Korona virus pred vratima

I onda se cude zasto su ljudi ljuti.

Svi teoreticari zavjera pišu samo o smrtnosti covida i kako je smrtnost samo 0.x% ili ovoliko ili onoliko a nitko se ne sjeti da ovi koji su ozdravili tj vise nisu pozitivni cesto imaju dugorocne posljedice ili dobili kronicne bolesti zbog covida. Jer to valjda nije bitno?

Ja sam krajem 3. mjeseca imala neki virus, mozda covid mozda neki drugi ne znam, ali od tad je proslo 7 mj a ja i dalje imam svaki dan temperaturu i bolove tj nisam nikad ozdravila a doktori ne znaju sta je i ne mogu nista. I koliko takvih ce bit sad nakon covida.

Googlajte malo covid longhaulers ili pogledajte na redditu subreddit sa covid longhaulerima da vidite koliko ljudi se mjesecima nakon korone bori sa simptomima koji nikad nisu prestali. I ne to nisu samo stariji ljudi sa postojecim bolestima nego i mladi koji su zdravi i vode zdrav zivot. Ali nitko se ne opterecuje dok se to ne dogodi njima.

1 Like

Sta se desilo sa svim ovim prethodnim virusima, kada svi znamo da je odziv za vakcinaciju bio prilicno slab? Nestali magicno?
Koja je glavna razlika izmedju njih i ovog aktuelnog? Pa naravno u marketingu, to jest propagandi.
Kad se o necemu non-stop govori, tada se stice utisak da je to strasnije nego sto jeste.

Ko je iz Hrvatske vrlo verovatno je cuo za restoran La Štruk, postavicu vam njihovu objavu od pre neki dan:
https://www.facebook.com/LaStrukZagreb/posts/2655413398043289?tn=K-R

Da li je vlasnik La Štruka strucnjak u oblasti epidemiologije i virusologije? Pa naravno da nije, samo je verovatno potrosio mnogo vremena da istrazi zasto mu posao propada vec mesecima, ali se zato poziva na svetski poznatog strucnjaka epidemiologa Johna Ioannidisa i druge, koji ne pevaju jednu te istu pesmu vec mesecima na ‘relevatnim’ medijima. Potrazite malo sta je govorio John Ioannidis i videcete da ove cifre o globalnih 4% smrtnosti nemaju veze sa realnoscu.

Cak i da njegove procene nisu skroz tacne, pa valjda osnovna logika nalaze da nisu samo testirani zarazeni, vec da je taj broj mnogostruko veci. Zarazen ne znaci i bolestan, koliko se da primetiti.

A o samim PCR testovima i njihovoj pouzdanosti necu da govorim, jer je sigurno receno bar 100 puta u ovoj temi.
Ko ce i kako na taj nacin da utvrdi ko je od cega umro, kad prvo nije ni siguran da li je neko imao taj virus ili neki drugi? A pored svega imamo i zabranu vrsenja obdukcija (mozda ovo vise ne vazi nisam siguran), na ljudima koji su se pokazali pozitivnim sa tim istim testovima, koji su nepouzdani?

S obzirom da vecina sada konta da ovaj virus nije ni priblizno opasan, kao sto su nam govorili na pocetku, zasto se ne krene sa nekim ovakvim merama:


Ali ne, mi i dalje dobijamo pretnje novim zatvaranjem, ako ne budemo i dalje postovali ove debilne mere.

Svi oni koji i dalje dobrovoljno podrzavaju ovu kolektivnu debilanu, i ponavljaju ko papagaji mantre poput ‘budi odgovoran’, ‘ti si sebican’ i ‘video bi ti da je tebi neko umro od Korone’ treba da znaju da oni direktno podrzavaju smrti izazvane masovnom histerijom, i nemogucnoscu bolesnih ljudi da odu po svoje terapije, operacije i sta god, takvi sad masovno imaju probleme.

I naravno mi smo teoreticari zavere :roll_eyes:

Takodje izmedju ostalog podrzavate i ovo dame i gospodo


takodje i ovo

To vama dame i gospodo nije bitno.

Kakve su to mere koje izazivaju mnogostruko vise stete nego koristi?

