Linkovanje

pa čuj, ili se dobro zajebava na naš račun, ili je klinac ili je…kako god okreneš nevalja

…curu?

Pa nisam trazio niti bih prihvatio da to neko umesto mene odradi. Ja sam samo trazio savete i naravno da sam vam svima zahvalan za vase savete i linkove koje ste postavili.

[quote=“renato100”]pa čuj, ili se dobro zajebava na naš račun, ili je klinac ili je…kako god okreneš nevalja

…curu?[/quote]

Klinac valjda nije - “25 godina sakupljam tekstove”

Treba mu ponuditi najjednostavnije riješenje, a po meni je to WP.

renato100 zasto mislis da sam neki klinac ili da se zajebavam na vas racun??? Pa ako malo bolje pogledas videces da je u pitanju dosta veliki projekat i gledam nekako da sebi olaksam posao. Sto se tice hostinga trenutno vrsim probe na besplatnom hostingu koji ima podrsku za PHP. Kada projekat bude gotov a nadam se da ce to potrajati oko pola godine onda cu platiti hosting i obesiti sajt ne net.

Pa baš zato što ti mi pokušavamo olakšat posao a ti se nedaš krstit. Poslušaj mestra67 i operi po WP-u. Kad ubaciš tih 50 iljadarki, javi se.

Ok. Hvala. Krecem sa proucavanjima.

Eh ucenje php za pocetak. Naravno neleteo sam na problem pa mi treba savet (ako je moguce).
Kada postavim stranice na server, udjem u edit stranice i tada vidim da mi je nesto dopisano na samom pocetku. Evo kako izgleda:
<?php header('Content-type: text/html; charset=utf-8');?>

Ovo je dodato: ispred svega. Zasto i da li je to opasno? Hvala.

Eh ucenje php za pocetak. Naravno neleteo sam na problem pa mi treba savet (ako je moguce).
Kada postavim stranice na server, udjem u edit stranice i tada vidim da mi je nesto dopisano na samom pocetku. Evo kako izgleda:
<?php header('Content-type: text/html; charset=utf-8');?>

Ovo je dodato: ispred svega. Zasto i da li je to opasno? Hvala.

Opasno nije, ali ti odmaže. To ti je BOM. Trebao bi u svom editoru namjesitit da ti datoteke sprema bez tog BOMa, znači negdje u opcijama potraž “Save without BOM”.

Puno hvala. Nasao sam ima ta opcija u Notepad ++
Sada cu te fajlove ponovo snimiti pa na server. Hvala za pomoc. Trudim se i ucim.

Vrisnuo sam od smijeha kad sam pročitao ovo :))

Suludo i mukotrpno bi bilo raditi 50000 stranica svaku zasebno :confused:

Ok ali ja ucim.

Pa znam za meta name Keywords i znam da bih trebao imati spoljne linkove koji vode na moj sajt. Naravno pre svega se moram prijaviti na google da me indeksira. Vise od ovog neznam. Jeli to dovoljno ili treba to mnogo bolje prostudirati?

Kao prvo, trebao bi znati da ni Google, a i nijedna druga bitnija tražilica, ne koristi keywords meta tag.

Kao drugo, od SE optimizacije je nastala cijela znanost. Za početak baci pogled na prvi post u

http://www.webmajstori.net/forum/24359-search-engine-optimization-upute-za-poeetnike

Hvala gambo. Naravno da cu sve to procitati.

Napisao sam stranicu index.php zatim spisak izvodjaca i stranicu pesme. Sve radi super na serveru tog dana dok radim ali sledeceg dana kada hocu da se logujem prijavljuje mi gresku za include. Da nezauzimam mnogo prostora ovde postavicu samo jednu stranicu sa pesmom pa bih molio za misljenje zasto prijavljuje gresku. Hvala.

<?php header('Content-type: text/html; charset=utf-8');?> Tekstovi pesama - Izvodjac - Abid Sakalas www.w3.org"> A { text-decoration: none} A:hover { color: green} <?php include("baneri.php"); ?> <?php include("meni.php"); ?>

  Izaberite izvodjača na broj ili slovo:

<?php include("slova.php"); ?>


[align=center]Abid Sakalas

Azra

Nema pjesme da zapjevam

a da tebe ne dozivam

tvoje ime vjecno na usnama

tvoje ime u mojim pjesmama

Ref.

Nema pjesme

iz grudi da krene

da ti srce ime ne spomene

Azra, Azra ljubavi

Nema noci da prespavam

a da tebe ne sanjam

tvoja slika uvijek pred ocima

tvoje ime u dugim nocima

<?php include("zadnji.php"); ?>

Nemam pojma zašto ti baca grešku drugi dan, ali par primjedbi:

1.) Ne koristi nego css za to
2.) Ne piši inline css elementima, nego koristi vanjsku css datoteku za to.
3.) Makni te meta keywords-e jer nemaju smisla nikakvog, a pogotovo ne u ovom obliku u kojem si ih ti stavio

Hvala na savetu. Pokusacu da ipravim te greske.

Zašto nisi uzeo neki gotov CMS?

Zasto? Pa to mi jos nista nije poznato. Neznam koliko bi mi bilo potrebno vremena da to sve savladam. Sta mi sve vredi ako ja treba da ucim, ucim, ucim jedno godinu dana pa tek onda da pokusavam sa radom. Mozda i nisam u pravu ali znas kako je kada se susreces sa necim prvi put. Hvala na savetu.