Kupovina VPS-a - icebluehost.com

pozdrav ljudi,

Ovih dana planiram da kupim vps server (sa data centrom u EU). Koristio sam reseller i shared hosting kod kompanije icebluehost.com. Ono sto me u ovom slucaju interesuje sta mislite o ovom vps serveru ispod:

http://www.icebluehost.com/services/vps/

VPS-DE2

Na godinu dana 294 eura (sa popustom i ukljucenim cpanelom, 2 ip adrese).

Isplati li se ovo uzeti ? Kakva su vasa iskustva.

Ovakav VPS mozes naci duplo jeftinije…

1 Like

imal ko iskustva sa ovima? nije bitno jeftinije i ja placam kod hostgatora 10x skuplje nego sto bih negde drugde placao njihove usluge ali 6 godina rade bez greske razlika velika

Ja ih preporučam, ako ti nisu skupi nećeš se pokajati.

Ovi serveri u Njemačkoj su im kod Hetznera a ovi u US i UK su kod BurstNET (s tim da u UK imaju datacentar samo u Manchesteru ako se ne varam) i tip-top su.

Inače moj osobni #1 je DigitalOcean (moram ih pohvaliti kad se već priča o hostinzima) i njihovi cloud paketi, savršeni su a cijene više nego pristupačne + apsolutno svaki paket ima SSD, a u cpanelu kasnije možeš u par klikova proširivati svoju mašinu kako želiš i unutar par minuta ti je odmah sve aktivno.

Daj mi reci ti cloud paketi su reseller paketi?

Nisu sami po sebi, ali imaju odličan API i možeš praktički preprodavati njihove proizvode (što je potpuno legalno).

Već je bilo takvih pitanja, pogledaj ovdje:

Ja koristim ovde vps www.evovps.com i samo reci hvale imam

Ekipa hvala na datim odgovorima, ono sto ja mislim da cijena nije vazna ako su ovi serveri vps stabilni, sad imam par tehnickih pitanje:

  1. koji OS odabrati u ponudi su :
    CentOS
    Debian
    Ubuntu
    Fedora
    Gentoo
    CloudLinux

32 bit ili 64 bit

I da mi samo pojasnite zasto bi uzeli neki OS i koji je razloga za odabir istog ?

  1. Koji kapacitet ima d2 ovaj server (sto se tice posjete) koliko moze podnijeti a da ne bude down

  2. da li da narucim vise od 2 ip adrese ?

Unaprijed zahvalan.

  1. Ovisi što planiraš upogoniti na njemu. Obično će ti CentOS ili Ubuntu biti dovoljni.
  2. To ovisi o tome koliko ti skripta “jede” resurse po jednom korisniku. Opet, trebalo bi biti dovoljno za tvoje potrebe u početku.
  3. Znaš li zašto ti trebaju?

Uzmi centos 32bit, najvise objasnjenja imas za taj os na netu, ako nisi neki ekspert da mozes da se snadjes…

Jesi siguran da je to cijena, koliko vidim cpanel je +15 eura mjesečno…?

Ubuntu 12.04 LTS uzmi, razlog je odlicna podrska za librarye…

Sa Centosom ces imati podosta problema ukoliko koristis glib npr, ili recimo novije verzije gcc-a, i jos podosta njih… jednostavno ne postoje za novije verzije Centosa, a niti kompajliranje sa RHEL-a ne pomaze…

64bitni uzimaj ako imas 4 i vise gb rama, a naravno kad ga instaliras zapamti da moras instalirati 32 bitne librarye…

Hvala, to je cijena sa kuponom “popust” 30% na godinu dana, da znam da je 15eu cpanel mjesecno.

mene su interesovali ovi OS koji je po vama najbolji i za radit.

hvala jos jednom.

koristim njihov vps i odlično radi već mjesecima bez prekida… preprodaju Hetzner-a

Podržavam ovo, Digital Ocean je super. :smile:
Još jedan sitni detalj koji niste spomenuli, a pogotovo kad vidim da se spominju cijene za godinu dana ?!?

Digital Ocean je ultra povoljan, + nećete platiti unaprijed nego unazad, odnosno po potrošenom. A ne tamo na ovim drugim hostinzima spominjete neke cijene (koje su i veće) i to za godinu dana. :frowning:
Ovdje krećete sa uplaćenih $5.

www.linked-hosting.com ako je potreban niska cena :smiley:

Digital ocean sam koristio ravno 5 dana zbog testiranja, i moram napomenuti da je smece od hostinga. Suspendiraju ti VPS bez razloga zbog prema njima sumljivog prometa, a na vpsu je bio kreiran 1 acc s testnim podacima (CMS). Nakon tog trebas pisati obrazlozenje i 100 drugih cuda. A naravno, sto bi bilo da je na vpsu bilo hostano 100-200 accounta? To je moje iskustvo od prije godinu i pol dana.

Ako trebate pouudane a jeftine VPS-ove, javite se na PM, napisite koliko resursa i cega, dam Vam ponudu. Naravno u roku 7 dana je money back ako nista zadovoljni. Unmanaged i Managed - podrska.

Čudan mi je digitalocean, podrška je super brza, ali sama stranica nekada radi nekada ne, evo sad se idem logirati i piše mi Oops! It looks like you were making too many requests and so you have been throttled.

Please try again in 60 seconds

Mislim se…šališ se :stuck_out_tongue:

Zanimljivo, ja nikada nisam imao takvih problema.

Budem uskoro isprobao DO, ali za sada broj 1 je g-portal.de, zatim hetzner.de, s tim da g-portal automatski “otkljucava” ip nakon ddosa, a hetzneru moras slati mail sto im je najgluplja stvar…