Kupujem web - zarada nebitna

Kupujem web, a zarada mi uopće nije bitna. U obzir dolaze i oni čija je zarada 0 kuna mjesečno.

S obzirom da webovi bez mjesečne zarade na ovom forumu ne vrijede ništa ja ne plaćam puno, ali ću ipak nešto platiti ako mi se nešto svidi. Budžet je 20 kn.

Nadam se da se sada neće dokazati da i web bez zarade ima vrijednost pa da moj budžet bude nedovoljan.

Ponude u inbox. Hvala

Ja bi se samo ubacio i da ponude možete slati i meni s istim uvjetima.

Isprike autoru teme.

Prosjačite? :smiley:

1 Like

Ponude možete i meni slati, moj budžet je puno veći nego od člana @mitok

Mislim da korisnik hoce da kaze da kada se neki sajt stavi na aukicju (prodaje) vecina clanova jedva ceka omalovazi isti i svi se na kraju sloze da mu je cena kao sto kaze mitok 2-3 evra jer “web ne zaradjuje” .
Dok je sasvim druga prica o vrednosti weba-a koju pricaju ISTI ljudi kada je u pitanju njihov cenjeni “rad” na primer komentari na ovoj temi ovde [Nudim] Izrada web stranica - 100kn . Mislim da se na tom postu vidi prava dvolicnost istih.

3 Likeova

Ja ne razvijam web tako da mog rada kojeg “cijenim” tu niti na tom linku koji postas nema. Ne vidim poveznicu koju aludiras…

@dtip mudro zbori :smile:

Hvala svima koji ste poslali PM, ali nudite mi webove bez zarade za puno više od 0 kuna koliko po mnogima na forumu vrijedi web bez zarade. Jel me želite zavaljat ili ovi koji tvrde da web bez zarade ništa ne vrijedi nisu u pravu? Ja bih platio i do 20 kn za taj 0 kuna vrijedan web, ako mi se svidi.

Ponuda i dalje stoji.

Da apsurd bude veći, za domenu bez weba podižem budžet na 100 kn po domeni. Ako imate neku domenu na engleskom i želite prodati za do 100 kn javite se sa svojom cijenom i domenom na privat, ne u temi. Vjerojatno ću dobiti dosta poruka sa lošim domenama pa se unaprijed ispričavam ako ne odgovorim. To znači da nisam zainteresiran. Nemojte se javljati sa ponudom random domene za 200, 500, 1000 kn jer sam napisao da plaćam do 100 kn po domeni, ako mi se svidi.
Mora biti .com i na engleskom.

Ako netko ovdje ima domenu sa bilo koja 3 slova u .com ekstenziji takvu plaćam do 35000 kn. Isključivo 3 slova, ne kombinaciju slova i brojeva.

Ako netko ima kombinaciju slova i brojeva u .com ekstenziji, ukupno maksimalno 3 znaka, plaćam do 500 kn.

Domenu sa 5 brojeva, bez dodatnih riječi i crtiica, u .com esktenziji plaćam 100 kn. Znači domena koja sadrži samo 5 brojeva.

1 Like

izgubice ljudi vrijeme trazeci da kupe ovakve domene. meni nije jasno da nekom vrijedi domena 83079 npr razumijem da vrijedi za dalju prodaju ali sta poslednjem ta domena donosi

Onda ću olakšat onima koji ne znaju pa reći da nema slobodnih ovih tipova koje sam nabrojao (ovih kratkih), inače bih ih ja sam registrirao za $1 :wink:

Čudni su ti Kinezi kad su brojevi u pitanju :slight_smile:

Po meni web stranica bez zarade vrijedi onoliko koliko je kostala domena i hosting. Doduse, ako stranica ima dobru posjecenost, solidan DA i PA, onda moze vrijediti i nesto vise.

A jel bi mi htio napraviti jednu lijepu novu web stranicu? Ne smeta mi što neće imati posjete niti zarade u početku. Platit ću ti cijenu domene i hostinga, i još dodatno pivu :smile:

Šalim se naravno, oboje znamo odgovor :slight_smile:

2 Likeova

Po tome je svaki sadržaj onda bezvrijedan. A naravno da to nije isto. Web stranica bi se trebala procjenjivati prema potencijalu koji donosi kupcu. Ima više slučajeva kad može vrijediti više nego što zarađuje i slučajeva kad vrijedi manje.

Primjer 1: Imaš web puno odličnog i unikatnog sadržaja u dobroj niche, ali nisi odradio nikakav SEO ni marketing, čak ni društvene mreže stoga ima slabu posjetu i nikakvu zaradu. Jeli taj web vrijedi samo koliko domena i hosting?

Primjer 2: Imaš web sa slabim sadržajem u, recimo, zabavnoj niche. SEO si odradio osnovno, ali zato imaš 10 Facebook stranica sa stotine tisuća fanova i na njima svaki dan objaviš po 20 linkova. Tako imaš solidnu posjetu i neku zaradu. Vrijedi li ta web stranica dvogodišnju mjesečnu zaradu?

U danasnje vrjeme nista ne vrijedi toliku zaradu…osim reciklaznog dvorista…sve su to tzv baloni… prodaja potencijala…kad i tvoja baba oce investirati u web… za 2g i fejs i gugl moze kleknit…radje bi te pare spisko na neko custom rjesenje…

ono sto vrijedi je sljedece: platis reklamu jednu kunu zaradis 2…
svi ovi webovi koji ovise samo o fejsu i guglu vrjede jednako kao i staro zeljezo koje skupis na smetlistu…po kilazi…

Zašto bi tebi neko dao način zarade kada prodaje stranicu? Moja stvar kako sam ja zarađivao na stranici, definitivno ne bi drugome rekao na koji način ako prodajem stranicu. Neka se snalazi i zarađuje na svoj način, a da kažem na koji način ja zarađujem koštalo bi ga 100x više nego čitava stranica.Vi ste sveli prodaju stranicu na potencijalnu zaradu kupovinom iste. Ne ide to tako. Kada kupuješ stranicu ti kupuješ server,domen,skriptu i sadržaj na stranici. Ako ti se sviđa stranica i vidiš potencijal za zaradu na njoj kupiti ćeš je, sve ostalo je dječija posla. Hoćete da dobijete puno za sitan novac. Hoćete sve urađeno na stranici, sve optimizovano, da ima dovoljno sadržaja još pri tome da ima zaradu i da platite neki sitniš. Ko koga tu *ebe? Ionako pola vas je palo na samo dno što se tiče izrade stranica i programiranja. Radite stvari za par kuna, glavni CMS je Wordpress i postavljate smiješna pitanja što se tiče weba. Malo ih još ima što znaju šta rade ovdje na ovom forumu.

Definitivno forum treba podijeliti na više dijelova, postaviti kvizove (vezano za kategoriju), ako riješiš upadaš u određeni dio foruma, a ne ovako se svako petlja u svačiji posao a pri tome nema pojma o čemu piše.

2 Likeova

[quote=“xoxoxoxoxoxoxoxoxo, post:14, topic:20156”]
Ako ti se sviđa stranica i vidiš potencijal za zaradu na njoj kupiti ćeš je, sve ostalo je dječija posla. Hoćete da dobijete puno za sitan novac. Hoćete sve urađeno na stranici, sve optimizovano, da ima dovoljno sadržaja još pri tome da ima zaradu i da platite neki sitniš.
[/quote]Bravo! (__________20 znakova)

1 Like

Ovo je vječita rasprava na ovom forumu. Svi su djelomično u pravu, a nikad se neće moć točno definirat koliko neka stranica vrijedi, baš zato jer svako ima drugačiji pogled na cijelu stvar. Definitivno je da svako može stavit cijenu za svoju stranicu kakvu on želi, a po mome je jedina vrijednost te stranice koliko je neko spreman platit za tu stranicu.

E sad, ako je neko spreman ulagati u potencijal neka to radi i to je njegova stvar, ako neko drugi procjenjuje stranicu tako da množi mjesečnu zaradu s pola godine, godinu ili dvije godine - opet njegovo pravo. I mislim da nema niko pravo reć drugoj strani da nije u pravu jer svako raspolaže svojim novcima kako oće.

Ne postoji kriterij koji savrseno procjenjuje sve domene.

Nekome domena npr. ivankovacevic.com vrijedi 2000kn jer se on tako zove, a meni ne vrijedi ni 1$

jedina je istina da sajt vrijedi onoliko koliko ga je neko spreman platiti. Ako uvalis smece za 1000kn svaka ti cast, trgovac si.

Kad se vc prica nasiroko ja prodajem ribni.com domenu za 800kn

Stranica vrijedi onoliko koliko je netko spreman platiti za nju. Primjerice ja sam prodao neke sajtove bez zarade za 300kn, a neke za preko 1000kn, razlog je potencijal. Vjerujem da ljudi koji su kupili sajtove i znali iskoristiti to su plaćeno vratili u kratko vrijeme.
Primjerice sajt na kojem je 1000 unikatnih članaka, a nastao je pred par dana i ima malu posjećenost bez zarade vrijedi 0kn? Pa ne bih baš rekao, jer vjerujem da će tom sajtu posjeta samo rasti i rasti.
Također stranica sa igricama koja ima velik broj igrica s unikatnim opisima, ali malu posjećenost nekome ne vrijedi ništa, dok nekome tko ima dosta sajtova sa igricama i može linkati i reklamirati tu stranicu, ta stranica vrijedi dosta, jer mu je lakše kupiti stranicu sa sadržajem, polinkati i dobiti veliku posjetu, nego sam stavljati igrice i slično…

Prodao bih dvije domene .info i .us (jedna aktivna .info) sa tematikom igre. Sa njima dajem i Wordpress Arcade licencu.
Za početak - 150 kuna za sve.
Ne da mi se s time više igrati (nisam ni počeo raditi, samo sam postavio na server).