Kupci websajtova, koliko ste najviše platili za sajt?

Sajt vredi onoliko koliko neko zeli da plati za njega Ti ces ili prodati za tu najvecu cenu i ta najveca cena je ustvari realna cena sajta ili ces odustati od prodaje …Ne treba se skrivati iza " ja ne znam da prodajem" fraze, prodaja sajta je prilicno laka, ako se daju sve potrebne informacije potencijalnim kupcima.

Macane, informacija i poseban post o tome koliko ti poznajes ljudi koji su kupili sajt za vise 1000e je prilicno bitna postavljacu teme.

1 Like

Da, i sama se uvjerih da je vrlo malo onih koji će ulagati na veliko. Takvo tržište… :disappointed_relieved: Najmanje jasni su mi oni koji očekuju da sajt koji npr. zaradjuje par stotina eura mjesečno prodate za isto toliko novca, a nisu vidjeli ni statistiku zarade ni posjeta :open_mouth:

To je isključivo zbog svih promjena koje se dešavaju sa guglom u zadnje vrijeme. I sama sam izgubila dosta prometa a za veliki dio nema logičnog objašnjenja. Nedavno mi je jedan sajt totalno trokirao. Sajt je star nekoliko godina i u tih nekoliko godina nikad ništa nisam mijenjala u svom radu i prošao je sve žive gugle apdejte do eto prije 10-tak dana kad je podlegao.
Najveća cifra koju sam u životu iskeširala za sajt je bila 3000$ a sad bi me bilo strah potrošiti 300$ jer već sutra ti gugle može reći baj baj i ode 300 zelembaća.

Dosad je bila neka procjena sajtova desetmjesečni profit a sad će izgleda biti 5-6 mjeseci ako ne i manje. No to je samo moj doijam koji može biti i pogrešan. :slight_smile:

1 Like

Zato se sada vise cene neke druge stvari, broj pretplatnika, clanova, email liste, broj aktivnih korisnika na socijalnim mrezama i broj ulaza sa google-a preko imena, brenda sajta. Te stvari niko ne moze da unisti i one su trajna vrednost i na takve stvari treba obracati paznju kada se kupuje sajt.

1 Like

Istina. I recimo meni nikad nije prije padalo na pamet recimo da gledam neki membership sajt koji se prodaje a sad gledam da pronađem baš takvo nešto. Neki sa vjernom bazom pretplatnika i koji ne ovisi o gugle prometu već recimo živi od social ili prometa sa foruma.

Eh, onda baš šteta što se ne usudjete da ulažete, jer ovaj moj sajt (Tema za brisanje) je upravo to, i ima baš sve ono što @freemind opisa. :slight_smile: Ne vjerujem da će ga bilo kakav Googleov update uskoro oboriti.

Sajt ti je ziv 1,5 godinu, nikoga ne zanima koliko je sajt imao maximalnu zaradu u nekom mesecu, vec prosecnu. Koliki su troskovi, koliki je neto prihod. Koliko se radi dnevno.
To su stvari koje su osnove i koje kao ozbiljan kupac zelim da odmah znam, a ne da cimam preko PP za takve stvari, u startu mi deluje neozbiljno.

2 Likeova

Upravo tako, i bilo je prije pravilo na forumu da s epostovi bez linka na site koji se prdaje brisu, ali eto sad vise to nesljaka od kada je predjeno na novu skriptu. Mene takodjer zanimaju sitovi koji s eprodaju ali mi ne pada na pamet pisati poruke tipa “posalji mi PP s detaljima”. Postaj osnovne stvari u temi: cijena, broj posjetitelja, tip sitea, startost i link i pusti me da visim da li sam zainteresiran ili ne.

2 Likeova

Ono je bio odgovor za mayandream, ali i ona vjerovatno slično misli. Priznaćete da ono što vi tražite može bitno da se razlikuje od webmastera do webmastera, tako da po meni ne može biti neki kriterij za odredjivanje cijene. Zarada i potencijal sajta su bitniji, domen, posjete i sve ono što ste i sami nabrojali, pa dobar ulagač bi morao to odmah da prepozna.
Hvala u svakom slučaju na komentarima :beers:

I ako zelis da privuces ozbiljne kupce, izbaci tu rec “potencijal”, dozvoli kupcu da sam prosudi o tome, kada procitam da prodavac kaze "nisam dovoljno radio na sajtu/imam druge projekte/ ali potencijal je ogroman…
dobijem ospice.

Svaki site ima potencijal, smao kod nekih je potencijal da propadnu veci nego kod nekih drugih. Potencijal sitea izbacujem iz racunica.

Ja do sada još nisam kupovao ni jedan sajt, ali sam prodao jedan sa oko 40ak posjeta dnevno s trazilica, za 50eura. Vezan uz ljubavne savjete, tj. zavodjenje.
Mislim da se ne isplati prodavati sajtove osim ako Vam novci nisu baš potrebni odmah.

Naravno potencijal = ideja . to je isto kao da prodajes ideje, i svako misli da je njegova ideja nesto posebno i specijalno. Ljudi kupuju gotove sajtove, bas zbog nedostatka ideje, i zelje da ne moraju mnogo da rizikuju i misle , vec da samo nastave uhodan posao.

Vidiš, na Zapadu je sasvim normalno da se izostavlja link, iz prostog razloga što kada ga stavite, sve ide na tražilice, svi vide da se sajt prodaje, tu nastaju špekulacije da ne šljaka dobro, što ni u kom slučaju ne može biti tačno. Time narušavate posao i zaradu, ne samo sebi nego i budućem kupcu. Još će proći dugo vremena dok se neke finese koje postoje u poslovanju ne primjene i kod nas. Hvala i vama na komentarima :beer:

1 Like

pa ok, ali ako je ovo forum, na kojemu postoje odredjena pravila, i ako su pravila da kad prodajes neki site, da trebas staviti sve relevantne podatke vezane uz taj site, izmedju ostalog bas zbog toga da se izbjegne 50poruka tipa “poslao sam ti PP”,“odgovorio sam ti na PP”, da nema pitanja tipa kolika je zarada, kolika je posjeta… onda se toga treba drzati. Ili ne prodajes site na ovom siteu. Ista ili slicna ‘pravila’ ili uvjeti postoje na bilo kojem drugom siteu na kojem se prodaju siteovi, samo je tamo drugacije to obavljeno jer nisu forumi, pa bez potrebnih podataka niti nemozes postaviti oglas.
Postavis relevantne informacija pa ce ti se javiti ‘ozbiljniji’ kupci, ne spamas forum s linkovima na svoju temu, ne ocekujes da ce netko prvo s tobom tjedan dana komunicirati preko poruka ili neceg sestnaestog da bi saznao najnormalnije informacije.
Potencijal sitea ne vrijedi nista, svaki site ima potencijal. Da ti mozes i znas taj potencijal iskoristiti ne bi prodavala site, vec bi ga osposobila full i zivila od njega da je potencijal nesto opipljivo.
A ovo sto pricas za spekulacije i trazilice nema nekog smisla, ako prodajes site, prodajes site, sto je tu tajna? zasto bi ako netko prodaje site to znacilo da nesto ne sljaka dobro? Ako sve sljaka dobro, onaj tko kupuje site ce to vidjeti, ovako… ti se zalis da nema ponuda, a ne dajes nikake konkretne informacije, spominjes potencijal sitea dok konkretne informacije, na osnovu kojih ce netko donesti odluku da li je zainteresiran ili ne, izostavljas.
I kad ti 10 ljudi kaze da to nije nacin, barem kako se na ovom forumu to inace radi, ti to ignoriras i govoris kako je na Zapadu… sve ok, ali ovo je divlji Zapad :slight_smile:

1 Like

Vi se baš ispisaste a da ništa posebno niste rekli. Kao prvo, niste vidjeli oglas, jer da jeste, vidjeli biste da u njemu ima više detalja nego u bilo kojem drugom oglasu ovdje. Drugo, kako @macan napisa, ovdje ima ukupno 3 osobe koje su u stanju ponuditi više od 1K€, tako da sam i sama skontala da sam postala oglas na pogrešnom mjestu. I, treće, niste odgovorili na temu: koliko ste VI najviše platili za sajt? :wink:

1 Like

vidio sam oglas, i vidio sam sto su ti rekli ljudi… ti si odabrala da se slozis s onim sto tebi pashe :slight_smile:
za takav oglas, sigurno, nema nitko ovdje tko bi dao 1K€ :smiley:

1 Like

Ne mora nuzno da se prikaze link od sajta, to si u pravu, posto ce neko moci povezati link sa zaradom i nekim drugim podacima koji se daju na uvid kod prodaje,pogotovo ako je sajtu primatna zarada od adsense-a , ima dosta zlonamernih i zavidnih koji mogu da naprave problem. Postoji dosta projekata i na flipi gde je prodavac sakrio domen , ali zato su svi ostali parametri validni, pocevsi od prosecne zarade , neto, bruto prihoda, koji su tacno tipovi prodaje,od koje mreze, sta je sve rashod, koliko se do sada radilo dnevno na sajtu i sta i slicno .

1 Like

Najveća greška jeste bio ulazak u projekat sa jednim webmajstorom, odnosno, da ja platim a on sve napravi i uređuje, nakon toga 50/50 dijelimo profit. Platio sam 1000€, dobio nazad nekih €50-100 :D.

Nakon tog deala, nisam nikada ušao u velike, dva po 200$ i otplatio ih u roku pola godine godinu.

1 Like

Ma ja sam prije znao kupovat skupe sajtove da bi skužio da se to ne isplati baš. Onaj tko je napravio sajt najbolje poznaje taj sajt i teško je očekivati da ga kupac razvije. Doduše ja bi na svoje samo stavio oglase i pustio da se isplačuju a onda u takvom stanju treba i preživit godinu dana.

Kasnije sam skužio da je puno bolja ona suprotna opcija - prodavanje sajtova. Lovu uložim u radnike, njih 3-4 stalno rade nove sajtove, cca 200tinjak sajtova godišnje odštampam i uvjek se nađe neki dobar za prodaju a u međuvremenu berem lovu od oglasa.

Kad kupiš sajt očekuješ godišnji povrat od 100% (12 mj zarade), ovako se možeš nadati i povrati od par tisuća posto. Naravno, uvjek je bolje i povrat od 100% nego da ta lova sjedi godinu dana u banci jer onda dobiješ 0%.