Krepo mi auto, slatke muke u kupnji novoga

Iskreno, nemam baš vremena za proučavanje. Danas sam sa kutijama jahao tramvajem, sve ti jasno.
Imao sam plan kupiti ga već danas, da nije bilo dvojbi i te kerefeke oko lanca.
Još uvijek je plan biti brzi i kupiti ga sutra…samo želim znati pouzdan metod provjere kilometara, da ne kupim baš nešto iscjeđeno …a ostalo što Bog da. Nek bude ko Kinder jaje…neću mu dić ni haubu haha. Kao da puno vide oni što vire…

Od vizualnog će mi biti bitno da je očuvan izvana i interijer, da nije izlizan volan ili tako nešto što odaje sakrivenu veću korištenost nego prikazanu.
Neka još imam vjerodostojnu provjeru kilometara …i da kupim godište koje nema poznatu boljku, kao što se to zna sa lancem. I to mi je radar.

Inače što se tiče lanca, nije mi cool niti ako ga ja promjenim pa sam “kao siguran”. Ako on puca iznenada, onda je to veliki problem kako god okreneš. Jer te uvijek može prije ili kasnije zaebat i razvalit cijeli motor. Mada sumnjam da puca samo tako iznenada.

Čuo sam da on ipak pokaže da je nastao problem…tako što nemirno počme raditi motor. A onda ga valja mjenjati.
Mada bi puno rađe bio izvan te priče. Ako su ovi 120kW motori izvan te problematike, izvodjit ću radije malo više i uzeti tako neki model. Ili ovaj s mog popisa iz 2016-te.
Ionako sam gledao da su registracije isti vrag za 110KW i 130kW, pa zašto ne uzeti malo jači. :smiley:
Samo ih nisam baš vidio povoljnih po oglasniku…

120 kw nema problem sa pucanjem lanca to kazem znam i na na starijim serijama. A ako te vec nije toliko briga onda pucaj :grinning:

Taj lanac nece puci kao kokica tek onako, svaki istrajani daje simptome. Cuje se na prvom paljenju te taj nemirni rad dok je hladan.

Volan presvuci i tipkice i to ti je 50-100 e i svaki prepodavac to prvo uradi. Sigurna provjera kilometara ti je u ovlastenom koliko god on dobro izgledo. A ako ti se bas ne da toliko zezati s tim kupi prvi koji ti izgleda ok i to je to haha…

I na zamjenu lanca dobijes garanciju tako da kazem kad si ga zamijenio miran si. On ne puca kako to forumasi pisu ispadne ko kokica, a nije tako. I nema sanse da sa zamjenom ti pukne ispod 150 - 180k. Problem je sto se kupi auto sa 300-350 k i logicno da dodje i do pucanja jer ga prethodno nije niko ni mjenjao.

Ma malo ću se ipak potruditi.
Svakako gledati kilometre…ali velim da mi je bitno da se stanje interijera poklapa sa time. Možda on lako presvuče volan…ali ima tu i papuča gasa, sicevi, kvakice vrata…gumbići…sve to odaje ako je izlizano da se auto puno više koristio nego kilometri prikazuju. To je uzgred moja metoda odokativne procjene kilometara, haha. Ako je išta izlizano, a malo kilometara …netko tu onda laže. :smiley:

Što se time M5, bacio sam pogled. A bogme je slabašan izbor na Njuškalu, a sve što ima od izbora to je daleko skuplja kategorija. Iskreno ne znam što bi točno dobio više? Prostranost? Snagu …evo da ti pravo kažem nemam pojma.

Za prvi pošteniji auto, ovaj će mi biti i više nego cool. :smiley: Dječački san iz mene progovara, haha.

E jebiga ti odmah udario na M5 haha…Gledaj obicni, pa dobijes veci je, luksuznija klasa, opcenito te trice su gradske, momacke. Svaka petica je prica za sebe.

A laicki ti je gledanje tog volana i to…Kazem ne vjerujes sta su sve ljudi po oglasima i ti preprodavaci spremni napravit da ti “uvale” neko smece. A za male pare prikriju sve to… Ma izaberes jedan dva koji ti se najvise dopada, provjeris ako su ti kilometri najbitniji i to je to. Imas i pregled u ovlastenom gdje odmah znas u kakvom je stanje, ima li sta da se mjenja itd ako se vec ne razumijes.

Ja sam skužio da je tvoj f10 isto što i M5. Sve ti je jasno koliko poznam tematiku xd.

Znači ovako nešto mi sugeriraš.

Hmm…jel imaš osjećaja koliko km je i dalje malo km za te aute?
Moj stari audi ako bi vratio na cajger sve što su skinuli bivši vlasnici, pa ima valjda sigurno nekih 700 000km…i ide još ko zmaj. (Do jučer, haha)

Al iskreno kada si mislim o novijem autu, onda su mi nekako kilometri bitni. Možda nepotrebno zamaranje… ako se zna koliko auto dura i na koliko km što voli otići… i gdje servise treba odraditi.

1 Like

188 :grinning: jebiga malo je nerealno ali nista nije iskljuceno. Ne mozes nikad znati na to vidjanje i na prvu trebas provjere.

Iskreno mislim da je vraceno ali opet ne mozes kazem znati. Ispadne da je prelazio 26k godisnje nije da je nemoguce. Ali to su kao sto petar rece klase gdje se kupuju za autoputeva i duze relacije i sama klasa ovog auta.

I ja bih f10 uzeo iskljucivo sa 3.0 motorom.

Pa ima ih dosta po toj cijeni tih kilometara…il svi skidaju, ili ih ima…

Malo mi se jedino ne sviđa što probija u iduću kategoriju za tehnički, granica je baš na 130kW …pa bi se zadržao ipak ispod te granice. Ne znam baš da mi treba takav auto…

A to je drugo. Ja na registraciju ne gledam jbg. Za par stoja ne vrijedi gubitak svega, brzine, preticanja, jacine itd. Trebao ti ili ne.

Pa generalno najvise se vrati na tu granicu 180k sto ti i gore vec napisah. Ali izaberes 2-3 i provjeris koji ti je najbolji uzmes i nemas tu puno filozofije. Bolje ti je na provjere dati 500 e, nego da ti zariba nesto drugi treci dan kad das 15.000e

Pa ako provjera išta vrijedi, neću onda namjerno tražiti one sa više km. Možda su i ti spuštani sa tko zna koliko.

Tražit ću što manje km, a pravit ću se onda da vjerujem provjeri kilometara.
Ma uvijek bude extra prilika po tom Njuškalu…nisu sve prevare. Samo hbga, treba vjerovati onda u metodu provjere km.

Naravno da vrijedi. Kazem ti odaberes koji hoces kazes vlasniku da zelis provjeru u ovlastenom platis da ti izvrse i tehnicko stanje i provjere i to je to.

Ma vjerujem da vrijedi…ali ne kužim što ti je onda ovo značilo:

…kao da bi ih trebao tražiti u toj granici kilometara?

Ma nebitno, nesporazum neki…nego, ubacio si mi budu sada sa ovom peticom, haha.

Kazem kad se mulja vrati se pretezno na 180.000.

Mah sto ga vise gledas prije ces ga kupit haha. Ali stvarnom u tvom slucaju je sigurno bolji izbor.

Jel ti možda poznato, ili nekome…po čemu je karakterističan 4 gran coupe, tipa:

https://www.njuskalo.hr/auti/bmw-serija-4-gran-coupe-418d-sport-fuulll-oglas-31049432

Malo mi ima ko više sexy liniju, ostalo mi ništa nije jasno xd.
Cjenom su nešto skuplji…ali i noviji prosjekom po godištima. Ovaj gore je tipa 2017.

Ne znam o njima nista osim sto dobro izgleda. Bas nabijen.

Haha jelda, ima neku dobru liniju. Al sam ga već uspoređivao paralelno sa trojkom…i ono doslovice su nijanse razlike…a opet nekako puno bolje izgleda. Ovaj još i fine felgice ima, mljac. https://www.njuskalo.hr/auti/bmw-serija-4-gran-coupe-418d-oglas-33059089

Izgleda nekako nabijenije, ali ne svidja mi se ova mala navigacija bas ko i kod trojke. Zamjena za onu veliku je 1000 e.

Prednost ti je sto gledas samo BMW…ja obicno uvijek gledam sve zivo haha i pomjesam sve klase

Iskreno, to me nimalo ne dira. Jeste da 5 ica više izgleda kao palača iznutra…ali meni je čak draži onda vanjski sportskiji look.

Nekako mi se čini da se približavam pobjedniku. Ima tih 4-vorki povoljnih, još mi se PDV vrati. :slight_smile:
https://www.njuskalo.hr/auti/bmw-serija-4-gran-coupe-automatik-xenon-navigacija-pdv-om-oglas-33027291 …nekakve garancije se spominju i nema puno km.

Samo mi se čini da je to isti onaj motor od 100kw što ima problem sa lancem…

Ili nešto novije… https://www.njuskalo.hr/auti/bmw-418d-gran-coup-navigation-leder-bi-xenon-oglas-33022245