Krepo mi auto, slatke muke u kupnji novoga

135kw treba biti n47. Ali ukucaj seriju koje te zanima pa imas listu.

Vidi ovo: https://www.njuskalo.hr/auti/bmw-320d-xdrive-140kw-5-godina-garancije-oglas-32478396

  • 4x4
  • prihvatljiva kilometraža
    1. godište
  • 140kW
  • 5 god garancije
  • doduše malo preko planiranog cjenovnog ranga

Primamljivo samo ne znam sta podrazumijeva pod garancijom 5 godina. Mozda je neki marketinski trik.

Ali bolje ti je dati vise a da si miran ako je auto uredno

Jedan od rijetkih kupljen u HR https://www.njuskalo.hr/auti/bmw-serija-3-320xd-oglas-33028865
Zvao čovjeka, ovog bi išao pogledati / kupiti. Ima sve.
Ok cijena + odbijanje PDV-a, automatic, 4x4, nije bijeli ni crni xd
Puno mi znači da je kupljen u HR, jer po onome što sam se raspitao…jedino tako su kilometri provjerljivi. Sve ovo drugo se kao može hakirati računalo… Istina ili ne?

Svakako je i najjednostavnije provjeriti kilometre za vozila koja su u HR odpočetka.

Nebi mi jedino škodilo da je petica, haha. Navukao si me na to. xd
Ali … jedna caka. Prodan je kaže drugi dan što ga je stavio u oglasnik. xd.

1 Like

Nema sanse da ga hakira odnosno ono sto ti u bmw-u kazu tako je.

Kazem ti ima mislim 3 zapisa ako ne vise znao sam nekad tacno. Gdje nema sanse da se svaki sakrije.

A jelde navuko si se na f10 ko nebi lutka teska :joy:.

Ali svakako je bolje kad je vec tu kupljen ali opet nemoj na slijepo vjeruj. Dobar je…volan je perverzija.

1 Like

Naslov teme nema veze s postovima. Mislio sam da kupuješ novi auto, kad ono izrabljena redneck limuzina :smiley:

Ne znam za vas, ali meni su ljudi u IT-u nespojivi s takvim autima.

Još jedan od rijetkih kupljenih u HR: https://www.njuskalo.hr/auti/bmw-serija-3-320d-oglas-32119015
Možda i dobitni. Al ta crna boja…tko će to prati svako malo xd

Predajem se za danas… više mi ništa nije jasno. xd

Htio sam ovo odraditi quick&dirty, samo da ne upadnem u ovo u što sam upao. Sada mi Bože pomozi, haha.

On je čovjek-puzzla. :slight_smile:

1 Like

Kako nema, čovjek hoće sebi novo auto, nije napisao da hoće tek iz fabrike :wink:

2 Likeova

Oktavija 77 kW DSG 7 odlično ide i još bolje manje troši.

Sa (BMW) trojkom od 2015-08 na ovamo se dobija posljednji iDrive sistem.
Isto treba obratiti pažnju da l’ postoji ugradjena klimatizacija za zadnja sjedišta u centralnoj konzoli.

Srce dječačko hoće bemvejca. :smiley:

Nego … nema predaje, tragam dalje… rok kupnje je već istekao. xd

Ono što sam u međuvremenu skužio, definitivno želim 418/420 …spram trice ili petice. Prosto iz razloga jer ima najveći gepek i jedini mogućnost spuštanja zadnje klupe…da mogu staviti skije. Umalo zaboravio na to.

Sad je nešto lakše dalje tragat kad sam konačno razbio dilemu između 3, 4 i 5 ice.

Ovaj mi se dopada: https://www.njuskalo.hr/auti/bmw-serija-4-gran-coupe-418d-2-godine-garancija-oglas-30883774

7 godina besplatnog servisa zvuči obećavajuće, ako nije patka. Usto su felgice lijepe … jedino mi žao da nije 110 ili 120kw.

Fali i xdrive. Ali ima potencijala pobjediti. :slight_smile:

A gdje ces s njim na skijanje kako mislis do toga doci :joy::joy::joy::joy::joy: Salim se, dobro izgleda.

A nema veci gepek od petice sigurno na mojoj cak mogu dvije osobe unutra stati :stuck_out_tongue:, ali ne moze spustanje siceva.

Ma najteze se odlucit, kako god pametno nisu mali novci a moze te glava boljeti.

Dio za servis je malo hmmm narednih 7 godina? Kod mene je recimo mali servis 250 e, a fabricki se radi na 30.000 ja ga radim na 12.000 nije novo auto. To ti ispadne da kazemo jednom godisnje a meni je 2 puta mali u mom slucaju 500 e x 7. Tesko da to neko daje…nelogicnost. Ne znam koliko je za taj, manji je motor ali kako god nema bas logike.

1 Like
1 Like

Samo i ti svašta možeš gledati na YT. :laughing:

1 Like

Auto Maritea mi djeluje pomalo neozbiljno zbog ovog “Kupac ne plaća prijenos vlasništva (5%) jer auto kupuje od pravne, a ne fizičke osobe”. Već 2 godine se prijenos ne plaća 5% nego se plaća po tablici starosti i snage (po tablici ispod), + oko 200kn za prometnu i registarske pločice. Bar oni kao dugotrajni prodavači bi to trebali znati. A i garancija takvih salona je upitna.


(i dalje se ne plaća ako kupuješ od pravne osobe, ali je bezveze navoditi nešto iz starog zakona).

1 Like

Moj savjet ti je sljedeci (bez obzira koju marku automobila kupovao), ako kupujes rabljeni auto kojeg namjeravas koristiti nekoliko godina:

  1. kada nadjes auto koji ti se svidja (i koji je unutar tvog budgeta), ulozi 2-3 sata vremena u pretrazivanju foruma sa automobilima za taj model i godinu automobila, te vidi koji su najcesci kvarovi na tom automobilu, postoji li neka generalna boljka (poput pucanja lanca na N47)
  2. kada pronadjes model koji ti odgovara, gledaj na opce stanje automobila, ne samo na kilometrazu. Auto od 300.000 ako je redovno servisiran i ako je vlasnik cuvao auto bolje ce izgledati i biti ce u boljem stanju nego auto sa 220.000 koji je servisiran samo kad su se palile lampice i ciji je vlasnik bio potpuno nepazljiv prema autu.
  3. NIKAD ne kupuj auto sa “zadnjom lovom”, odnosno, ako ti je budget (recimo) 10.000 eura, plati auto do 9000, a 1000 si ostavi da ODMAH napravis servise na autu kad ga kupis.

Moj generalni savjet (kao sto sam gore naveo), kilometraza je manje bitna od opceg stanja automobila, naravno, ako je auto ispravan. Kilometraza vise cak niti nije problem koliko su to sitnice kod modernih automobila na koje rijetko tko obraca pozornost a bitne su za funkcioniranje automobila (poput elektronike, ABS centrale koja zna u nekim modelima cesto rikavat, ovjesa koji je cesto boljka kod novih i teskih automobila, itd.)

3 Likeova

Ja kad sam kompjuter kupov’o, 6 mjeseci sam izučav’o do posljednje sitnice koji da [ne] uzmem. :smile:

3 Likeova

E pretjera ga sad :laughing: :laughing: