LINKS trgovina prevara za Cyber Monday

Iskreno ne znam što želiš postići svojim upisima. Što te toliko smeta ta riječ prevara?

Sorry, da sam ja čekao taj Playstation od 4 ujutro na onoj hladnoći, pa da mi je prodavač rekao da ga više nema iako sam prvi u redu za taj uređaj, ja bih se osjećao prevareno. Lažnim oglašavanjem me naveo da dođem u dućan, meni je to čista prijevara. Ne moram nužno biti financijski oštećen da bi to bila prijevara. Sorry, 4-5 sati čamljenja ispred dućana uzalud mi također financijski šteti, jer sam u to vrijeme mogao stvarati novac u toplom domu uz računalo.

Ali ako je tebi lakše, neka bude sve to samo “nepoštena poslovna praksa”, pa da ovu raspravu završimo.

2 Likeova

Pa je ne vjerujem da ti i dalje tvrdis da to nije prevara!? Ako reklamiraju PS4 u pola (ili koliko vec cijene), ljudi cekaju par sati prije otvaranja trgovine u redu, tog PS4 nema, kaj je to ako nije prevara i lazno reklamiranje?

Ovo je toliko očito da radi za Links da mi se povraća od njegovih upisa, nebi li kako opravdao ovu sramotu…

1 Like

Mislim da poanta nije radi li se o legalnoj prevari ili čemu god.
Ta mantra “svaka reklama je dobra” više ne vrijedi, a pogotovo ako se radi o tech firmama. Pa tko kupuje bilo što bez da najprije provjeri firmu? Ja guglam Links i dobijem ovakve teme, “False advertisers and overall scummy business practice” recenzije i slično. Ne pada mi na pamet nikome ih preporučiti nakon ovakvog muljanja, isto kao što svakom kolegi ili poznaniku koji me pita za savjet planiram reći da radije kupe na drugom mjestu.

Usput, sretno im iduće godine s black friday popustom, baš me zanima kakav će popust imati i tko će ga popušiti. :smile:

2 Likeova

Kada bi ja na booking.com naručio smještaj u nekom gradu i platio putem kartice i da mi ovakvu stvar naprave kao što je links što bi ja mogao smatrat o njima. Uzmi si za primjer iznajmio si smještaj na tjedan dana i sada ti dolaziš s autom i iznajmljivač ti kaže sorry sve smo rezervirali. I za 1 dan dolazi ti isprika od bookinga sorry nismo ti u mogućnosti ponuditi smještaj. Naravno da bi čovjek bio ljut iz razloga što je potrošio svoje vrijeme i novac u ništa.

@keisuke to je uredu vjerujem. To nije prevara nego mali nesporazum ?

Kupio sam jos davno tablet kod njih i zadovoljan sam. Ali nakon ovoga vise necu. Samo su stetu s takvim losim marketingom napravili mada su dosta ulozili. Samo da su u prodaju pustili po 5 artikla iz prilozenog vise im nista ne mozes prigovoriti. Covjek koji je stao u red u 4 ujutro dobio bi plejku sto i zasluzuje. Ove spike vezano za zakone, to je igra rjeci koji neki iskoristavaju i nanose si nepotrebnu i neporomisljenu stetu.

@Thunder_Wolf rekao sam de ne radim za links :slight_smile: neka administrator provjeri sve moje prijave, te iz koje drzave se prijavljujem najcesce pa da ti prosvijetli pamet, a sad slobodno stavi dva prsta u zube i povracaj, bit ce bolje.

Napisao sam da je black friday u cijeloj europi marketinski trik ko i lonci na televiziji za 399kn, ali da to prolazi kod ljudi kao sto su ti koji cekaju u redu od jutra.
I ne nije prevara i dalje stojim kod toga i ne moze mi nitko reci da je prevara, to sto se netko osjeca ljutito i prevareno ne znaci da je prevara, imao sam i ja takve situacije iz osobnog zivota pa sto sad, znam kako masinerija funkcionira, zaboravim i idem dalje.

Da im se stvorila losa reputacija je, ali vjerujte mi sljedece godine biti ce ista stvar i isto ce se desiti i ljudi ce opet cekati od jutra kako bi nesto dobili po nerealnoj cijeni.
To sto netko tu pise da nece nikada vise kupovati kod linksa, osobno dajem ruku u vatru da cim vide prvu akciju, ili da je nesto jeftinije od konkurencije potrcat ce tamo.

Naime zasto sam ja jos uvijek u ovoj raspravi, internet ratnicima (ne mislim na nikog osobno) je najlakse sjest za racunalo i lijecit svoje komplekse pljuvajuci po nekom drugom, bio to links, hgspot ili netko treci, a nema nitko da malo prouci stvar pa da udri kontru, ja volim udrit kontru i eto udaram je i znam da sam u pravu zbog laznih vijesti :slight_smile:

Vise bi mi odgovarao naslov kao sto je netko pisao da je links lagao u marketinskim kampanjama, te da se nije pripremio za navalu ljudi i nesto u tom smislu, nisam novinar da znam napisat click bait naslove, iako od click bait naslova iz prvog posta ne moze bolje :smiley:
Takodjer kad se stvari slegnu htio bi cuti iz kojeg razloga nisu imali na stanju barem nekolicinu uredjaja koji su bili na popustu.

Dragi gospodine.
Prva stvar u Vašem postu vezana za mjesto logiranja ništa ne znači. Možemo pretpostaviti da koristite VPN pa ispada da dolazite iz Andore te da sa lokalcima prodajete bijelu tehniku na crno. :smiley:
Ali to cemo preskociti.
Druga stvar, ne znam zasto imate potrebu braniti Links kada iz svega ovoga mozemo izvesti zakljucak da je Links samo manipulatorska trgovina koju nije briga za kupce vec samo zele nabaviti za sebe novaca.
Cini mi se da vas je upravo zadesio nekakav minor slucaj hero complexa - u kojem vi, unatoc svima, uprkos svima tjerate svoje misljenje govoreci da je ono ispravno te da je ono pravo.
Slijedece sta kazete je da ne krse zakon. Kako to mislite?
https://wmforum.geek.hr/uploads/default/original/2X/c/ccb90e86c0f419a24c7e848f5756edff440cd2d6.png
Iz navedene fotografije se moze lako iscitati kako je zabranjeno davati ponude koje su nepostojece jer na taj način samo vuku kupce za nos, trose njihovo vrijeme a i novac (I ako se novac na poslijetku vrati)
Sad, povucimo sa time parelelu. Iz Linksa govore kako se ovo desilo slucajno, kako nisu krivi oni vec je sistem zeznuo stvar te da nije obavjestio kupce o broju proizvoda. Odnosno ni oni sami ne znaju to objasnit.
Neovisno o tome znaju li oni objasniti kako su prekrsili zakon ili ne, zakon je prekrsen, ljudi su prevareni, jedino sto im ostaje jest reci da je sistem dozivio sinkopu :slight_smile:
I da, za Links se ne moras brinuti da ce se ljudi vratiti kod njih za prvu akciju, vjerujte nece, Links i sa akcijom ima cijene veće nego tipa Protis.
Usporedujuci generalno stanje cijena iz Protisa i Linksa zakljucujemo da Protis i Links prodaju identicne proizvode po drukcijim cijenama.
Te takodjer da spomenemo Hgspot.
Nisam upoznat sa cijenama koje nudi Hgspot ali, ono što znam jest to da je Hgspot ispunio svoje obećanje, odnosno sve ono što su kupci naručili to su i dobili - bez ikakvih “slucajnih” gresaka u sistemu.

Joined 19 min ago… Jeste se nasli prozvanim? :smirk:

Naravno da jesam, ovakve stvari od strane Linksa te ostalih velikih trgovina ne bi trebale biti tolerirane, pa zasto onda, ako mogu ikako doprinjeti u tome da ne doprinesem :slight_smile:

@Aligator
Da, svercam iz Andore, a ubiti radim s Turcima :stuck_out_tongue:
Izgleda kao da branim links, u biti nije mi bitna stavka u zivotu, vec sam se samo prikljucio raspravi.
Sto se tice da samo sebi zele novac, nisu jedini, svi to rade, krenuvsi od mene, pa vjerujem i vecina ostalih forumasa, svima je u cilju zaraditi.
Da tvrdim da sam u pravu, tj. znam da sam u pravu.
Na fotografiji koju si postavio nigdje ne pise da je zabranjeno vec da nije dopusteno.
Npr. u moju firmu nije dopusteno dovoditi clanove obitelji, ali mozemo tolerirati ukoliko je hitan slucaj, dok recimo da je u moju firmu zabranjeno dovoditi clanove obitelji to znaci da tko napravi prekrsio je zakon i biti ce sankcioniran. Takodjer u tekstu pise da ce nacionalni centar za zastitu potrosaca obavijestiti kompaniju da ukloni oglas jer postoje dokazi da nije valjan.

Dakle, zakon nisu prekrsili, ljudi nisu prevareni.
Kao sto sam napisao, da je netko rekao da je links postavljao obmanjujuce marketinske kampanje ne bih se uopce obazirao na ovu temu, kao i na desetke drugih, ali kad procitam da je netko prevaren onda istrazim situaciju, a u ovoj situaciji ne vidim da je itko prevaren.

Hvala :wink:

Gazda linksa se javno ispricao te ogradio od muljatora koji su ostavili ps4 za sebe. Moje misljenje je da se ime teme promjeni, nitko nikog ovdje nije prevario, nije pravedno osudjivat kompletan links za pojedine muljaze pojedinaca.

Moze link na tu ispriku?

1 Like

Ljudi će prepoznat ovo što je links napravio i tako će ih u budućnosti pravedno nagradit “Ljudi će manje kupovat kod njih”. Jer što se može vidjeti i po ostalim pričama iz linksa ljudi u servisu od linksa su neljubazni… samo gledaju da te se riješe… zamjenu nežele ni ćuti… a kad uzmu nešto na popravak to pošalju “zel-cosu” gdje se obično čeka i po 3-4 tjedna i opet pitanje dali radi kako je naveo @Thunder_Wolf

1 Like

@wampir
to je drugi par cipela, ja eto nisam imao prilike ici na servis niti bilo sto drugo vec sam imao samo 2-3 kupovine i to je to, nedovoljno da ocijenim cijeli links, utisci su mi ostali ti koji jesu, a to da su radnici unutra bili ljubazni kao i u ostalim normalnim trgovinama

Takodjer ocekujem link na ispriku vlasnika linksa

To se meni dogodilo u lipnju, kontaktirao sam booking, oni su me odma nazvali, rekli nadi zamjenski smjestaj na bookingu, ovi koji su te zahebali platiti ce razliku, samo moras platiti opet sa svojom lovom jer se za refund ceka 7 radnih dana. Sreca pa sam imao love na kartici.

1 Like

@NeedHelp lijepo bome od bookinga bar su ljepše to rješili… ovi čak ni zamjenu nisu ponudili.

Ovo što si platio novom lovom smještaj tipa da je skuplji od starog smještaja to oni nadokande s lovom od onog kod kojeg si trebo biti ili ti tu razliku ni nevrate.

@wampir Nisi skuzio, razliku su naplatili liku koji nas je zahebo. Ja sam platio punu cijenu novog smjestaja, ali booking mi je vratio staru rezervaciju i 50ak eura koliko je noviji smjestaj bio skuplji. Na bookingu je lik imao otvorenu rezervaciju, mi rezervirali, platili i dosli, a on je “na crno” mimo bookinga iznajmio apartman, a nije stavio da je taj vikend zauzet. Tak da su za moj vikend njemu uzeli 50ak€ razlike koliko je bio taj drugi smjestaj skuplji od njegovog.

2 Likeova

Osobno više nemam što reći na ovo temu, svoje što mislim sam već nekoliko puta rekao. Usputno, tema ostaje s nazivom kakav je, pa neka čita svatko tko na bilo koji način dođe do ovog topica i sam izvuče zaključak.

1 Like

Upravo tako…
Neke hosting kompanije su za čin od jedan dan nedostupnosti hostinga znali korisnicima produžit mjesec do godinu dana free korištenja njihovog hostinga i lijepo su se ispričali…
Links je u najmanju ruku trebao reć ljudima za 2 tjedna ćemo vam isporučit proizvode i toga se držat ili dati zamjenski proizvod kojeg imaju na stanju taman da su i karakteristike malo lošije. Pitat kupca dali mu to odgovara.