Korona virus pred vratima

Sve tvoje je palo pod vodu već masu puta…sam ti to ne kuzis.

Nešto i o testovima.
U pravu si da nisu 100% točni, ali isto tako nisu ni 100% netočni.
Jbga, da postoje 100% točni koji bi ujedno bili provodivi u djelo. (Em novčana prepreka moze bit, em ima mnogo toga što bi nas moglo spriječiti da provodimo test koji bi 100% tocno ukazivao na Covid ) …onda bi se koristili takvi testovi.
No takve opcije nema pa se koristi ono što se ima. Je…dobit će se iskrivljena slika, ali očito bolja ikakva nego nikakva.

Posjećaš me na zelenog zaposlenika kad dođe u neku veću firmu pa misli da unutra mora bit sve savršeno. Pa samo sere nadređenima da što se ovo nebi radilo ovako, a što se ovo nebi radilo ovako… sve sa prijedlozima nekih idealnih ali neostvarivih pristupa.

Je da, super je imati idealne zamisli i glavi…al treba imati i ideju kako doći do tog ideala.
Tamo gdje jesmo je presjek postupanja koje je “prihvatljivo dobro” …ali barem smo znali tako postupati u praksi.
Idealno je utopija…samo fiktivna granica kojoj težimo i koju nikad nećemo doseći.

I to su tvoji “argumenti”, “činjenice”, “pobijanje onog što ja govorim” itd?

:smiley: :smiley: :smiley:

Opet isto. Pa koje to moje je palo u vodu? Navedi više nešto konkretno :wink:

A što ja govorim cijelo vrijeme?

To nisam niti rekao.

Znači, sad si i sam potvrdio ono što ja govorim. Može se pojednostaviti, testovi su nepouzdani. Ako su nepouzdani, onda su i rezultati testiranja nepouzdani. Baš kao što sam i govorio.

A jel, kažeš dobit će se iskrivljena slika? Opet potvrđuješ što ja govorim :wink: A to da je bolja i takva nego nikakva, to reci nekom tko zbog iskrivljene slike ispada bolestan i zarazan pa mora na 14 dana u izolaciju. Da ni ne govorim o onima kojima je uskraćena zaista potrebna liječnička skrb radi iskrivljene slike i neopravdane histerije.

U ovom konkretnom slučaju, samo biti objektivan i iskren. Ne lagati da je netko umro od covida nakon što je došao u bolnicu sa probijenim plućnim krilima i nepouzdanim testom mu je potvrđen korona virus (bez obzira što je količina virusa koju je prikazao nepouzdan test možda totalno zanemariva ili možda uopće ne postoji virus u toj osobi). Ne lagati da je broj zaraženih u porastu kad uopće ne znaš koliko je zaraženih jer nemaš pouzdan test. Ne cenzurirati drugačija mišljenja. Ne lagati o pretrpanim bolnicama koje su istovremeno prazne itd.

Govori u svoje ime. Ima nas već jako puno kojima ovo nije “prihvatljivo dobro”.

Eto, sada još samo da izvučeš i konkretan zaključak iz toga.
Radi se sa onim sa čim se ima… to što će neko nedužan na izolaciju 14 dana je manji problem od nekontroliranog proboja pošasti u društvo.

Dočim se slažem da je ovakvo stanje plodno tlo da se na Koroni mnogi okoriste namjerno koristeći iskrivljenu sliku…i o tome sam štovise pisao, ne negiram to. Danas svi problemi se svaljuju na Koronu, svak si njome mice krivnju sa svog dupeta.
No to ne umanjuje problem, samo povećava problem kako ćemo se u totalu kao društvo izboriti sa svime. I problemom Korone i problemima koje zbog nje trenutno guramo pod tepih i nadamo se da će naša briga postat tuđa briga. Sve to zajedno je udarac koje kao društvo trenutno trpimo.

No koja je tvoja solucija?
Testovi su nepozdani, pa je sve teorija zavjere? …ajmo pičit dalje kao da se ništa ne dešava? Il što nudiš?
Dok si se usrao morskih pasa jer je samo bilo jedan dva napada unutar 20 godina i milijuneee turista što prođu ovuda u tom periodu…

Eto, ljudi imaju malo opravdanije statističke brojke zašto su se usrali Korone, nego ti ajkule. :wink:

Nije mi promaklo da opet nema pobijanja činjenica koje sam ja spominjao, a i da si OPET propustio potvrditi svoje optužbe na moj račun, npr. “da je sve moje već masu puta palo u vodu”, iako sam opet tražio. Ali nisam niti očekivao navedeno, jer nisi reagirao niti na prijašnje pozive da potvrdiš svoje optužbe na moj račun pa su već postale benigne kao i korona za većinu ljudi :slight_smile:

Ovdje ste mene optužili da sam najumišljeniji, pa molim te nemoj mi tako s visoka davati savjete i sugestije :wink:

Zašto nije tako i kada je vrijeme gripe? A što ako nema pošasti? Što ako se radi o bolesti koja nije niti približno zajebana za cijelo društvo kao što predstavljaju? Što se tiče opasnosti za pojedince, ona vreba i od gripe i od mnogih drugih bolesti radi kojih se ne zaustavlja rotiranje zemaljske kugle. Kad bi mediji prenosili stvarno stanje onda bi moguće pala podrška ovom novom nenormalnom stanju na zanemarivu razinu i vratili bi se u normalu.

Već mi je dojadilo ponavljati da ja cijelo vrijeme spominjem manipulaciju podacima, preuveličavanje, nepouzdane testove, medijsku cenzuru itd. Već sam sto puta tražio da to netko demantira ako može, ali naravno ništa. Zato mi nije jasno zašto me vas nekoliko toliko napada, a svi skupa mi ne možete dokazati da govorim nešto što nije točn o. Ne govorim da virus uopće ne postoji i da nije za nikog opasan. Govorim samo da je sve preuveličano i da se gura lažna briga za određene skupine ljudi, dok istovremeno nikog nije briga za dokazano ugrožene skupine ljudi iz ovih ili onih razloga.

Nije na meni da nudim solucije, ali ako moram za početak bi to bilo da se u mainstream medijima predstavi čista istina. Ali to se neće dogoditi. Zašto se neće dogoditi nešto što bi trebalo biti samo po sebi normalno, obavezno, u standardima struke i podrazumijevajuće, a uz to je i propisano zakonom? E pa zato što nešto očito jako smrdi!

Nema nikakve teorije, očito je da nešto smrdi. Moje mišljenje je da je sve isplanirano, tvoje mišljenje vjerojatno nije takvo. Ja ne mogu dokazat da je isplanirano, ti ne možeš dokazat da nije isplanirano, pa nema smisla o tome raspravljat. Svatko neka vjeruje što želi.

To me nikad nije bilo sram priznat. Bojim se morskih pasa. To ne znači da ne zaplivam u dubinu kraul sve dok se ne umorim svaki put kad uđem u more, ali da mi uvijek prođe kroz glavu jel predator odozdola upravo juri prema meni, prođe mi. Ali moram dodat da od tih milijuna turista koji nam dođu velika većina ne ide dalje od plićaka, a pogotovo ne u velike dubine daleko od obale. Zato sam u rizičnijoj skupini za eventualni napad nego što su to milijuni drugih. Da sam uvjeren da će me zagrist ne bih niti ulazio u more. Znam da je moguće, ali i slabo vjerojatno. Ali to sad nije bitno.

Lažne i netočne brojke. Da opet ne zaključiš glupost, ne govorim sada da je veća šansa napad morskog psa od toga da netko pokupi koronu. Morski psi ovdje nisu tema, a rekao sam već tisuću puta što mislim o koroni i cijeloj ovoj situaciji pa je valjda stvarno ne samo dovoljno nego i previše.

Zar je stvarno moguce da ovoliko energije trosite na rasprave o cemu nijedan od vas jos ne pozna dovoljno (kao i mnogi strucnjaci, koji jos uvijek pokusavaju izvuci zakljucke), da bi mogao sa sigurnoscu zastupati odredeni stav, vec samo neka vlastita misljenja i razmisljanja.
Sto vas sprijecava otici na prvu crtu i uvjeriti se o cemu je ovdje rijec, pa da si barem malo priblizite situaciju.
Linkate svakakva sranja i YT videe od ljudi upitnih kvaliteta, jedino relevantni izvori u ovim razgovorima mogu biti linkani izvori s raznih znanstvenih istrazivanja, nijedan drugi bablji video koji “otvara oci” ne moze biti vrijedan spomena.

3 Likeova

Nisam čovjek koji će se držati svojih stavova i uvjerenja čak i onda ako se ispostavi da sam u krivu, dapače, prvi ću napisati da sam imao krivo mišljenje. Treba krenuti od činjenice da je u ovom trenutku (po službenoj statistici) do sada bilo pozitivno na covid tek odprilike 0.33% ljudi na planeti. Proizlazi da je to onda tek početak ili će još rasti. Znanstvenici su na početku proglašenja pandemije rekli da će se zaraziti 80% svjetske populacije. Vrijeme će pokazati nadam se sve relevantne činjenice kako bi bili sigurni u pravu istinu

Što se tiče opcija i razilaženja u mišljenju, postoje tri odgovora:

  1. Covid-19 postoji
  2. Covid-19 ne postoji
  3. Covid-19 postoji ali je sve prenapuhano i pretjerano te nije toliko opasno

Sva tri odgovora su podjednako zastrašujuća jer vuku puno pitanja za sobom

2 Likeova

To se nas dvoje svađamo :slight_smile:

Nekada se cijenilo kad je čovjek načitan. Nitko nije pitao da li je čitao Agathu Christie, ljubavne romane ili stručnu literaturu. Bilo je bitno da je netko načitan. Danas je ekvivalent tome praćenje raznih portala, web stranica, You Tube itd., ali ako se ne radi o “cijenjenim izvorima” onda nisi načitan nego predmet ismijavanja.
Evo npr., totalno mi se hebe tko je i kakve ima ciljeve osoba koja objavi (i kakav je općenito kanal te osobe) video iz neke bolnice za koju je upravo rečeno u medijima da je prenatrpana korona pacijentima, a taj njen video prikazuje to isto vrijeme i prazne hodnike i sobe. Ako povjerujem u autentičnost videa, i ako isti takvi videi dolaze istovremeno iz cijelog svijeta iz raznih bolnica, onda ću prije vjerovati da “relevantni medij” nacionalna televizija laže nego da neki sumnjivi anonimci lažiraju video klipove i stvarnu sliku.

Jel misliš na sva znanstvena istraživanja uključujući i ona plaćena ili samo na objektivna?

Ima baba koje su proslijedile puno točnije informacije od mainstream medija.

Dok je bio rat ja sam slušao policijski radio i radio amatere, uz TV i radio. Najbolji izvor točnih informacija su bili radio amateri. Danas bi se oni zvali “opskurni you tuberi”. :wink:

Ja sam se priklonio broju 3. To ne znači da covid nije za nikog opasan, nego samo da nije sve baš onako kako “autoriteti” žele da mislimo da je :slight_smile:

Kako si ti samo pametan, ej doktor je provalio glupost, mitok ipak bolje zna.

Popij čašu mlijeka da se smiriš pa traži novi izgovor.

Molim te, otiđi među zaražene, jel to toliko teško? Skini masku, reci njima da skinu masku i nakašlju ti se u facu. Javi nam se nakon sedmicu dana, može?

Gramma® (da ne bi Mitok srao kako se ne piše gramma nego grammar) police, možeš vidjeti u postovima ispod da sam pisao pluća, to što sam na jednom mjestu fulao dugme i nije uopšte relevantno u ovoj raspravi. Kako to da ti je username mitok a ne Mitok?

4 Likeova

Sve države valjaju gluposti samo mitok zna.
Ili su se sve zajedno urotile, a mitok ih je razotkrio.

Nisam siguran ni da se sam odlučio što od gornjeg tvrdi.

1 Like

Još jedan urotnik protiv mene. Samo vas skupljam :slight_smile:

Pa nije uopće relevantno. Bilo je djelomično provokacija djelomično zajebancija.

Ne samo da ne znaš pisat, nego ne znaš niti čitat :slight_smile: Ok, evo odmah ću reći da namjerno cimam, ali zato jer mi je već pun k da mi se konstantno predbacuje nešto što ne stoji. Ponovit ću za svaki slučaj, STRUKA kaže da može biti mala razlika između upale pluća (kad se radi o virusnoj pneumoniji) i covida. Tako da se mitok ne pravi pametan nego mitok prenosi stav struke koji je dostupan na više mjesto (znači različiti izvori). Ako to nije točno, onda napadni struku da nemaju pojma, a ne mene :wink:

Što se tiče slike koju si postao, odmah kažem da ne znam čitat te slike, ali ako moram pokušat onda bih rekao da treća prikazuje upalu oba plućna krila, a ove druge samo djelomičnu pneumoniju. Ako nisam u krivu, na temelju onog što znam (ili mislim da znam), obična gripa može uzrokovati upalu oba plućna krila, kao što to mogu i neki drugi virusi koji se ne zovu SARS-cov-2. Moguće da nisam u pravu, ali to što sam napisao nisam ja izmislio nego su to informacije koje dolaze iz struke. Ako su točne, onda ti je promašen post, a slika je samo dodatna potvrda marketinga koji ima korona :wink: Što se konkretno tvog slučaja tiče, možda stvarno imaš baš covid-19, u to ne ulazim.

Evo tresem se, sad mi mlijeko ne pomaže. Treba mi viski ili još bolje jedna ljuta.

Masku ne nosim pa je ne bih morao niti skidat, ali zašto bih se išao zarazit? Ne želim dobrovoljno niti prehladu, niti gripu, pa niti covid. Valjda je i tebi promaklo da ja ne govorim da ovo uopće ne postoji :slight_smile:

A evo ti jedan demanti nakon 2 sekunde traženja:

https://www.bmj.com/content/370/bmj.m2426

Evo ti jedan citat sa te stranice: “Diagnosis might be complicated as covid-19 pneumonia may or may not be visible on chest radiograph; consider other causes for patients’ respiratory symptoms”.

To nije objavljeno na nekoj Iamthebestdoctorintheworld.xyz nego na BMJ.com pa valjda nije šarlatanska stranica. Ako je to točno, onda poruči svom doktoru da prijavi veliko otkriće ako on ima sposobnost i znanje da od prve kao iz topa odredi da je nešto 100% COVID-19, samo na temelju RTG-a.

Opet mi sveznadar predbacuje, a i dalje izbjegava opovrgnuti to što govorim :smiley: Tražio sam te svašta na ovoj temi da potvrdiš bar neke od tih gluposti koje mi predbacuješ. Dobio sam nulu :slight_smile: Par postova unazad sam te tražio da navedeš države koje bi demantirale da se ne rade gluposti, pa niti to nisi napravio. Opet me nisi demantirao. Svaka čast, jesi takav kakav jesi, ali si barem dosljedan :wink:

Samo vi gospoda koronaši uživajte u svemu ovome. Fascinira me koliko neki ne mogu ili ne žele vidjeti očito, a još više koliki prag tolerancije na tlačenje neki imaju. Biti će zanimljivo onima koji će pratiti dalje temu gledati kako se neki u rukavicama ograđuju od onoga što sada tvrde :slight_smile:

Zakačio sam se na ovu temu i ne mogu se samostalno skinut, a već mi je stvarno pun k ovoga i ovih nekih ovdje. Tražio sam opciju samobaniranja ali je nisam našao. Ako bi @steelmaiden bio toliko dobar da me banira na neko vrijeme bio bih mu zahvalan :slight_smile:

Da imaš malo veći IQ, shvatio bi da u ovom postu sam sebe pobijaš.

Toliko teksta a ništa pametno, sa tobom ne vrijedi raspravljat. Imaš toliko vremena da ne znaš šta ćeš od sebe, a opet tolike gluposti prosipaš. Pošto nisi okusio covid na svojoj koži, sa tobom ne vrijedi raspravljati.

toplo preporučujem da potražiš stručnu pomoć, nije sramota

1 Like

Opet isto :smiley: Više se ne zajebavam, ti ne znaš čitat, barem ne sa razumijevanjem.

:smiley:

Evo i tebe :slight_smile:

Čekaju se ostali :slight_smile:

Vidiš da ne vjeruje doktorima :sweat_smile:

4 Likeova

Jest da si dio ekipe koja je protiv mene, ali ova ti je dobra :slight_smile:

1 Like

Zar se ne zapitaš jel moguće da su svi protiv mene ili možda nisam u pravu? Otac i dva sina umrla u roku od 8 dana od obične gripe, to se svakonevno dešava.

A moram spomenut… isao sam nekidan do Sarajeva sa likom koji je bio duzi period na forumu, ali ne prati u zadnje vrijeme jer mu samo oduzima vrijeme a nista korisno… Sjetio se MItoka i Jorgovana… e sad, pogodite po cemu ih zna haha

Ne vrijedi mu što sve države broje statistiku na jedan način, a on bi drugačije i ne zapita se da nije slučajno u krivu.

Kamol da će se zapitat što je par forumaša kontra njega…pih.

I onda drugima predbacuje da su pobrali svu pamet svijeta, a prvi se tako ponaša. I to izvan svake granice normalnosti.

P.S. Više puta je unutar teme objašnjeno zašto se tako statistika računa… al očito djabe.

Pitajte se prije kako ce se rijesiti ovo s koronom. Ako nadju skoro, i turbo ubrzanim fazama vakcinu, koliko ljudi ce se / nece se dobrovoljno vaksinisati. Hoce li ljudi prvenstveno djecu dobrovoljno vakcinisati.
Lako cemo ako samo Mitok nece :wink:

Da si pratio primijetio bi koliko sam puta napisao da možda nisam u pravu, čak i u repliciranju na tvoje postove. Npr:

U skoro svakom postu napišem nešto u stilu da možda griješim. Vi ste ti koji ste isključivi i uvjereni da ste baš vi u pravu. Ja imam svoj stav, ali sam već toliko puta napisao da možda nisam u pravu da sam mislio da nije potrebno to stalno naglašavati.

Prvo, već sam više puta napisao da vjerujem da covid ili komplikacije covidom mogu ubiti. Drugo, znalo se već dogoditi nešto slično i prije korone, jer covid nije jedina bolest na planeti. Treće, moguće je da su oni nažalost preminuli stvarno radi covida, to nije isključeno. Četvrto, ako oni i jesu umrli radi covida to ne znači da sve u globalu nije preuveličano, a to je suština svega što ja govorim. Treba imati IQ na zadovoljavajućoj razini da se to shvati :wink:

Pametan čovjek.

Sigurno radi dobre zarade koju je ostvario kad sam pokrenuo Bitcoin temu dok je bio na $1,000 :slight_smile:

Opet :smiley: Ti se ne zapitaš da možda ti nisi taj koji je u krivu. Ja ne samo da se zapitam, nego sam puno puta i napisao da možda griješim :wink: Trenutno imam mišljenje kakvo imam. Jel test koji sve države koriste potvrđeno nepouzdan? Jest. Jel su skoro pa zabranjene obdukcije? Jesu. Jel često nepouzdano odrediti uzrok smrti bez obdukcije? Jest. Jel se frizira broj covid smrti? Da… Jel to onda nepouzdana statistika? Jest. Ospori to ako možeš pa ću promijeniti mišljenje. Zajebavam se. Znam da nećeš osporiti jer nisi niti do sad (jer ne možeš), a tražio sam te to u skoro svakom postu.

Sveznadar objasnio? Jer nema boljeg načina? :slight_smile: Jel to znači da je to onda točno i da prikazuje realno stanje? Ma naravno frendić, samo budala kao ja može posumnjati. Evo upravo me nešto ošinulo i prosvijetlilo.

Možda sam ja animator na forumu pa se zato ova besmislena rasprava ovoliko proteže, a možda je korona prijevara. Vi sve znate, pa znate i odgovor na ovo :slight_smile: Ja nisam niti svjestan svoje nesvjesti pa ni sam ne znam koji je pravi odgovor :slight_smile: Samo znam da je sve preuveličano :smiley: