Kršenje pravila kako rijesiti ovaj problem na stranici

Pošalji opet sa izmenjenim jezikom lang=hr to jest, hrvatskim. Mislim da će ti sajt tad, proći kod adsense

1 Like

Evo danas odobrena, prebacio samo na hr

1 Like

@ limenka2017 Drago mi je da je “operacija” uspela :grinning: Želim ti što više posetialca, klikova i naravno zarade :heavy_dollar_sign:

1 Like

Kolega jel može mali hint?
Dobio sam od AdSense upozorenje za ‘nepodržan jezik’. Sajt je u WordPressu pa nezz gdje tražiti ‘lang’ - index.php, header.php??
Inače sajt je na hrvatskom i u postavkama mi stoji odabran Hrvatski jezik.

nepodzzanjezik

Ne mogu ti pomoći, u zadnje vrijeme Google AdSense ne gleda samo označeni jezik “hr” u kodu. Izgleda da prelistavaju sadržaj i kada uoče da je jezik “ba” zaustave oglase.

Kopiraj dio texta, pa ga provuci na https://translate.google.com/?sl=auto&tl=en&ui=tob i vidi koji jezik će detektirati.

2 Likeova

Ovo je stvarno ludilo! Kad provučem postove kroz Google prevoditelj, umjesto hrvatski, on mi detektira bosanski jezik :confused: a postovi 100% pisani na hrvatskom.

Ne bude mi teško pa rekoh da provjerim malo relevantne stranice pa uzmem za primjer dio teksta sa stranice ‘Instituta za hrvatski jezik i jezikoslovlje’ (gdje ćeš relevantnije od toga):

Kad ono pametni Google mi kaže kako se radi o bosnskom jeziku.
E sad ako je ovo bosanski jezik i ako se Google AdSense oslanja na to što će mu sugerirati Google prevoditelj onda ja stvarno ne znam što da radim sa svojim postovima :confused: i generalno svi mi koji dođemo u ovu situaciju imamo nerješiv problem.

U svakom slučaju hvala za savjet.

osamabinmladen pazi verovatno ( ja pretpostavljam) da imaju ljude s naših balkanski područja koji dobro poznaju razliku između bosanskog, hrvatskog i srpskog jezika. Te da takvi ljudi pregledaj novo pristigle sajtove za odobrenje Adsesnea.( kao što je za YT monetizaciju sedište za celo područje ex yu u Zagrebu ) ili imaju još nekih metoda nama neznanih metoda za "otkrivanje " sajta za monetizaciju
Šta da ti kažem budi uporan prepravljaj stvari šalji nanovo …

1 Like

Također hvala za savjet ali radi se o tome da oni ne detektiraju ispravno bez obzira radi li se o softveru ili o ljudima. Ako je riječ o softveru onda još mogu i razumjeti ali ako im ljudski ‘educirani’ potencijali ovako pogrešno detektiraju, e to je tek tragedija!

Kolega @liberty ima taj problem i već mjesecima pokušava da dobije AdSense na site koji je već imao AdSense. Promjenom vlasništva, on nikako da dobije odobrenje sa porukom da jezik nije podržan.

Da, pročitao sam taj post (problem) kod njega. Meni sve to miriše ovako čitajući probleme ljudi sa nepodržanim jezikom na siteu na automatizovane odgovore adsesnea to jest, na zahteve za monetizaciju sitea

Mene samo interesuje gde promeniti jezik zapravo??? Ako nista prevesti cu sve stranice i celi Text na hrvatski i trebalo bi biti to to!

Mislim da ti to neće riješiti problem, ali sigurno neće niti odmoći. Ja sam se baš potrudio oko lokalizacije same WP teme ali mi krivo detektiraju jezik sadržaja postova. Ako se oslanjaju na svoje alate poput Google prevoditelja onda smo svi u k***u jer kao što sam gore naveo on čak i tekst sa stranice ‘Instituta za hrvatski jezik i jezikoslovlje’ detektira kao bosanski.

Ne znam ima li uopće smisla pokušati im ukazati na njihove pogreške kod detektiranja jezika.

Ne znam nisam vise pametan, imam sajt koji je na bosanskom jeziku i tamo stoji bs-ba lang, ima adsense i nista jos uvek niko nista nedira!!!

Nerazumem neke stvari

Moj ti je predlog da promeniš jezik ako već na sajtu imaš adesne taj što ti je na bs-ba u jezik hr. ili lang. sr-yu (to je srpski latinica) Ipak što ti je sigurno sigurno :wink:. Naravno odluka je na tebi . Jer zna se da od iduće 2021. adsense povlači oglase sa sajtova koji spadaju u “nepodržani jezik” …

Pazi i meni se ponekad na mobilnom pokaže dole u pri dnu ona opcija notifikacija “da li želite da vam se prevede sa bosanskog na srpski” a ponekad bude i ono…“sa hrvatskog na srpski”. A sajt mi je na language sr-yu (srpski latinica) Šta ćeš ponekad i google adesnse “roboti” se pretvore u konzerve :joy:

Ok moracu to da uradim

Pozzz
Zanima me, radim već dugo jedan portal, i objave idu na HR jeziku, međutim imam neki način da dođem do Njemačkih čitatelja, ali bih prvo to da ispitam, pa dal je dozvoljeno da na ovaj portal koji je na HR jeziku objavljujem članke i na njemačkom jeziku a da nemam problema i upozorenja !??

Malo čudna ideja :thinking: ali zanimljiva :grinning: Evo ja sam našao odgovor na tvoje pitanje na adsense forumu .Izgleda da to se može (koliko sam ja skontao)!
https://support.google.com/adsense/thread/3939519?hl=en
ali pogledaj i na link u odgovoru od volontera sa adsense foruma u ovom postavljenom pitanju (što je po meni jako bitno pročitati )

1 Like

ja sam skontao da može :smiley: samo ako identičnu vijest objavljujem na dva jezika da je bolje razdvojiti na dva urla…

1 Like

jesi rijesio problem?