti sina, nije bilo spomena o covidu. E sad, dali bi im serološko (igg / igm) pokazalo da su bili u kontaktu sa virusom, vjerojatno bi ali nismo kasnije načimali tu temu. Što se mene tiče, kad je krenulo kod nas u Hr ono zatvaranje i “ostanite doma” i te fore, mi smo se zaista pridržavali ali usprkos tome, svi smo bili nešto bolesni. U to vrijeme baš cvjeta breza pa je možda do toga, ali ja sam jedva disao, nikad mi nije bilo tako. Trajalo je 7 dana i samo je žena imala 37,3 jedno desetak dana a klinci proljev i povraćanje bez temperature kao i ja. Bili smo u nekoj vlastitoj samoizolaciji, nismo 3 tjedna izlazili ali nismo obavijestili ni našeg doktora. Zbog svega, baš sam razmišljao otići u lab napraviti serološko… Sad nedavno sam isto čitao negdje, da su našli tragove u rijeci Po u Italiji, da je virus prisutan već godinama. Čak mislim da je virus daleko dulje među nama nego se misli. Naravno, nisam siguran i ne mogu tvrditi ali pokazati će vrijeme. Inače, što se tiče poslijedica, svaki virus djeluje na mozak, a ponekad dovede do encefalitisa, to su rijetki slučajevi pa covid nije iznimka ako se to i dogodi

Tri mjeseca nakon sto su prelezali koronu, 78 ljudi (njemacka studija) je imala patolosko promjene na srcu, a cak 60 je imalo kao neki oblik zapaljenja srca. Ovo je znaic tri mjeseca nakon, kad se tijelo posve oporavilo, znaci nije tokom same infekcije. To su katastrofalne brojke.

Jedan momak pricao kako se prehladio pa ga testirali za koronu… prvo testovi za antitijela pa kad je test bio pozitivan- onda i onaj drugi test za koronu koji je pokazao da ju on zapravo nema. Znaci on je imao nekad u zadnjih 6-7 mjeseci koronu i prelezao ju bez da je znao za nju :smiley:

Zivjeti kratko, bez brige za placanje hrane, vode,struje, pdva itd, radis sam za sebe ili zivjeti dugo i hebat se svaki neboziji dan za prezivit, imat stres i brigu na poslu, gledat sto ce ove politicke bud4l3 novo izmisliti itd… hmmm

1 Like

jbg skupis pare za kartu do Namibije i otrcis u savanu ne trebas brinut za struju pdv itd

Ja sam u zimi prolazio kroz Amsterdam par puta (gdje su vjerojatno oni kinezi koji su isli u Italiju i na praznike zaobisli njihove kontrole), i to zadnji put oko 5.1., kad sam dosao doma me je bacilo u krevet s temp na 7 dana, nisam mogao mrdnuti.
60€ za provjeru antitijela mi se ne daje, ali ko zna ako ce se poceti na zimu siriti opet, mozda i odem zbog psiholoskog efekta.

ništa onda u neku u banju :smiley:

Mkzda opet Dunav, neka planina, neka druga reka…Ima opcija, samo jos volja fali :slight_smile:

1 Like

Soko Banja. Dobra je stvarno za disajne organe. Provjereno, cuda radi :wink:

2 Likeova