Kupovina mobitela preko Ali-ja bez carine?

Ne znam kako funkcionia ovo bez carine, pisalo se o tome na forum.hr

A ovak ako naručite mob iz kine, npr aliexpress, kad dođe na carinu, pošta vam šalje pismo gdje vi morate ispunit koliko ste platili mob, poslat screen sliku da je to koštalo toliko i poslat im na mail. Kad oni zaprime, vaš mobitel se šalje na vašu adresu i poštaru plaćate samo porez 25% i neke troškove te procedure.

ma da to sam prosao vise puta, ali me zanima kako to izbjeci :smiley:

To je 5s? I zasto bi uzeo na Aliju to? Postoji sansa da je fake, a toliko se i krece kod nas.

Evo i male ispovijesti mog susjeda od prije desetak dana: naručio iz Kine Oukitel 1000 PRO za cca 1300 kuna (ako sam dobro zapamtila), plaćena carina skoro 300 kuna, mob došao oštećen i sada o svom trošku od nekih 200 kuna mora vratiti mob u Kinu jer su mu priznali reklamaciju i povrat pa će mu onda onih prvih 1300 kuna vratit na račun…
Dakle u gubitku petstotinjak kuna :confused: za carinu i poštarinu a mobitela nema…

1 Like

Kad narucujete takve odrone. Od kineskih uzmi Xiaomi, Oppo, Vivo, Oneplus, Lenovo, Huawei. Ovi mobiteli su u top 10 proizvodaca mobitela, druge nemojte gledati.

Koji sajt je u pitanju?

Zasto ne kaze to prodavcu? Mozda grijesim, ali mislim da je ovdje trebao malo vise pokazati zube :frowning:

Dopisivali su se svakodnevno tjedan dana. Prodavač ne može biti siguran da kupac nije oštetio mobitel, a kupac ne može dokazati da je mobitel.stigao takav. Čini se da je trebao snimati video dok otvara kutiju po prvi put :grin:
Osobno mislim da je imao sreće da mu je i lova vraćena jer oni znaju i ne reagirati na takvo što…
Nije Kina baš poznata po profesionalnim prodavačima, a to znam iz prve ruke jer mi frendica već godinama s njima surađuje…

Evo pitah, sajt se zove GearBest

Le Eco i Meizu također… Naravno malo skuplji od ostalih kineskih mobitela.

Probaj u hr kupiti mob i vraćati zbog nekog oštećenja, pa ćeš vidjeti da su kinezi daleko profesionalniji… zato se kupuje s aliexpressa, gdje postoji netko između tebe i prodavača,mislim na gearbestu stoji paypal između, al niko ne može reći da gearbest ne briše negativne ocjene itd, a na aliexpressu sve ocjene ostaju u povijesti prodavača, i prije će ti vratiti pare nego gearbest i njemu slični

1 Like

Ocigledno da je taj tvoj prijatelj lose otvorio ticket. Sa GearBestom saradjujem vec jedno minimum 2 godine, preko 100 paketa mi je stizalo, par puta se desilo da se zagubi paket, nekad nesto stigne osteceno i uvek su bili fer i korektni i ponudili mi ili da mi posalju novo ili da refundiraju novac. Nikada nisu trazili da im nesto saljem nazad.

1 Like

za neku stvar vrijednosti 100$ ili više, ma čak i manje od 100$ bi ti sigurno tražili da šalješ nazad.

Ima sam problem sa telefonom od 170$, ivice su bile izudarane i kutija kao da je bila otvarana.
Prilozio sam im slike i lepo im objasnio situaciju i poslali su isti telefon opet.
Mozda zato sto sam redovan kupac, ali nisam siguran.

Gearbest sređuje carinu za njemačko tržište,za ostale neznam najbolje ih pitat,kod naručivanja treba izabrat “Standard Shipping -> Priority mail ,jednom mi paket nije stigao i vratili novce bez problema a od mobitela preporučujem Xiomi Redmi Note 4–>ca,135€ 5,5”,kome je prevelik ima Xiomi Redmi 4x, 5,0",za ca.105€

1 Like

I za nase. Nikada nisam platio carinu. Svaka im cast. Telefone uglavnom navedu kao mp3 uredjaje i oznace vrednos 10-ak evra, tako da to prolazi.

Par postova iznad sam napisal da to kaj oni napišu nema nikakve veze, jer na carini to ni NE GLEDAJU! 90% paketa im dolazi sa “gift” i vrijednost 10-20$, a na 99% paketa nije prava vrijednost ni opis… Oni to više idu na random sumnjive pakete, ako imaš sreće prođe bez otvaranja, ako nemaš otvore paket…

Jedino još zašto bi moglo biti da nisu otvarali pakete je da je poslano unutar EU…

Meni su označili poklon i vrijednost 20$, ljudi raspakovali i poslali zahtjev da im dostavim račun iako je pisalo da je poklon, ili će oni da ocarine po procjenjenoj vrijednosti. Pošto je kineski mogu me samo još više zakinuti. Znaju oni svi da iz Kine nema poklona :D.

1 Like

Meni je na svakom pozivu da dostavim račun pisalo da ako ne dostavim u 8 dana da će paket biti vraćen pošiljatelju… A onda 3 tjedna čekal na jedan nakon slanja računa da bi se izvlačili na to kak nisu dobili račun… Ne zna se tamo ko pije a ko plaća :wink:

GearBest uglavnom salje preko Svedske i Holandije, tako da ljudi pomisle da je stvarno gift :smiley: