Korona virus pred vratima

Nisam čitao o tome, ja sam počeo lagano da trčim na traci da bih navikavao pluča i vjeruj da osjetim peckanje na desnog krilu pluča. Doduše nisam se posavjetovao sa ljekarima o ovome jer oni preporučuju strogo mirovanje ali ja se osječam bolje jer je prošlo 15 dana od prvih simptoma.

Simptomi koje sam ja imao: nemoć, temperatura, gubitak mirisa, gubitak apetita, stolica čim se nešto pojede, glavobolja, grlobolja, pritisak u prsima.
Drugi simptomi koje su imali neki koji su primali infuziju 2x dnevno zajedno sa mnom: jako znojenje, kašalj.

Ko god je imao ove simptome, rekao je da nije ni blizu obične gripe, ali eto ima pametnih koji smatraju da je to sve laž, možda smo i mi svi imali neke druge bolesti xD. Naravno, ja sam presretan kako sam prošao, smršao sam nekih 5kg za dvije sedmice.

Kolega sa posla i žena mu su završili u kantonalnoj bolnici, on ima nekih 55god, srećom izvukao se, vratio se kući. On je imao jak kašalj i otežano disanje.

Jedan radnik iz firme koji se zarazio u prvom valu je preko noći dobio temperaturu, ujutro ga odmah poslali za kantonalnu bolnicu. Doktori su mislili da neće preživjeti, plučna maramica mu je u potpunosti izgorila od temperature, ali srećom oporavio se.

Čuj, nisam čuo da je nekoga ugrizao morski pas s ovog foruma…dok vidiš da za Koronu već ima i prisutnih slučajeva. Znači šanse za Koronu su dobit daleko veće…ali nije čak poanta niti u tome kolike su sada šanse za dobit Koronu, nego je poanta da sa svakim novozaraženim se ta šansa povećava za ostale…i u slučaju da to izmakne kontroli doći će do situacije da ju je veća šansa dobiti nego ne dobiti. I o tome je čitava predostrožnost i nastojanje da do toga ne dođe. No čini se da je to viša matematika za mnoge.

Ali si vjerojatno čuo da je ugrizao neke ljude u Jadranskom moru, a pogotovo globalno. Znači opasnost nije nula kao što si tvrdio.

Da su korona pozitivni kaže Vidoviti Milan ili dokazano nepouzdan PCR test?

Vjerojatno postoji virus, vjerojatno je zeznut za one sa slabim imunitetom (bez obzira na njihove godine), sigurno je jako opasan za one koji se daju liječiti po dokazano štetnim preporukama i procedurama liječenja. Ne kažem da virus ne postoji i da nema oboljelih od covida, ali ozbiljno sumnjam u brojne slučajeve “pozitivnih” i uvjeren sam da ih velik broj koji stvarno jesu bolesni nemaju covid-19 nego neku drugu bolest, ali se vode pod covid pacijente i uvjereni su i sami da imaju covid jer je takva propaganda i jer im je to “rekao” nepouzdan PCR test. Neki stvarno imaju i covid-19, ali neki sigurno nemaju, ali ih se vodi kao da imaju.

Isto kao i u slučaju gripe, koja nije uopće mačju kašalj (neki uopće ne znaju koliko gripa može biti zahebana, posebno za one sa slabim imunitetom), pa nema oduzimanja sloboda radi gripe.

Isto kao i sa gripom i nekim drugim bolestima, radi kojih se ne radi ovo što se sada radi.

To je moj komentar, a neću opet ulaziti u prenapuhanost svega, medijsku propagandu, jednoumlje i cenzuru, zabranu iskazivanja drugačijeg mišljenja u mainstream medijima (koja traje već više od pola godine i ne vidi joj se kraja) itd.

mislim da se baš za vrijeme korone vidjelo koliko je amazon koristan i zato je porasla potražnja za dionicama

Nije da … a ovo je još kudikamo zajebanije. I po šteti koju čini na tijelo i po virulentnosti. I još dodaj da je u startu bila velika nepoznanica, a strah od nepoznatog je također racionalan strah. (A i dalje ima dost nepoznanica)

Ne slažem se. Po onome što govore, neki niti ne znaju da imaju covid, a kad imaš gripu znaš da imaš gripu, ali ne znaš kako se zoveš. Također, puno je slučajeva “covida” kada postoje simptomi, ali su blaži od prehlade. Ajde, teoretski je moguće da netko dobije i gripu pa da to ne zna, ali meni nisu poznati takvi slučajevi. Razlog je marketing.

Što se tiče onog sa srcem, kada se napravi takva analiza i nakon gripe i nakon “obične stare” upale pluća pa se pokaže da u tim slučajevima nije bilo utjecaja na srce onda to možda i postane nekakav argument. Do tada, zdrava logika govori da je normalno da postoji utjecaj na srce jer se organizam bori sa bolešću, a za to treba pojačan rad srca da bi krv sa “protuotrovom” brže dolazila do mjesta na kojima se treba boriti za organizam. Pojačan rad srca koji traje logično može ostaviti neke posljedice isto kao što će te neko vrijeme boliti mišići ako se preforsiraš u nekoj fizičkoj aktivnosti.

Ja sam primijetio veliku cenzuru i veliko napuhavanje od starta, i ne vidim da se to mijenja niti skoro nakon godina dana. Zato ovo smatram prijevarom. Neke od razloga sam nabrojao i u ranijim postovima. Već sam rekao, ako netko iskreno vjeruje da je sve ovako strašno kako nam govore onda jnije baš pametan ako uopće i otvori prozor, a kamoli ako izađe van.

Netko gore me spomenuo u kontekstu dijeljenja videa, pa evo nešto da ga ne razočaram…

Ispada da je veliki “filantrop” sa svojim otrovima pobio i osakatio više ljudi nego ova napuhana pandemija.

Ispada da je točno da iza svega stoji novac:

Ne snalazim se na Twitteru pa nisam dobro podijelio link na video. Uglavnom, radi se o dijelu filma “Cuties” i ako nekog zanima naći će taj filmić negdje na ovom Twitter profilu. Djevojčice od 11 godina šire noge i to je u fokusu. Netflix je jedna od onih kompanija koja je toliko utjecajna da nije teorija zavjere vjerovati da imaju dodatne ciljeve nego ako mora biti neka teorija, onda je teorija logike (ne velim da je sigurno tako, ali ne bi bilo čudo da jest). Meni je ovo neukusno, a kćer od 11 godina mi sigurno ne bi glumila u takvom filmu.

Što se tiče pedoflije, ali i još puno drugih odvratnih stvari, za one koji misle da su to teorije zavjere (a imaju dobar želudac) neka pogledaju ovo:

Dio iz ovog videa mislim da je pretjerivanje, neki komentari su previše pretenciozni, ali veliki dio videa je na mjestu i nema sumnje u točnost. Spominje se i ta neka Q organizacija. Ne zamaram se time niti sam pristaša. Ne vjerujem niti da joj je Trump predvodnik. On je dokazao kroz život da je pizda, ali neki potezi su mu ok, bio on predvodnik tog nekog Q-a ili ne. Ako je samo i 10% ovoga istina (a postotak istine je puno veći) onda je valjda svakom razumnom jasno da živimo u svijetu u kojem je provođenje ove korona prijevare mala maca i kamilica naspram svega ostalog.

Ipak ima nade. Neke svjetski poznate kompanije su odlučile brnjičare prekvalificirati u pčelare, i to za samo 1,000 :slight_smile:

Što se tiče štete, broji se ona šteta koju napravi neka bolest…a ne ona koju ne napravi.

Prema tome, smrtnost od Covida je za red veličine veća nego od gripe…isto je veći broj onih koji pretrpe ozbiljne posljedice. (Veći znači u postotku na broj zaraženih)

A to što neki nose virus a da niti neznaju da ga imaju… ni to nije nikakav plus…to je tek najgori minus. Gripu se barem zna tko je ima pa ga se izolira…dok ovdje imaš taj dio populacije koji niti ne zna da nosi virus pa ga još više proširuju ka drugima.

Jesi ti doktor? Znaš li koja je razlika između obične upale pluča i Covida? Meni su prvi dan snimili pluča i rekli imaš Covid. Ja sam ih pitao kako znate kad me niste testirali još, može biti upala pluča? Rekli su jer je ogromna razlika između upale pluča i Covida, što se vidi kada se snime pluča. Odmah su mi dali terapiju 2x dnevno infuzija i neke tablete. Poslije su me testirali i naravno pozitivan.

Kad on osjeti na svojoj koži, bit će prva plačipič** i kukat kako se nisu zatvarale sve granice kako je on još napočetku predlagao da treba biti totalni lockdown svega. I to onaj brutalni, da ni prozor ne smijes otvoriti…da svakog kamionđiju osobno prati policajac sa guskom za pišanje. Da neb slučajno kamionđija napustio kabinu.

Kako je sada zaboravio što je tad govorio, tako će kad krene sranje opet zaboraviti što sad govori.

…i kae najgore vikat će kako je on bio u pravu, a kako su svi ostali kreteni…a naravno da je ponešto i u pravu kad je non stop kontradiktoran sam sebi. Isto vrijeme reći da će sutra padat kiša i bit sunčano, naravno da se nešto pogodi.

3 Likeova

Uvjerenja sam da je stvar u testerima i testiranju. Onaj tko zaista ima cov-19, taj pokaže simptome u 95% slučajeva i ide na bolničko liječenje bez obzira na godine. Zeznuto je to što testeri nisu mjerodavni i oni kojima je test pokazao da su pozitivni na Covid i nemaju simptome, vjerojatno niti nemaju covid. Kolega iz laboratorija mi je rekao da pokazuje pozitivno i na beta hemolitički streptkokok isto (upala grla) ali ima tendenciju pokazati se pozitivnim i na one koji imaju visoku sedimantaciju i C-reaktivni protein ali i na alergijski rinitis (zaštopan nos) obzirom na ambroziju
Švedska (nisam siguran za državu) je vratila stotine tisuća testera koje mi dan danas koristimo. Iz svega proizlazi da oni koji nisu imali simptome u stvari daju “jasnu” poruku teoretičarima da Covid ne postoji. Zbunjujuće je malom čovjeku, koji nema ta osnovna medicinska znanja da shvati da covid postoji kad je neka tamo baba bila pozitivna i nije joj ništa bilo a njene dvije kolegica imaju spaljena pluća. Upravo je testiranje stvorilo veliki jaz između onih koji vjeruju u covid i oni koji ne vjeruju. Nikome nije za zamjeriti jer od velikog broja onih kojima je test pokazao da su pozitivni, u stvari nisu imali koronu. Zanimljivo je i što smo mi cijepljeni jednim starim cjepivom kao djeca a to cjepivo se (ja mislim) više ne koristi. Postoje neke studije da su uprvo zato neke države pogođenije od balkana. Svakako se treba ponajprije pozabaviti testovima za covid-19 jer ovako vrlo lako može doći do svađe među ljudima koji se dijele na 1. oprezne 2. korona ne postoji 3. ne znam više što misliti o svemu 4. od svega pomalo … Zato oni koji imaju kolege i rodbinu koji su nastradali od korone, ili su čak i oni sami preboljeli pravu koronu ne mogu biti shvaćeni od onih koji kroz medije dobivaju totalno drugačije informacije. Jbg sjetite se 90.tih i Side. Nije bilo onih koji su dobili AIDS a da nisu umrli sve dok nije pronađen lijek koji piju do kraja života. To je zbog toga što su oni kojima je dijagnosticiran AIDS zaista i oboljeli od njega. A danas, kod nas i u svijetu. dijagnoza je bris nosa koji pokazuje krivo u 80-90% slučajeva. Ja bi svakome savjetovao da bude oprezan i da se čuva

1 Like

Nadam se da neces imati ozbiljnijih posljedica kasnije i da ce se pluca vratiti na puni kapacitet. Samo sam htio dodati da sam i ja rodom iz Bugojna, pa da pozdravim. :slight_smile:

1 Like

Zbog toga kod nas prvo snime pluća, pitaj kolegu iz labaratorija ima li razlike između obične upale i Covida. Ako si čitala moja dva posta iznad, vidjela bi da sam imao dosta simptoma, ali su opet išli prvo sa snimanjem pluća.

Ono što mogu svima poručiti jeste da ako osjete da su izgubili miris te da imaju temperaturu 37,5+ zbog svojih bližnjih jave se epidemiološkoj službi. Večina osoba koje su primale terapiju zajedno sa mnom su imali ove simptome kao prve, s tim što sam ja prije toga imao i nemoć.

@b3ade hvala :slight_smile:

Muško sam. Čitao sam i žao mi je što ti sve to dogodilo. Snimaju pluća onima koji su potražili liječničku pomoć jer je to najmjerodavniji test… stari dobri rtg… Moj jedan kolega koji je došao iz Vodica je primao kisik ali nije na respiratoru bio. Pušten je iz bolnice, ima 30g. Ne znam kako je sad, ne viđamo se. Tebi želim da bude sve kako je bilo prije ovog sraHja

1 Like

Opet sam na tapeti :smiley:

Ma mora da je tako kad to sveznadar kaže. Nemam volje spominjati neke primjere u kojima su neke većinom beznačajne bolesti nekima napravile veliku štetu, pa se ne radi ovo što se danas radi.

Aha, ti valjda jedini na svijetu znaš koja je smrtnost od covida. Nepoznat je broj smrti koje je nedvojbeno uzrokovao covid radi razloga koje sam već spominjao, kao što je nepoznat i broj stvarno oboljelih opet iz razloga koje sam već spominjao. Možda je veća smrtnost nego od gripe, a možda nije. To nije poznato, osim valjda tebi.

Ne, ali sam davno naučio čitati i to koristim. A jesi li ti doktor?

Ne znam što je upala pluČA, ali otprilike znam da može biti mala razlika između upale pluĆa i covida, kada se u obzir uzima samo pneumonija. RTG nalaz pluća nije specifičan za samu bolest covid-19. Može se prezentirati slikom atipične upale pluća koja je najčešće uzrokovana virusima, uključujući i viruse gripe, rinoviruse i dr., a ne isključivo virus SARS-cov2. To nisam ja izmislio nego je to stav struke na koji sam naišao na više mjesta. Možda to nije točno, a možda nije u pravu tvoj doktor. Što je realnije?

Prema drugim višestrukim izvorima, ovo nije točno. I tvoj doktor je samo čovjek koji može izvaliti glupost. A moguće je i da je naputak da se proglašava covid-19 u svim slučajevima kada to može proći. Ne bi bilo prvi puta. Svejedno, ja ne kažem da ti definitivno nemaš covid-19 jer možda imaš (ja ne tvrdim da covid-19 uopće ne postoji nego da je sve preuveličano, po stoti put ponavljam).

To ne znači ništa. Pozitivna je i papaya, a već se previše puta spominjalo koliko su nepouzdani ti testovi. Opet ponavljam, ne velim da ti nemaš baš taj covid-19 i da tvoji simptomi nisu ozbiljni i zahebani, ali mi nije jasno zašto si mi replicirao, odnosno što sam pogrešno napisao u tom postu na koji si se zapjenio? A u prijašnjim postovima sam napisao da vjerujem da ovaj virus i covid može biti zeznut za neke. Poanta je da je sve preuveličano.

Opet sveznadar sve zna :smiley:

Kao što vidiš već sam ti prije odgovorio na to tvoje podbadanje.

Nisam ja ništa zaboravio nego ti, ili se samo praviš.

Opet sveznajući sveznadar :smiley:

Da te opet tražim da citiraš moje upise da ovo potvrdiš ili bolje ne jer nisi potvrdio ništa za što si me i ranije optuživao i što sam tražio da potvrdiš? :wink:

Izgleda da nisam jedini koji ovdje govori da testovi nisu pouzdani i da je to problem, ali sam ipak glavna meta :slight_smile:

Opa, evo još potvrda. A nisam senilan kao što mi sveznadar predbacuje pa se sjećam da sam spominjao i ambroziju :slight_smile: Nečiji kolega iz laboratorija sam po sebi i nije neka čvrsta potvrda, ali kad iste informacije dolaze iz struke iz cijelog svijeta onda to ipak nešto znači.

:slight_smile:

Virus i covid-19 vjerojatno postoje, za neke može biti zeznuto, ali je sve preuveličano i vlada cenzura u mainstream medijima. Ne razumijem što je tu netočno i zašto je nekima koji se uzdižu i preko razine umišljenosti to problem shvatiti :wink:

Evo jedan video na koji sam naletio. Ne tvrdim da išta dokazuje i neka svatko samostalno prosudi. Mene ne bi čudilo da je istina jer je ovo samo jedan u nizu video dokaza da je sve preuveličano što cijelo vrijeme i govorim.

Zaboravio sam njemački, ali navodno govori da treba odglumit probleme s disanjem i da će dobiti novac za to. Možda @Kosana ili netko drugi ima volje prevesti. Velim, ne tvrdim da ovo nije iscenirano da bi išlo u prilog strani koja osporava sve ovo s koronom, ali ovo je samo jedan u nizu videa koje sam vidio i koji idu hebeno u prilog tome da je sve preuveličano.

Ajd još malo :slight_smile:

Citat iz Nacionala: “Po istraživanjima koja su provela sveučilišta Irvine i Harvard s javnozdravstvenim ustanovama u SAD-u, 90 posto danas službeno inficiranih osoba po novim kriterijima zapravo uopće ne bi bile pozitivno”

Ako je ovo što piše u člancima točno, to je još jedna potvrda da je sve preuveličano. Isto to je neki dan na HRT-u rekao i Primorac, koji ne samo da je iz struke nego je i u nekoj vladinoj skupini vezanoj za tu koronu. On, koji ne ide javno direktno protiv ove prijevare, je ipak rekao isto što piše u ovim člancima.

Ja sve to shvaćam ovako nekako…malu i zanemarivu količinu virusa može imati većina od nas, ali nam neće uopće naštetiti jer će se naš imunološki sustav bez problema izboriti sa tom malom količinom virusa, kao što se svakodnevno bez problema izbori i sa hrpom ostalih štetnih tvari koje udahnemo. To je kao i što nam nije ništa ako popijemo jednu rakijicu, ali ako popijemo litru rakije u kratkom vremenu onda nas rasturi.

Ili npr., kad bi svi ljudi imali mikroskopski vid, vjerojatno bi se većina zatvorila pod sterilizirani prostor staklenog zvona nakon što bi vidjela što sve udišemo svakim udisajem.

Tako i ovo s koronom. Mala količina virusa možda zapne i na našim nosnim dlačicama pa niti ne uđe u naš organizam, a nepouzdani test sa tim, po struci pretjeranim brojem ciklusa dupliciranja, će pokazati pozitivan rezultat. Prema onom što govori struka (kojoj brane pristup mainstreamu), te male količine virusa nisu dovoljne niti da naštete onom tko ima tu malu količinu virusa niti da zaraze nekog drugog. Nas uvjeravaju da i asimptomatski nosioci virusa mogu zaraziti druge. Ne znam jel to točno, ali ne bi me čudilo da nije ako su asimptomatski radi male količine virusa nedovoljne da izazove bolest i komplikacije.

Što se tiče smrti od covida-19, po meni bi trebalo odrediti neku količinu virusa koja je dovoljna da izazove bolest i ozbiljne probleme. Sad ću bubnut brojku bezveze, npr. 100000. Ako umrli, koji su bili pozitivni, ali nemaju minimalno 100000 jedinki virusa ili kako se to već kaže (ili čak i više jer ako je 100000 potrebno za razboljevanje onda se taj virus mora još razmnožiti za ubijanje domaćina), zabranio bih da im se kao uzrok smrti stavlja covid-19 ili komplikacije izazvane covidom jer je naučeno da je npr. 100000 minimalna količina koja uopće može izazvati komplikacije. Ali ne, ne samo da nemamo dobro postavljane standarde nego mi se čini da uopće nemamo standarde, a na sve to su obdukcije skoro pa zabranjene. Ako to nije manilupacija brojkama i brojem umrlih od covida onda ne znam što jest. Trebalo bi se obdukcijom potvrditi da je preminula osoba bila preplavljena virusom da bi se moglo s točnošću reći da ju je ubio covid ili komplikacije koje je izazvao. Meni se čini da je sada dovoljno da imaš 1 jedinku virusa koja nije opasna za ama baš nikoga da te proglase umrlim od covida ili komplikacija zbog covida, nebitno što si možda u bolnici završio radio upale pluća koja nije uzrokovana sars-cov2 virusom ili radi povišenog tlaka uzrokovanog svađom sa supružnikom i što si imao 101 drugu kroničnu bolest.

Ako je netko negdje udahnuo 3 jedinke virusa koje mu apsolutno ne mogu nikako naštetiti (a možda je u istom udahu udahnuo i 30 jedinki neke druge još štetnije tvari koje također nisu dovoljne da mu naštete), ovaj preosjetljivi i nepouzdan test će pokazati da je pozitivan. Taj netko će onda biti još jedna osoba navodno zaražena, ući će u statistiku, a ako ga slučajno pokupi auto na putu od testiranja do samoizolacije biti će proglađen umrlim od covida. U najboljem slučaju ide u samoizolaciju na 14, a to može značiti i gubitak posla, ili u drugom realnom slučaju slabiju produktivnost firme u kojoj radi što ima direktan utjecaj na gospodarstvo i na sve nas. To je ono što se svakodnevno dešava i što mnogi još uvijek podržavaju, a polako izlazi na vidjelo koliko je besmisleno i koliko je sve preuveličano. Također, te 3 jedinke virusa ako i izlete iz njegovog nosa prije nego što ih ubije imunološko sustav i ako ih odmah udahne sve 3 druga osoba vjerojatno je da niti toj drugoj osobi neće biti ništa.

Sve ovo je neko moje shvaćanje. Nisam epidemiolog niti virolog i možda griješim, ali svejedno ostaju dokazane činjenice da su testovi nepouzdani i da je sve preuveličano.

Prije nego što sveznadar opet besmisleno napiše da je ovo kontradiktorno onom kad sam napisao da bih napravio totalnu karantenu reći ću da uopće nije i da i dalje stojim iza toga. Prvo, to sam napisao na početku ovog sranja dok je puno toga bilo nejasno, ali i tada samo kao predostrožnost za slučaj da se stvarno radi o nečem jako ozbiljnom i opasnom za cijelu naciju. Drugo, i dalje mislim da smo tada trebali tako napraviti i u 2 tjedna se riješiti ovog virusa, a ne se dati zajebavati mjesecima i možda još godinama. Ali naravno da je sada jasno da mora ovako biti jer je to viši interes :slight_smile:

Opet ću ponoviti da virus vjerojatno postoji, da postoji i covid i da može biti zeznuto za neke, ali da postoji i hrpa drugih virusa i bolesti koje mogu biti zeznute za neke, čak i zeznutije, pa se ne radi ovo što se sada radi.

1 Like

Prosta logika tako kaže.

Svaka država pravi svoju statistiku smrtnosti…ako je neka država i zeznula s mjerenjem, istina je opet negdje na sredini gdje je prosječna vrijednost svih tih mjerenja.
Al ne, sve države rade krivo…jedino je tebi baba Vanga šapnula istinite podatke. Koliko moraš biti umišljen da tako razmišljaš da si pametniji od svih država ovog svjeta. Ironije li…i onda mene nazivaš “sveznadar”.

Dalje nema smisla odgovarat takvom pametnjakoviću kad ništa drugo ne uvažava od činjenica osim što se njemu snilo. To ti je ujedno razlog “zašto ti neke stvari nisu opovrgnute” … jer nema tu plodnog tla kod tebe koje može shvatiti opovrgavanja, pa jednostavno nema smisla…

Na neispravan način. Potvrđeno.

Prosječna vrijednost pogrešnih mjerenja nije točna stopa smrtnosti.

Da. Osim ako ti znaš neku državu koja radi obdukcije na svim preminulima za koje tvrdi da su preminuli radi covida i koja transparentno i ispravno prikazuje sve do čega dođe tijekom obdukcije i koja zna kolika je količina virusa potrebna da izazove bolest koja je ubila osobu ili čije komplikacije su ubile osobu. Uz to, još te molim da navedeš državu koja uz ovo što sam maloprije napisao, radi i testiranje preciznim testom i pod oboljele ne računa i one koji nisu oboljeli.
Ako nema takvih država, onda, kao što sam napisao, sve države rade pogrešno. Vrlo jednostavno.

Opet podmećeš. Nisam pričao s babom Vangom i nisam niti rekao da znam istinite podatke. Previše si površan.

Opet si sveznadar umišlja da sve zna i umišlja si da zna kako ja razmišljam. Ako Messi loše pukne penal i golman mu obrani pa ja kažem da je Messi loše puknuo to automatski znači da ja mislim da sam bolji nogometaš od Messija? :wink:

Činjenice sam ja pisao u svojim postovima, a ostalo su laži medija, netočni podaci itd. Još ništa nisi pobio što sam napisao, ali si puno puta napisao “nema smisla raspravljati”. Još nisi ništa citirao da bi potvrdio gluposti sa kojima me optužuješ, ali se izvlačiš sa jeftinim forama da samnom nema rasprave. Možda nekom možeš zamutiti vid i zavarati ga, ali meni ne možeš. Nije to opet moja umišljenost nego činjenica da još uvijek nisi citirao što sam tražio i da još uvijek nisi demantirao ono što sam pisao u vezi preuveličavanja, cenzure itd. A to nisi napravio zato što ne možeš. Ako možeš, izvoli. Ako uspiješ, priznat ću da si u pravu. Do tada si ono što sam već napisao da jesi.

Pa opovrgni onda frajeru, ne radi mene nego radi neutralnih ljudi na forumu koji samo čitaju bez komentiranja i koji će tek naknadno naići na temu. Postavi link na Otvoreno u kojem je gostovao netko sa drugačijim mišljenjem i stavom, postavi link na ultimativnu potvrdu da je test potpuno precizan i da je netočno da je nepouzdan, postavi link na ultimativnu potrvrdu da su obdukcije kod preminulih pokazale da je nedvojbeni uzrok smrti covid itd. Ajde frendić, možeš ti to. Ako ne, onda molim te ignoriraj moje postove. I tako oboje imamo mišljenje jedno o drugom i teško da se to može promijeniti.