Ova slika sto si postavio je najbolji primjer jednog strawman fallacija. Nijedno nije izazvalo paniku pao Covid iz vise razloga- eto recimo ebola- strasan virus… ako ga dobijes najebo si. Al pazi sad- virus ubija toliko brzo da ne stignes zaraziti dosta novih ljudi, i onda iako je smrtna stopa ogromna- virus na kraju ne ubije mnogo ljudi.

Znaci rekao bih da je slika nesto sto se sheruje u mamecim grupama- u najboljem slucaju, dzepna filozofija. Kako se ovi s Kosova ne pobunise 1972. :smiley:

Sto se tice dijela oko toga koliko su “bogatasi” zaradili- zaradili su svi koji su imali dionice, pogotovo dionice odredenih firmi poput Amazona, Zooma itd ( a i u globalu- 500 najvecih firmi u Americi je za 17% vrednije nego u isto vrijeme prosle godine, znaci radi se o nekih 5 biliona- a vlasnici dionica nisu samo bogatasi nego ogroman broj ljudi koji ulaze u fondove koji kupuju dionice ovih firmi kako bi ljudi imali dodatnu penziju).

Sto se tice ekonomije i posljedica slabije ekonomske aktivnosti na broj umrlih- slazem se. Trebalo bi napraviti istrazivanje koliko ljudi je umrlo kao rezultat upravo toga- zato sto su siromasniji (zbog zatvaranja), sto ne mogu ici redovno na terapije, povecan nivo stresa koji sigurno utice na pvoecanu stopu srcanih napada koji su cesto fatalni itd…

Niko normalan nece soprdati nekoga ko ukaze na to kao teoreticara zavjere, al svakako da hoce nekoga ko ide iz krajnosti u krajnost (a takvih ima na obe strane)

1 Like

Naravno, ni jedan virus do sada nije imao ovakvu propagandu, slika sluzi samo kao podsetnik.
Jer prilikom svake epidemije su mediji preuvelicavali pricu, sto znaci da uvek stoji interes, iza svake epidemije.

Evo primer ‘naseg’ Predraga Kona koji je za vreme svinjskog gripa isto gurao pricu o masovnoj vakcinaciji i da ce umreti veliki broj ljudi i tako dalje

I pored tog fijaska, on je i dalje tu gde jeste, i on nam uvodi mere.

Meni i dalje nije kako ljudi ne kontaju da iza svake epidemije, pandemije cega god stoji masovna propaganda, da li samo zbog zarade, ili jos necega, ali vrlo je lako uociti da uvek postoji namera iza ovih pandemija.

Ali je valjda pojedincima lakse (ne mislim na tebe licno) da kazu da su sve to teorije zavere.

Svinjska gripa je otprilike ubila oko 250k ljudi za svog zivota a epidemija je trajala skoro 2 godine.
S druge strane, za sad se za Covid spominje brojka od 1.1m mrtvih, za ovih 6-7 aktivnih mjeseci, znaci u najboljem slucaju, 4.5 puta vise umrlih za tri puta manji vremenski period, sto znaci da je Covid zajebaniji jedno 15 puta otprilike od svinjskog gripa po ovim brojkama.

Sto se tice zarade od pandemije- net zarada je minus od oko 15% godisnje proizvodnje/usluga ako se mjere nastave i oduze. Vec bi vakcina/lijek bila spremna sa ogromnom cijenom, jos tamo u maju- a situacija je takva da nijedna jos nije prosla kroz sve tri grupe testiranja

1 Like

Prvo, mislim da ne citas pazljivo ono sto sam pisao, ni linkove koje sam postavljao s obzirom na brzinu tvojih odgovora.

Dalje,

Ne govorim ja o zaradi proizvodnje i usluga, nego o zaradi farmaceuta koji i pokrecu propagandu. Njima odgovara da ovo potraje, ne bi li se sto vise ljudi ‘ubedilo’.
Kada ‘puste’ vakcine u promet moci ce da stave koju god cenu zele, jer ce drzave koje eto misle na nas da plate to, jer je prethodno visemesecno a mozda i visegodisnje ispiranje mozdga odradilo posao.
A naravno vakcine u stvari placamo mi, jer budzet se ne puni sam od sebe.

Oni su vec sada papreno profitirali ove godine, pogledaj zaradu po kategorijama ove godine:

A sto se tice umrlih od Korone, ti se pozivas na te brojke zvanicne. Ja sam vec pisao u prvom postu o testovima i to vec svi znaju, i ko ce i kako da utvrdi ko je od cega umro? Pogotovo ako i dalje vazi zabrana obdukcija?

I gledaj jos jednu stvar, i tu zavrsavam jer stvarno ne zelim da idem u nebrojene prepiske

Zasto sam postavio ovo u vezi gripe?

Zato jer u tekstu jasno pise da nisu sve drzave obuhvacene u statistici, sto dovodi do zakljucka da je moglo biti zarazeno i mrtvih i mnogo vise od te cifre svake godine jer nema statistike za sve zemlje?

Pa se postavlja logicno pitanje, zasto se nismo svake godine barem kad je sezona gripa ovako debilisali sa ovim merama, jer je grip svake godine ubijao ljude?
Ili te smrti od gripa nisu bitne? I od ostalih zaraznih bolesti, tu lako dobijamo i milione, koje su respiratorne bolesti dokrajcile svake godine, nije grip jedini.

Ali zato sad slusamo o dve navodne smrti dnevno od Korone bez dana pauze, barem mi ovde u Srbiji. Pricamo o dve smrti dnevno u zemlji od 7 i nesto miliona. Sta je to nego propaganda?

Onda bi mogli da budemo dozivotno u karantinu, ili da se distanciramo i nosimo maske, jer ovakvih bolesti imamo stalno.

1 Like

“Nitko nije umro od korone.” Eto, sad se spominje i brojka 0 (nula). Jel to znači da je točna brojka, ili se mora spomenuti na TV-u da bi laž postala istina? Glupost su službene brojke, a glupost je i da nije nitko umro.

Gledaš u pogrešnom smjeru. Zarada je već sada u bilijunima dolara, a ide preko leđa svih nas. Samo na Hrvatskoj će zarada biti nekoliko milijardi dolara. Eventualna zarada na potencijalnom cjepivu je samo dodatni benefit. Neda mi se objašnjavat jer već jesam “davno” prije.

Odustani dok je vrijeme :smiley: Mene su razapeli na forumu, a ne vidim da sam išta pogrešno napisao :slight_smile: Poanta mojih postova je bila da je sve preuveličano i da su testovi nepouzdani. Sada je već jasno da do sada nije bilo neke povećane smrtnosti i da korona ne ubija 5-10% zaraženih, potpuno je jasno da su testovi nepouzdani, zna se da se ne utvrđuje uzrok smrti na adekvatan način nego se uvali nepouzdan test podešen da frizira rezultate i ako bude pozitivan proglašava se smrt zbog korone. Evo već 8 mjeseci nakon pojave korone u Hrvatskoj još uvijek niti jedan jedini stručnjak koji ne dijeli mišljenje ovih nekoliko podobnih stručnjaka nije dobio priliku reći što misli u mainstream medijima. Dakle cenzura neistomišljenika na najjače. Etiketiranje sa “ravnozemljaši”, “teoretičari zavjera”, “antivakseri” itd. Dečko koji je uletio u kadar N1 televiziji i rekao istinu po hitnom postupku završio u pritvoru, pa dobio uvjetnu zatvorsku kaznu. Neki sve to zdušno podržavaju. Neka podržavaju, ali onda neka i preuzmu odgovornost za sranje koje nastaje zbog svega ovoga, a usput neka i puste druge da normalno žive. Zbog tih suučesnika i podržavaoca novog nenormalnog mene po dućanima nateravaju zaštitari i samo je pitanje dana kada ću se morati potući jer si ne mislim uskraćivati kisik dok još nije dokazano da ima razloga za to (do sada je više dokaza da stvari nisu onakve kakvim ih predstavljaju), a neki zaštitari su nabrijani. Zbog suučesnika i podržavaoca novog nenormalnog imam dosta prijatelja i poznanika koji su zapali u financijske probleme, zbog tih suučesnika i podržavaoca novog nenormalnog i sam nisam mogao obaviti neke važne zdravstvene i ne zdravstvene stvari, a znam i puno drugih sa istim problemom.

Nemam ništa protiv donesenih mjera NAKON što (ako) se dokaže da je sve što nam serviraju istina i nakon što se pusti struku sa drugačijim mišljenjem u mainstream medije. Do tada ne podržavam ovo sranje i čudim se naivnosti mase.

1 Like

Hvala na savetu, poslusacu te. I slazem se sa ostalim sto si rekao.

Pozdrav.

1 Like

Ja sam odustao :stuck_out_tongue: na vreme ,jer kada covek svojim ocima ne veruje,i ne moze sabrati 2 i 2 tu nema mesta za polemiku bio koje vrste,

2 Likeova

ja razumijem vaš način razmišljanja i naravno da vi imate pravo na vaš lični doživljaj situacije

prirodna je stvar da mozak ne funkcioniše kod svakog čovjeka isto … neki ljudi su skloni prvoj stvari, neki ljudi drugoj, neki trećoj … neki razmišljaju na jedan način, neki na drugi, neki na treći … i to je sasvim prirodno, sasvim je prirodno različito razmišljati i iznositi stavove

evo da vas pitam, pa vi odgovorite, neka mi svi odgovore izuzev mitoka, njega sam blokiro

hajmo krenuti iz drugog ugla

  1. Čija ja korona zavjera? Ko stoji iza te zavjere? U čijem je interesu da se širi mass propaganda o koronavirusu?
  • Ako je američka, zašto Kina, Rusija i Iran ne kontriraju teoriji o ozbiljnosti koronavirusa? Zašto sada portparol MVP Rusije ili Kine ili Irana ne izađe i ne kaže svim medijima na svijetu da je korona laž čija je opasnost lažno napumpana da bi se obogatili američki milijarderi?

  • Ako je to kineska teorija zavjere zašto SAD, Kanada i Australija ne urade istu stvar?

ZAŠTO NITI JEDNA IDEOLOGIJA, NITI JEDAN EKONOMSKI BLOK NE NEGIRA OPASNOST KORONAVIRUSA? Zašto su najugledniji doktori u Rusiji, Iranu, Kini, SAD-u, Kanadi, Njemačkoj, Japanu, Australiji SLOŽNI U KONSTATACIJI da je korona virus opasan?

Dakle samo mi to objasnite, zašto NIKO ama BAŠ NIKO OZBILJAN na negira opasnost korona virusa? Šveđani nisu ozbiljno shvatili prvi talas, imaju najviše umrlih u zadnjih 150 godina, kreće drugi talas, šveđani su poduzeli mjere. Dakle OPAMETILI se. U Bjelorusiji nije bilo zvaničnih mjera jer je Lukašenko lud … ali su građani nosili maske masovno i dezinfikovali se na svoju ruku.

Eto odgovorite mi na pitanje: ZAŠTO NIKO OZBILJAN NA SVIJETU NE NEGIRA OPASNOST KORONA VIRUSA?

samo mi nemojte lijepiti youtube linkove doktora koji pričaju da svijetom vladaju reptili, pls

2 Likeova

Vidi ja ne verujem ni u reptile ni u boga ni u ravnu plocu ni astrologiju numerologiju vjestice i jos milijun debilnih prica koje kolaju zemljom,

Verujem u ono sto vidim i dozivim ,znaci doziveo sam da je u TITOVO vreme bilo

J3B3NO dobro ziveti ,opusteno bezbedno bezbrizno ,

,naspram ovog novog ROBOVLASNISTVA gde ljudi rade kao robovi za 300 eura i tako od 1990 cekaj bice bolje,

i doziveo sam da u mojem gradu ud pocetka korone do sada na 200.000 ljudi ima

jedan preminuli ,za ovo mi ne treba ni tv ni youtube ni kurir ni 024.hr ni vijesti

ni niko OCI MOJE I MOZAK MOJ,

1 Like

čiko ti si bolestan …

2 Likeova

Nisam ja bolestan nego je to realna plata radnika u sr hr cg makedoniji bosni

a ti si BOLESTAN jako

nikakve veze titovo vrijeme i plate nemaju sa koronom … cijenim i poštujem lik i djelo tita ali me zaboli pimpek kako je bilo u njegovo vrijeme, radilo se od 11 do 2, pili ste alkohol u potocima, dugovi preduzeća su se otpisivali na kongresima partije, nivelisali se iz fondova drugih preduzeća i još milion stvari, svaki direktor preduzeća je imao auto i sekretaricu (i sobu za odmor u sklopu preduzeća), dakle isto kao i sada, to i nepotizam su zaostavština iz vašeg perioda … kad je prestao tuki da se diže onda hajmo malo da ratujemo … ti i tvoja generacija, nemoj to više spominjat, smorio si

Nije to, nego nemas dijagnoze jos :smiley:

1 Like

Vazno da si ti zdrav ,a usran od korone , ni to nema dijagnozu kada se useres od necega sto je neko rekao, nema jos lekara za to ,usran unapred,

ODUSTAJEM a vi verujte u sta hocete,
Ja sam odustao :stuck_out_tongue: na vreme ,jer kada covek svojim ocima ne veruje,i ne moze sabrati 2 i 2 tu nema mesta za polemiku bio koje vrste,

1 Like

još nisi odgovorio na moje pitanje iz posta kojeg si prvog citirao

Drago mi je što si me blokirao, ali forum me još nažalost nije blokirao pa si ne mogu pomoći da ne gubim vrijeme na ovu raspravu :slight_smile:

To su inače informacije koje glasnogovrnik interesnih skupina pošalje svim mainstream medijima da objave :smiley:

A što ako je američko-kinesko-britansko-židovska? Bez uvrede, možda griješim, ali imam osjećaj da si jako mlad i zelen i da još učiš kako svijet funkcionira. Već dugo su neke strukture povezane i državne granice im uopće nisu važne.

Ja pojma nemam tko stvarno stoji iza svega i mogu samo nagađati. Ako se pogleda malo šira slika i ako se shvaća o kolikim novcima se radi i da je zarada od nekoliko milijardi za neke farmaceute samo sitniš i dodatni benefit onda uopće nije glupo pomisliti da je netko sve ovo isplanirao i da namjerno sve forsira. Druga stvar je kontrola. Na mala vrata se uvode neviđene kontrole i restrikcije, a već se dugo govori da je to nekima cilj. Ja ne tvrdim da je nemoguće da nisam u pravu, samo kažem da ima logike u svemu ovome kako ja na to gledam.

Zato što im je najstrože zabranjen pristup mainstream medijima. Vrlo jednostavno :wink:

Npr. kod nas, a što bi bilo u skladu sa zakonom, novinarskom strukom, profesionalizmom, novinarskim načelima itd., ja još uvijek čekam emisiju Otvoreno u kojoj će na jednoj strani studija sjediti Capak, Beroš, Lauc i Kolarević, a na drugoj Sladoljev, Gajski i još poneki od hrpe doktora koji nisu suučesnici u ovoj prijevari. To nažalost nećemo gledati, najmanje sve dok se ne počne shvaćati da se radilo o prijevari ili u najblažem slučaju o velikom preuveličavanju činjeničnog stanja i dok HRT ne odluči početi pomalo prati ruke od svega. Zar ne bi bilo sasvim normalno i sa novinarske strane čak i obavezno javnosti pružiti uvid u različita mišljenja? Imamo javne rasprave za totalno nevažne stvari, Otvoreno je ugošćavalo ljude sa različitim mišljenjima kod svakakvih bezveznih tema, a za nešto što se tiče cijelog svijeta i što zadire duboko u ljudska prava vlada nevjerojatna cenzura.

To uopće nije istina. Ima ih jako puno iz struke ozbiljnih i natrpanih raznim nagradama i priznanjima koji negiraju sve ovo u smislu razmjera koji se prezentiraju. Ponovno dolazimo do problema zabrane pristupa mainstream medijima. Također, svatko ozbiljan tko zucne nešto protiv ovih serviranih laži i manipulacija momentalno dobiva etiketu od strane mainstream medija i kod ljudi koji ne razmišljaju svojom glavom automatski prestaje biti ozbiljan.

Živio rođo! :slight_smile:

2 Likeova

:rofl::rofl::rofl:

5 Likeova