LINKS trgovina prevara za Cyber Monday

Ja ne vidim zasto je netko prevaren, jasno stoji i u tekstu, a i uvjetima koristenja citiram: “ugovor se raskida ako nismo u mogućnosti isporučiti artikl te ćete o tome biti obaviješteni”. Prema tome dobit ce svi povrat novca i nitko nije prevaren, to sto grupa ljudi koja je mislila profitirat na necem nije uspjela u tome, pa sad place nije problem nas niti linksa, istina je da se desi da i amazon zakaze, svakom se moze desiti. Ovo je moje osobno misljenje, par puta sam kupovao u linksu, sve preporuke za trgovinu i ljude koji rade unutra.

2 Likeova

Meni je tak svjedno. Svejedno nisam ništa kupovao ali sam čuo od mnogih prijatelja koji jesu. Ubiti nije problem što nisu dobili proizvod, nego je problem što su davali lažnu nadu tim ljudima. Ako si već prodao proizvode diseblaj button za kupovinu tog proizvoda i sve bi bilo fer.

To ti je princip kao da ti sad otvoris shop i otvoris d.o.o tvrtku i sve je po 10 kn i ljudi ti uplate na račun u ponedjeljak novce i do petka tim ljudima novci nisu vračeni.

Znači prema tome netko bi se mogao uštati u trgovinu uzeti predmet (tipkovnica, miš) i otić iz trgovine i reć uplatit ću vam za 3 dana novce ali vam sada neću dati.

Možda bi netko stigao s tim novcima kupit nešto i ovaj tjedan dok traje cyber week, a ne zadržavat novce do slijedećeg tjedna.

@keisuke evo stavi se ti u kožu nekoga npr. koji je izvdojio 3000 kn npr. za 2 ili 3 monitora, a mogao je s tim novcima naručit iste monitore s amazona/ebaya dok je trajala cyber week akcija.

Gle, ako on nema u 08:03 na lageru hebeni Playstation kojeg je toliko krvavo forsirao u reklamama, za trećeg kupca na redu, odmah pri otvaranju trgovine, onda je to jeb…a prevara i trebalo bi to lažljivo :poop: objesiti na prvu banderu…

Pa onda ograničiš jedan proizvod po osobi i gotovo, pa neće sad prvi uzet 20 Plejki i otić s tim odmah na njuškalo, jednostavno ne dozvoliš to…

Trgovci su mu nezainteresirani i bahati a sačuvaj bože da tražiš da ti nešto pokažu… Nije da ih ja blatim, o njima se i njihovoj lošoj praksi govori i piše i prije ovog crnog petka…

2 Likeova

U normalnim državama kada se desi nekakvo kašenje bilo to robe, prijevoza ili bilo čega lijepo se ispričaju i dostave robu.

Ali kod linksa je da su hladno poslali odgovor ljudima i to nakon 2 dana s obrazloženjem nemamo na stanju. Niti da su ljude pitali “Hoćete li možda zamjenu”.

@keisuke evo ajmo po pretpostavci da je links igrao fer zašto do 23:59 istog tog dana nisu poslali ljudima odgovor vašeg proizvoda nemamo na stanju nego mudro šutit 2 dana. Šta oni na cijelu Hrvatsku imaju zaposleno 5 ljudi pa nisu stigli za manje od 2 dana odgovoriti ?

@Thunder_Wolf @wampir
Slazem se da su to mozda mogli na neki finiji nacin odradit, ali svejedno nije prevara dokle god nisu prekrsili bilo koje pravilo. Bilo bi realnije da se digne prasina oko toga kako predsjednici i vlade lazu svakog dana (predizborna obecanja), a na kraju nista od toga, to je prevara. (ovo je samo primjer)

Sto se tice zasto su cekali dva dana, zasto ti kad saljes google-u nesto na uvid traje 2 tjedna ?
Eto izvuci si odgovor iz toga, ukoliko je stvarno bilo sve prebukirano logicno je da sve kasni i svatko normalan bi to shvatio, svatko tko radi u bilo kojoj firmi ima tih par dana godisnje kada je ekstremna guzva i onda sve kasni, znaci svugdje se to desava, nista novo.

Ispada kao da radim za links il me placaju, ali nije, samo mi je glupo da ljudi svrstaju nesto u prevaru, sto zapravo nije prevara.

Sto se tice njihovih trgovaca rekao sam svoje osobno iskustvo, kupovao sam jednom u Varazdinu i 2-3 puta u Zagrebu i nisam imao problema, bila je ljubaznost na razini ko i u svakom drugom normalnom ducanu.

Zar nije bilo pametnije da kupcima kažu da će proizvode dobiti kada budu imali na stanju? Sigurno bolja opcija nego da otkažu :slight_smile:

Bilo bi bolje ali… onda nebi imali profit od 10-15-20% koliko su možda imali za black friday. Bolje je reć nemamo na stanju pa iste proizvode donest za mjesec dana po cijeni kojoj su i bili i ranije.

Kako nije prevara ako reklamiraju plejku na brutalnoj akciji, a lik tam stoji 7 sati na zimi i plejke nema? Ista stvar sa grafickim karticama, trebale su biti snizene ohoho, a u cijeloj trgovini su bile 2 na lageru, da ne nabrajam dalje za ostale proizvode. Oni se vode da ak nema tog na akciji, sigurno ce kupiti nesto drugo i kod nas ce se voditi tom mislju dok got nema kazni za lazno reklamiranje.

1 Like

To možemo poistovijetit da uđeš u trgovinu i uzmeš neki proizvod i onom na blagajni kažeš ha čuj gospodine ja ti nemam sada para ali slijedeći tjedan ću ti donest i uzmeš proizvod s sobom van.
Novci da su bili vraćeni taj isti dan kada su poslali tu hladnu poruku možda bi se manje ljudi ljutilo.

@keisuke Kako objašnajvaš ovo stanje.

@NeedHelp
Opet ne vidim zasto bi bila prevara ? Dokle god se ne krse uvjeti koristenja to za mene nije prevara. Sto se tice black friday-a i cyber monday-a mozemo slobodno onda reci da je u cijeloj europi to “prevara”, ne samo u linksu.

Cesto putujem i bio sam u nekoliko razlicitih drzava europe za crni petak i cyber ponedjeljak i svugdje je isto, u cijeloj trgovini ce se naci par dobrih akcija (vecinom stvari koje ne mogu prodati, pa daj sta das) ostalo ide na shemu da se iznad stavi 200 eura veca cijena koja je prekrizena, a dolje standardna eventualno umanjena za 1-5%.

Moja zena je s prijateljicama trosila obilne kolicine novca na te dane dok im nisam otvorio oci, nekoliko dana prije crnog petka odveo sam ih u par ducana i rekao zapisite si cijene od bilo cega, nakon toga u petak sam im pokazao iste stvari s istom cijenom :smiley: i gle cuda vise ne trose abnormalne kolicine novca, sve je to mlacenje prazne slame, tko zeli iskusiti cari pravog black friday-a i cyber monday-a trebao bi otici u USA, u europi toga nema, izmisljena stvar.

@wampir
mjesas ovce i koze (prevara i kradja) i ides u off topic, da kazes djetetu od 5. godina to sto si napisao cudno bi te pogledalo i reklo WTF :smiley:

@keisuke. To što oni zadržavaju novce kod sebe više od tjedan dana, a neće ti isporučiti proizvod što je onda to ?

Zašto bi to bila krađa ti si lijepo napomenuo da ćeš donesti slijedeći tjedan kao i oni u ovom slučaju.

@wampir
Idi procitaj uvjete koristenja od linksa, procitaj europski zakon o povratu novaca, prouci to malo pa onda dodji i pisi, ali u drugoj temi, takodjer nauci razliku izmedju privatne i pravne osobe te zakonima republike u ovom slucaju RH.
Nema svrhe kvariti ovu lijepu raspravu s stvarima koje nisu nikako vezane uz naslov teme, te cu se na svaki drugi post koji je nevezan za temu oglusiti, dok cu raspravu vezanu uz temu rado nastaviti :slight_smile:

Sve ok… Zato ja u hrvatske shopove nebi direkt ni platio s kartice. U hrvatskim shopovima mogu samo putem pouzeća ili da podignem u trgovini. Na račun nebi ni uplatio nikad.

1 Like

To nisu ljudi to su stoka! A i naivnici što nasljednu na takve navlakuse. Ne samo za Black Friday i cyber Monday, nego svaki dan je takvi. Treba se stvarno naučiti kako se prevazići ovakve prevare. A ima tovar stranica o sigurnosti Online kupovine.

Rečenicu za rečenicom si kontradiktoran. Nitko nije prevaren za novac, ali poanta je da je lažno reklamiran popust, a neki se time smatraju oštećenim. S pravom, pročitaj si što Europa misli o oglašavanju radi namamljivanja:

2 Likeova

Tako je @mrcina. To je ovaj stavak. Links nije imao trenutno stanje količine proizvoda.

Sada bi se svi kojima su otkazali narudbe trebali dogovoriti i naruciti svaki hrpu stvari i odabrati placanje pouzećem, a kad postar dođe samo ih otpilit i poslat mail da strorniraju narudžbu. :smile:

3 Likeova

@webposao hahahahhahaha ovo ti je dobra ideja. Kao ono naruđba pizza nekome :smiley:

Nedavno je bio sličan debakl u Londonu, ako se ne varam za otvaranje svoje prve trgovine Xiaomi je davao neki uređaj po “uzmi” cijeni, da bi se ispostavilo da je zapravo mislio prodati jedan ili dva komada. Morali su se ispričati, a što će još biti ne znam. Njihov system nije dao da se uplati, što je već ljude razljutilo da je čitava stvar odjeknula u medijima …

@mrcina
Upravo tako to je neposteno, sto ne znaci da je prevara napominjem opet.
Oni svejedno lako mogu reci da je sve bilo vec rasprodano ili da je zbog velike navale ostatak robe stigao iza 10-11 sati. Sto se tice onog s misevima opet nije prevara, vec kako su napisali greska u sistemu, tako da se i nadje 100 ljudi koji ce podici pobunu nista od toga nece biti, to se zna unaprijed.
Da im je taj potez lijep nije, ali se ne svrstava u prevaru to je sto ja zelim reci, iste stvari su se dogadjale tisucu puta prije i ponavljat ce se jos na stotine i stotine puta.

Sto se tice ovog da se nekog osteti pouzecem, vjerujte necete nikog ostetit vec cete samo svoj ego zadovoljit (to je ono sto balkance najvise raduje, “dabog da ti krava crkla” itd.), oni ce dobit posiljku natrag, vasa adresa na crnu listu i mozda kad cete stvarno htjet nesto necete moci dobit, tako da opet radite protiv sebe :smiley:

Zivimo u svijetu gdje pojedinci ne mogu nista, ogromne masinerije su te koje diktiraju kako i sto ce biti, premalo je nas “normalnih” kojima smeta to sto se desava da se nesto promijeni, obicno se digne prasina na par dana i sve se zaboravi, zato i jesmo tu gdje jesmo, ali tako je svugdje…