LINKS trgovina prevara za Cyber Monday

Pozdrav ekipa,
Evo baš čitam jutarnji list i naiđem na članak o LINKSU.
Kako su ih hvalili na onaj crni petak i dizali im PR. Evo danas čitam vijesti da su prevrali hrpu kupaca. Osobno nikad nisam kupovao u linksu jer su bili s cjenom iznad svojih konkurenata, ali s ovim načinom još manje bi došao tamo kupiti nešto.

1 Like

Njegov je šef, kako nam je Bedek rekao, nazvao Links da vidi o čemu je točno riječ te su mu objasnili kako je došlo do opterećenja sustava koji je stoga pogrešno prikazivao raspoloživost proizvoda.

:rofl::rofl::rofl:

To se događa kad uzmes strucnjake poput ??? da ti izrade web shop :smile:

*** edit ***
Ne znam poznajete li se osobno da bi se mogli šaliti na ovoj razini, zato editram post.

Meni nekako to više smrdi na lažni marketing - ili tih proizvoda uopće nisu imali na lageru ili su ga odbijali prodati, a pravdaju se greškom u sustavu.

Ili su zaposleni ostavili neke proizvode za sebe pa da to kasnije preprodaju…

2 Likeova

u derventi u bih zaposleni na benzinskoj pumpi zapalili tu istu benzinsku pumpu kako bi sakrili dokaze da su krali gazdu

tako da je svašta moguće

to je i meni odmah palo na pamet…

Možemo sada pretpostavljat sta se desilo, ali ovo je nedopustivo sto se desilo

Koliko su samo po Zagrebu reklama napravili. Hrpetina Jumbo Plakata je bilo za Black Fidray, pa onda razne digital marekting kampanje. Samo što nisu iz paštete izlazili.

Kada sam vidio onaj članak da su čovjeka za Playstation 4 prevarili mislio sam ne može se to dogoditi tako jednoj velikoj trgovini.

I onda sam malo detaljnije pročitao članak i onda sam utvrdio kakvu manipulaciju oni rade. Bolje da su te pare s Jumbo Plakata usmjerili u dodatne proizvode ili poklonili nekoj školi kompjutere.

Ovo je vjerujem jedna od najlošijih marketinških trikova napravljena u ovoj godini u Zagrebu.
Bolje da nisu ni imali Black Friday ljudi bi ih i poštivali.

Al evo mogu nagađati na njuškalu se PS4 kreće oko 2200 kn, a oni su prodavali oko 2800 kn koliko sam uspio po komentarima pročitati. Vjerujem da netko tko je htio kupit taj PS4 to bi sigurno imali na lageru i bilo bi raspoloživo.

To ti misliš, no ja sam uvjeren da je jedna od boljih. Živim u Rijeci, a na black friday od petero ljudi sam minimum čuo Links kako je spomenut da je jedini imao pravi black friday. Uz to svi su napomenuli kako je Links najbolji dućan za tehnologiju.

I sam se slažem s time. Dapače, draže mi je platiti proizvod i 500 kn skuplje da kupim u Linksu, nego u nekom drugom dućanu. Oduševljen sam s djelatnicima, koji stvarno znaju posao i znaju preporučiti što uzeti, zbog čega nešto da/ne, a ne stoje tamo kao polu idioti. Garancija je također mi odlična stvar kod Linksa i i dalje samo riječi hvale imam za njih.

Usporedi cjene linksa s cjenama iz https://www.protis.hr/ ili https://www.adm.hr/. Ja kada kupujem nešto obično gledam nešto između ta 2 web shopa. Ili kupujem amazon / ebay i zasad mi je sasvim ok i uštedio sam dosta novaca. A što se tiče garancije od Protisa šalju te na isti servis gdje te šalje i links, a to je https://www.zel-cos.hr/hr/.

P.S. usporedi cjene linksa s protisom. @d1namic

Ako ćeš baš u detalje protis ti je kaskao za linksom možda 10-15% za black friday. Makar u protisu nije bio black friday.

Napravi samo usporedbu “SSD” protis i links :smiley:

@d1namic
Reklama kao reklama nije bila loša dapače dobro je urodila plodom. Ali imati reklamu na netočnim i krivim informacijam to nije uredu. Ja sam gledao s tog spektra.

U članku koji sam linkao gospon vrdi kako je PS4 bio u pola cijene. Sada je regularna cijena 3300 kn za 1TB, odnosno 2500kn za 500GB, tako da priča “drži vodu”, a ti si nekako loše zaključio da su prodavali za 2800kn.

https://www.links.hr/hr/sony-650102

EDIT: S tim da recimo Mall.hr, neutrino, extreme digital i još neki imaju regularno cijenu od cca 2300kn za 500GB, dok je od 1TB po ~2700kn.

Cijena za black friday je bila 1500 kn
Cijena za cyber monday je bila 2800 kn

To sam htio reć. @mrcina

Kad je već prijevara u topicu, jesi li imao iskustva s edigital.hr Mrcino, ti ili tko drugi s Foruma? :roll_eyes:
Uzeo bih jednu stvar koje jednostavno nema na drugom mjestu, osim u Kini. :o:

Koliko sam čitao po netu, bolju garanciju ćeš imati iz kine :smiley:

1 Like

Da, i ja sam čitao da im je problem u poslovanju garancija na proizvod. Točnije, popravljati stvari možeš kod ovlaštenog servisera u Hrvatskoj (ako postoji za navedeni proizvod), no problem nastaje kada kvar nije moguće popraviti, kada treba preko njih slati natrag proizvođaču i čekati novi proizvod ili povrat novca. Najćešće završi povratom novca ali su dosta spori i navodno prilično neljubazni. E sad, sve je to individualno i kakve ćeš sreće imati s proizvodom, jer ima ljudi koji su hrpu stvari kupili od njih i sve radi normalno, a nekima se dogodilo na prvom proizvodu da su nadrljali. Konačno, ovo je samo iz onoga što sam čitao o njima, ja osobno nisam kupovao od njih, ali da nađem nešto dosta povoljnije od konkurencije, vjerojatno bih kupio.

1 Like

Hvala Mrcino, slično razmišljam, a svašta pišu po netu, ali ipak ima i pozitivnih primjera, a i Budimpešta nije toliko daleko. :blush:

Dobio sam ih jučer na telefon :phone: (pozivni Zg), kaže mi lik da oni nude garanciju i servis, doći će i njihova služba po proizvod ako treba. Kad gledaš, jednako tako postupa i Neutrinomobile za tu kinesku marku jer servisa nema, nego njihov. Uzeo bih u Neutrina ali nemaju u ponudi. (Mada sam im još lani sugerirao da uvrste, :smile: riječ je o gimbalu.) :o:

“zel-cos” = nedo vam bog servisirati kod njih, nestručni, neljubazni i nesposobni… prije kupnje proizvoda najbolje u trgovini pitati koji servis…
Ja sam s njima muku mučio sa dva tableta, razvukao se popravak na 6 mjeseci s tim da sam im 5 puta vračao uređaj kojeg su vratili a nikad popravili…
Sve dok nisam poludio i zaprijetio im da ću sljedeći put ako se to dogodi, osobno ugurati serviseru tablet okomito u pak…tek nakon takve moje agresivne intervencije su mi odobrili da dobijem novi uređaj u trgovini gdje sam ga i kupio…
Znači, imaš servis u kvartu, al se možeš fućkat’ s njim…

Mogu vjerovat @Thunder_Wolf . Nisam ja reakao da su oni dobri samo sam konstatirao da u isti servis šalju i protis i links. Ja u potpunosti vjerujem tebi :slight_smile: